www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

EKV...U prolazu me dotakne miris noci i kaze...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
cveetic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Okt 2007
Poruke: 64

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 12, 2007 9:02 pm    Naslov poruke: EKV...U prolazu me dotakne miris noci i kaze... Na vrh strane Na dno strane

Definitvino jedna od njaboljih grupa ExYu.Tekstovi su im savrseni.Verovatno kad ih slusas prvi put,ne kapiras smisao pesama,cini se kao da su smisljali recenice,koje uopste nisu povezane.Ali vec posle par slusanja,shvatis koliko je tekst prost, a u isto vreme opisuje jaka osecanja.Moje omiljene pesme:Ti si sav moj bol,Zemlja,Oci boje meda,Par godina za nas,Ljubav,Krug....Ma sve njihove pesme volim

Evo bigorafije:
Ekatarina Velika (skraćeno EKV) je bila rok grupa iz Beograda i jedna od najuspešnijih i najuticajnijih grupa na prostoru bivše Jugoslavije.

Karijera

Pocetak
Katarina II je nastala 1982. godine u Beogradu. Grupu su nakon raspada benda Šarlo Akrobata formirali pevač Milan Mladenović, gitarista Dragomir "Gagi" Mihajlović, basista Švaba Radomirović i bubnjar Dušan Dejanović. Naziv potiče od imena Mihajlovićeve neuzvraćene ljubavi, devojke Katarine. Tokom 1982. bendu se pridružuje klavijaturistkinja Margita "Magi" Stefanović. Radomirović ubrzo potom prelazi u "Du Du A", a Dušan Dejanović u Disciplinu kičme, te bubnjeve jedno vreme svira Branko "Mango" Kuštrin. Početkom 1983. na mesto bubnjara dolazi Ivan "Vd" Vdović, bivši bubnjar Šarla akrobate, a basista postaje Bojan Pečar, čime je formirana konačna ritam sekcija benda. Konačna i poslednja postava grupe Katarina II - Mladenović, Mihajlović, Stefanović, Pečar i Vdović - započinje 1983. sa radom na debi albumu.


KatarinaII
U proleće 1983. godine Katarina II učestvuje na zagrebačkom bijenalu i dobija solidne kritike. Materijal za prvi album snimaju ubrzo nakon toga, a na njemu se kao gost pojavljuje glumac Svetislav "Bule" Goncić. Materijal je sniman u studiju "Druga maca" čiji je vlasnik bio Enco Lesić koga je Mladenović poznavao od rada sa grupom Šarlo akrobata. Nažalost, zbog loših uslova snimanja materijal propada, a grupa je primorana da ponovo snimi celokupan album. Na poziv kolege muzičara Srđana Marjanovića to su učinili sledeće godine u studiju ZKP RTLJ u Ljubljani.

Debi album pod nazivom Katarina II konačno izlazi 1984. godine. Većinu tekstova je napisao Mladenović, sa izuzetkom tekstova za "Vrt" i "Platforme" koje je napisao Mihajlović, za pesmu "Kad krenem ka..." za koju je tekst napisala Margita Stefanović kao i za pesmu "Treba da se čisti" čiji je tekst grupno potpisan. U većini pesama grupa uspešno povezuje Mladenovićev deskriptivni pesnički senzibilitet sa energičnim zvukom novog talasa. Često smatran zvučno "najčistijim" izdanjem benda, album nije postigao komercijalni uspeh uglavnom zbog svog artistčkog koncepta kome je nedostajala komercijalna prijemčivost.

Ubrzo nakon izlaska albuma, bend doživljava ponovnu promenu sastava. Kao i u vreme Limunovog drveta i Šarla akrobate, neslaganja između Mladenovića i Mihajlovića i dalje postoje. Mihajlović ubrzo dolazi i u sukob sa zakonom i odlazi u zatvor, a nakon izlaska mu je saopšteno da više nije član benda. Kako je on tvrdio da ima autorska prava na ime Katarina II, bend je bio prisiljen da odabere novi naziv. Preostali članovi biraju novo ime Ekatarina Velika (po Katarini Velikoj, ruskoj carici), kasnije skraćeno na EKV, i pod tim imenom rade do kraja karijere.

Kraj
Početkom 1994. godine Ekatarina Velika je neaktivna. Mladenović u proleće odlazi u Brazil gde zajedno sa prijateljem i muzičarem Mitrom Subotićem Subom i grupom brazilskih muzičara radi na albumu "Angel's Breath". Po njegovom povratku u Beograd bend nastavlja sa koncertnom aktivnošću i počinje sa radom na novom albumu čiji je radni naziv "Ponovo zajedno". Rad na albumu je međutim ubrzo obustavljen zbog Mladenovićevih zdravstvenih problema. U avgustu 1994. bend svira na festivalu u Budvi što je njihov poslednji koncertni nastup. Sledećeg dana Milan Mladenović je prebačen u bolnicu gde je otkriveno da ima rak pankreasa.

Svega nekoliko meseci kasnije, 5. novembra 1994., Milan Mladenović je umro u Beogradu u 36-oj godini. Njegovom smrću Ekatarina Velika je prestala da postoji.

Bojan Pečar umro je u Londonu od srčanog udara 13. oktobra 1998. u 37-oj godini.

Margita Stefanović je umrla 18. septembra 2002. godine u Beogradu u 43-oj godini. Uzrok smrti nije zvanično potvrđen, ali se smatra da je najverovatnije umrla od posledica dugogodišnjeg intravenoznog korišćenja droge.

Ostali članovi benda koji su preminuli su Ivan Vdović (1992.) i Dušan Dejanović (umro je od AIDS-a 16. novembra 2000. u Beogradu) što ukupno čini tragediju ovog benda nemerljivom sa bilo kojim drugim primerom kako na jugoslovenskoj tako i na svetskoj muzičkoj sceni.

Diskografija
Katarina II (1984)
1. Aut

2. Vrt

3. Platforme

4. Radostan dan

5. Geto

6. Treba da se čisti 1

7. Ja znam

8. Kad krenem ka

9. Treba da se čisti 2 - Instrumental

10. Jesen

Katarina Velika (1958)
1. Oči boje meda

2. Zaboravi ovaj grad

3. Tatoo

4. Hodaj

5. Ruke

6. Modro i zeleno

7. To sam ja

8. Olovne godine

9. I've Always Loved You

S' Vetrom Uz Lice(1986)
1. Budi sam na ulici

2. Ti si sav moj bol

3. Kao da je bilo nekad

4. Umorna

5. Novac u rukama

6. Sarajevo

7. Stvaran svet oko mene

8. Soba

9. Grad

Ljubav (1987)
1. Zemlja

2. Pored mene

3. Ljubav

4. 7 dana

5. Voda

6. Prvi i poslednji dan

7. Ljudi iz gradova

8. Zid

9. Tonemo

Samo Par Godina Za Nas(1989)
1. Iznad grada

2. Krug

3. Srce

4. Sinhro

5. Nisam mislio na to

6. Par godina za nas

7. Amerika

8. Ona i on i on i ja

9. Ona mi je rekla

10. Svetilište

]Dum Dum (1991)
1. Dum dum

2. Siguran

3. Odgovor

4. Karavan

5. Idemo

6. Zabranjujem

7. Glad

8. Bledo

9. Hladan

10. Dolce vita

Neko Nas Posmatra (1993)
1. Neko nas posmatra

2. Istina mašina

3. Ne

4. Zajedno

5. Anestezija

6. Just let me play some modern R'n'R music

7. Hej mama

8. Bežimo u mrak

9. Jadransko more

10. Ponos

11. Bežimo u mrak, demo verzija

Tuzno je sto svi umrli mladi,ali njhova muzika ce uvek ziveti.



_________________
Reci mi o cemu mislis,i recicu ti cime razmisljas
 
Black Grass
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 79

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 13, 2007 11:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krug je najbolja pesma svih vremena!!!!
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 14, 2007 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne verujem da do sada nije bilo teme o EKVu Neutral

Šta reći sem - legende

Kad bih morala da izdvojim meni najdražu bila bi to 'Pored mene' Very Happy

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 14, 2007 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ti si sav moj bol....
to mi je pjesma sa najjačim tjekstom od svih rock grupa, sva je nekako značajna i puna neke težine..Odlična grupa..
 
cveetic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Okt 2007
Poruke: 64

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 9:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milan MLadenovic
21.09.1958-5.11.1994

Rođen je 21. septembra 1958. godine u Zagrebu.U šestoj godini se sa porodicom seli u Sarajevo, a 1970. godine u Beograd. U Beogradu završava 11. Gimnaziju u kojoj krajem sedamdesetih, zajedno sa školskim drugom Dragomirom Mihailovićem Gagijem, osniva svoj prvi bend - Limunovo drvo.

Godine 1980., zajedno sa Mihajlovićem, Dušanom Kojićem - Kojom i Ivicom Vdovićem - Vdom, Mladenović osniva svoj prvi značajniji sastav - Šarlo Akrobata. Nekoliko pesama grupe ("Niko kao ja", "Ona se budi", "Oko moje glave", "Mali čovek") ubrzo je objavljeno na kultnoj kompilaciji "Paket aranžman", a 1981. godine izlazi prvi i jedini album benda - "Bistriji ili tuplji čovek biva kad...". Usled međusobnih nesuglasica, Mladenović i Kojić se uskoro razilaze te Mladenović sa Dragomirom Mihajlovićem formira novi bend Katarina II.

Tokom 1982. novom bendu se priključuju klavijaturistkinja Margita Stefanović Magi, a 1983. basista Bojan Pečar i bubnjar Šarla akrobate Ivica Vdović. U toj postavi grupa 1984. godine izdaje istoimeni album, nakon čega Vdović i Mihajlović odlaze iz benda. Mihajlović kao nosilac prava na ime Katarina II uskraćuje grupi pravo da se dalje njime koristi, te bend bira novo ime - "Ekatarina Velika". Godine 1985. izlazi istoimeni album koji dobija povoljne kritike te skreće pažnju na bend. Album iz 1986., "S vetrom uz lice", lansira ih na sam vrh jugoslovenske rok scene, gde sa Mladenovićem na čelu ostaju sve do 1994. godine izdajući seriju uspešnih albuma.


U leto 1994. godine Mladenović putuje u Brazil, gde sa dugogodišnjim prijateljem Mitrom Subotićem - Subom (alijas Rex Ilusivii) i nekoliko brazilskih muzičara snima album "Angel’s Breath" („Dah anđela“). U avgustu 1994., nakon nastupa Ekatarine Velike na Festivalu u Budvi, Mladenović biva prebačen u bolnicu gde je ustanovljeno da ima rak pankreasa.
Milan Mladenović je umro 5. novembra 1994. u Beogradu. Sahranjen je u Aleji velikana na Novom groblju u Beogradu.

_________________
Reci mi o cemu mislis,i recicu ti cime razmisljas
 
cveetic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Okt 2007
Poruke: 64

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 9:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Margita "Magi" Stefanović
01.04.1959-18.09.2002


Rođena je kao jedinica u porodici beogradskog pozorišnog i TV-reditelja Slavoljuba Stefanovića-Ravasija. Srednju muzičku školu završava u klasi sa Ivom Pogorelićem sa kojim uzima privatne časove kod ruskog profesora Timikina. Kao apsolutni sluhista i uz Pogorelića najtalentovanija u klasi dobija ponudu za nastavak školovanja na moskovskom konzervatorijumu. Ponudu odbija i u Beogradu upisuje arhitekturu koju uspešno završava 1982. Kao student osvoja treću nagradu na međunarodnom konkursu u Japanu za rad na temu uređenja crnogorskog sela Reževići. Istovremeno važi za jednog od najtalentovanijih klasičnih pijanista.

Prekretnicu u njenoj muzičkoj orijentaciji predstavlja prisustvovanje koncertu tek formiranog benda Milana Mladenovića Katarina II u sali bioskopa „Topčiderska zvezda“. Prvog maja 1982. upoznaje članove grupe Električni orgazam, a kroz druženje sa njima i Milana Mladenovića. Mladenović je, fasciniran njenim talentom i voljom za istraživanjem, poziva da se pridruži grupi, te kupuje sintesajzer na kojem Stefanovićeva vežba. Nakon povratka sa tromesečnog puta po Južnoj Americi Margita Stefanović postaje stalni član sastava.

Katarina II“ 1985. menja ime u „Ekatarina Velika“ i deluje sve do 1994. godine. Tokom tog perioda Margita Stefanović komponuje i muziku za pozorište (predstave „Klasni neprijatelj“, „Tri sestre“, „S one strane duge“ i „Majka hrabrost“) i televiziju (drama „Plavi, plavi“), radi kao producent („Karlovi Vari“) i gostuje na albumima mnogih jugoslovenskih grupa („Bejbi Kejt“, Elvis J. Kurtović, „Van Gog“, „Babe“). Godine 1985. pojavljuje se u filmu Gorana Markovića „Tajvanska kanasta“ u ulozi sestre glavnog junaka. U filmu se pojavljuje i „EKV“ izvodeći pesmu „Tatu“.

Posle raspada „Ekatarine Velike“ nastavlja da se bavi muzikom. Sa nekoliko beogradskih muzičara krajem 1994. osniva bend Kurajberi koji uglavnom izvodi obrade stranih i domaćih hitova po beogradskim klubovima. Godine 1995. osniva bend „EQV“ sa muzičarem Vladimirom Stojićem i izdaje CD „Ti si sav moj bol“ (nazvan po pesmi „Ekatarine Velike“) za bečku muzičku kuću „Coop Arts & Crafts Unlimited“. Na CD-u se nalazi i tehno obrada istoimene pesme. U tom periodu nastavlja da gostuje i na albumima i koncertima jugoslovenskih bendova i povremeno svira sa sastavima „Glisersi“, „Zion banda“ i „Direktori“.
Krajem 90-tih njena muzička aktivnost slabi. Godine 2002. komponuje muziku za predstavu beogradske rediteljke Hajdane Baletić „Kaput mrtvog čoveka“ što je njeno poslednje muzičko delo.

Margita Stefanović je umrla 18. septembra 2002. u beogradskom Centru za smeštaj beskućnika.

_________________
Reci mi o cemu mislis,i recicu ti cime razmisljas
 
cveetic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Okt 2007
Poruke: 64

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 9:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedno Margitino pismo...


_________________
Reci mi o cemu mislis,i recicu ti cime razmisljas
 
cveetic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Okt 2007
Poruke: 64

russia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 9:47 am    Naslov poruke: IN MEMORIAM Na vrh strane Na dno strane

Umrla Margita Stefanović: nestao poslednji fizički trag nečeg što se zvalo EKV i što je bilo ili rock'n'roll ili život ili par godina iza nas ili ti si sav moj bol ili krvava politika ovih prostora na kojima su EKV - a ne JNA ili SKJ - ostali kao jedini simboli nečeg što se zvalo The Država; kraj ove muzičko/političko/emocionalne priče okončan je na bežanijskom groblju gde je u svojoj 43. godini sahranjena Margita, da se negde u nebesko-verujućim dimenzijama pridruži svojim muzičkim saputnicima, Milanu Mladenoviću (umro 1994), Ivici Vdoviću (1992), i Bojanu Pečaru (1998).

Postoje svi elementi za tešku patetičnu priču: o umrlom bendu koji se preselio na onaj svet, o drogama koje su uništavale "mlade generacije", o grupi čiji se kolokvijalni rad prenosi s kolena na koleno... ali je sve to tako malo da se objasni kako su Margita i Milan i Bojan, recimo, njih troje, ušli u takav đavolski dil koji je serijom albuma poništio svako iskustvo tzv. yu-rocka.

Kad se iz posleratne perspektive devedesetih - nakon svih ratova, masakara, ubistava i zločina - sabere nešto što se zove Muzika + Reči, izgleda da su EKV prečesto bili vizionari, pesimisti, vidioci grozota ili užasa. Pamtim: nekoliko meseci uoči smrti, u Domu omladine, u Beogradu, sreo sam Milana Mladenovića. Vratio se iz Brazila, imao dovoljno snage da pokuša da me uveri kako će u njegovoj muzici sve biti drukčije. Onda je rekao: "Ali, šta vredi muzika pored ovakve politike?"

Margita je verovala, ipak, da se muzika mora isplatiti: bila je kreator serije CD izdanja EKV ploča koje su zadovoljavale najviše estetske standarde; samostalno je radila na svojim projektima, trudila se da EKV-zaostavština dobije svoj pun smisao u gotovo nemogućim ekonomskim uslovima. Bila je tvrdoglava: plasirala je stare EKV albume u novim okolnostima, uverena - s pravom - da ono što radi jeste Misija.

Tu negde, oko rata, oko zločina, oko ubistava, oko mržnje - stižemo do EKV generacije koja je uništena/preživela, tek kao lahki dokaz da se nešto kao "Muzika" moglo formirati u onim zlosrećnim vremenima kad je sve, naizgled, bilo happy; ali, iza oblaka, stizali su Miloševići i Karadžići i Mladići i Tuđmani... gde više nije bilo mesta za rock'n'roll, gde se folklorna genitalija sa domoljubnog ognjišta poštovala iskonskom snagom patriotizma, i gde su, najednom iz većine, EKV, prešli u manjinsku manjinu, zbunjenu folklornim napevima i krvavim refrenima.

Činjenica da danas, posle tolikih godina, EKV slovi za bend koji nema nikakav jugo-prefiks, govori o nekoliko stvari: da Milan, Bojan i Margita nisu nijednog časa imali nikakvu otadžbinsku ideju upotrebljivu za buduće ratove; da su jedino i samo postojali kao eho izgubljene generacije zazidan između titoizma sedamdesetih i depresije osamdesetih; u toj crnoj rupi - trenutku uhićene slobode - EKV započeli su svoj rad koji danas, posle toliko godina, izgleda/zvuči svežije, modernije i, nažalost, aktuelnije nego pre deset-petnaest godina.

O tome je reč: je li jedna smrt samo početak ili kraj priče koja nam se ponavlja? Akordi koje nam je podarila Magi, simbol urbanih osamdesetih - kazuju da je sve, after all, imalo smisla.

Preslušajte bilo koju EKV ploču večeras; ugasite svetla; zaboravite na izbore; čućete Sadašnjost u najsurovijem/najemocionalnijem obliku.

Milan, Bojan, Vd, Margita - bez obzira na bolesničke dijagnoze - žrtve su rata: zajedno s njima, svi slušaoci.

Možda je to početak kraja ili kraj početka: da EKV bude tema oko koje ćemo se svi, uvek/uvijek, lako složiti.

Peace!

(P. Luković)

_________________
Reci mi o cemu mislis,i recicu ti cime razmisljas
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 31, 2007 10:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ostao je Srdjan -Zika- Todorovic iz te prve postave EKV.

Kad cujem Milanov glas, ja se najezim. Kristalno cist, sa savrsenim akcentom.Glupo je ovakav komentar dati na cinjenicu sta su ostavili Ekv sve iza sebe.
Ne mogu da se odlucim ni za jednu pesmu i izdvojim.
Mozda recimo,Ti si sav moj bol, ili Hladan. Ili klasika Krug.
Sve je dobro.

Tuzno je to sto je jedna tako talentovana i voljena grupa, ovako zavrsila.
Tuzno je i to sto je Margita od jedne talentovane i pametne devojke, zavrsila kao beskucnik napumpan svim mogucim drogama.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
Mjesecarka
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 36

Datum registracije: 06 Feb 2005
Poruke: 864
Mesto: Novi Sad, na Dunavu...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 09, 2007 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ti si sav moj bol... Kako je mogao da napise takav tekst, koji tako boli?!
Kao da je bilo nekad... Nekad davno, pre dva veka...
Zemlja... Vrati se, ostani...

Bez reci...

_________________
...Reci bi sve pokvarile...
 
senjanin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 16 Nov 2007
Poruke: 64

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 3:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...voli me onako kako nikad nisi volela...
celu domaću rok scenu sam upoznao pre njih...
znao sam po koju pesmu...
danas imam svu njihovu muziku i rado je slušam...
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 9:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uopce ne slusam EKV ne volin ih Neutral

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> EKV...U prolazu me dotakne miris noci i kaze... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon