www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

prevod na njemacki
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~
::  
Autor Poruka
djdusko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 8

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 12, 2007 6:15 pm    Naslov poruke: prevod na njemacki Na vrh strane Na dno strane

E ljudi pomagajte. ako iko zna ove dole tekstove prevesti na njemacki. Valjda ima neko ko zna njemacki. Znam da je bezveza traziti prevod na internetu ali stvarno mi treba, bio bi mu vrlo zahvalan. plizzzzzz

1. Vec mjesecima sam se spremao za to putovanje. Put u Pariz sam jos kao dijete sanjao. putovao sam avionom. To je ujedno i bila moja prva voznja avionom. Put je bio veoma ugodan. Kada sam dosao prvi pogled bio je ocaravajuci. Nasto preljepo, fantasticno, tu cu sliku pamtiti do kraja svoga zivota. Smjestio sam se u hotelu u kome je sve bilo odlicno. rucao sam u hotelskom restoranu, hrana je bila fantasticna. Nakon toga krenuo sam u obilazak grada i njegovih znamenitosti. Simbol Pariza, Ajfelov toranj je nesto fantasticno, popeo sam se na vrh, pogled je ocaravajuci. Jelisejska polja su takodje lijepa. U gradu sam ostao 5 dana i iskoristio ih na najbolji nacin. Nakon toga putovanja bio sam pun utisaka i to se mi ostati u sjecanju da kraja zivota.

2. Danasnja omladina sve vise je suocena sa mnogim problemima. Ogranicena mogucnost obrazovanja, zaposljavanja, odrasli koji ne shvataju probleme mladih. Mladi svoje slobodno vrijeme na mogu na najbolji nacin da iskorista jer nepostoji mjesto gdje bi se sastajali i druzili. Ta potreba dovodi do toga da mladi to svoje vrijeme najvise provode u kaficima. Mladi sve vise dolaze u iskusenja, prvo je to pusenje, alkohol, a nerjetko i droga. Problem mladih treba sa bude jedan od prioritetnih problema drzave, vlasti, drustva. Omoguciti bavljenje sportom bi veoma pomoglo i doprinjelo zdravlju i uopste zivotu mladih. Na mladima svijet ostaje.

4. Da bi se ocuvala priroda od zagadjenja mi moramo da povedemo brigu o njoj. Danas sve vise ljudi koriste automobile koji doprinose zagadjenosti prirode. dimljaci velikih fabrika, nuklearne elektrane, termoelektrane su sve veci zagadjivaci. Doslo je vrijeme da ljudi shvate da je nas zadatak ocuvanje prirode. Koriscenje autogasa za pogon automobila umjesto nafte veoma bi doprinjelo smanjenju zaganjenosti, a on je dosta i jeftiniji. Uticati na ljude da ne bacaju otpadke van korpi je jedan od zadataka koji su prioriteti. Razviti ekolosku svijest gradjana i nadati se ocuvanju svih ljepota prirode. Jer priroda je ono sto treba da ostavimo u nasljedstvo i buducim generacijama i da je pokusamo na najbolji nacin sacuvati.


 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 13, 2007 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ae, da probamo i ovo.

1. Monatelang habe ich mich schon auf diese Reise vorberetet. Von der Reise nach Paris habe ich schon als Kind geträumt. Gereist bih ich im Flugzeug. Gleichzeitig war das auch mein erster Flug. Die Reise war sehr angenehm. Als ich angekommen bin der Erste Ausblick war hinreißend. Etwas Wuderschoenes, fantastisch, dieses Bild werde ich bis mein Lebensende in der Erinnerung behalten. Abgestiegen bin ich im Hotel in welchem alles ausgezeichnet war. Mittag gegessen habe ich im Hotel-Restaurant, das Essen war fantastisch. Danach habe ich eine Stadt-Tour gestartet und deren Sehenswürdigkeiten-Entdeckung. Das Symbol der Stadt Paris, Eifelturm ist etwas Fantastishes, ich bih hinauf geklettert auf die Spitze, der Ausblick ist hinreißend. Champs-Ellysee sind ebenfalls schön. In der Stadt blieb ich 5 Tage und diese habe ich auf die beste Art genutzt. Nach dieser Reise war ich voller Eindrücke und diese werden in meinem Gedächtnis bis an das Lebensende bleiben.

Za prevod ne preuzimam nikakvu odgovornost. Prevedeno je bukvalno, uz male izmene, da bi prevod, donekle, bio u duhu nemachkog jezika. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
djdusko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 8

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E covjece hvala , svaka cast
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 18, 2007 11:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idemo dalje...
2. Heutige Jugend ist immer mehr mit vielen Problemen konfrontiert. Begrenzte Möglichkeit der Bildung, der Arbeitsmöglichkeit, Erwachsene welche die Probleme der Jugendlichen nicht verstehen. Die Jugendlichen können nicht ihre Freizeit auf die beste Art verbringen, da kein Platz für das Zusammentreffen und Freundschaftspflege existiert. Dieses Verlangen führt zu dem, dass sie am meisten ihre Zeit in den Cafés verbringen. Die Jugendlichen kommen immer mehr in die Versuchungen, das Erste ist das Rauchen, das Alkohol und nicht so selten auch die Drogen. Das Problem der Jugendlichen soll die Eins der prioritären Probleme des Staates, der Regierung, der Gesellschaft sein. Ermöglichung der Sportaktivitäten würde sehr helfen und würde der Gesundheit sowie dem Leben allgemein der Jugendlichen beitragen. Den Jüngeren gehört die Zukunft.


Eve, opet jedan deo vishe. Srecno. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
ne znam njemacki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 29 Apr 2009
Poruke: 6
Mesto: Derventa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 29, 2009 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hej ljudi i ja trebam hitnoooooooooooooooooooooo(do veceras) dva sastava jedan u futuru(o mjestu koje zelim posjetiti) i jedan u perfektu(o mjestu gdje sam vec bila)!Ako ima iko da mi pomogne biću mu do kraja srednje super zahvalna! Crying or Very sad Moooooooooooooooooooooooooolim vas pomozite! Embarassed

_________________
Ne znam njemački i nikad ga neću znati,ako ko ima problema s engleskim neka pita to znam xD
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 29, 2009 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolje bi bilo kada bi, kao primer iznad, sastavila na nasem jeziku pa da ti mi (neko od nas) prevede to na nemacki.

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
ne znam njemacki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 29 Apr 2009
Poruke: 6
Mesto: Derventa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 29, 2009 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo npr. za budućnost:
Kad bih mogla birati koju zemlju da posjetim to bi definitivno bila Australija!Australija broji populaciju od preko 20 miliona ljudi. Jedna je od najurbanijih zemalja na svetu, sa oko 70% populacije koja živi u deset najvećih gradova. Stanovništvo je većinom koncentrisano duž istočne i jugoistočne obale.Stil života u Australiji je uglavnom po zapadnjačkom uzoru. Međutim, Australija je i multikulturalna država "obogaćena" s preko šest miliona doseljenika i više od 200 nacija.
Kada bih tamo otišla prvo bih posjetila Sidney tj. Operu i Darling Harbour!Zatim bih otišla u Melbourn,tamo zive moja tetka i njen sin:S njim se jako dobro slazem i sigurna sam da bi mi on pokazao čari noćnog života:Zatim bih posjetila Pert,on mi se sviđa najviše od svih gradova!pošto je tako reći izolovan od Melbourna i Sidneya mnogo manje je uzurban,ima gradjevina koje su tu od davnina i ppodsjećaju na stara vremena!Takodje ima četiri univerzite,moderan je i zbog raznolikog stanovnistva grad e dizajniran tako da se svi mogu pronaći svoj kutak u njemu!Glavne atrakcije Perta svakako su Kraljev park i Botanička bašta. Iz Kraljevog parka se pruža odličan pogled na grad i reku. West Australian Botanic Garden, kao što samo ime kaže - botanička bašta, ima kolekciju od oko 1.700 vrsta divljeg cveća!Takođe u Pertu bih voljela da posjetim divne plaže na kojima ću provesti ne zaboravne trenutke!

A za Perfekt:
Ja jako volim Srbiju i svaki raspust provodim kod rodbine tamo!Najčešće sam kod tetke u Beogradu.Prošle godine bila sam tamo u julu.Kad sam stigla prvo su došli moji prijatelji koje sam tu stekla!Zatim sam se dogovorilla s tetkom i tetkom da sledeće jutro provedemo na Avali.Ujutro rano smo krenule,uz put smo stale u supermarket da kupimo slatkiše ii sokove a onda i kod pekare gdje smo kupile nesto slano!Na Avali nam je bilo super,pričale smo šetale,igrale odbojku.Jednom riječju:divno!Vratile smo se kući kasno naveče.Sledeći dan sam provela sa drugaricama na Kalemegdanu,takođe sam se divno provela!Pričale smo jedne drugima sta nam se desavalo u proteklom vremenu dok nismo bile zajedno,smijale se,uzivale!Sledećih nekoliko dana sam provela na Adi Ciganliji sa rodjakom!iz kuće bi smo izlazili rano ujutro a vraćali se kasno naveče!Za to vrijeme sam upoznala puno novih drugara!Sjajno sam se provodila i nisam vodila računa o vremenu tako da mi je vrijeme proteklo jako brzo i već je došao avgust i ja sam morala nazad u Derventu!Bilo mi je jako zao ali činjenica da cu doci i naredne godine me raovala!



[Edit by Car Dusan-Silni: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Ne znam njemački i nikad ga neću znati,ako ko ima problema s engleskim neka pita to znam xD
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 29, 2009 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Futur:

Wenn ich wählen könnte welches Land ich besuchen würde, währe dies definitiv Australien! Austrlien zählt eine Population von 20 Millionen Menschen. In diesem Land leben 70% der Menschen in den zehn größten Städten. Die Bevölkerung ist meist entlang der östlichen und südöstlichen Küste entlang konzentriert. Der Lebensstil in Australien ist überwiegend dem Lebensstil der östlichen Länder ähnlich. Australien ist auch ein multikulturelles Land "bereichert" mit über sechs Millionen Einsiedlern und mehr als 200 Nazionen.
Wenn ich dort hin fahren würde, würde ich zuerst Sydney besuchen, insbesondere das "Opera-House2 und "Darling Harbour". danach würde ich nach Melbourne fahren, wo meine Tante und ihr Sohn leben. Mit ihm verstehe ich mich sehr gut und ich bin Sicher, er würde mir die zauberhafte Seite des dortigen Nachtlebens zeigen. Als nächstes würde ich Perth besuchen. Diese Stadt gefällt mir am besten von allen Städten. Da diese Stadt von Melbourne und Sydney isoliert ist, ist es dort weniger hastig als in den anderen Städten. Dort gibt es Gebäude und Bauten die schon seit jäh her existieren und an die alten Zeiten erinnern. Ausserdem gibt es dort vier Univeristäten, es ist eine moderne Stadt die so aufgebaut ist, dass alle dort lebenden Nazionalitäten ihre eigenen Ecke finden können. Die Hauptatraktionen in Perth sind vor allem der "Königspark" und der botanische Garten. Aus dem "Königspark" bietet sich eine wunderschöne Aussicht auf die Stadt und den Fluß. West Australian Botanioc Garden, wie der Name schon sagt - der botanische Garten, hat eine Kollektion von über 1.700 verschiedenen Arten an wilden Pflanzen. Ebenso würde ich gerne die schönen Strände in Perth besuchen, an denen ich unvergessene Momente verbringen würde.


Perfekt:

Ich liebe Serbien sehr und verbringe jede Ferien bei meiner Familie dort. Am meisten bin ich bei meiner Tante in Belgrad. Letztes Jahr war ich dort im Juli. Als ich dort ankam, kamen zuerst alle meine Freunde, die ich dort kennengelernt habe. Dann habe ich mich mit meiner Tante und meinem Onkel verabredet, den nächsten morgen auf der Avala zu verbringen. Am nächsten Morgen sind wir früh losgegangen. Auf dem Weg haben wir uns in einem Supermarkt noch einige Süssigkeiten gekauft, sowie etwas salziges beim Bäcker. Auf der Avala war es sehr schöhn. Wir sind spazieren gegangen, haben geredet udn haben auch Volleyball gespielt. Mit einem Wort beschrieben: "Wunderschöhn". Wir sind erst spät Abends nach Hause gekommen. Den nächsten tag habe ich mit Freundinnen am Kalemegdan verbracht, wo wir ebenfalls eine sehr schöne Zeit miteinander hatten. Wir haben einander Dinge erzählt, die wir in der Zeit erlebt haben, in der wir uns nicht gesehen hatten, wir haben gelacht und die Zeit miteinander genossen. Die nächsten paar Tage habe ich an der Ada Ciganlija mit dem Sohn meiner Tante verbracht. Wir sind immer früh Morgens aus dem Haus gegangen und kamen immer späth Abends wieder zurück. In dieser Zeit habe ich viele neue Freunde kennengelernt. Ich habe mich sehr ammüsiert und habe nicht an die Zeit gedacht. Die Zeit verflog ziemlich schnell und schon war der August wieder da und ich musste wieder zurrück nach Derventa fahren. Es hat mir sehr leid getan, aber die Tatsache, dass ich nächstes Jahr wiederkommen werde, hat mich aufgemuntert.




To bi bilo u principu to.

Samo... nemoj vise pisati post za postom, vec ako imas nesto da dodas u prethodni post, edituj ga i dodaj.

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.




Poslednja prepravka: Car Dusan-Silni on Sre Apr 29, 2009 4:14 pm; ukupno izmenjena 3 puta
 
ne znam njemacki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 29 Apr 2009
Poruke: 6
Mesto: Derventa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 29, 2009 3:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala,hvala,hvala,hvala,hvala,hvala,hvala,hvala,hvala!Važi,vidjela sam gore da je to zabranjeno!Ako kome kad bude trebalo kakvih prevoda srpsko-engleski,englesko-srpski ja sam tu!I hvala puno još jednom! Embarassed

_________________
Ne znam njemački i nikad ga neću znati,ako ko ima problema s engleskim neka pita to znam xD
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 29, 2009 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A za Perfekt:
Ich liebe sehr Serbien und jede Ferien verbringe ich dort bei den Verwandten. Am meisten bin ich bei der Tante in Belgrad. Letztes Jahr bin ich im Juli gewesen. Wo ich ankam so sind zuerst meine Freunde, die ich dort kennengelern habe, gekommen. Danach habe ich mit meiner Tante und mit meinem Onkel vereinbart den nächsten Morgen auf Avala zu verbringen. Früh am Morgen sind wir los, unterwegs haben wir am Supermarkt angehalten um Süßigkeiten und Säfte zu kaufen, dann auch an der Beckerei , wo wir gesalzenes Gebäck gakaft haben. Auf Avala war uns super, wir haben geredet, Volleyball gespielt. Mit einem Wort: Herrlich! Am späten Abend sind wir nach Hause zurück gekommen. Den nächsten Tag habe ich mit meinen Freundinen am Kalemegdan verbracht, ebenfalls habe wir uns herrlich amüsiert. Wir haben uns gegenseitig von den Geschehnissen der vergangenen Zeit, zu der wir noch nicht zusammen waren, erzählt. Wir haben gelacht, genossen. Die nächsten paar Tage habe ich mit meinem Cousin auf Ada Ciganlija verbracht. Aus dem Haus kamen wir früh raus und zurück kamen wir spät am Abend. Während dieser Zeit habe ich viele neue Freunde kennen gelernt. Ausgezeichnet habe ich mich amüsiert und ich habe auf die Zeit nicht geachtet, so dass die Zeit sehr schnell vorbei ging und der Monat August ist gekommen und ich musste zurück nach Derventa. Es hat mir sehr leid getan, aber die Tatsache dass ich das nächste Jahr wieder hihfahre hat mich gefreut.

Eto, na brzinu. Sigurno ima koja pravopisna greshka.



edit: Kolega Car Dusan-Silni je takodje u poruci iznad preveo. Smile Pa izaberi od dva, tj. kombinuj.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
ne znam njemacki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 29 Apr 2009
Poruke: 6
Mesto: Derventa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 30, 2009 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hej ljudi samo da vam javim,pisala sam pismeni(ovo o Australiji kad dobijem ocjenu javim vam) Very Happy

_________________
Ne znam njemački i nikad ga neću znati,ako ko ima problema s engleskim neka pita to znam xD
 
neven.savanovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 05 Maj 2009
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 05, 2009 3:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi ajd pomazite. hitno je.

Da li iko ima sastav o poznatoj licnosti.

_________________
N-E-W-E-N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> ~ Maturski i seminarski radovi ~ -> prevod na njemacki Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon