www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

treba li svaka porodica imati vatreno oružje u kući?
Da, svakako, nema odbrane bez toga!
46%
 46%  [ 14 ]
Ne, ne, ne i ne!!!!!!!!!! To je opasno!
46%
 46%  [ 14 ]
Stvarno ne znam...
6%
 6%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 30

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 3:40 am    Naslov poruke: Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući? Na vrh strane Na dno strane

Dakle, što mislite o ovome – treba li svaka porodica imati i vatreno oružje u kući? Da li to povećava sigurnost doma ili će više oružja uzrokovati i s više zločina, nepotrebnih ubojstava?

Ja sam protivnik oružja i mislim da bi ono rebalo ostati samo i jedino u rukama policije, vojske i drugih organa javne sigurnosti. Mada živim u naoružanom društvu nemam ni najobičniji pištoljčić, niti mislim da ću ga ikad trebati niti imati...



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 8:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam nikakvo oružje osim ako se u opasno oružje ne ubrajaju ovi kuhinjski noževi i čekići s kojima tučem šnicle Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Protivnik sam da se oružje vatreno pogotovo drži po kućama jer od njega više može biti štete nego koristi na šta nas podsjećaju svako malo članci ikz novina gdje se smjesti crna hronika...

Ali ako je već neko dobio dozvolu za posjedovanje oružja onda bi zakon prvo trebao odrediti da su svote za njegovu nabavku pozamašne , da osoba koja predaje za dozvolu predje sve psiho testove /ali ne kako ih danas prolaze/ nego baš da se detaljno pregledaju i opet da ton oružje nije na dohvat ruke svakome.

I da mislim da mislim da će to prouzrokovati više nesigurnosti i zločina nego sigurnosti doma..

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da treba ima oruzje u kuci, jer je uvijek dobro doslo da se mozemo odbranit od napdaca...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
muphy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Okt 2007
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 7:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta ako ima dece u kuci?

da ne komentarisem koliko je nesrecnih slucajeva zbog drzanja oruzija. Mnogo vise od onih gde su se ljudi oruzijem odbranili.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..:: MaYa ::.. je napisao/la sledeće:
Mislim da treba ima oruzje u kuci, jer je uvijek dobro doslo da se mozemo odbranit od napdaca...


Vec je gore priupitano - a sto kad ima djece u kuci?

Takodjer - ponekad se naljutimo i u onom kratkom trenutku bijesa mozemo svasta uciniti bez da mislimo na daljnje posljedice. Ako vec u takvom trenutku imamo pistolj ili pusku u kuci, lako je moguce da cemo i povuci obarac pa onda zaliti zbog toga cijeli zivot...

Treba o tome dobro razmisliti...

A na kraju krajeva, da je to bas dobro onda bi ovdje kod mene u Chemerici bio sve sami red i sjajno... a znamo da nije tako - nigdje vise oruzja po kucama, nigdje manje reda i nigdje vise ubijenih ili ranjenih ljudi... nigdje vise kriminala no ovdje... Sad

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima jedan dokumentarac koji je uradio Michael Moore koji izmedju ostalog govori o tome zasto oruzje ne treba drzati u kuci.... mislim da se na engleskom taj dokumetarac zove "Bowling for Columbine"... tako nesto... gledao sam dokumentarac jedno 3 puta i ne znam kako se tacno zove (ni na nasem jeziku)...

da prepricam malo, moze?

prica se uglavnom svodi na USA i njihovom sistemu "sto vise oruzja, to veca sigurnost"... pravi se poredjenja sa ostalim zemljama... izmedju ostalog pravi se poredjenje izmedju USA i Kanade... izmedju komsija... razlika... nebo i zemlja...

USA je prva zemlja na listi zemalja po ubistvima vatrenim oruzjem... a udaljena je od drugog mesta na kome je Japan (valjda), svetlosnu godinu...
a zbog cega je USA prva... pa amerikanci pate od toga da budu zasticeni... u konstantnom su strahu da ce ih neko napasti... i onda je drzava zastitila narod... a kako?... svaki amerikanac moze da poseduje sta hoce i koliko hoce od naoruzanja... ne mislim samo na pitolje i puske... mozda samo ne moze da poseduje hidrogensku bombu (mada nisam siguran)...
cak je drzava obezbedila da pored stalaze na kojoj stoje prehrambeni proizvodi stoji i ztalaza sa municijom za lako naoruzanje...
amerikanci napunise svoje domove municijom i oruzjem... a drzava stalno prica svome narodu kako ostatak sveta hoce da ih satre... kada sve te informacije stignu do jednog prosecnog amerikanca... on brze bolje ode u obliznji market i kupi sto vecu pucu i sanduk municije... na svoja vrata od stana ugradi 16 alarma i 46 brava i 12 kamera, 2 IC kamere, senzore za pokret i jos gomilu stvarcica kako bi se zastitio... zakljuca se dobro i sedi u fotelji i ceka napadaca... postane paranoican... pocne svega da se plasi... pa kupi jos oruzja... samo da bude sto sigurniji...
posle nekog vremena rokne zenu, pa sina, pa komsiskog psa...

deca uzmu calov pistolj, iznesu napolje pa roknu decaka koji nije hteo da ih pusti da igraju klikere zajedno...
pa slucajeva kada dete krene sa skorpionom u skolu pa zbog keca iz matematike rokne 3 nastavnike i pola odeljenja i cictacicu usput...
pa neko iz dosade uzme snajper pa se popne na najvisu zgradu u gradu i roka prolaznike kao glinene golubove...

odgledajte taj dokumentarac... 2 sata traje a mnogo govori o tome sta se desava sa narodom kada im omogucis da poseduju oruzje...

i sto je najinteresantnije... drzava sve to odobrava i pravi se luda Shocked

cudno je sta se desilo i sta se desava sa jednom nacijom Rolling Eyes

USA je jedini pravi primer za ovu temu...

btw... na YOUTUBE ima dokumentarac u delovima... i nemam pojma da li ima ceo da se skine

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da treba imati oruzije u kuci....ali da bude sakriven na neko pristojno mesto da naravno ne bi mogla dece da ga pronadju.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Eternity
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 08 Jun 2005
Poruke: 710
Mesto: NY-NJ

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 2:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Protivnik sam toga!!! Bolje ja da sprečim nego da lečim. Pa ako mi je sudbina da me neko napadne u sopstvenoj kući, neka me napadne ionako čini mi se da kad bi mi se to desilo ne znam šta bi u momentu uradila... jer dok bih ja otišla po pištolj- odo ja u pm. Ne kažem da se lako predajem ali bre nisi više ni na ulici siguran...šta sad treba da svuda furam pištolj u slučaju da me neko napadne i da mi imala čime da se odbranim? Rolling Eyes
Ko što neko napisa gore...šta ako dete pronađe i ubije te na spavanju? Shocked
Skrivati na neko pristojno mesto.... kako da ne Rolling Eyes ma i da imam bunar pa da ga sakrijem na dnu, nikad ne bi. Što ja da reskiram kad mogu mirno i bez brige da živim.
e tako.. prijatno!
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno treba imati. Jer policija odavno ne radi svoj posao.

Evo bas kod mene u zgradi je prekjuce u po bela dana upali momci u stan i uzeli 2000 evra jednoj zeni. DA je imala pistolj, da vidis kako bi uzeli te pare.

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee, ja sam gledala također tu emisiju. Pokazali su statistički koliko amerikanaca ima pištolj. Otprilike su u brojkama prikazali europu, aziju i onda u stotinama tisuća broj amerikanaca koji imaju pištolj pa čak i ako ga ne rabe.

Moj je otac imao jedan pištolj, ja sam cijelo vrijeme mislila da je za lov, pošto je imao i pušku i ostatak opreme. Sve je držao u starom sefu na samom vrhu ormana, zaključano i nikad ga nije rabio. Za kaj ga je imao? Tko to zna. Nije nam hvala Bogu nikad bio potreban i zato i ja smatram da uopće u kući nije potreban. Postoji dovoljno brava i katanaca koji nisu toliko skupe a mogu odbranit od nekoga lopova da NIKAD ne skuži kak da otključa vrata.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod bilo kakvog napada... najvazniji je faktor iznenadjenja... kriminalac ima u planu da vas napadne (opljack, ubije, onespsobi...)... vi to ne znate... kada vam se pojavi ispred nosa vi cete ga lepo zamoliti da priceka, otici do ormara (recimo)... uzeti pistolj, vratiti se i pucati u coveka...
zbog cega imate utisak da ste sigurni u kuci sa napunjenim pistoljem?
je l je lako pucati u coveka? nije lako nucati u papirnu metu!
kada neko resi da te pokrade... bolje da te pokrade i da kasnije postoji mogucnost da pokradeno povratis legalnim putaem...
kada dodjes u situaciju da trebas da pucas u drugog coveka... lakse je da das pare nego da povuces obarac...

zamislite svet u kome svaki covek na ulici za pojasom ima napunjen pistolj...
znate li kako vojska i policija cuvaju naoruzanje? kako lovci cuvaju? svi oni imaju dovoljno znanja iz te oblasti...
da kupis oruzje trebaju ti pare... da znas da ga koristis, moras da naucis svasta o tome... da mozes da pucas u meso... e to ti niko nece pokazati kako se radi...

samo da vidite kako neki ljudi imaju probleme sa napunjenim oruzjem na strelistu u KONTROLISANIM uslovima i bice vam sve jasno... a ovamo pricaju kako kod kuce imaju oruzje radi zastite...

andjela me podesti na nesto... eto, njen otac je pistolj cuvao u sefu.... (nedaj boze) sta da je morao da ga upotrebi... je l bi imao vremena da ga uzme?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
David 1986
-Pežo boy-
<b>-Pežo boy-</b>





Datum registracije: 20 Mar 2007
Poruke: 8430

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za slučaj obrane da ,ali isključivo dalje od male djece! znamo svi šta se događa često....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon