www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kojoj valuti najvise vjerujete?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  

U koju valutu imate najvise povjerenja:
Euro
46%
 46%  [ 22 ]
Dollar (USA)
14%
 14%  [ 7 ]
Britanska Funta
8%
 8%  [ 4 ]
Svicarski Franak
19%
 19%  [ 9 ]
Japanski Yen
0%
 0%  [ 0 ]
Kanadski Dolar
0%
 0%  [ 0 ]
Australijski Dolar
0%
 0%  [ 0 ]
Norveska Kruna
2%
 2%  [ 1 ]
Svedska Kruna
2%
 2%  [ 1 ]
Danska Kruna
0%
 0%  [ 0 ]
lokalna veluta (dinar, kuna, marka... ostale)
6%
 6%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 47

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 3:59 am    Naslov poruke: Kojoj valuti najvise vjerujete? Na vrh strane Na dno strane

Pitanje je jednostavno - kojoj valuti najvise vjerujete, po mogucnosti na duge staze, za stednju, investiranje i to. Da li je to Euro, dolar, franak, funta, yen...?

Pokusajte obrazloziti ako zelite.

Meni je to Swiss Franc. Kroz vrijeme se pokazao kao vrlo stabilna i cijenjena s kojom je lako raditi a nije sklona nenadanim ili naglim fluktuacijama. Mana CHF-a je njegova slaba rasprostranjenost i popularnost van Europe i blizih Azijskih i Africkih zemalja te cijena forex promjene koja je u postotku visa nego za dolar, funtu ili Euro.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a gde je tu Deutsche Mark? iako vise ne postoji, ja i dalje sve po njoj racunam Mr. Green

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tesko da danas ista moze da se ustedi od plate... i ako hoces da ustedis, dzaba ti sto je neka strana valuta stabilna kada tvoja nije i varira... a primas platu u toj valuti... u mom slucaju dinar...
ne razumem se u ekonomske prilike u stranim zemljama... ali kada bih imao neku ozbiljnu kintu koju bih trebao da orocim, ustedim... mislim da bi to bilo CHF... nekako mi izgleda kao najstabilniji...
evro... koliko mi izgleda jak i stabilan... njegova jacina zavisi od gomile zemalja... jedna neka oslabi u momentu... oslabi i evro...
o USD da ne pricam... on mi deluje kao valuta koja izumire... sve ostale valute su mi manje vise nepouzdane...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
wicket
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Jan 2008
Poruke: 11

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 22, 2008 4:25 pm    Naslov poruke: HRK Na vrh strane Na dno strane

Kuna definitivno... poptuno miruje već 14 godina jer je centralna banka konzervativna, a priljev deviza od turizma je napunio zalihe za obranu vrijednosti kune u iznosu koji je 3 puta veći od kuna na tržištu.
 
nanica123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 28 Maj 2008
Poruke: 84

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 29, 2008 1:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prije definitivno njemackoj marki a u zadnjih godina niti jednoj valuti ne vjerujem bas previse
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 29, 2008 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam poverenje u sve navedene valute (osim lokalne Wink ) Ali ako se desi nesto, menjam u norvesku ili svedsku valutu.
 
president
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 07 Maj 2004
Poruke: 64

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 08, 2008 12:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo jedan savet za sve posetioce foruma,
KUPUJTE ZLATO!!!
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

president je napisao/la sledeće:
evo jedan savet za sve posetioce foruma,
KUPUJTE ZLATO!!!


Gotovo je sad, trebali smo pre 2/3 godine da kupimo....obogatili bi se. Sad skoro i nema vise gde da ide gore cena vise.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 6:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja najvise verujem CHF-u .... chini mi se da je najstabilnija valuta od svih u EU Smile
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 09, 2008 7:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo da napomenem: Svajcarska nije clanica Evropske Unije.
Trenutno gledam da uletim sa Rubljima, mada su sada visoki u odnosu na pre 3-4 godine.
Jeste da to mora preko zaobilaznice da se investira, ali mislim da ce sledecih godina da "divlja". Energenti su chudo. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baraba je napisao/la sledeće:
Trenutno gledam da uletim sa Rubljima


da si to reko pre 10/15 pa mozda cak i 5 godina ljudi bi popadali od smeha...inkluzivno ja. stvari se menjaju...neverovatno.
 
DraganZelja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 82

Datum registracije: 10 Jun 2008
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 9:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najjaci je arapski dinar

_________________
Ja sam Konj
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Kojoj valuti najvise vjerujete? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon