www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

je li opravdan odlazak mladih ljudi iz ex-YU
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 9:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

robifm, iskljuci molim te i ti caps, tj. ne pisi sa velikim slovama.

Hvala.


 
Tibor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2004
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 5:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To bi pitanje trebalo postaviti nasim politicarima koji imaju mogucnosti taj problem resiti .... Dok to neurade odobravam svakom mladom coveku da svoj razvoj i Kvalfikaciju unaprede ako ne u SCG onda Sirom sveta.
Jel niko nije otisao vani sto nevolji svoju zemlju!!!!
Nego finansiske situacije,Kvalifikacijske mogucnosti itd.
 
mmbb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 14

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 6:33 pm    Naslov poruke: Aha Na vrh strane Na dno strane

Ja definitivno mislim da je opravdan odlazak mladih ljudi iz SCG. Ja sam jedna od njih! Ja sam evo trenutno u US, studiram. I da vam kazem, ovde te cene i postuju sve sto radis, a ne ko kod nas... Profesori ti pomazu maksimalno i hoce da uspes...a kod nas ko da vecina njih ne zeli da nasi mladi ljudi uzpeju i poloze ispite... Jeste skupo ovde skolovanje i jeste tesko biti daleko od Boegrada...ali za buducnost ova opcija je mnogo bolja.....
 
thunderhawk
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 28 Sep 2004
Poruke: 29

norway.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 10:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa kako da komentarisem kada sam ja prvi koji je zbrisao, zbog para, boljeg zivota itd.... Mada glasao sam "zavisi".. oni koji imaju odakle i kako ne bi trebali da idu....
 
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 19, 2005 4:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je opravdan. Svako ima pravo da bira svoju buducnost i mnogima je dijaspora u planovima.

_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
pisac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Jul 2003
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u ovo vrjeme je absolutno normalno da mladost trazi buducnost u inostransvu.
samo povratak u zenlju bi bijo sasvim "zeljan".
 
salko dinamitas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 21, 2005 7:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

velja25 je napisao/la sledeće:
Ja nikako ne podrzavam odlazak mladih iz nase zemlje. Ne razumem kako neko moze da ode iz zemlje u kojoj je rodjen! Ovoj zemlji nkada nece biti bolje ako se mi mladi ne suocimo sa problemima koji razaraju zemlju. Ne mozemo ici linijom manjeg otpora i bezati iz zemlje nego se moramo boriti za bolje sutra svih nas.


Borba je ok ali kada cemo ziveti?

Generacije i generacije u ovoj zemlji su se vec dovoljno borile i protracile 10ine godina zivota. Ja vise nemam vremena da se borim poput Don Kihota. A tebi neka je sa srecom!
 
altajbek
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jun 2004
Poruke: 13

PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 5:18 pm    Naslov poruke: I da i ne Na vrh strane Na dno strane

O ovom pitanju cesto razmisljam jer sam uvek zastupao tezu da onaj ko je sposoban da uspe, posticice uspeh svuda a onaj ko nije uspesan to nemoze da postigne nigde...
Medjutim izgleda da me licni zivot demantuje... Kao Elektroinzenjer imao sam vise prilika da odem preko (postdiplomske...) medjutim odlucio sam se za opciju da ostanem jer se u Bgdu stvarno doboro osecam.. medjutim... kada sam poceo da stvarno odrastam i da shvatam da su kod nas dobro placeni poslovi ipak samo izuzeci koji potvrdjuju pravilo da generalno bedno zivimo shvatio sam mozda da sam celog zivota podgrevao sopstvenu iluziju...
Sada sa 26 godina, radim za jednu nemacku kompaniju koja se bavi naftnim biznisom i veci deo godine (preko 9 meseci godisnje) provodim na Egzoticnim mestima gde nafte ima kao sto su npr Kazakhstan, Rusija, Sirija...
naravno stalno podgrevam lazne nade da je sve to privremeno i da cu cim se pojavi sansa za pristojno placen posao vratiti u Bgd..
Medjutim izgleda da sam izabrao najgoru varijantu, jer se osecam kao nomad... niti sam na zapadu niti sam kuci...
Dakle na kraju ipak moram da priznam ko u SCG nema pristojno obezbedjenu egzistenciju ( u najmanju ruku reseno stambeno pitanje) treba da razmisli da proba u inostranstvu ako ima sanse za to...
nadam se da ovo nije preopsiran odgovor Very Happy
 
Svedjanka_87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 11
Mesto: Gothenburg

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da jesteee....svako da mzoe bi otisao svi teze ka boljem.....

_________________
Opasnica Mica
 
waz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2005 3:27 pm    Naslov poruke: odlazak iz srbije Na vrh strane Na dno strane

smatram da je pametno otici jer je to zemlja bez perspektive i da je potrebno mnogo godina da bi se stanje u srbiji popravilo.
ja sam odavno u svedskoj i mogu da vam kazem da je sasvim ok.
 
andjelak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 11

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2005 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na zalost, sasvim je opravdan.
I bez obzira sto i u tim dalekim zemljama verovatno rade (bar u pocetku) za neki minimalac, po kaficima peru sudje i slicno, svuda je bolje nego u ovoj dzungli.
Ovde jos dugo nece biti svetle buducnosti, osim za one koji vec imaju dubok dzep da svoju razmazenu decu preko veze smeste na kljucne pozicije u ovoj zemlji i obezbede im najbolja radna mesta, bez obzira koje skole imaju (da ne kazem nemaju)...
Dakle, u SCG ce se jos dugo sve zavrsavati preko mita i korupcije! Sad
 
Srpkinja80
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 51
Mesto: Stuttgart

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 3:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da puno nas ko je dole rodjen i kao beba otisao u inostranstvo nije imalo sta da kaze...kad se nezna govoriti...cak onima sto se rodili ovde vuce nas ipak dole...ja hvala bogu nisam ovde rodjena ali mnogo nasih su uzeli nemacki mentalitet nazalost..Ja ga necu nikad uzeti ja cu se vratim opet za moji grad i da zivim dole...ma kako god bilo..ja vas dole razumem kako je vama ali ja isto ovde ljudi razumem kako je i nama...Zato nema potrebe tu neke svadje ili diskuzije toliko raditi...jer nije nasa odluka bila da zivimo nedge van....Pozdrav

_________________
srce Beograda
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> je li opravdan odlazak mladih ljudi iz ex-YU Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 3 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon