www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Ne, nikako – tome je mjesto samo u religijskim ustanovama
44%
 44%  [ 11 ]
Da, neka se djeca odmah uce tome
44%
 44%  [ 11 ]
Ne znam, mozda da a mozda ne
12%
 12%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 25

Autor Poruka
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidite....zasto nekom detetu uskracivati jos malo vise znanja o njegovoj veri, to je nesto sto svima nama treba. Nije vazno da li verujete ili ne verujete u Boga....opet kazem da ce doci vreme kada ce se svi setiti Boga i verujte mi bice vam zao sto ne znate nesto vise o vasoj religiji....U svakom slucaju ja sam uvek za veronauku i tako ce i biti.


_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 07, 2007 9:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao katolik, u katoličkoj zemlji, vladu koju imamo trenutno, sve navodi da če se desiti to. Apsolutno sam protiv. Ja sam išao na vjeronauk do 8. razreda osnovne škole, pa poslje još koje 3 godine, ništa mi nije falilo tamo.

Zašto da bude vjeronauk u školi obavezan, a zna se da ovdje školu pohađaju i pravoslavna djeca, muslimanska i ateista ima i šta ja znam koga sve. Djecu da bi učili pravih morala, zdravog društvenog življenja, ljubavi prema zemlji, za to bi bijo možda potrebniji predmet morale ili tako nešto.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 18, 2009 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto u vecini slucajeva deca ko da nemaju svoj mozag jer do 18 god. sve za njih resavaju roditelji... a neke mame i tate toliko zavole tu ulogu da do kraja zivota ti smetaju...

Tako da neka to ostane na roditelje da biraju Laughing Laughing Laughing naravno za nekoliko godina religije nece postojati.. a nesto na Hitler Foru Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Shitisism
 
*Sugar Lady*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 17 Nov 2009
Poruke: 25
Mesto: Rijeka

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 23, 2009 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm...pa mislim da nebi trebao bit obavezan predmet. Kao što je i do sad bio neka ostane izborni predmet pa tko želi svoju djecu upisat neka upiše. Makar kod mas vjeronauk nije obavezan predmet. Ako roditelji žele od malena učiti djecu o njihovoj vjeri, to je njihova odluka ionako dijete poslije osnovne škole može birat oće na etiku ili na vjeronauk!!

_________________
Dobro je kad u životu za nešto se boriš, rukama stvoriš!
Dobro je kad u životu nekoga voliš i netko te voli!
Dobro je kad u životu nekoga slutiš i netko te sluti, ali je
najbolje kad u životu imaš nekog s kim možeš lako da šutiš! Very Happy
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 23, 2009 10:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesam za vjeronauku, ali ne u skolama. Pri svakoj bi vjerskoj ustanovi trebali postojati organizovani casovi za djecu koja bi zeljela znati i uciti o vjeri. Isto kao sto ucimo masu nepotrebnih predmeta i traze od nas ne samo da ih znamo nego se ponasaju kao da smo za taj predmet bas mi odabrani, isto tako ne vidim razlog da djete nauci makar osnovne stvari svoje vjere ili pojedine dijelove iz svetih knjiga bila to Biblija, Kuran ili Tora. Neka kasnije kada odraste vidi sta ce dalje sa tim. Narvano, ne treba ih siliti ali sve sse moze organizovati na jedan privlacan i zanimljiv nacin. Ne smatram da vjeronauka u skoli to pruza i zato su i djeca i roditelji veoma rezervisani, nezadovoljni ili rigorozni. Zar ne bi bilo sramota da ta djeca ne znaju kasnije ko je Isus Navin, Aron, a da ne govorimo o Mojsiju, Izaiji, Jovanu...Sto vise znaju grade svoju inteligenciju i zanimanja za mnoge stvari. Ne moraju se okrenuti vjeri, ali je ipak potrebno nauciti postovati nesto sto postoji hiljadama godine.
 
cherry-girl
¤¤Vatra i Led¤¤
<b>¤¤Vatra i Led¤¤</b>





Datum registracije: 21 Maj 2009
Poruke: 3250

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 23, 2009 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DA ali da se uci opcenito o svim vjerama.
U srednjoj profesorica vjeronauke je bila bas zeznuta, puno je trazila, morao si uciti kao i historiju Laughing Laughing Laughing .Zakljuciti nekome dva, to je njoj normalno, zbog cega je bilo i onih koji su se ispisali sa tog predmeta
Laughing .
Mene je simpatizirala haha Laughing, nisam imala neki popust u ocjeni, ali sam mogla pricati jheheeh Laughing
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 24, 2009 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojan_kralj je napisao/la sledeće:
Vidite....zasto nekom detetu uskracivati jos malo vise znanja o njegovoj veri, to je nesto sto svima nama treba. Nije vazno da li verujete ili ne verujete u Boga....opet kazem da ce doci vreme kada ce se svi setiti Boga i verujte mi bice vam zao sto ne znate nesto vise o vasoj religiji....U svakom slucaju ja sam uvek za veronauku i tako ce i biti.


otkud znas Question Wink
Ne mozes ti naterati nekog da veruje u Boga, da bude veran.
Ja jesam, jer su me roditelji ucili o veri, praznicima, obicajima, isla sam u crkvu.. al nisam imala veronauku. Wink

I nisam za to da bi bila veronauka.. zasto?
Zato sto nisu svi verni. Wink
Vera je odabir.. a ne pod moranje Wink
Ko hoce da bude veran neka ide u ustanove koje ce to predavati, uciti... i to je to. Svako zadovoljan Wink

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cherry-girl je napisao/la sledeće:
DA ali da se uci opcenito o svim vjerama.

Ne.
Ne.
Ne.
i Ne.

Posle 100 godina bi se uvek nashao neko pametan ko bi rekao: "Tu su ucili vishe u toj veri, drugu su zapostavljali.. "
isto k'o shto se dogadjalo kad' se o istoriji radi u jednoj zemlji koje vishe nema..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 20, 2010 1:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Super, sve je to lepo, dodje dete na veronauku i tamo mu kazu da je coveka stvorio Bog. Posle toga ode na biologiju i cuje da je covek nastao od majmuna. Sta je tu istina?
A da ne pricam o podeli medju decom na pravoslavce, ateiste, katolike, muslimane... Malo je sto postoji podela na decu bogatih i siromasnih roditelja, nego hajde jos da ih delimo i po veroispovesti, a svedoci smo mnogih ratova koji su se bas zbog toga vodili, a vode se i danas.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 20, 2010 6:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednostavno - nitko ne brani vjeronauk u crkvi. Tko zeli moze ga imat koliko hoce. Ali u skoli - ne da je nepotrebno nego ga ne treba biti. To je cisto forsiranje jednog vidjenja svijeta, koje ne samo da nije znanost.

Pitanje za one koji su za vjeronauk u skoli - biste li bili za to da zivite u sredini u kojoj ste (vjerska) manjina? Question Question Question Pa da vam dijete uci vjeronauk "po njihovom"? Eh, kako se lako stolovi okrenu!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
šćepan mali
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 28 Maj 2009
Poruke: 312
Mesto: na obroncima Romanije

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 12, 2010 10:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da vjeronauku treba zadrzati u skolama, ja sam imao vjeronauku kao obavezni predmet 8 godina, neko kaze da je glup vjerovati u Boga,a meni je nebuloza da je covjek nastao od majmuna, pa gdjesu danas ti covjekoliki majmuni? U svakom slucaju vjeronauka da skodi.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 12, 2010 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šćepan mali je napisao/la sledeće:
Ja mislim da vjeronauku treba zadrzati u skolama, ja sam imao vjeronauku kao obavezni predmet 8 godina, neko kaze da je glup vjerovati u Boga,a meni je nebuloza da je covjek nastao od majmuna, pa gdjesu danas ti covjekoliki majmuni? U svakom slucaju vjeronauka da skodi.


Sto ako ziivis u zemlji gdje je tvoja religija u debeloj manjini pa da ti djeca moraju slusat vjeronauk neke druge religije?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 3 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon