www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kupovna moć
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 10:11 am    Naslov poruke: Kupovna moć Na vrh strane Na dno strane

Jedno od mjerila kvalitete života među nacijama je takozvana Kupovna Moć stanovnika, to jest – koliko nečega se negdje može kupiti s prosječnim dohotkom, prosto rečeno...

Kupovna moć, čim je veća, logično je da bi trebala rezultirati i boljom kvalitetom života, zar ne? A opet, i nije uvijek tako…

Mada je bitna kao mjerilo relativne kvalitete života, tu su i druge pogodosti i prava koja mogu poboljšati ili pokvariti kvalitetu života, uz Kupovnu Moć stanovništva – prava na socijalnu i zdravstvenu zaštitu, opća kvaliteta života u gradu ili mjestu (organizacija javnog života, prijevoza, ekologija – npr. šistoća zraka, hrane i vode, razonoda itd…).

Što mislite – koliko je vaša kupovna moć bitna za kvalitetu života – to jest da li je za vas viša kupovna moć garancija za bolji i sretniji život?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 3:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto si ti kolega pozurio u novom forumu da otvaras nove teme Mr. Green Mr. Green

Sto se tice kupovne moci, pa sad sta reci osim da je bitno da je ona sto veca kako bi naravno i sam kvalitet zivota bio veci, medjutim to nemora i da znaci za sve primjere, za sve zemlje.

Sad nije mi bas to dobro formulisano tvoje pitanje jer smatram da mi kao pojedinci nemamo neki veliku uticaj na kupovnu moc jedne zemlje....sama kupovna moc zavisi od nivoa cijena koje ako su naravno u koristi zemlje ce povecati nasu kupovnu moc i tako cemo mi moci koristiti vise proizvoda - poznato kao dohodovni efekat.

Moje licno misljenje je da veca kupovna moc ne mora znaciti odmah bolji i sretniji zivot, jer ipak zivot se ne snosi samo na cinjenicu da imamo sto vise proizvoda na raspolaganju nego i na one druge bitne stvari koje se nikakvom kupovnom moci ne mogu imati....

Mislim da za male zemlje nije toliko bitna sto veca kupovna moc, nego nasuprot bitno je sto povoljnija za njeno stanovnistvo, dakle ono osnovno da se moze priustiti, kao primjere mozete uzeti mnoge zemlje iz Afrike .

Nadam se da me niste pogresno razumjeli Wink

_________________
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 9:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kupovna moc Confused ni u kamenoj eri nije bilo svakome isto mislim,
zasto bi danas bilo drugacije...
neki zive u boljim ekonomskim sferama pa mogu sebi vise priustiti,jel'te,
a neke je zapalo da mogu samo sanjati bolji zivot Confused
danasnji svet je baziran na "hocu sve sto vidim" bez razmisljanja dali se moze izaci na kraj sa potrebom i stvarnim stanjem dzepa.
meni licno nisu jasne osobe koje skoro hleba nemaju jesti a cekaju otvaranje radnje da kupe poslednji krik tamo-neke-mode...
pa se zale posle na kupovnu moc Wink

_________________
www.ONE.org
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 11, 2008 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zivimo u potrosackom drustvu gde nista nije namenjeno upotrebnoj dugorocnoj vrednosti vec kratkotrajnom zadovoljenu potreba i stalnim inovacijama, kao i brzini promena.
kupovna moc gradjana se smanjuje u svim zemljama EU, izuzev severa.da ne sirim temu, namece se svuda sistem "zivi da bi radio".
mislim da je vaznije pravo na socijalnu i zdravstvenu zaštitu i opsti kvalitet života. to nuzno povlaci za sobom i kupovnu moc.
prosecna potrosacka korpa u SR je oko 1000 evra, a prosecna plata oko 300! Ne cudim se prisustvu banaka, uopste Mr. Green

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 04, 2008 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kupovna moć opada svakim danom.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
DJALIGATOR13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 29 Okt 2008
Poruke: 20
Mesto: VLADICIN HAN

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 30, 2008 7:07 pm    Naslov poruke: RE:RE: Na vrh strane Na dno strane

Kupovna moc je u odnosu na 90ih god bolja mada se oseca to sto ljudi rade za dzabe kasne im plate a kamata na struju i vodu i ostale dazbine raste kada bi imale kamate na zakasnele plate bile bi redovne znam da je to nemoguce ali bi bas voleo da se izglasa takav zakon i da ako gazda zakasni 2 ili 3 meseca sa platu odlezi neku godinicu za to

imam iskustva sa neplacenim platama i poreza i doprinosa i zato sam ogorcen. . . U strajku sam sa kolegama. . . . Ne bih vise dodavao na ovu temu



[Edit: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]

_________________
INTERESUJE ME SAMO MOJA DEVOJKA KOJU MNOGO VOLIM!!!
 
nomerouno11
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 60

Datum registracije: 22 Okt 2008
Poruke: 2
Mesto: pozarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 31, 2008 9:33 am    Naslov poruke: kupovna moc Na vrh strane Na dno strane

sta se mi zanosimo stom kupovnom moci.....zar ne vidite da je nasa kupovna moc sve manja i manja....zar ne vidite da hoce da izvuku narodu i to malo usredjevine sto cuvaju po slamaricama i sta ti ja vec zanam gde
 
tangens
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jan 2009
Poruke: 84
Mesto: MESTO

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 20, 2009 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da budemo iskreni, vecina zemalja na Balkanu nema nikakvu plateznu moc, prvenstveno zbog lose ekonomske strategije, pogotovu u BiH gdje su mnoga preduzeca u stecaju.Osim toga postoji i veliki broj nezaposlenih i oko 60 % stanovnistva je doslo do prosijackog stapa zbog bahataog ponasanja politicara...Znaci losa ekonomska strategija , nezaposlenot i zatvorene fabrike dovode do ovoga sto imamo na pretek...(bijede)
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2011 1:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O tome nas redovno obaještava naša draga Gospođa Statistika: recimo o potrošačkoj korpi koliko je iznosila za taj mjesec i koliko god se trudila da izračunam, ne mogu....uvijek mi fali porpilično novca da podržim njihove podatke. Prema tome, kupnovna moć jednog naroda u dobrane zavisi, makar ovdje od te iste potrošake korpe, u koji svako gleda skeptično i sa podozrenjem. Kupovna moć na ovim područjima opada iz mjeseca u mjesec, a statistika izbacije prosječne neto plate koje malo ko prima i na osnovu toga se određuje. Što nije ni približno onome kako naš narod živi.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
bjdarko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Sep 2011
Poruke: 47

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2011 11:53 am    Naslov poruke: Re: Kupovna moć Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Jedno od mjerila kvalitete života među nacijama je takozvana Kupovna Moć stanovnika, to jest – koliko nečega se negdje može kupiti s prosječnim dohotkom, prosto rečeno...

Kupovna moć, čim je veća, logično je da bi trebala rezultirati i boljom kvalitetom života, zar ne? A opet, i nije uvijek tako…

Mada je bitna kao mjerilo relativne kvalitete života, tu su i druge pogodosti i prava koja mogu poboljšati ili pokvariti kvalitetu života, uz Kupovnu Moć stanovništva – prava na socijalnu i zdravstvenu zaštitu, opća kvaliteta života u gradu ili mjestu (organizacija javnog života, prijevoza, ekologija – npr. šistoća zraka, hrane i vode, razonoda itd…).

Što mislite – koliko je vaša kupovna moć bitna za kvalitetu života – to jest da li je za vas viša kupovna moć garancija za bolji i sretniji život?



Slažem se ali mislim da se štimuju statistički podaci! Da nije sve kako se prikazuje, tj. da je mnogo gore!
 
bjdarko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Sep 2011
Poruke: 47

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 09, 2011 3:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tako je sve se štimuje! I to mnogo a ne malo! Samo da im ne pukne žica!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Kupovna moć Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon