www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

treba li svaka porodica imati vatreno oružje u kući?
Da, svakako, nema odbrane bez toga!
46%
 46%  [ 14 ]
Ne, ne, ne i ne!!!!!!!!!! To je opasno!
46%
 46%  [ 14 ]
Stvarno ne znam...
6%
 6%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 30

Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma da, sta je to 10 godina... Razz Laughing Laughing Laughing Laughing


_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
ma da, sta je to 10 godina... Razz Laughing Laughing Laughing Laughing


Ahahahaha - jbg ja sam pristalica onih sto oce da zive 100 Very Happy
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa lijepo si ti to zamislio,nema šta.Šta treba da neko uči djete kako se rukuje oružjem?
Ja stvarno neznam koji je vama klinac,omladini mislim.
Pa koji će normalan otac da uči jednog balavca da rukuje sa vatrenim oružjem.
Stvarno mi nije jasno.Ajde nekako da pređem preko toga.
Ali jedino rešenje uvesti legalizaciju oružja.Tj da svako može da posjeduje oružje.
Stvarno jbt ja kao da sam spao sa marsa.Jel vidiš ti koliko je ova omladina nenormalna.
Još im samo fali oružje da mogu da nosaju sa sobom.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šamar je napisao/la sledeće:
Pa lijepo si ti to zamislio,nema šta.Šta treba da neko uči djete kako se rukuje oružjem?
Ja stvarno neznam koji je vama klinac,omladini mislim.
Pa koji će normalan otac da uči jednog balavca da rukuje sa vatrenim oružjem.
Stvarno mi nije jasno.Ajde nekako da pređem preko toga.
Ali jedino rešenje uvesti legalizaciju oružja.Tj da svako može da posjeduje oružje.
Stvarno jbt ja kao da sam spao sa marsa.Jel vidiš ti koliko je ova omladina nenormalna.
Još im samo fali oružje da mogu da nosaju sa sobom.


Heh - nauciti nekoga da rukuje oruzjem podrazumeva nauciti ga i posledicama toga. Dete je dete i ti kao roditelj si duzan da ga vaspitas (pod ovim mislim i da ga naucis da ne bude ubica). Statisticki gledano 99% ubistava ili teskih telesnih povreda nanesenih vatrenim oruzjem koja su se desila slucajno (odnosno kada onaj koji je pucao NIJE ZELEO da pistolj opali) dogodila su se upravo DECI onih KOJI SVOJU DECU NISU NAUCILI da rukuju vatrenim oruzjem. Ako nekome objasnis kako se rukuje pistoljem, ako ga naucis posledicama toga (razgovorom) nit ce detetu biti interesantno da dira pistolj (hej nije zabranjen sta ga briga ima mali milion onih sto se "ne smeju"), a kad odraste - ako si ga dobro vaspitao - nece biti ubica.

Sto se legalizacije tice - oruzje je tu gde jeste. Oruzje jos niko nije iskorenio u nekom drustvu ALI legalizacijom - em drzava uzima pare, em je daleko lakse naci pocionioca krivicnog dela ukoliko imas registar vatrenog oruzja. Naravno uvek ce biti nelegalnog oruzja ali sad jbg ... svesti to na minimum.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shamar ja dosta toga ne razumem, ne razumem kako neko moze da napadne zenu da bi joj uzeo torbu, ne razumem kako nekome nepoznatom mozesh da udjesh u kucu, a pritom ne znash ni koga ni cega ima...razumem da neko ima zelju da se odbrani, to da, ali pishtolj? Ni to ne razumem, po meni je to preterano.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Shamar ja dosta toga ne razumem, ne razumem kako neko moze da napadne zenu da bi joj uzeo torbu, ne razumem kako nekome nepoznatom mozesh da udjesh u kucu, a pritom ne znash ni koga ni cega ima...razumem da neko ima zelju da se odbrani, to da, ali pishtolj? Ni to ne razumem, po meni je to preterano.


Pridodaj na to i mogucnost da neko jednostavno voli pistolje. Ima nas raznih, neko je kolekcionar autica, neko auta, neko mirisljavih papirica a neko oruzja Smile
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a jel skupljash i metke?
Ako idesh u streljanu - ispucaj se, to je to...

Razumem ja da neko skuplja pishtolje ali nazovi ga pravom recju, a ne da se maskira odbrana ovo ono...shelo mi je kad se farba, jako shelo... Razz

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
a jel skupljash i metke?
Ako idesh u streljanu - ispucaj se, to je to...

Razumem ja da neko skuplja pishtolje ali nazovi ga pravom recju, a ne da se maskira odbrana ovo ono...shelo mi je kad se farba, jako shelo... Razz


Municiju ne skupljam to je potrosna roba Smile Realno osnovna namena oruzja u mom slucaju je samoodbrana - streljana je samo nachin da jednom, ako i jednom, u zivotu budem u prilici da moram da pucam - ne promasim Smile

A da volim da sakupljam pistolje sigurno ne bih drzao M 88 vec nesto slicnije .45-ici ili eventualno Glocku 19-ici Smile Samo sam naveo da postoje i oni koji su kolekcionari Very Happy
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam, moj teca ima citavu kolekciju u kuci, Berettu .9, MAgnuma .41, bokericu, 2 zastavina snajpera i jedan karabin, sve stoji u staroj kuci, bez municije, u zakljucanom staklenom ormanu i josh postoji zashtitni mehanizam da ne moze da se izvadi pushka bez kljuca. ali u celoj kuci, ako imaju 2 patrone za bokericu dajem glavu...mnogo su opasnije mashine u radionici, one vec mogu ozbiljno da ugroze, razne prese, sekaci... Razz Laughing Laughing
iskreno ja u tome ne vidim nishta - najprostiji mehanizam, nema cemu da se divi, nit' shta dobro moze da donese...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo da kažem da posjedujem vatreno oružje i dozvolu za nošenje oružja.
Znam sve o mnogim vrstama oružja.Od hladnog do višecjevnih bacača raketa.
Takođe znam da rukujem sa svim oružjem koje je nekada napravljeno na ovim prostorima.
Od pištolja raznih kalibara,do snajperskih pušaka velikog kalibra i dometa.
Čitav mi je život vezan za oružje.
Nikada mi ni u jednom momentu nije palo napamet da svoje dijete učim kako se rukuje bilo kakvim oružjem.
Zadnja profesija kojom će da se bavi ili školuje za istu svakako će da bude vojska.
Ili bilo kakav kontak sa oružjem ću nastojati da sprečim.
Barem ja imam takvo mišljenje,a trebao bi da imam suprotno i da ga podržavam.
Ali pošto znam šta je oružje zato ovo i pišem.
A što se tiče samoodbrane imaj u vidu da taj ko ti upada u stan vjerovatno ima oružje.
Takođe imaj u vidu da ga je sigurno više puta koristio nego ti.
Pa tebi ostavljam da procjeniš kakve su posljedice.Za samoodbranu nije potrebno samo posjedovanje oružja.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 5:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno ja da se pitam, ja bih i legalno, i nelegelno, i vojno i naoruzanje kriminalaca oduzeo i unishtio...I tvoje shamar, i tvoje Bond, i od tece, i ostalih milijardu il' kolko ih vec ima...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 5:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U sustini se slazemo - nista pametno ne moze da donese ALI sam protivnik generalizacije da svi koji drze oruzje u kuci nisu normalni ili koji svoju decu uche kako se rukuje oruzjem. Jednostavno to je vec izbor ostavljen svakom pojedincu za sebe - praviti famu oko toga ako vas buduci muz bude imao pistolj u kuci je smesno... Ako je kreten - on je kreten pa se nemojte udati za njega - ako je normalan i ima pistolj (dakle ta dva mogu nekad i zajedno da idu) jednostavno ne obracajte paznju - covek verovatno zna i da rukuje i siguran sam da ce uciniti sve da zastiti porodicu (naime decu) od pistolja. Kao sto rekoh to vazi za normalne - sto se kretena tiche ... to je vec druga prica.

@samar:

Ako vec znas o oruzju (a verujem da znas inace se ne bi ovde cimao) onda valjda znas da onaj ko zna da rukuje oruzjem SIGURNO nece ubiti nekoga slucajno? Mislim igra se pa opali ... E sad dal ces ti detetu da das pistolj u ruku ili ne ostaje na tebi - ali razmisli, sta ako tvoje dete sutra kod druga dodje u kontakt sa pistoljem, puskom a nikad je nije video nit zna kako radi? Pa se nadju 2 deteta sa jednim oruzjem koje mozda jeste mozda nije napunjeno... Posto smo svi svesni koliko oruzja postoji zar nije bolje nauciti ga sta i kako, pa i ako se desi da ti dete ode kod drugara a ovaj izvadi tatin pistolj - dete (dechak verovatno) ce odmah skrenuti paznju svom ortak da pazi shta radi (mozda ga i nauchi nechemu)... Ako ni jedan od njih dvojice ne zna da rukuje pistoljem - lako moze da bude svasta.

Sto se samoodbrane tiche - treba imati u vidu da je on verovatno vise upotrebljavao oruzje nego ja - ali takodje treba imati u vidu da se on ne nada preterano da ce neko da zapuca na njega (u principu narkomani koji tako upadaju i kradu ... ne ocekuju da bilo koga ima u kuci uopste...)

Alexns, i da ga unistis, i sve fabrike da zatvoris - bice oruzja opet jer stara latinska izreka lepo kaze (nazalost) : Si vis pacem, para bellum ("Ako hocete mir, spremite se za rat...").
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 5 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon