www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Želite li Euro kao oficijelnu valutu u svojoj zemlji?
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  

Želite li Euro kao oficijelnu valutu u svojoj zemlji?
Da, želim Euro što prije
43%
 43%  [ 19 ]
Ne, ne želim Euro kao oficijalnu valutu u svojoj zemlji
45%
 45%  [ 20 ]
Nemam mišljenje o tome ili mi je svejedno
11%
 11%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 44

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 10:04 am    Naslov poruke: Želite li Euro kao oficijelnu valutu u svojoj zemlji? Na vrh strane Na dno strane

Evo jednog jednostavnog pitanja – u doglednoj budućnosti – želite li Euro za oficijalnu valutu u svojoj zemlji? Što mislite – da li bi to bilo dobro te donijelo sa sobom ekonomski stabilitet ili bi samo poskupjelo sve? Tko bi od toga najviše profitirao?


_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Sub Nov 03, 2007 8:24 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne želim.
Od maja prošle godine dinar je počeo lagano da jača u odnosu na euro. Tada je euro bio 87din, a trenutno je oko 76din. Ne znam da li je to zbog dobre ekonomske politike, ali ne bih to kvario. Mr. Green

Moja drugarica u Nemačkoj se žali da je sve poskupelo otkako su nestale "markice", a čini mi se da je Nemačka najgore prošla odkad je prihvatila euro.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 10:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne zelim nikako. Od kada je Euro posta glavno platezno sredstvo u De od tada je sve i vise od 100% poskupela. Zato, bilo bi bolje da svajcarci ostanu ono sto i jesu... svoji...

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 2:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne. Mislim da nema potrebe nesto tu sad da tupim i objasnjavam,s obzirom da se dole u mom profilu vidi "nasa" zastavica. Smatram da bi sve poskupelo. Nismo jos uvek stabilni da bi posli bez jakih posledica.
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jao nisam vidio da sada imamo na forumu i moj podforum, tacnije receno ono sto mene interesuje Mr. Green Mr. Green
Kolege hvala na prijedlogu, ko god to od vas bio... Wink

Sto se tice teme, tacno je da se uvodjenjem eura dolazi do poskupljenja i naravno jedan veliki primjer je Njemacka, medjutim malo me cudi kako od vas niko nije primijetio i dobre stvari Eura.
Prije svega to je valuta koja je ujedinila pola Evrope, dakle nije vise potrebno trcati u Francusku i mijenjati KM za njihovu valutu il' recimo KUNE mijenjati za DM u Njemackoj...Zatim euro ima stabilan devizni kurs...ne znam koliko ste upoznati sa samim pojmom deviznog kursa, evo samo cu reci da vam to ustvari predstavlja cijenu jedinice strane valute predstavljenu u domacoj valuti....

Ono sto je sigurno jeste da ukoliko zelimo da udjemo u Evropsku Uniju, morat cemo prihvatiti i Euro kao valutu, u tome nema dileme....pa sad nekom se svidjala il' ne tako je....i njemci bi rado da vrate DM Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@_GentlemaN_..a šta to fali našoj valuti KM???

I KM je stabilna valuta od samoga pocetka i ja je nikada ne bih promijenila za Euro..a sto se tice poskupljenja smatram da do toga ne dolazi radi eura vec radi drugih stanja na trzistu prvenstveno radi nafte i struje..a da ne spominjem u ekonomiji nase lopove politicare koji bi narodu sa eurom ili bez njega i dusu na slamku popio Mr. Green

Ja ne bih zamijenila svoju KM za euro../KM je najaca valuta nastala raspadom ex-yu/ Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....


Poslednja prepravka: crnibiser datum Pon Nov 05, 2007 4:28 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto da ne

taman da idemo ukorak sa svetom

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 6:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
@_GentlemaN_..a šta to fali našoj valuti KM???

I KM je stabilna valuta od samoga pocetka i ja je nikada ne bih promijenila za Euro..a sto se tice poskupljenja smatram da do toga ne dolazi radi eura vec radi drugih stanja na trzistu prvenstveno radi nafte i struje..a da ne spominjem u ekonomiji nase lopove politicare koji bi narodu sa eurom ili bez njega i dusu na slamku popio Mr. Green

Ja ne bih zamijenila svoju KM za euro../KM je najaca valuta nastala raspadom ex-yu/ Mr. Green


Nisam ja rekao da nasa valuta ne valja, naprotiv, mislim da je to jedina stvar koja je uspjesno uspjela da spoji ovu nasu divnu drzavu i ljude u njoj, zar ne mislis isto??

Samo kazem da ako zelimo da udjemo u EU da ce nam biti takoreci odmah i nametnut euro jer se radi na jedinstvenoj valuti... Rolling Eyes Rolling Eyes

Sad zeljeli mi to ili ne, nas nece ni pitati.... Rolling Eyes

A sto se tice poskupljenja, ko je rekao da promjenom valuta samo poskupljuje sve...jeste to djelimicno tacno ali ti si takodjer u pravu jer ipak cijena nafte odredjuje sve ostale cijene...

_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 8:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa zar nije KM vezan za euro? Question
Ispravite me ako grešim, ali prvo je bilo 1KM = 1DM, pa je logično da je i dalje vezan za trenutni kurs nemačke marke - tj. otkako su Nemci uveli evro i ukinuli marku, nije bilo potrebe za daljim pomeranjem kursa.

Ispravite me ako grešim. Rolling Eyes

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Pa zar nije KM vezan za euro? Question
Ispravite me ako grešim, ali prvo je bilo 1KM = 1DM, pa je logično da je i dalje vezan za trenutni kurs nemačke marke - tj. otkako su Nemci uveli evro i ukinuli marku, nije bilo potrebe za daljim pomeranjem kursa.

Ispravite me ako grešim. Rolling Eyes


Naravno coco, u potpunosti si u pravu... prije nego sto se pojavila konvertibilna marka (KM) u nasoj zemlji je bilo vise valuta: DM, dinari onda neki bonovi Rolling Eyes , sve u svemu buckuris. 1997 formirana je Centralna banka Bosne i Hercegovine a 1998 se pojavila KM koja je bila vezana za njemacku marku (DM). Naravno kako su njemci uveli EUR i iz upotrebe u potpunosti izbacila DM, tako je nasa valuta postala vezana za €...

To je i bilo uvijek jasno, nije niko govorio da nije tako samo smo rekli da u slucaju ulaska u EU ce se najvejrovatnije promijeniti i nasa valuta....

_________________
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Činjenica je da su diljem Europe biznisi iskoristili promjenu na Euro da bi podigli cijene bez ikakvog opravdanja.

Isto se očekuje i sa svim novim članicama, naravno...

Istina, dobra je strana to što ne treba mijenjati ako se ide u Njemačku, Francusku i druge zemlje, ali je isto tako i činjenica da je "Euro pegging" koji su uvele neke naše valute (kuna, konv. marka i slično) najviše ugrozile siromašniji dio stanovništva...


----------

još jedna primjedba, odnosno pitanje:

Svi znamo kako se dolazi do promjene na Euro - zemlja postane član EU, i nakon nekog vremena prijeđe na Euro. A što ako neka zemlja se predomisli, vidi da joj s Eurom ne valja i hoće nazad na svoju vlastitu valutu??? Toga, čini mi se, nema nigdje ni predviđenog, blago se plašim da e to tako namjerno složeno...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jok, necu Evro. Meni to mnogo sitno izgleda - kaze mi ortak da mu pozajmim 10e iiiiii ma odma .... Neka neka dinar je meni zakon! Uostalom iovako su sve valute povezane i nijedna valuta ne moze biti samostalna (pa cak ni Euro).... Sta mi smeta da ako idem u SAD skoknem do menjacnice i kupim dolare, ako cu u Nemacku da kupim Eure? Lakse mi je to mnogo nego da mi dignu cene i da plata bude 300 evra. To kad mi neko kaze uh ... lepse mi zvuci 25 000 dinara Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Želite li Euro kao oficijelnu valutu u svojoj zemlji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon