www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako odrzavate vasa prijateljstva???
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 9:36 am    Naslov poruke: Kako odrzavate vasa prijateljstva??? Na vrh strane Na dno strane

Da li uspete da odrzite prijateljstvo koje vec godinama traje?? Mislim, jel imate priliku da saznate sta vam drug/drugarica radi, da osetite promene u njihovom zivotu, iako ste vi u dijaspori a oni dole na Balkanu???

Da li ste neke drugove izgubili jer jednostavno niste imali priliku da odrzite vasu ulogu u njihovom zivotu?? Kojem putem se trudite da oni ne padnu u zaborav ili vi njima? SMS? Telefon? Internet??

Ajd da cujem vasa iskustva.


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 20, 2005 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nisam u dijaspori, ali se pronalazim u ovoj temi jer je ovde rec o prijateljstvu koje je "rastureno" daljinom. Ja sam baksuz kome se uvek desava da kad god se zdruzi sa nekim, taj zbrise u inostranstvo. Pocevsi od drugarica i drugova "jos iz pelena" pa do nekih novih, kasnije ostavrenih prijateljsava.

Meni nekad ume da bude bas tesko i da mi ta osoba nenormalno nedostaje, a mogu da zamislim kako je onda njemu ili njoj koji su bas sve svoje prijatelje ovde ostavili pa im nedostaje mnogo vise. Prijateljstvo naravno i dalje traje! Oni svi dolaze tokom leta, budu tu mesec dana, tada se u nama povrati ono staro, jer duh je isti. Ali onih 11 meseci u godini, kada kontakt ostvarujemo iskljucivo preko interneta i telefona, mogu samo reci da mi bas tesko pada. Svesna sam da ta osoba u drugoj zemlji ima izgradjen svoj zivot u kome ja nisam prisutna, osim u mislima, prici i slikama. Isto tako ta osoba nije ni prisutna u mom zivotu, stvarima koje se meni desavaju. A prepricati dogadjaje, emocije, raspolozenje...to ne moze preko neta. I osecam se da se ti ljudi polako udaljavaju, iako se svi trudimo da veze odrzimo sto je vise moguce zivim.

Takodje tu u mnogome ima uticaj sredine u kojoj se oni nalaze. Svako leto moram da se pripremim na nesto novo od njih kad se vrate ovde. Poprime neke druge obicaje, navike, jednostavno menjaju se! I to se menjaju u drugacijem smeru od mene i nas koji smo ostali ovde. A te promene na kraju ja samo vidim ili cujem, a ne mogu i da osetim postepeno kad se desavaju, kao sto bi bilo da se nismo razdvajali.

Dakle, ta prijateljstva nisu vise ista kao sto su nekad bila. Ali nikad ni jedno od nas nece dozvoliti da potpuno utonu u zaborav! Uvek ce postojati ono sto nas je spojilo i drzalo toliko dugo zajedno, onaj isti duh, prijateljstvo i sve bliske nam stvari. I uvek (bar u meni) ce postojati nada da ce se ti ljudi jednom vratiti 'kuci', tj u Srbiju, i da ce sve biti kao nekad.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 25, 2005 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odrzavam prijateljstvo, ali se broj dosta smanjio. Kroz godine covek shvati koliko pravih prijatelja ima. U kontaktu smo preko telefona.
Da saznam promene u njihovim zivotima DA, ali da osetim hmmmmm...da li je to osecaj, osetim nesto malo, ali nista blizu kao sto bi to bilo da sam tamo, pa da vidim sve te promene.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Nikola2309
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 09 Nov 2005
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 25, 2005 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno preko el. poste
Meni nekad ume da bude bas tesko i da mi ta osoba nenormalno nedostaje, a mogu da zamislim kako je onda njemu ili njoj koji su bas sve svoje prijatelje ovde ostavili pa im nedostaje mnogo vise. Prijateljstvo naravno i dalje traje! Oni svi dolaze tokom leta, budu tu mesec dana, tada se u nama povrati ono staro, jer duh je isti. Ali onih 11 meseci u godini, kada kontakt ostvarujemo iskljucivo preko interneta i telefona, mogu samo reci da mi bas tesko pada. Svesna sam da ta osoba u drugoj zemlji ima izgradjen svoj zivot u kome ja nisam prisutna, osim u mislima, prici i slikama. Isto tako ta osoba nije ni prisutna u mom zivotu, stvarima koje se meni desavaju. A prepricati dogadjaje, emocije, raspolozenje...to ne moze preko neta. I osecam se da se ti ljudi polako udaljavaju, iako se svi trudimo da veze odrzimo sto je vise moguce zivim.
 
Dana_LA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Nov 2005
Poruke: 44

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 26, 2005 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokusajem odrzavati prijateljstvo ponajvise telefonom, sms porukama. Ipak se mora reci da daljina rastura nazalost prijateljstvo, i kroz to sve se vidi kome stvarno nesto znacis i kome je stalo do tebe.
 
vujo91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 115

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je internet ucinio mnogo po tom pitanju!!!

Elem, i sve vise ljudi u SCG ima intrenet i sve je vise nacina kako doci do njega, a pri tom mslim na modem, wireless, kabal..... evo od skora i ADSL

_________________
Idem šorom, i šutiram kamičke..
Svi već vide da sam željan.... rakije Ličke
 
ExHeiniken
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 01 Nov 2005
Poruke: 11

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kao sto rece makro ...Odrzavam prijateljstvo, ali se broj dosta smanjio. Kroz godine covek shvati koliko pravih prijatelja ima.
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 5:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve zavisi od ljkudi kolikom ulažu u ta prijateljstva.
Ponekad je mučno kao i u vezama na daljinu da nekoga stalno i iznova upoznajemo i taman se priviknemo na njega,njega-nje nema.
Ljudi okrenite se svojoj sreći svom braku a prijatelji isto tako.
Tek tad prava prijateljstva isplove na površinu.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
generals
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 02 Dec 2005
Poruke: 1

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 02, 2005 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Internet, sms, telefon itd jesu stvari koje pomazu odrzavanju prijatelstva, ali ako tu osobu ne vidjate po nekoliko godina prijateljstvo blijedi. Ovo je iz licnog iskustva

_________________
ZIVOT JE CUDO
 
zagorakis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 03 Dec 2005
Poruke: 13

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tesko da jedno prijateljstvo koje je istinsko i pravo moze da izblijedi i da nestane. ja licno odrzavam sa prijateljima vezu putem interneta i sms-a.
rekoh istinsko prijateljstvo, a po meni je to prijateljstvo koje se uspostavi jos u djetinjstvu. takvim prijateljima se sve vise okrecemo sa godinama, jer vecina prijateljstava koja se sklope kasnije su uglavnom iz interesa, nazalost.
 
nemanista
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 13 Dec 2005
Poruke: 6

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 13, 2005 2:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sta reci jedino nam preostaju ove vrste komunikacija elektronskim putem,ali zato kad dodje do susreta to se obiljezi na poseban nacin koji se pamti (kakva zurka,pijanka i sl...)
 
PEPPO
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Jul 2005
Poruke: 462
Mesto: ...

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

preko mobitela najvise, ponekad e-mail a rijetko telefonom
kako godine idu slabije se cujemo, nazalost
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Kako odrzavate vasa prijateljstva??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon