www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Ne, nikako – tome je mjesto samo u religijskim ustanovama
44%
 44%  [ 11 ]
Da, neka se djeca odmah uce tome
44%
 44%  [ 11 ]
Ne znam, mozda da a mozda ne
12%
 12%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 25

Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 27, 2010 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo sad nesto razmisljam i mislim da bi se u nasim zemljama (da bi se izbegla ta podela) trebala uvesti obavezna OPSTA veronauka. Znaci da svi uce i o hriscanstvu i islamu i budama i jevrejima i svim ostalim verama po malo. I ne da se nabacuje deci misljenje profesora nego u smislu: "E ovo rade Budisti" ili "E ovo rade Katolici" a ne "Ovako svi treba ovo da radimo". Da se prosiri znanje svake vere kod dece.
A oko njihove vere, bila to pravoslavna, katolicka ili muslimanska, nek ih uce roditelji ili nek idu u ustanove koje pripadaju njihovoj veri. Mislim da bi to ipak bilo najbolje resenje.



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 27, 2010 7:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
Evo sad nesto razmisljam i mislim da bi se u nasim zemljama (da bi se izbegla ta podela) trebala uvesti obavezna OPSTA veronauka. Znaci da svi uce i o hriscanstvu i islamu i budama i jevrejima i svim ostalim verama po malo. I ne da se nabacuje deci misljenje profesora nego u smislu: "E ovo rade Budisti" ili "E ovo rade Katolici" a ne "Ovako svi treba ovo da radimo". Da se prosiri znanje svake vere kod dece.
A oko njihove vere, bila to pravoslavna, katolicka ili muslimanska, nek ih uce roditelji ili nek idu u ustanove koje pripadaju njihovoj veri. Mislim da bi to ipak bilo najbolje resenje.


To se kod nas (u vrijeme kad sam ja isao u skolu, dakle u trulom socijalzimu) i ucilo, samo se nije zvalo vjeronauk nego je bilo u okviru Drustva, kasnije u Srednjoj Skoli u okviru Sociologije. I puno smo ucili, i o Zoroastizmu i animalistickim religijama kao i o velikim religijama...

...i opet nije pomoglo tamo negdje od 91. do 95... i dalje...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
zucica
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Maj 2010
Poruke: 301
Mesto: Odžaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 28, 2010 10:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojan_kralj je napisao/la sledeće:
Eeeeeeeee svi cete vi jednog dana biti babe i dede....i tada kada nestane svaka nada seticete se Boga, jer strah od smrti je najjaci. Tada cete pomisliti da i posle smrti ipak nesto postoji, i da vas Bog ceka.

Ja i dalje stojim pri svom stavu da bi trebalo da veronauka bude obavezan predmet, ja ne vidim nista lose u tome sto ce neko dete prosiriti svoja znanja i verovanja u Boga, to je sasvim u redu, i na kraju niko nece ziveti vecno.

Potpisujem svaku reč koju je Bojan napisao, pa šta je loše učiti o veri koja propoveda o ljubavi među bližnjima, ne ubij, ne ukradi,ne svedoči lažno..............šta?
Svi oni koji lako prevališe misao iz svoje glave i postaviše za post da su ateisti, i još gore i neistinitije stvari, neka razmisle o rečima koje kazaše.
Ja sam vernik i slušam i držim reč Božju.

_________________
KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ŽIVOT
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 28, 2010 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

šćepan mali je napisao/la sledeće:
Znam ja dobro to što pišem. U ostalom ti sto žive u srpskoj državi nek se prilagođavaju. Imao sam u svom razredu 2 Muslimana, mogli su ići u Sarajevo u školu niko im nije branio, učili su srpsku vjeronauku i nisu se žalili. U ostalom bas me briga za Muslimane (a znamo odakle vode porijeklo).


Šćepane sine nemoj da zagovaraš mržnju prvo..tema nije od kud je čije porijeklo i nametanje u koji će ko grad ići u školu...

drugo kad već govoriš o manjinama u razredu... u razredu moga sina mladjeg od 30 učenika samo je jedan katoličke vjeroispovijesti i to nikako nije problem da tog jednog učenika radi pohadjanja vjeronauke pošaljemo u Hrvatsku ili neki grad gdje su katolici većina Laughing

29 učenika ima svoju vjeronauku petkom prvi čas ( a taj dječak dolazi tek na 2. čas) , 29 učenika ima 4 časa , a taj 1 učenik ima zadnji čas svoj vjeronauk gdje radi njega dolazi fratar iz mjesne crkve...

Prema tome vjeronauk još uvijek nije obavezan, svako ima prava da ide ili ne ide , pritom nema NIKO pravo niti koga da tjera niti da odvraća , a pogotovo NEMA PRAVA da nekome kaže da ide kilometrima daleko u druge gradove i države radi 1 časa vjeronauke sedmično Smile

I vrati se temi da li treba uvesti vjeronauk kao obavezan predmet u škole , a to ko je većina ili manjina i ko u koji grad i državu treba da ide u školu negdje drugo raspravljaj...

HVALA!

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 07, 2010 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjera, je licna stvar...i pravo svakog covjeka, na istu...
a, sta sa onima, koji ne vjeruju...ili, kojima nije omoguceno, da imaju casove iz svoje vjere...
da, oni su manjina...oni mogu i bez toga...imaju svoje crkvice i sinagogice, pa neka tamo uce.
a, mi velika vecina, sto vjerujemo u boga, i u svoju vjeru...mi to moramo imati...
onaj ko vjeruje u boga ili u bilo sta, on ce svoje dijete vaspitavati u tom stilu...(ne znam pravu rec za to)
kod svoje kuce...
nemam nista protiv...vjeronauke...ali mislim da ako mogu, pravoslavci, i muslimani, imati
casove vjeronauke, zasto to ne mogu, jevreji, katolici, budisti i ostali...
bilo kojim redom gledano...zavisno od sredine, u kojoj zivite...
sem toga, djecu nije dobro dijeliti, po vjeri, rasi ili bilo cemu...
ako je za nas kasno, dajmo njima bilo kakvu sansu...
ja nisam znao do rata, kojoj vjeri pripadam...pa sta mi fali...
i sto posto sam siguran da sam manje sranja napravio od mnogih koji su to znali od malih nogu.

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 07, 2010 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stih iz mojeg trenutnog potpisa opisuje najbolje sto mislim o temi:

"I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci..."

(Rijec "Popovi" u ovom stihu obuhvaca i svecenike i hodze i popove i rabine i druge... sve je to jedno te isto. Prije 1990 na prostorima Yu je bilo puno manje zla, a onda su im dali moc i ode sve u krasan Honduras)

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Double Hearts
Love Sucks
Love Sucks



Godine: 34

Datum registracije: 12 Maj 2009
Poruke: 2618
Mesto: i'm an amazing guy who has the killer looks

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 08, 2010 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zucica je napisao/la sledeće:
Bojan_kralj je napisao/la sledeće:
Eeeeeeeee svi cete vi jednog dana biti babe i dede....i tada kada nestane svaka nada seticete se Boga, jer strah od smrti je najjaci. Tada cete pomisliti da i posle smrti ipak nesto postoji, i da vas Bog ceka.

Ja i dalje stojim pri svom stavu da bi trebalo da veronauka bude obavezan predmet, ja ne vidim nista lose u tome sto ce neko dete prosiriti svoja znanja i verovanja u Boga, to je sasvim u redu, i na kraju niko nece ziveti vecno.

Potpisujem svaku reč koju je Bojan napisao, pa šta je loše učiti o veri koja propoveda o ljubavi među bližnjima, ne ubij, ne ukradi,ne svedoči lažno..............šta?
Svi oni koji lako prevališe misao iz svoje glave i postaviše za post da su ateisti, i još gore i neistinitije stvari, neka razmisle o rečima koje kazaše.
Ja sam vernik i slušam i držim reč Božju.


eee bojane logika ispod 0 Laughing Laughing
Znaci verujemo u boga jer se plasimo smrti?
bravo muchacho Laughing Laughing

_________________
Shitisism
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 08, 2010 3:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja nesto pretjerano, ne vjerujem u boga. ali ga ni ne diram...
a ja mislim da ljudi danas imaju daleko veci strah od zivota nego od smrti...
djeci je bolje da uvedu u skole cas prezivljavanja, da ih spreme, kad zavrse fakultete,
da mogu prezivjeti...i cas full kontakta, da se mogu braniti od penzionera,
kad zafrce oko kontejnera...to je problem, a o bogu i njegovim podvizima, mogu uciti kod kuce...
jer bog im nece baciti komad hljeba...kad budu gladni, zbog toga , sto je mnogo bitnije,
hoce li djeca imati vjeronauku,nego hoce li imati sta da jedu i izrastu u normalne ljude...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 16, 2010 1:06 pm    Naslov poruke: Re: Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Osnovna Skola…
Treba li uvesti vjeronauk kao obavezan nastavni predmet?
Dakle nesto svaki djak mora uciti, isto kao i matematiku, jezik i slicno…

Ja mislim da NE.
Ako netko zeli dam u dijete ide na vjeronauk neka dijete salje u crkvu na to. Mislim da ne treba siliti svu djecu na vjeronauk.




Mnogi nisu dovoljno upuceni sta je zivot uopste a govore o slobodnoj volji i tako pruzaju deci da biraju neki svoj pravac a da i ne znaju gde idu i sta ih tamo ceka, pa posle kukaju kad postanu ovisnici o heroinu ili alkoholicari ili postanu kriminalci i ubice pa se onda na kraju kad vide koliko propadaju mole Bogu da ih spase ...
Veronauku treba da uce i da sebe iz toga izgradjuju kao prave dobre licnosti da sticu veru o Bogu , jer nije to samo "verovanje" u Boga, to je vera koja nas uci pravom putu ka lepom i mirnom zivotu , cistoti, istini, sreci, radosti, zadovoljstvu tj. samom Bogu.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 16, 2010 2:00 pm    Naslov poruke: Re: Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:

Mnogi nisu dovoljno upuceni sta je zivot uopste a govore o slobodnoj volji i tako pruzaju deci da biraju neki svoj pravac a da i ne znaju gde idu i sta ih tamo ceka, pa posle kukaju kad postanu ovisnici o heroinu ili alkoholicari ili postanu kriminalci i ubice pa se onda na kraju kad vide koliko propadaju mole Bogu da ih spase ...

Veronauku treba da uce i da sebe iz toga izgradjuju kao prave dobre licnosti da sticu veru o Bogu , jer nije to samo "verovanje" u Boga, to je vera koja nas uci pravom putu ka lepom i mirnom zivotu , cistoti, istini, sreci, radosti, zadovoljstvu tj. samom Bogu.
[/b]


Otkako su uvedeni vjeronauci u skole te svi postali veliki vjernici, otkako su crkve i dzamije na Balkanu preuzele vodjenje drustva - nikad nije bilo vise zla i kriminala, nikad nije bilo vise droge, narkomana, alkoholicara... nikad nije bilo vise ubojstava, silovanja, pedofilije, nikad nije bilo vise kradja i prosjaka, a nije bilo ni ratova. Pogledaj vijesti svaki Bozji dan i vidjet ces samo zlo i nevolju! A tako nije bilo prije...

Za vrijeme SFRJ nije sve bilo bajka, zivot nije bio lak ali je drzava drzala na lancu crkve i dzamije (sto se kasnije dalo vidjeti kao vrlo mudra odluka), nije bio vjeronauka u skolama ali ni 3% svog ovog silnog kriminala i ubojstava koje danas imamo.

Dakle, sve sto si navela lijepo pada u vodu Exclamation

Vjeronauku nije mjesto u skoli neg u crkvi ili dzamiji - ako tko hoce nek izvoli tamo na vjeronauk. Nitko im to ne brani - bogdom bili tamo 24 sata na dan, 7 dana u tjednu i 365/366 dana u godini, cijeli zivot...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 16, 2010 5:18 pm    Naslov poruke: Re: Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Dakle, sve sto si navela lijepo pada u vodu Exclamation


Zbog cega si uopste otvorio temu ako ces gaziti tudja misljenja i govoriti da padaju u vodu?

Exclamation Ja nikog ne vredjam, nego iznosim svoje licno misljenje Exclamation

Razlog ovakvih katastrofa na zemlji je zbog ljudskih nemorala a to nije razlog da se ljudi okrecu protiv Boga. Bog nije vladar ovog smrtnog carstva.
Sotona je taj koji ljude zavarava i obmanjuje protiv Boga.
Bog je dao obecanje da ce svaku mrtvu dusu oziveti i da ce joj tek onda suditi po njegovim delima. Onaj ko je na njegovoj strani i postuje njegove zavete imace vecni zivot. Onaj ko mu se ne pokori i ne pokaje za svoje grehe dobija po svojoj zasluzi i naravno ide u ruke sotoni, jer je tako izabrao.
Narod ce umirati u sve gorim mukama jer je sve manje cistih dusa, al svaki covek ako to zeli moze da se spase.
I da li zbog toga trebamo graditi satanisticke crkve i moliti se sotoni da nas uzme u svoje ruke? Da li treba da sirimo znanje protiv Boga jer zelimo ovaj zivot da zivimo kako mi zelimo i da imamo ono sto pozelimo po cenu svega pa i ljudske boli i krvi ?
Da li ja trebam da pustim brata kad vidim da se drogira i opija i krade da kazem pa tako je izabrao pa kako mu bude ili da mu se pridruzim i gubim s njim svoju savest i idem u propast tj. u smrt ili da sednem i popricam sa njim o njegovom ponasanju i kazem da postoje mnogo lepse stvari koje coveka mogu uciniti srecnim ?

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 16, 2010 5:28 pm    Naslov poruke: Re: Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:


Zbog cega si uopste otvorio temu ako ces gaziti tudja misljenja i govoriti da padaju u vodu?

Exclamation Ja nikog ne vredjam, nego iznosim svoje licno misljenje Exclamation



Oprosti ali gdje ja to nekoga vrijedjam ili sam rekao da ti nekog vrijedjas??? Gdje ja to gazim po tudjim misljenima??? Jesam, rekao sam da padaju u vodu, ali to nije niti uvredljivo a niti pljuvanje ni gazenje. sasvim normalna recenica!

Sve sto sam naveo je tocno, ako istina boli - e to je sasvim drugi problem!

dragana.m je napisao/la sledeće:

Razlog ovakvih katastrofa na zemlji je zbog ljudskih nemorala a to nije razlog da se ljudi okrecu protiv Boga. Bog nije vladar ovog smrtnog carstva.
Sotona je taj koji ljude zavarava i obmanjuje protiv Boga.
Bog je dao obecanje da ce svaku mrtvu dusu oziveti i da ce joj tek onda suditi po njegovim delima. Onaj ko je na njegovoj strani i postuje njegove zavete imace vecni zivot. Onaj ko mu se ne pokori i ne pokaje za svoje grehe dobija po svojoj zasluzi i naravno ide u ruke sotoni, jer je tako izabrao.
Narod ce umirati u sve gorim mukama jer je sve manje cistih dusa, al svaki covek ako to zeli moze da se spase.
I da li zbog toga trebamo graditi satanisticke crkve i moliti se sotoni da nas uzme u svoje ruke? Da li treba da sirimo znanje protiv Boga jer zelimo ovaj zivot da zivimo kako mi zelimo i da imamo ono sto pozelimo po cenu svega pa i ljudske boli i krvi ?
Da li ja trebam da pustim brata kad vidim da se drogira i opija i krade da kazem pa tako je izabrao pa kako mu bude ili da mu se pridruzim i gubim s njim svoju savest i idem u propast tj. u smrt ili da sednem i popricam sa njim o njegovom ponasanju i kazem da postoje mnogo lepse stvari koje coveka mogu uciniti srecnim ?



A moral je nesto na sto samo religije imaju pravo? Zar religija drzi monopol na moral? I kud sad skreces na Sotonisticke Crkve (veliko zlo!), one ipak nisu tema topika.

A i priznajes postojanje Sotone. Ja vidis njega nikako ne priznajem...

Takodjer - ja za sebe s punim pravom mogu reci da sam cista dusa! Zasto: nisam nikog nikad ubio, nisam nikad krao, ne ugrozavam druge, ne varam suprugu, nisam pedofil itd. itd. A Nisam Ni Religiozan! I nisam ja jedini takav... dakle dokaz da cista dusa ne mora dolaziti iz religije sam ja sam sebi!

Ovo o tvom bratu nema nikakve veze ni s temom ni s pitanjima o religioznosti. Tko je covjek pokusat ce to s njim ispraviti bez obzira na Vjeronauk u skoli ili koliko cesto se moli bogu i na koji nacin.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 5 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon