www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Ne, nikako – tome je mjesto samo u religijskim ustanovama
44%
 44%  [ 11 ]
Da, neka se djeca odmah uce tome
44%
 44%  [ 11 ]
Ne znam, mozda da a mozda ne
12%
 12%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 25

Autor Poruka
šćepan mali
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 28 Maj 2009
Poruke: 312
Mesto: na obroncima Romanije

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 12, 2010 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
šćepan mali je napisao/la sledeće:
Ja mislim da vjeronauku treba zadrzati u skolama, ja sam imao vjeronauku kao obavezni predmet 8 godina, neko kaze da je glup vjerovati u Boga,a meni je nebuloza da je covjek nastao od majmuna, pa gdjesu danas ti covjekoliki majmuni? U svakom slucaju vjeronauka da skodi.


Sto ako ziivis u zemlji gdje je tvoja religija u debeloj manjini pa da ti djeca moraju slusat vjeronauk neke druge religije?


Jel to znači da školstvo treba prilagođavati nacionalnim manjinama, ja ovo govorim za Bosnu i zemlje iz okruzenja. Smatram da kod nas treba vjeronauka biti obavezna, Srbi, Hrvati i Bošnjaci imaju svoje skole, a ako to smeta npr. Jevrejima ili nekim drugim manjinama to je njihov problem, neću se njima prilagođavati.


 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 12, 2010 11:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šćepan mali je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
šćepan mali je napisao/la sledeće:
Ja mislim da vjeronauku treba zadrzati u skolama, ja sam imao vjeronauku kao obavezni predmet 8 godina, neko kaze da je glup vjerovati u Boga,a meni je nebuloza da je covjek nastao od majmuna, pa gdjesu danas ti covjekoliki majmuni? U svakom slucaju vjeronauka da skodi.


Sto ako ziivis u zemlji gdje je tvoja religija u debeloj manjini pa da ti djeca moraju slusat vjeronauk neke druge religije?


Jel to znači da školstvo treba prilagođavati nacionalnim manjinama, ja ovo govorim za Bosnu i zemlje iz okruzenja. Smatram da kod nas treba vjeronauka biti obavezna, Srbi, Hrvati i Bošnjaci imaju svoje skole, a ako to smeta npr. Jevrejima ili nekim drugim manjinama to je njihov problem, neću se njima prilagođavati.

U srbiji je pravoslavlje
U hrvatskoj katolicka vera
Muslimani su vecina... ne manjina Laughing Laughing
nisi ih spomenuo.. Laughing Laughing

_________________
Shitisism
 
šćepan mali
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 28 Maj 2009
Poruke: 312
Mesto: na obroncima Romanije

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 13, 2010 10:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Double Hearts je napisao/la sledeće:
šćepan mali je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
šćepan mali je napisao/la sledeće:
Ja mislim da vjeronauku treba zadrzati u skolama, ja sam imao vjeronauku kao obavezni predmet 8 godina, neko kaze da je glup vjerovati u Boga,a meni je nebuloza da je covjek nastao od majmuna, pa gdjesu danas ti covjekoliki majmuni? U svakom slucaju vjeronauka da skodi.


Sto ako ziivis u zemlji gdje je tvoja religija u debeloj manjini pa da ti djeca moraju slusat vjeronauk neke druge religije?


Jel to znači da školstvo treba prilagođavati nacionalnim manjinama, ja ovo govorim za Bosnu i zemlje iz okruzenja. Smatram da kod nas treba vjeronauka biti obavezna, Srbi, Hrvati i Bošnjaci imaju svoje skole, a ako to smeta npr. Jevrejima ili nekim drugim manjinama to je njihov problem, neću se njima prilagođavati.

U srbiji je pravoslavlje
U hrvatskoj katolicka vera
Muslimani su vecina... ne manjina Laughing Laughing
nisi ih spomenuo.. Laughing Laughing


Pogledaj poslednji popis pa vidi koliko ima muslimana, koja su oni to vecina, jedva prelaze 3 %.
 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 13, 2010 12:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam gde ti zivis i nije bitno imas internet pa proveri posto jos ne znas, a imas 24 god... (To nije bilo vredjanje) Daleko si od istine...

i'm just sayin' Laughing Laughing Laughing

_________________
Shitisism
 
šćepan mali
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 28 Maj 2009
Poruke: 312
Mesto: na obroncima Romanije

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 13, 2010 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam ja dobro to što pišem. U ostalom ti sto žive u srpskoj državi nek se prilagođavaju. Imao sam u svom razredu 2 Muslimana, mogli su ići u Sarajevo u školu niko im nije branio, učili su srpsku vjeronauku i nisu se žalili. U ostalom bas me briga za Muslimane (a znamo odakle vode porijeklo).
 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 13, 2010 11:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj najbolji drug je iz tatarstana.. tak da osobe se ne ocenjuju po tome u kojoj su religiji Laughing Laughing Kazem da >> Muslimana ima najvise na svetu.. a iz hriscanstva proizlazi jos desetina raznih pravaca koji su izmisli davno neki ljudi koji su sad kao "Svetci"...
I mali je broj pravih Hriscana.. zato sto ljudi ocigledno ne razumeju razliku izmedju pravoslavlja i hrisanstva Laughing Laughing
I lepo je biti vernik, a svaki dan j*ebati nekome mater... to je bas ono religiozno Laughing Laughing Laughing

_________________
Shitisism
 
° Jaca °
~ zažmirim i putujem ~
<b>~ zažmirim i putujem ~</b>





Datum registracije: 28 Okt 2008
Poruke: 13324

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 21, 2010 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vjeronauk (učenje o svojoj vjeri) u državnim školama Question Arrow NE. Jedino mjesto gdje bi se vjeronauk smio održavati je crkva ili prostori koji su u vlasništvu crkve i ne bi trebao biti obavezan kao što ni vjerska obilježja ne bi smjela biti u državnim institucijama, no, to je neka druga priča. Radije bih kao obavezan predmet uvela ETIKU ili kulturu religija.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 21, 2010 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam, mislim da ne bi trebalo iz razloga sto u svakoj drzavi a posebno u nasim zemljama ima mnogo ljudi drugih vera. Mozda bi trebalo kao opciju, al obavezno nikako.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
[Miss]Nightmare
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 34

Datum registracije: 23 Feb 2010
Poruke: 785

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 23, 2010 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikako obavezan... ja sam isla na vjeronauku, jednostavno sam misljenja da je to previse isforsirano...mislim da je pretjerano, ja sam katolkinja i kod nas se ide 8 godina na vjeronauku svake subote...u redu je da podjes ako te zanima...ali obavezno i toliko dugo...ja vjerujem u Boga ali ne u crkvu..sa jedne strane je u redu sto crkva pokusava da okrene danasnju omladinu vjeri i crkvi ali sto je mnogo mnogo je...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 27, 2010 2:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nastasenjka je napisao/la sledeće:
i ja sam ateista pa bih ipak volela da sam imala sansu da pohadjam veronauku...verovanje u boga i poznavanje vere i obicaja svoga naroda su, po meni, dve odvojene stvari...mislim da je sramota sto mladi danas nemaju ni osnovne predstave o pravoslavlju i ja, kao buduca majka/ateista, bih svoje dete sasvim sigurno dala na casove veronauke...ne bih volela da su oni obavezni jer mislim da se u pogledu ovakve vrste casova moraju postovati zelje, ne samo roditelja, vec i dece...niposto svoje dete ne bih silila, ali bi mi bilo drago ako bi ono bilo zainteresovano da nauci nesto vise o svojoj kulturi jer, svidjalo se to ostalim kolegama ateistima ili ne, srbe je kroz istoriju upravo pravoslavlje odrzaloi postalo neodvojiv deo nacionalnog identiteta...gre'ota da deca to ne znaju

Definitivno se slažem sa gore citiranim postom. Smatram da decu ne treba prisiljavati ni na šta, ali isto tako , sramota je i da se deca danas sutra busaju u grudi i izigravaju velike hrišćane,a da o svojoj veri skoro ništa ne znaju.Žalosno je samo to što većinom veroučitelji vrlo malo decu nauče o običajima, istoriji religija, već se to svodi na Oče naš i neke sitnice koje bi deca mogla svakako naučiti uz roditelje.Decu treba približiti veri, naučiti ih da poštuju i svoju i druge, ali uz to i da nauče mnoge stvari koje čak i njihovi roditelji ne znaju...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
zucica
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Maj 2010
Poruke: 301
Mesto: Odžaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 10, 2010 12:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam vernik, ali sam protiv bilo kakvog nametanja mišljenja. Svako sam individualno treba da se opredeli prema nečemu takvome. To obavezno ima kontraefekat............pa koji je predmet bio najomrženiji u SFRJ ..................u mojoj sredini marksizam...........definitivno.

_________________
KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ŽIVOT
 
aljosa89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 22 Maj 2010
Poruke: 4
Mesto: podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 24, 2010 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Međuvjerska netolerancija potiče samo iz jednog izvora- nepoznavanje i nerazumijevanje principa vlastite religije a kamo li tuđe.
Kako je neznanje 'car zla svakojega' mislim da bi trebalo u ovako ranom periodu školovanja uvesti vjeronauku kao predmet čiji bi nastavni plan i program u jednakoj mjeri obuhvatao izučavanje svih monoteističkih religija (redom kako ih je Buca Komedijant i izdiktirao poslaniciama svojim)- judauzam, hrišćanstvo i islam.

Mislim da je ovo dobro preventivno sredstvo protiv međuvjevjerske netolerancije i da konačno bližnjega svog počnemo ljubiti prema njegovom čojstvu a ne prema njegovoj vjeroispovijesti.

Jedan ajet u Kur'anu kaže: 'nije isti slijep i onaj koji vidi'. Dozvoliću sebi ( pravoslavka po rođenju a po ubjeđenju i djelanju širokoumni homo sapiens) da ovaj ajet preinačim u : ' nije isti onaj koji zna i onaj koji ne zna.'
A na kraju niije ni bitno ko je kakve vjere i onako će prije ili kasnije iznad svih nas smrdlijvih i raspadnutih izniknuti cvijeće za daleko neko pokoljenje.

Amin.

_________________
život je tek paleta boja koja se razliva pred nedovršenom slikom....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 4 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon