www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Buducnost - Automatik ili Manuelni menjac
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  

Menjac buducnosti?
Automatik
41%
 41%  [ 15 ]
Manuelni
58%
 58%  [ 21 ]
Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
red_devil
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 330

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 06, 2007 12:59 am    Naslov poruke: Buducnost - Automatik ili Manuelni menjac Na vrh strane Na dno strane

E ovako, zanima me sta mislite sta ce u buducnosti vise da se vozi, automati ili normalna auta sa saltanjem? Sta je za vas trenutno bolje? Primetio sam da sve vise mladjih uzimaju automate, sta je za vas bolje?

Za mene su automati za penzionere, za zezanje i prave vozace je i dalje saltanje zakon... ili? Cool

PozZz



_________________
<--- Znaš Me, Znam Te --->
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 06, 2007 1:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm... mislim da budućnost leži u automatskim menjačima... Primetila sam da sve više ljudi, upravo, uzima automobile tzv. "automatike", što verovatno i ima koristi od toga... Ne moraš da brineš o menjanju brzina... ne može se "divljati" sa takvim automobilima itd. Lično... ne volim ih... i nikada ne bih posedovala takva kola... Nema ništa dok ti ne šaltaš onako kako misliš da treba... tu je čar... tu raste adrenalin... Automatik je više za ljude koji kola koriste, čisto, kao prevozno sredstvo od jedne do druge tačke... a Manuelci su tu za pravu vožnju... Wink

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 06, 2007 10:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni ja ne volim automatike.
Citat:
Nema ništa dok ti ne šaltaš onako kako misliš da treba... tu je čar... tu raste adrenalin...

Slazem se u potpunosti sa tim.
Nekako mi je manuelni menjac sigurniji tj pouzdaniji od automackog.

_________________
--------------
100010100100001001001011011101010010101010010101000010001001
 
BokiRocky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Jun 2007
Poruke: 1
Mesto: Zug

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 11, 2007 10:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Automat je zakon momci. Slusajte nema nista ljepse nego da vozis automata. Hajd ti vozi preko 1000 KM u jednom pravcu i da se ne umoris. nema sanse. Jestel ikad vozili DSG i SMG automata? Tiptronic? Jel u tim automatima je buducnost. Jel ti moras kvaclo menjat kod automata? Ne. Zasto svaki motor za vecom kubikazom nemozes da kupis sa saltacom? Jaguar i Land Rover nema ni kod jednog modela saltace, samo kod x-type disela. Svaki Mercedes 320 je automat. Novi Mitsubishi Lancer Evolution 10, koji ce posle autosalona izac, nije vise saltac nego automat. Nemoze niko na svijetu da brze salta nego dsg i smg automat. Jel gledas ponekad Rally? Oni isto vozu automata.

Pozdrav Boki
 
mkotur1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 22 Jan 2007
Poruke: 94
Mesto: Canada

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 11, 2007 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da je buducnost TIPTRONIC menjac, malo automatic malo saltanje.Imam takav auto i prija mi, kad su jake guzve po gradu, samo ubacim na automatic i polako.Kad ocu malo brzu voznju TIPTRONIC i pici kako ti hoces. A i novi EVO X sto izlazi imace opciju, 6 brzina standard ili 5 brzina automatic tiptronic sa menjanjem na volanu, uz pomoc "papucica" ili kako god da se zovu.
 
David 1986
-Pežo boy-
<b>-Pežo boy-</b>





Datum registracije: 20 Mar 2007
Poruke: 8430

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 11, 2007 9:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nema nista bez mehanike,ručnog mjenjača,ali će ih s godinama zamjenit automatski mjenjači
 
outrager
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2007
Poruke: 1

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BokiRocky je napisao/la sledeće:
Jel gledas ponekad Rally? Oni isto vozu automata.


Nije to automatik, i taj ima kvačilo kao i obični, samo što oni drugačije mjenjaju brzine, oni imaju kao na motorima, samo naprijed nazad (na motorima je gore dolje, al isti qrac)
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E ovako .. kao neko ko je poceo na automatiku i kao neko ko je na automatiku vozio preko 5 goidna mogu da kazem da kad sam sada presao na manualni menjac da sam tek sada poceo da ucim one prave cari voznje ..

Sto se tice buducnosti .. mogu da kazem da ce i dalje da bude isto .. a to je da oni ljudi koji zele " voznju za uzivanje " ce uzimati automatik jer ne treba puno da se razmislja i moze samo da se stavi kljuc u kola, postavi se menjac na D .. i vozi misko Cool
Kod manuelnog menjaca .. njega ce uzimati oni ljudi koji zele malo " iskusniju voznju " .. voznju u kojoj mora da se slusa rad motora i u kojem si dosta blizi kolima i dosta se vise nauci.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Djole_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 700
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 2:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma kakav bre automatik, to je pravljeno samo za glupe Amerikance posto im je isuvise komplikovano da menjaju brzine.......tuzno je kada vidis auto od po 400-500 konja a automatik.....

_________________
Cilj opravdava srestva !!!
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 2:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam toliko navikla na automatik da zaista ne znam vise kako saltovati....

nije meni cilj da jurcam i da se pravim vazna

vise sam za mirnu, udobnu voznju

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lane86 je napisao/la sledeće:
Ne moraš da brineš o menjanju brzina... ne može se "divljati" sa takvim automobilima itd.


hehehehe...
Itekako moze da se divlja sa automatikom. Pogledaj samo vecinu americkih kola. 90% njih ima automatski menjac a idu ko mutavi. Uostalom kako ti sa 500 KS ne mozes da divljas ma kakav menjac bio...

Inace ja sam vise za manualni menjac, stvarno ima nesto u sebi.....

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
boolero
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 265
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 31, 2008 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trriper je napisao/la sledeće:
Pogledaj samo vecinu americkih kola. 90% njih ima automatski menjac a idu ko mutavi.


To bash i nije neki argument za automatic, zna se da su amercika kola go k***c u odnosu na sve ostale.

Recimo 21 vek i lisante orpuge/gibanj ne idu nikako zajedno...sem u Americi.

_________________
Opel Kadet E 2.0

Opel Vectra B 1.8 16v
Opel Team Serbia
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> Buducnost - Automatik ili Manuelni menjac Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon