www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

je li opravdan odlazak mladih ljudi iz ex-YU
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Socratis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 8
Mesto: NIS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 3:28 pm    Naslov poruke: je li opravdan odlazak mladih ljudi iz ex-YU Na vrh strane Na dno strane

kako komentarisete odliv mozgova iz ex-YU
je li opravdan odlazak
cini li sta drzava po pitanju mlade populacije


 
icgademon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mucis se, studiras, jedva imas za 'leba, spajas nekako kraj s krajem, zavrsis nekako taj fakultet, odes na biro, oni ti daju izuzetan posao farbanja ograda (ako imate srece). Odete na posao, svi sve bolje znaju od Vas, svi vas uce kako se radi posao i da teorija i praksa nemaju ama bas nikakve veze (pa sta onda hvatamo knjigu u ruke!). Povrh svega dodje vam sef (sa 3 razreda osnovne) da on onako strucno oceni Vas rad. Vidite da nemate nikakvih razloga da BEZITE odavde!!!
 
pejza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drzava ne cini nista jer nije u stanju ili ne zna da napravi prioritet u preraspodjeli novca koji ima ..da napravi prioritet u preraspodjeli novca koji ima .. Sad
 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 9:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada svi odu iz drzave onda ce predsednik morati da zasuce rukave i pocne da mesi leba. Salu na stranu, drzava treba da omoguci takve uslove da vecina radno sposobnoga stanovnistva moze da nadje posao i da od toga posla normalno zivi. Jede, obuce se, kupi neku tehniku i nesto i ustedi. Mogucnost da uz pomoc kredita kupite stan, a da ga odplacujete iz realne zarade. Da vi pomognete svojim roditeljima a ne oni vama. Da imate porodicu pre tridesete godine i da imate decu, za koje se necete plasiti da cete imati da ih prehranite.
Dok toga ne bude bilo, trajace i odliv.

_________________
吉国 久美子
六週間も居ていないので特に日本が恋しいですよね。
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni jeste opravdan, jer dole ima zaista dosta omladinca sto imaju veliki talent i veliku sposobnost da postignu nesto vece. Samo sto su im mogucnosti ograniceni, ukoliko nemaju nekog svojeg u inostranstvo, tesko stignu da izbegnu bedu dole.

Mislim da je san svakog tinejdzera dole da izadje iz zemlje, posto zna da dole tesko nadje dobru buducnost, ma koliko se god potrudio oko faks-a ili zanata. Nasa ekonomija dole nema neki visok standard, tako da je sasvim legitimno da nasi mladi odlaze po beli svet i mislim da ce to sve da traje dok se dole ne promeni nesto u sistemu, ma da je Bogoljub Karic dosta pokrenuo sta se ekonomije tice i on je najbolji primer da se dole moze nesto postici, jer i on je iz proste porodice a steko je veliki imperijum dole.
 
estel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 38

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da je opravdan. sta bih ja posle mog faksa (molekularna biologija) radila ovde? plus, nisam iz Bg-a, pa i kao bih upisala postdiplomske i zaposlila se na nkom od par instituta koje imamo, morala boh da placam stan, a to sa platom koju bih imala sigurno ne bih mogla. necu ni da pominjem uslove u nasoj nauci....

_________________
it's not what u think...
 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 1:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Opravdan je putpuno. Samo zalsotno je sto taj odliv mozgova iz nase zemlje traje vec 15 god , a nista drzava nista da uradi po tom pitanju. Kod nas se nekako cene pogresne vrednosti. Bas sam pre neki dan gledo emisju kljuc, neki mladic je dve godine nosio svoje projekte na niskom fakultetu, i oni mu na kraju rekli da ne dolazi vise. Poslao je projakte Philipsu i oni ga odmah zaposlili. Mucis se ceo zivot, ucis , izgradjujes sebe, i na kraju stignes da te neko sa 8 razreda skole maltretira samo zato sto on ima bolje veze od tebe.
Sve u svemu ostaje nam samo da se nadamo da ce se stvari promeniti na bolje.
 
Zeljo1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 2:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam, ja bi da se vratim dole opet. Posle studija.
Rodjen sam u inostranstvu, i sve je ovde nekako na ivici, skoro niko od gastarbajtera se nije usretio u dijaspori.

Mislim sada, kada imamo demokratiju, da ce biti onima koji znaju i umeju lakse.
 
delija30nb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 10

PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 12:13 am    Naslov poruke: da iamju Na vrh strane Na dno strane

uslovi zivota su 1 000 bolji.
skole su neuporedivo bolje, pa sto se tice obrazovanja koje je ipak najvaznije i tu su u plusu
 
barmen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Maj 2004
Poruke: 27

malta.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 3:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sudeci da nisam u jugi i da ne zelim ni na odmor da odem,jasno vam je moje misljenje,tamo u uspavanoj zemlji samo tatini sinovi mogu da prezive...svuda okolo bar imas uslova za napredovanje ako si bar malo inteligentan/na.ZNACI biti mlad u jugi isto je kao i potpisati sebi dozivotnu robiju..znate li onaj osecaj olaksanja kad napustis mesto,kao da su te pustili iz zatvora
 
neli71
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 13 Dec 2004
Poruke: 26
Mesto: germany

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2005 9:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam studirao i onda kada sam trebao da pocnem da radim plata je trebala da bude oko 250 evrica!Razocarao sam se i zato sam iskoristio prvu sansu verovatno i jedinu i otisao iz Srbije!
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2005 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potpuno je opravdan!

I da mogu, a ne mogu pomogla bi svima koji zele da odu, pa kao sto je neko malo gore napisao onda neka predsednik mesi hleba. Cuj ne znaju da raspodele pare, ma znaju znaju i to jako dobro prvo u desni pa u levi pa u zadnji i unutrasnji i sve ostale dzepove. fuj!!! Evil or Very Mad Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> je li opravdan odlazak mladih ljudi iz ex-YU Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 1 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon