www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

treba li svaka porodica imati vatreno oružje u kući?
Da, svakako, nema odbrane bez toga!
46%
 46%  [ 14 ]
Ne, ne, ne i ne!!!!!!!!!! To je opasno!
46%
 46%  [ 14 ]
Stvarno ne znam...
6%
 6%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 30

Autor Poruka
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 5:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I tvoje shamar,
Jbg moje ne možeš da uzmeš nije moje državno je.

(u principu narkomani koji tako upadaju i kradu ... ne ocekuju da bilo koga ima u kuci uopste...)

Nije ništa lično samo komentarišem.ja mislim da i taj život tog narkosa je vredniji od
tv-a ili nečega,Pa sad ako bi išao na robiju zbog toga.Mada čovjek ne može da pusti da mu svakakve funjare nose stvari iz kuće,ali ajd recimo za pretiti to je ok,ali pazi tako isto mogu da budu zaebani likovi.

Sad ako ti djetetu ljepo objasniš šta je oružje i da nesmije da ga dira tu nema problema.
Ali uvjek to jbn ali.Znam samo da ga treba dobro skloniti ili zaključati da ga njihove znatiželjne okice ne gledaju,a prstići ne pipaju.



_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok je to. Samo kazem, meni je oruzje uvek bilo dozvoljeno da trazim. NIKADA ga nisam uzeo kad tjale nije kuci - jednostavno to je bio neki nash dogovor - ako me zanima - trazim on mi da (naravno prazan i preethodno proveren) i dok on sedi pored mene mogu SVE da ga pitam sta me zanima. Kad sam dosao u one prvo godine puberteta veruj mi da me sve to smorilo jer je matori na kraju mene smarao da ga chistim - a to je tolikoooo dosadno da ne mogu da opisem.

Jbg, sto se narkomana koji kradu tiche ... ne znam al i taj TV je moj i sto ti kazes - ne mogu da pustim da mi odnese iz kuce sta i ko hoce .. pa na shta bi to lichilo?

A sto se ppretnje tiche - ne znam. Mene je cale odavno naucio da AKO vec dodjem u situaciju da cu da izvadim pistolj - moram biti 100% siguran da je takva situacija da cu da pucam. Chini mi se da si i ti rekao pre nekog posta da se pistoljem ne mlati jer moze da se desi da ti ga taj neko uzme i nabije u du*e Smile
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Bonde mislio sam na pretnju kada ti narkomani ili slični lopovi uđu u stan.
Logično je da čovjek reaguje,ako imaš u dohvatu ruke oružje da ih zaplašiš.
A što se potezanja na ulici tiče i dalje stojim iz toga ako potegneš oružje onda i pucaj.
Najbolje je da ti oružje ostane samo hobi,tj uživaj u njemu kod kuće ili na strelištu.
Ma da u kojem vremenu živimo to jest kakvom nije ni čudo što djeca nosaju oružje,jer je sve manje pravih muškaraca koji eventualne nesuglasice rešavaju pesnicama.Ili koliko je omladina prepuštena sama sebi.Koliko im je život dosadan i svako dnevno isti tj neispunjen dodatnim aktivnostima, recimo sportom.Besposlica je takođe dobar
dio ovog što sedešava u vezi oružja.
Jer je dobro poznata ona izreka: Ako nemaš nikakav posao brzo će đavo da ti ga nađe...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto jes jes - kad vidim ko sve nosi oruzje prodje me jeza. Nikada pistolj nisam izneo na ulicu (osim od kako sam ga preneo na moje ime u streljanu u humskoj - partizanova streljana ali i tamo kad ga nosim nosim ga raskopljenog u rancu pa ga sklopim tamo kad hocu da pucam).
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan moj drugar jednom je rekao nesto u stilu: ''Ma, kad bih imao oruzje, mogao bih da dodjem u iskusenje da ga upotrebim... Zato bolje ne...''
I moj je stav isti... Mislim, na pitanje sta ako neko dodje da me pokrade stvarno nemam odgovor... A ako je taj i naoruzan... Hm, pa sigurno ima vise iskustva od mene u baratanju tom spravom, a ako ga nosi velika je verovatnoca da je spreman i da ga upotrebi... Kad sve saberes i oduzmes, pistolj sakriven na nekom skrovitom mestu meni svejedno ne bi bio od koristi... Sad Tako da... Moj odgovor je - ne...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 26, 2009 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^MIslim da bas i nije tako lako doci do tog momenta da zaista i upotrebis oruzije. Ok, jedno je imati ga i imati mogucnost da ga upotrebis, imati ga pri ruci i misliti da ces ga upotrebiti.
Ne verujem da svi imamo bas toliko herca da drugom bicu oduzmemo zivot, narocito ako stvar nije "ozbiljna". Hvala Bogu,pa je tako.
Hajde sada realno, da li biste stvarno potegli obarac?
Ja mislim da ne bih.
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 27, 2009 1:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja... Mada, postoje oni trenuci kada ti se sve ''smrači''... Nije tu u pitanju TV, novac ili bilo šta slično... Ali recimo dete... Deo vas je suviše mlad da bi skapirao ovo dok ne budete jednom strepeli nad trudnoćom, čekali pred porodilištem, radovali se, tugovali nad bolestima, gledali ga (je) kako raste itd itd, ali... Ljubav prema detetu je nešto, recimo, najviše što možete voleti...
I sad, postoji verovatnoća da vam se smrači zato što neko želi da mu naudi... Možda (kažem - možda) možda bih tada i potegao... Zato je bolje da ga nemam... Jer (opet možda) možda ne bih bio u pravu...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 27, 2009 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ufff.Ne znam ti uvjek nađeš pitanje na koje čovjek ne može da ti odgovori.
Stvarno sam prošao svakakvog s**** kroz život,znam dobro šta je oružje.
Po nekom današnjem zakonu nebih smio ni da ga upotrebim taman da mi je život u pitanju.
Ali ne znam stvarno ,što se tiče odlučnosti i "herca" kako ti reče to mi nije problem.
Davno sam spoznao šta je strah i mogu nekako da ga savladam.Daleko od toga da se ne bojim,nekih stvari,ali druge stvari mi ne dozvoljavaju da tako nešto uradim.
Jedna od tih stvari je koliko toliko zdrav razum.I poštovanje života.
Ali porodice što se tiče tu nebih razmišljao ni sekund.
Dobro dobrim vraćam,zlo još većim zlom.
Ali bio bih najsrećniji da nikada u životu nisam čuo zvuk ispaljenog metka ili nešto tako osjetio na svojoj koži.
Veliki sam protivnik bilo kakvog oružja,ali šta je tu je,koliko god cijenio tuđi život
nekako mi je moj draži.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zlu ne trebalo - ako mi jednom spasi glavu - super Smile
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 30, 2009 11:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je to ipak, na kraju krajeva, stvar slobodnog izbora i po meni je ok i imati i nemati oružje u kući, zavisi kako ko gleda na stvar...
Ipak, ne bi bilo loše kada bi država sve to držala pod boljom kontrolom. Dokle god je onaj ko drži oružje u kući normalan, mislim da je sve u redu. Medjutim, poznato je da neki ljudi vremenom obole od mentalnih bolesti. Često takvi ljudi nikada ni ne zatraže pomoć lekara. Oružje u njihovim rukama više nije bezopasno kao kod normalnih, zar ne...?
Stoga smatram da bi ljudi koji imaju dozvolu za posedovanje oružja (čak i lovci), morali u nekim vremenskim intervalima da budu izloženi nekoj vrsti stručne kontrole... Jer to što je neko bio psihički zdrav u svojim dvadesetim kada je dobio dozvolu, ne znači da je zdrav i recimo 20 godina kasnije... A posledice toga možemo svaki dan čitati u crnoj hronici bilo kojih novina.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 2:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ Nick-o kad se čovjek razboli ili oboli od te vrste bolesti,ako ode na liječenje
ta ustanova šalje sve podatke u mup o bolesniku baš zbog takvih stvari.
Kojem se istog momenta po nalogu iz suda privremeno oduzima oružje.
Privremeno dok se ne ustanovi medicinskim putem da je osoba sposobna da isto posjeduje.
Sad to se vrlo retko dešava da se oružje ,vrati istom.Može da se prenese na punoljetnog člana porodice koji naravno odgovara shodno zakonu za isto.
Ali kad se desi da osoba koja je obolila, ne ode na liječenje onda obično bude
šta bude,nerijetko bude ubistvo ili samoubistvo.
Pa moguće je veoma lako da će da se rade razno razne provjere i tome slično,ali nekad kada budemo imali zakon.Mada je procenat tih slučajeva skroz na minimali.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 5:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Osobe koje legalno poseduju vatreno oruzje (pogotovu pistolj) i pri najmanjem ispadu (tucha, pretnja itd...) gube pravo na posedovanje (to je tako i po nasem sadasnjem zakonu). Veliki je problem sto je mnogo vise nelegalnog oruzja u posedu od legalnog pa sud nema na osnovu cega da izda nalog policiji da ga oduzme (jelte sud zvanicno zna da ta osoba NE poseduje oruzje .. a ne moze samo na osnovu toga sto mi mislimo da taj neko ima oruzje da izda nalog za pretres...)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vatreno Oružje – i u Vašoj Kući? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 6 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon