www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne?
Ne, nikako – tome je mjesto samo u religijskim ustanovama
44%
 44%  [ 11 ]
Da, neka se djeca odmah uce tome
44%
 44%  [ 11 ]
Ne znam, mozda da a mozda ne
12%
 12%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 25

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 10:43 pm    Naslov poruke: Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Na vrh strane Na dno strane

Osnovna Skola…
Treba li uvesti vjeronauk kao obavezan nastavni predmet?
Dakle nesto svaki djak mora uciti, isto kao i matematiku, jezik i slicno…

Ja mislim da NE.
Ako netko zeli dam u dijete ide na vjeronauk neka dijete salje u crkvu na to. Mislim da ne treba siliti svu djecu na vjeronauk.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, nikako! Pa ljudi moji, ovo je 21. vek! Nemam nista protiv veronauke, koga interesuje ieka uci, ali mnogo potrebnije je uvesti informatiku kao obavezan predmet, ili, recimo, ekologiju.
 
sansei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2007
Poruke: 89
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trebalo bi iz prostog razloga sto vjeronauka treba da uoblici moralni odgoj kod djece koji mozda ne dobijaju kod kuce.danas su ljudi zauzeti drugim stvarima pa je odgoj djece u drugom planu, djete je vise u vrticu,obdanistu,skoli pred tv-om nego s roditeljima koji bi trebali da ga odgajaju i zato je potreban svaki predmet ili sansa da djete stekne nesto dobro i korisno jer iskreno sve vjere (barem ove najvece) propagiraju moral i neki pozitivan stav koji treba imati

_________________
biti pokoren,a vladati osvajacem- najveca je zenska vrlina!
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crkva je Bogomolja a ne mesto gde se uci veronauci, veronauka se uci u skoli ili kuci. (ne znam kako je kod katolika, ali znam da je ovako kod pravoslavaca.. katolici su moderni za moje pojmove)

Da, definitivno mislim da treba da bude veronauka. Neka deca uce, pa kada nauce onda i sama mogu da prosude da l' Bog postoji ili ne, ili da veruju ili ne.

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam za to... pogotovo da predmet bude obavezan...
vise sam za varijantu da se veronauka delom provuce kroz neki od predmeta (ne znam kroz koji, nemam pojma sta deca danas uce)... pa ako dodje do interesovanja, dete polako uputiti... kada malo odraste, samo ce odluciti da li da nastavi sa ucenjem ili ne...
za to nikada nije kasno... nema potrebe ista nametati.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nisam krstena, ponosim se time, ja sam totalni ateist, tako da smatram da vjeronauka nikako ne treba bit obavezna u skoli, jer ce moje dete morati da odsustvuje sa casova. Ne sme bit obavezno nikako... Bog ne postoji jer je nauka sve dokazala...

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

..:: MaYa ::.. je napisao/la sledeće:
Ja nisam krstena, ponosim se time, ja sam totalni ateist, tako da smatram da vjeronauka nikako ne treba bit obavezna u skoli, jer ce moje dete morati da odsustvuje sa casova. Ne sme bit obavezno nikako... Bog ne postoji jer je nauka sve dokazala...


Hmmmm svako ima svoje misljenje Rolling Eyes ...ali ja mislim da veronauka treba da bude obavezan predmet....jerotije je rekao da bi trebala eto ekologija da bude obavezna...eh sad sta ce nekome sto uci za automehanicara ekologija....kao da nesto raste ili se razvija u necijm motoru....a na primer veronauka mu treba kada je dole u kanalu i oce nesto da mu padne na glavu nista mu drugo ne preostaje nego da se moli Bogu Mr. Green

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojan_kralj je napisao/la sledeće:
..:: MaYa ::.. je napisao/la sledeće:
Ja nisam krstena, ponosim se time, ja sam totalni ateist, tako da smatram da vjeronauka nikako ne treba bit obavezna u skoli, jer ce moje dete morati da odsustvuje sa casova. Ne sme bit obavezno nikako... Bog ne postoji jer je nauka sve dokazala...


Hmmmm svako ima svoje misljenje Rolling Eyes ...ali ja mislim da veronauka treba da bude obavezan predmet....jerotije je rekao da bi trebala eto ekologija da bude obavezna...eh sad sta ce nekome sto uci za automehanicara ekologija....kao da nesto raste ili se razvija u necijm motoru....a na primer veronauka mu treba kada je dole u kanalu i oce nesto da mu padne na glavu nista mu drugo ne preostaje nego da se moli Bogu Mr. Green


U svakom slucaju, ne vjerujem da Bog postoji, tako da se nemam kome moliti... Mr. Green

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boki boki Laughing Laughing Laughing .... primer ti je ubistven Laughing Laughing ... mozda je taj radnik trebao zajedno sa svojim kolegama bolje da uci posao kojim se bave i do nesrece ne bi nikada ni doslo...
za skoro sve slucajeve nesrece odgovoran je ludski faktor...

po ovom tvom postu trebalo bi da se uvede obavezan predmet "zastita na radu" Laughing

neko rece da bi veronauka povecala moral kod dece... nisam siguran da bi to uopste imalo efekta...
ako deca trebaju da se vaspitavaju po principu "cini dobro da te bog ne kazni"... jbg sad... bolji princip je da se deca zaplasuju zatvorom nego bogom...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja sam ateista pa bih ipak volela da sam imala sansu da pohadjam veronauku...verovanje u boga i poznavanje vere i obicaja svoga naroda su, po meni, dve odvojene stvari...mislim da je sramota sto mladi danas nemaju ni osnovne predstave o pravoslavlju i ja, kao buduca majka/ateista, bih svoje dete sasvim sigurno dala na casove veronauke...ne bih volela da su oni obavezni jer mislim da se u pogledu ovakve vrste casova moraju postovati zelje, ne samo roditelja, vec i dece...niposto svoje dete ne bih silila, ali bi mi bilo drago ako bi ono bilo zainteresovano da nauci nesto vise o svojoj kulturi jer, svidjalo se to ostalim kolegama ateistima ili ne, srbe je kroz istoriju upravo pravoslavlje odrzaloi postalo neodvojiv deo nacionalnog identiteta...gre'ota da deca to ne znaju

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...


Poslednja prepravka: nastasenjka datum Sub Nov 03, 2007 1:50 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eeeeeeeee svi cete vi jednog dana biti babe i dede....i tada kada nestane svaka nada seticete se Boga, jer strah od smrti je najjaci. Tada cete pomisliti da i posle smrti ipak nesto postoji, i da vas Bog ceka.

Ja i dalje stojim pri svom stavu da bi trebalo da veronauka bude obavezan predmet, ja ne vidim nista lose u tome sto ce neko dete prosiriti svoja znanja i verovanja u Boga, to je sasvim u redu, i na kraju niko nece ziveti vecno.

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da se uce obicaji i tradicija, istorija jednog naroda kroz jedan zaseban predmet... da bi se ocuvao identitet jednog naroda... to odobravam... pa da se kroz taj predmet izucava vera i raligija tog naroda... i to odobravam... ali da se posalje dete da iskljucivo uci veronauku... to ne... stvar izbora... kao i politicko ubedjenje koje nastane vremenom...

bio sam okruzen veronaukom ko niko... stvorio sam svoje misljenje o tome i polako napustio taj svet... ne svidja mi se, imam svoje ubedjenje... i dan danas mi drze predavanje o tome...

zato... decu ne traba forsisrati ni na sta...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Vjeronauk u Osnovnoj Skoli – obavezan – Da ili Ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon