www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Generalizacija...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 6:36 pm    Naslov poruke: Generalizacija... Na vrh strane Na dno strane

Ja sam jako iskrena osoba /mada bih u nekim slucajevima ponekad pozeljela i da nisam ali takva sam jednostavno i ne znam ili ne mogu da se promjenim/ i postujem svaciji izbor.

E prvo bih molila sve one koji se ukljuce u komentarisanje teme da ne skrecu s nje i bez svadje...HVALA Laughing

Dakle tema je Generalizacija....

a povoda za ovu temu imam odavno ali eto veceras me jedan od clanova "natjera" da ju i postavim.

Naime mnogo puta u javnome zivotu ali i ovdje na forumu nailazim na price i postove gdje se na osnovu pojedinca svi stavljaju u isti kos.

Ja kao jedinka imam svoje misljenje i smatram da svako od nas ima pravo na vlastito , ali me jako iritira kada procitam ili cujem svi su oni isti

Ne mogu da shvatim i jednostavno necu da shvatim da ako jedna osoba ne valja da su sve osobe jednake toj osobi.Pet prstiju na ruci nisu jednaki , dva brata ili sestre nisu jednaki , nijedno zivo bice nema jednak DNK..ni jedan cvijet nije jednak..znaci svi smo razliciti....

E ,mene sada zanima zasto ljudi generalizuju i stavljaju sve u isti kos?



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zato shto chovek koristi svoj mozak veoma ogranicheno. I sa to malo mesta josh pravi podelu na ove - one, dobro - loshe, crno - belo, itd.
Zato se to deshava. Mada je i "nenachitanost", tj. malogradjanstvo, opshte nevaspitanje, bolje recheno zadrtosti sl. takodje krivo. Dodje mu kao "fil na tortu".
Veoma sazheto recheno. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U redu Baraba problem "nenacitanost" ...ali ako neko vec posjeduje racunar i prikljucak na internet zar se ne moze dočitavati i ako ga nesto zanima a ne zna procitati o tome razna misljenja pa upotrijebiti mozak i skontati da niko i nista nije jednako Mr. Green

Ali meni doista toliko nerve jede kada procitam da neko kaze svi su oni takvi jer je jedan od njih takav i takav New Evil

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 6:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi, nekada traze izgovore za srecu/nesrecu, isto tako mnogi "stavljaju sve u isti kosh" kada zele nekoga da potcene, ali najceshce ljudi generalizuju stvari kada ne zele previshe da zagledaju u njenu srz i kada zele samo povrshno da ocene neki stav ili dogadjaj...Poslednica novog vremena u kome nema mesta prevelikom zadrzavanju na pojedincima i u kojem je najvaznije da se samo sistem odrzi u zivotu.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 3:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudima je mrsko da rasclanjuju i odvajaju ljude.. ipak je lakse staviti sve u jedan kos Smile

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 4:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pojednostavljen i primitivan pristup je to. Ljudi generaliziraju zato jer je tako lakse.

A jeste li primjetili da su 99% generaliziranja - negativna?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 4:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Pojednostavljen i primitivan pristup je to. Ljudi generaliziraju zato jer je tako lakse.

A jeste li primjetili da su 99% generaliziranja - negativna?


Negativno je zato jer je vise zli ljudi nego onih dobrih.

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 9:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Теодул je napisao/la sledeće:
Ljudima je mrsko da rasclanjuju i odvajaju ljude.. ipak je lakse staviti sve u jedan kos Smile


Doista sam i ocekivala da ce tvoj post na ovu temu biti bas ovakav Rolling Eyes

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Negativno je zato jer je vise zli ljudi nego onih dobrih.


ne slazem se sa ovim da ima vise zlih ljudi. ne verujem u zle ljude. verujem u ove dobre,a zauzete ljude. tacno je ono da se nemamo vremena, da povrsno ocenjujemo stvari, da se udubljujemo tek kada nam je do nekoga/necega stalo (kad je nase guza u pitanju)- ako vazi na uzorku od 99% ljudi,znaci da se moze primeniti na 100% populaciju, 1% se gubi. koleteralna steta Mr. Green -> who gives a fu*k Mr. Green Mr. Green (sarkazam!)
 
sansei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2007
Poruke: 89
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

generalizuje onaj koji nije upucen jer svako ko zna nece generalizovati, generalizacija je stvar neznanja osobe. Nema nista za sto bi se moglo reci 100%, osim da smo se svi rodili i da cemo svi umrijeti,i nista vise.
Cuj nevjeruje u zle ljude pa kako ne vjerovati da neko nije zao ako moze ubiti drugi nevin zivot a da ne trepne,da se ni sekunde ne pokaje.

_________________
biti pokoren,a vladati osvajacem- najveca je zenska vrlina!
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 4:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao što sam već rekla u jednoj temi, izbegavam generalizovanje i to u poprilično širokom luku... Uvek tvrdim da je svih 6 milijardi i kusur ljudi na ovoj planeti različito i nikako se ne mogu stavljati u "isti koš", bez obzira koliko se neko (npr. mediji) trudi da dokaže da nije tako.

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 04, 2007 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se cesto zapitam da li na ovom svetu ima normalni ljudi... Rolling Eyes

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Generalizacija... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon