www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se danas zaista isplati štedjeti u banci?
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
jankojankovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2012
Poruke: 18

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 21, 2013 4:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na zalost sve se manje isplati, ali sa druge strane sta mozete raditi s tim novcem? Pretpostavimo da imate 30.000 evra. U banci mozete zaraditi oko 1500 evra godisnje i da nista ne radite. S druge strane, ako ste vec u nekom dobrom biznisu, verovatno se mnogo vise isplati uloziti u biznis. Pitanje je samo sta mogu sa tim novcem raditi ljudi koji nikada nisu imali sopstveni biznis. Za njih je najsigurnija opcija - banka.

 
saskajankovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jul 2013
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 03, 2013 11:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ne isplati i isplati. to ono - bolje ista nego nista jbg
 
miksermax
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 07 Avg 2013
Poruke: 16

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 07, 2013 8:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sumnjam da je dobro stedeti jer banke uvek gledaju da zarade sto vise.
 
Eloxy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 105

Datum registracije: 01 Dec 2013
Poruke: 19
Mesto: Jug

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 01, 2013 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi u kojoj.

_________________
Wink
 
Sicva
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 27 Nov 2003
Poruke: 13261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 20, 2014 11:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne ! Ja imam neku malu uštedjevinu u Pireus banci od 1000.eura i mogu reći da se ne isplati za tako male iznose štedeti zbog neke kamate.
Pre dve dve godine kad sam ja počeo da štedim kamata je bila 6,5 % Od toga ti držaba uzme, ja mislim procentat i po na ime poreza
Prošle godine sam produžio štednju za još godinu dana i kamata je bila 4,5 % (isto-drućava ti uzme procentat i po na porez)
Ove 2014. godine ako dobijem celih 3% treba da budem zadovljan.

Ja ne držim pare u banci zbog kamate (mada sam stavio u banku koja je u tom momentu davala najveću kamatu), već zbog brata koji je gubio dosta para na kladionici, i ja sam se plašio da im ih on pokupi, a pri tome mi neda ništa za uzvrat Very Happy Very Happy (prestao je da zove kad izlazi, odemo na poneku utakmicu i to isključivo na moju inicijativu)
 
forumaskolega
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2014
Poruke: 24
Mesto: Berlin

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 26, 2014 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi kako kojoj banci, neke banke nude kamatu od 4% na iznose vece od 25.000 EUR-a, sto je poprilicno velik novac, to se odnosi na banke ex yu.

Dok su kamate u bankama u EU na stetnju izuzetno niske, u Svicarskoj postoji par banaka gdje je cak kamata negativna na stednju, a to bi znacilo da ti banci platis novac, da stetis kod njih.

Sa malom kamatom na stednju stimulira se stanovnistvo da ulaze novac u nesto drugo i pokrecu se radna mjesta.

_________________
Srdacni pozdravi svima drugarima sa Domaci.de
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Da li se danas zaista isplati štedjeti u banci? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon