www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se danas zaista isplati štedjeti u banci?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 10:07 am    Naslov poruke: Da li se danas zaista isplati štedjeti u banci? Na vrh strane Na dno strane

Postotci koje banke daju na štednju, bila ona vezana ili slobodna, jedva prate inflaciju. S druge strane, taj isti novac o milijuna štediša, banke ulažu u razne poslove i pobiru značajne zarade, dok štedišama daju relativne mrvice?

Da li se zaista isplati štedjeti u banci? Ja mislim da ne… Još nekako, banke u poslovno relativno nereguliranoj Hrvatskoj, a vjerovatno je slično i u Srbiji, ne naplaćuju svoje usluge onako oštro kao u EU ili SAD, ali sumnjam da će tako ostati dugo još (u Hrvatskoj se već priča također o oporezivanju profita od kamata, a kad se nešto priča vjerovatno to i nije tako daleko).



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sama stednja je pozitivna, dakle ona je kljuc za investicije....

Povecanje stednje vodi povecanju investicija sto vodi do privrednog rasta zemlje, povecanju zaposlenosti, dohotka itd...

Inflacija je porast opsteg nivoa cijena sto i nije dobro jer svi znamo kakve su posljedice...

Mislim ipak da je stednja veoma korisna i da u svakom slucaju treba da se stedi ako zelimo da prosirimo investicije....naravno ne prevelike kolicine dohotka nego onaj koji preostane posle osnovnih potreba kao sto su razni troskovi stanovanja, hranjenja itd... Wink

_________________
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 4:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bankama vise ne vjerujem od rata..a pogotovo ovim sada novopecenim bankama koje svakog dana nicu kao gljive poslije kise na svakom cosku....

Stednja jeste pozitivna ali se moze ustedjeti i na druge nacine Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
Ja bankama vise ne vjerujem od rata..a pogotovo ovim sada novopecenim bankama koje svakog dana nicu kao gljive poslije kise na svakom cosku....

Stednja jeste pozitivna ali se moze ustedjeti i na druge nacine Mr. Green


Ipak je najbolja vlastita stednja, tj. pod jastuk il' negdje na krovu k'o sto su radili stari ljudi Laughing Laughing

_________________
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 2:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stednja se po meni isplati samo na veliku sumu novca i kratkorocno Smile Jeste sad cu da dam 500e i da ceo zivot stedim da zaradim jos 500... ma daj lakse mi da radim 2 meseca i zaradim 500e Smile)

Ako moram da stedim - kasica prasica Very Happy
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 3:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice stednje .. najbolja stednja je u tome da se jednostavno postavi neki deo novca u banci i da se zaboravi na taj novac do " nedaj Boze " situacija

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
senjanin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 16 Nov 2007
Poruke: 64

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zavisi da li volimo da nas potkradaju bankari
ili lopovi...
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 5:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky je napisao/la sledeće:
Sto se tice stednje .. najbolja stednja je u tome da se jednostavno postavi neki deo novca u banci i da se zaboravi na taj novac do " nedaj Boze " situacija


Eto jeste, potvrđujem pozitivno. Ja več godinama imam deviznu štednju na zagrebačkoj banci. To je za slučaj što kaže Boky "ne daj Bože" nikad neznaš šta te može sutra da znadje.
 
Hitsugaya10
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2007
Poruke: 59
Mesto: Soul Society

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 06, 2007 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, interesantno. Stednja kao stednja, najisplativija putem osiguranja. Ima mnogo vise prednosti nego banka: dugorocnija je u odnosu na bankarsku stednju, veca kamatna stopa, neoporezovana dobit. Inflacija kao inflacija, ima je i kada je ne osetimo.

_________________
Dai Guren Hyourinmaru
 
wizard50
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 67

Datum registracije: 31 Dec 2007
Poruke: 110
Mesto: karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 7:48 pm    Naslov poruke: Re: Da li se danas zaista isplati štedjeti u banci? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
... ali sumnjam da će tako ostati dugo još (u Hrvatskoj se već priča također o oporezivanju profita od kamata, a kad se nešto priča vjerovatno to i nije tako daleko).


Šo se tiče situacije u Hrvatskoj i priče o oporezivanju , to je prošlost. Priča je trajala u predizbornoj kampanji (SDP), a s obzirom da nisu pobijedili od toga ništa.
Imam vlastitog iskustva sa kojekakvim štednjama u kojekakvim bankama i zaključio sam da je najbolje uložiti novac u dionice dobrih tvrtki, ili u neki od fondova.

_________________
Popijte napitak za sreću !
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 10:22 pm    Naslov poruke: Re: Da li se danas zaista isplati štedjeti u banci? Na vrh strane Na dno strane

wizard50 je napisao/la sledeće:

Imam vlastitog iskustva sa kojekakvim štednjama u kojekakvim bankama i zaključio sam da je najbolje uložiti novac u dionice dobrih tvrtki, ili u neki od fondova.


Ovdje si u pravu, samo sto ce, ponajvise u slucaju fondova, rast morati kulirati i doci ce uskoro na postotnu razinu zarade koja je u EU ili SAD (dakle puno manje % ako ne i minus).

Fondovi su kod nas jos uvijek vrlo jaki i reguliraju, tj. utjecu na Indexe kao malo tko. Primjer Crobex-a prosli mjesec je najbolji, kad su fondovi kontrolirali korekciju trzista,, mada je recimo i Belex imao slicnih epizoda kao i druge lokalne burze. Zadnjih godina zarade na fondovima su bile FENOMENALNE, i do 60-70% godisnje, ali to se mora usporiti i vec se govori o 2008. kao godini kad ce ti postotci pasti. Kako god, respektabilni fondovi su jos uvijek jedan od najboljih nacina stednje (forndovi Ilirike, Prospectusa, Erste Banke, RB, Delta itd...).

Valja pratiti Mirovinske Fondove, na dulje staze oni bi mogli biti odlican ulog ali trebaju povecati kapital da bi bili jachi igraci od Novcanih, Dionickih ili Mjesovitih fondova.

Kod dionica valja pratiti buducnost tvrtke vise no proslost.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 22, 2008 1:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A sta da ustedim? Very Happy Napravili su takav sistem da covek ne stigne da ustedi.
Ne verujem bankama. To je jedna mafijaska organizacija, koja otima pare ljudima na fin nacin.
Ali nazalost zbog plate moram imati racun sa bankom.

Stednja polako na tanane, na duge staze, isplati se. Stavis sumu, mesecno dodajes nesto malo, kamate raste isto malo. Porez uzme pola od zaradjenog profita i tebi ostane druga polovina plus tvoje ulozene pare.

Ja licno nisam za to. Najbolje je kada ja baratam sa mojim parama tj. kesom, a ne nekim poeni, bodovi, brojke.

Tu sam staromodan tip Wink

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Da li se danas zaista isplati štedjeti u banci? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon