www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

treba li svaka porodica imati vatreno oružje u kući?
Da, svakako, nema odbrane bez toga!
46%
 46%  [ 14 ]
Ne, ne, ne i ne!!!!!!!!!! To je opasno!
46%
 46%  [ 14 ]
Stvarno ne znam...
6%
 6%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 30

Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 2:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh, komplikovana tema Smile Kratak odgovor je nemoguc Very Happy Ja sam za da u kuci imam vatreno oruzje. Zasto to kazem? Zato sto sam pored caleta pucao iz svega sto imamo u kuci. Pre nego sto sam uopste i dobio priliku da stavim okvir u pistolj mislim da sam ga jedno mali milion puta sklopio i rasklopio cisto da skontam kako to malo cudo radi ( u principu radi izuzetno prosto al kod nas ljudi to cesto zakomplikuju )...

Po meni je izuzetno bitno da se oruzje u kuci ne krije - svi vrlo dobro znamo kako mala deca vole da kopaju po kuci tako da je mala verovatnoca da ga nece naci. Totalni je idiotizam da ako imam malu decu u kuci ja pistolj drzim napunjen. Zna se de stoji municija a gde pistolj i kraj price, a jos dok klinac skonta kako da napuni okvir prodje brzi voz.

Ja sam odmalena drzao pistolj i pusku (lovacku) u rukama. Jel to nesto lose? Jok evo skoro 18 godina na pamet mi nije palo da maznem caletu pistolj i izadjem u grad - koji ce mi ? Izuzetno je bitno da mladi ljudi skontaju (uglavnom deca) da pistolj ubija - "BUM TRAS MRTAV COVEK"... eto jednostavno objasnjeno. Znam da rukujem oruzjem, znam kako radi i teoretski i prakticno i ne plasim ga se. Ako zatreba u kuci za nedaj Boze. Recimo da taj koji krene da upada u kucu ima .... pa sta znam max 2 minuta da dodje do mene od trenutka kad je poceo da razvljajuje ja cu pistolj sklopiti i bice u funkciji...

Kazu kako pucati u coveka nije to meta. Apsolutno tacno i realno pojma nemam dal bih mogao da pucam u zivog stvora ali problem je u psihi. Sad ono kao "Znas ja cu da ubijem coveka". Pa ako ga ja ne ubijem on ce mene... i sta onda? Biram izmedju ubistva i rodjene smrti - nemam problem ubistvo uvek (volim da zivim jbg)....

Mislim da svi oni koji imaju oruzje MORAJU znati kako ono radi i moraju znati da ga koriste. Nije to puc puc ozezi ozezi sto bi rekli braca Crnogorci. Ako vec imam dete onda cu da ga naucim sta, kako, koliko itd....

Ne znam sta je pametno ali znam da cu pistolj i pusku uvek drzati u kuci! Ko zna zasto je to dobro....


 
pajser7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 17 Nov 2007
Poruke: 4
Mesto: mladenovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 17, 2007 9:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da treba imati oruzje u kuci. zivimo u ludom svetu. ako ne brinem sam o sebi, policija sigurno nece. oni sigurno nece stavljati glavu u torbu zbog mene iako su za to placeni. ipak, trenutno nemam nijedno oruzje jer sam bez kesha. zato nemam razloga da brinem da ce me neko opljackati. evo resenja!!!!! potrosite sve pare i onda ste bez brige!

_________________
nisam lep, al sam zato glup!
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 17, 2007 9:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dosadilo mi vatreno oruzje, koristim klopke Mr. Green
 
muphy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Okt 2007
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 19, 2007 5:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I otac i majka su mi radili u pravosudju,i ne mozete da shvatite koliko ljudi je stradalo od oruzija koje se drzalo u kuci!
Mnogo vise od onih koji su se od oruzija odbranili!

Jedan od najtezih dogadjaja u nasem komsiluku se desio upravo tako!
Mom drugaru je cale bio veoma visoko u policiji i mogu da se zakunem da njima u kucu lopov ne bi usao nikad!Ipak ,oni su drzali oruzje u kuci!
Mali je pokazivao pistol drugarima,zezali se...stavio na slepoocnicu i bum!!!
Toliko

Moj otac ima rasklopljen pistolj u kuci celi zivot(sluzbeni)!
Brat i ja za to smo za to saznali pre par godina,kada smo oboje imali preko 25.
Kada smo saznali dogovorili smo se da se pistolj iz kuce iznese.
Necu bre da razmisljam da ce sutradan moje dete da tumara po njihovim stvarima i da pokusa da ga sastavi i slicno!
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 19, 2007 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

muphy je napisao/la sledeće:

Jedan od najtezih dogadjaja u nasem komsiluku se desio upravo tako!
Mom drugaru je cale bio veoma visoko u policiji i mogu da se zakunem da njima u kucu lopov ne bi usao nikad!Ipak ,oni su drzali oruzje u kuci!
Mali je pokazivao pistol drugarima,zezali se...stavio na slepoocnicu i bum!!!
Toliko


Ja upravo o ovome pricam. Cini mi se da to ne bi bilo tako da je tjale od tog lika njemu objasnio kako se koristi, kako se proverava da li je pun ili prazan itd... Ne znam, mozda ja tripujem ali jbg, cini mi se da je problem u tome sto roditelj krije oruzje a deca uvek nadju.
 
Landser
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 27 Jul 2006
Poruke: 224
Mesto: nedostizno

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 19, 2007 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba imati vatreno oruzje u kuci,niko ne zna sta nosi dan a sta noc,takvo je vreme u kojem zivimo..naravno postoje neka pravila u drzanju oruzja kod kuce i njih se treba strogo pridrzavati,bas zbog dece koja vole da se igraju igrackama koje nisu za njih Cool

_________________
...чудни су путеви моји прожети успонима и падовима..корачам у самоћи, чезнем у нади..изгарам од жеље да пронађем те..једном...
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad da kazem da ili ne..
pre bih rekla ne jer je stvarno opasno, ne daj boze da se dete docepa oruzja ili ne daj boze da se muz napije ili samo da se posvadja onako bezveze sa zenom i u naletu besa potegne za oruzjem i slucajno da ono opali... dolazi do katastrofe..

_________________
 
senjanin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 16 Nov 2007
Poruke: 64

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da sam u životu imao oružje u kući
verovatno bih ga upotrebio u više navrata konkretno...
ne ne treba mi oružje...
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 12:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eto bas zbog toga kazem: "ne"

_________________
 
ice_baby_ice
>Полицајац<
<b>>Полицајац<</b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Jul 2007
Poruke: 1796
Mesto: Svuda po malo...

spain.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa i treba i ne treba...treba zato sto kad vam neko provali u kucu a vi nemate vremena da zovete policiju jednostavno izvadite pistolj i u celo....a ne treba i zato sto je to veliki rizik ukoliko imate decu u kuci, deca redoznala mogu sve da nadju pa tako i pistolj...a kad ga nadju nazalost moze svasta da se desi. Ali ipak sam vise na strani da nebi trebalo da se ima oruzje u kuci...mi policajci smo tu da vas zastitimo Mr. Green

_________________
UDRI NARODNA M I L I C I J O ! ! !
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 22, 2007 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj tata ima pistolj.aha, i cim sam porasla dovoljno da se uzverem uz ormar i krevet i dohvatim policu gde to stoji, lepo su me posadili u sobi i pokazali sta je to. kako se sklapa i rasklapa, kako funkcionise, ubili su moju radoznalost, objasnili da je to opasno i da se sa tim ni u kom slucaju ne igra. itd itd. u svakom slucaju, hvala im na tome. niti sam ikad krenula sama da ga uzmem,niti kome da ga pokazem,niti sam ikad ikome rekla gde stoji (to je bila nasa tajna)
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne treba svako da ima pistolj ali onaj kome j to zaista potrebno treba da ga ima. Za to postoji policija koja procenjuje da li zaista postoji potreba da neka osoba poseduje naoruzanje ili ne. Naravno ovo sve vazi ako se oruzje drzi legalno. Ljudi kojima realno pistolj nije potreban, niko im ne preti, nemaju neko veliko imovinsko bogatstvo... ne treba da imaju pistolj jer jedino moze doci do nekih nezeljenih posledica. Sa druge strane postoje ljudi koji imaju opravdanih razloga da poseduju pistolj kao sredstvo zastite svoje porodice i svoje imovine.
Bilo bi lepo kad niko ne bi imao oruzje ali realnost je mnogo drugacija zato ponavljam da je u odredjenim slucajevima potrebno posedovati oruzje.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 2 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon