www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Osnovci masovno beže iz škole!
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 13, 2007 7:16 pm    Naslov poruke: Osnovci masovno beže iz škole! Na vrh strane Na dno strane

Bežanje sa časova, izmišljene bolesti, lažna opravdanja, roditelji koji "zažmure" i pravdaju izostanke, uobičajena su pojava u srednjim školama. Ali nastavnici kažu da je izostajanje sa nastave sve češće i medju osnovcima, samo što oni bez obzira na broj neopravdanih izostanaka ne mogu biti izbačeni iz škole, piše "Blic".
"Osmogodišnja škola je obavezna, pa učenike ne interesuje koliko imaju izostanaka pošto ne mogu da budu izbačeni. S druge strane, pojedini roditelji su poslednjih godina sve nemarniji i retko dolaze u školu, pa i osnovci sve češće neopravdano izostaju sa nastave", žale se nastavnici.
Psiholozi kažu da roditelji, kada se suoče sa problemom, često ne pokazuju nameru da ga reše na pravi način, već se prema deci postavljaju zaštitnički i sami im pravdaju bežanje sa časova.
"Najvažniji je zajednički razgovor sa decom i roditeljima. Kada dete počne da neopravdano izostaje sa časova, iza toga obično stoji neki problem u porodici, sa vršnjacima... ", kaže Gorica Klisa, psiholog u beogradskoj Osnovnoj školi "Veselin Masleša", naglašavajući da učenici koji ne odslušaju više od trećine gradiva, mogu biti upućeni da polažu predmet pred komisijom, ako pre toga ispitivanjem ne pokažu znanje za prelaznu ocenu.
Pojedini prosvetni radnici razlog povremenog izostajanja iz škole vide i u velikoj opterećenosti učenika.
"U školama radimo po sistemu iz 19. veka. Preobimno je gradivo, deca su opterećena i otuda toliki izostanci. Prosečno jedan osnovac ima po 30 izostanaka godišnje.
Neopravdane časove najčešće dobija jer ima strah od ocenjivanja, preopterećen je gradivom i časovima. Ako dete izostaje više nego što je uobičajeno, pozivamo roditelje", kaže Goran Vilotijević, direktor Osnovne škole "Banović Strahinja" u Beogradu.
U njihovoj školi, kaže Vilotijević, izlaze u susret djacima koji se aktivno bave sportom ili paralelno idu u muzičku školu i zbog toga su prinudjeni da češće izostaju sa nastave.
"Tražimo zvaničan dopis iz muzičke škole ili sportskog kluba. Ali problem je što mi nemamo pravo rešenje za decu koja imaju puno neopravdanih izostanaka. U zakonu piše da je osnovno obrazovanje obavezno. Kada se dete upisuje u prvi razred, to je obaveza roditelja, a kasnije se sve prebacuje na školu.
Djak koji ima veliki broj neopravdanih izostanaka ne može da se prebaci u drugu školu bez saglasnosti roditelja. Ali ni ta druga škola nije u obavezi da ga primi", kaže Vilotijević. Ocena iz vladanja se, kaže Vilotijević, smanjuje postepeno.
"Ali pošto ocene iz vladanja ne utiču na opšti uspeh učenika i zakon zabranjuje isključenje iz osnovne škole, ove kazne nemaju posebnu težinu", kaže Vilotijević.
U praksi je potvrdjeno da ukor više deluje na decu mladjeg uzrasta da poprave svoje ponašanje, dok se djaci sedmog i osmog razreda ovakvim kaznama, uglavnom, smeju.
U srednjim školama učenici imaju veći broj neopravdanih izostanaka, ali su i predvidjene kazne strožije.
"Ocene nikad bolje, a ne učim niti imam neki kontinuitet, već kaskam za gradivom koje se upravo predaje. Profesori dolaze kad im se ćefne. Neki upisuju odsutne, a neke mrzi da otvore dnevnik.
Ceo septembar od 37 učenika u mom odeljenju broj prisutnih na času u jednom danu nije prelazio 18. Ipak većina opravda časove lažnim opravdanjima do kojih dolaze preko veze, neretko uz pomoć roditelja", priča učenica srednje stručne škole u Beogradu.
U srednjoj školi kao krajnju disciplinsku meru nastavničko veće može da donese odluku o isključenju učenika iz škole. Ukoliko školski odbor uvaži prigovor roditelja učenik može da bude vraćen na nastavu, ali zadržava ukor nastavničkog veća, odnosno jedinicu iz vladanja.

(MONDO)



_________________
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 13, 2007 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nista novo i nista sto se nije i ocekivalo. Naime ja smatram da su za to , ali i za ostale (ne)zgode koje se desavaju sve vise nazalost u skolama pa tako i osnovnim jeste nemarnost roditelja.

Ja imam dva sina koji su I i III razred i jos uvijek ih odvedem u skolu i odem pred njih. Pojedine od mojih komsinica kazu da sam luda jer treba dijete pustiti sto ranije da se osamostali.

Smatram da mi je bolje da ih ja vodim nego da sjedim u kuci s komsinicom da pijem kafu i tracam , a da razmisljam sta ce se desiti djeci. Neko jutro u 7:45 se desilo to da su neka trojica iz srednje skole dosla pred osnovnu i taman kad su djeca ulazila u skolu napala nastavnika fizickoga. Samim tim mogli su u nepaznji povrijediti i neko dijete , ali ipak djeca su se prepala pogotovo ovi maleni do IV razreda.

Neki dan dolazi sin od postanarke mi i kaze da je dobio 1 iz Bosanskog jezika. Kad smo ga pitali zasto on je jednostavno rekao da je to hir nastavnice koja je cijelom razredu podijelila 1. Ja sam upotala kcerku od komsije koja s njim ide u razred sta je ona dobila i zasto , odgovorila mi je da je i ona dobila 1 ali da nije ni ucila.Kada sam savjetovala podstanarku da ode u skolu koja je od nase zgrade udaljena nekih 500 metara da vidi s nastavnicom u cemu je problem , je li u nastavnici ili djetetu..samo je rekla da ona nema vremena (inace je domacica) i ne vidim zasto ne bi imala vremena.

Moja majka je (iako nije imala potrebe jer sam bila odlican ucenik i primjernog vladanja) svake sedmice dolazila kod razrednika mi na informacije. Toga danas nazalost nema i djeca su prepustena sama sebi da rade sta ih je volja...i onda kada se nesto desi kao u cucu mi se cudimo.

U razredu moga starijeg sina imaju dvojica djecaka koji imaju 8 godina , a vec bacaju stolice po razredu , lupaju drugu djecu(od kojih je jedan nedavno zavrsio u bolnici) i onda dodjemo radi toga na roditeljski sastanak i o tome se suti jer je njihova majka rekla kako nece da joj se dijete "etiketira". Niko nista ne poduzima u pogledu toga.

Opet u razredu moga mladjeg sina koji je I razred i ima 6 godina ima djecak ciji je otac kriminalac i koji svaki dan pravi probleme i kaze " Ja sam mafija , donijecu bombu , vas cu sviju pobiti , a uciteljicu cu zaklati nozem"...i ni na to niko ne reaguje , jer boze moj on te igrice igra na kompu i jednostavno on to voli..nece kad bude veliki.


Za sva desavanja kod danasnje djece najvecu odgovornost snose roditelji , potom cjelokupno drustvo , ali i oni koji im daju znaje u skoli , ako se ono sto oni daju moze nazvati znanje...

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....


Poslednja prepravka: crnibiser datum Sre Nov 14, 2007 8:54 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 10:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:

...Ja imam dva sina koji su I i II razred i jos uvijek ih odvedem u skolu i odem pred njih. Pojedine od mojih komsinica kazu da sam luda jer treba dijete pustiti sto ranije da se osamostali.

...Smatram da mi je bolje da ih ja vodim nego da sjedim u kuci s komsinicom da pijem kafu i tracam , a da razmisljam sta ce se desiti djeci...


Ovo je razmišljanje koje se meni sviđa i svaka čast, mlada mama, a tako ljepo razmišlja i postupa.

Roditelji danas imaju, svakojake izgovore, da manje brinu za djecu, da manje pažnje posvijete njima. A situacija je takva, svugdje po svijetu, da djeca trebaju sve više i više pažnje.

Djeca izostaju iz škole, udaraju se, rade kojekakve piiidarije, samo zato, jer svijet oko njih jih fila sa tim stvarima, od video igrica, do realnog stanja oko njih. Izostajali smo i mi, doduše, i osnovnoj školi nisam imao nijednog neopravdanog izostanka, u srednjo malo, al žalostno je to, što djeca izostaju več u osnovnoj školi. Znaći izostaju iz osnove, šta onda očekivati od njih.

A nisu djeca kriva, krivi su roditelji koji dopuštaju sve to. Crnibiser je ljepo napisala, roditelji "nemaju vremena" a sjede po kafama sa komšijama.

E sad, kako spriječiti sve to, hmm, kako starog konja naučiti novih trikova... Teško, treba svi generalno da se mjenjamo, al kako. Ne vidim riješenja, treba u svima nama da "klikne" u glavi, da to nije dobro, da ako želimo djeci dobro, moramo više pažnje da jim posvetimo. Taj izgovor da želimo da djeca što prije postanu samostalna, to je slab izgovor, treba opet imatu jaku ali i pravednu kontrolu nad djecom. Iči na sastanke sa učiteljima, interesovati se kako jim ide u školi, kako uče itd.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 11:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da su roditelji krivi...mada, ko će to prevaliti preko usana... Puste decu u školu i očekuju čudo, a kući im ne posvete ni 5 min. pažnje osim, naravno, dok im uvaljuju koji dinar ne bi li "nadoknadili" propušteno! U porodici se stiče osnovni model ponašanja, a škola je tu da se nadoveže na to i da pruži adekvatno obrazovanje...mada, škola vrlo često i nema tu "osnovu"...tabula rasa...

Većina dece je prepuštena sama sebi i ulici, i oseća se zapostavljeno od strane svojih roditelja...neka se usled toga povlače u sebe, dok neka postaju pravi buntovnici ("vlast" u razredu preuzimaju u svoje ruke, svaki nesporazum rešavaju tučom, beže sa časova ne bi li bar tako skrenuli pažnju na sebe...)!

Citat:
oni koji im daju znaje u skoli , ako se ono sto oni daju moze nazvati znanje...

"Oni" jesu tu da im pruže znanje, objasne sve što nije jasno, ali nisu tu da to i nauče umesto njih i da vode računa o njima kad su van škole!

_________________
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 2:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tužno je prebacivati krivicu na roditelje ili, pak, na učitelje/nastavnike. Mi treba da smo tim. Roditelj je taj koji formira ličnost deteta, a društvo ga nadograđuje, oblikuje. A u celoj toj priči manje je bitno ko je kriv, tj. ko je odgovoran više ili manje, jedino je bitno samo dete. I svi mi treba da se jednako založimo za njegovu dobrobit.

Dakle, svakako je u 1. redu odgovornost roditelja (sve pohvale za crnibiser Smile ).

A potom, možda baš zato što je saradnja između roditelja i škole na nezavidnom ili, neretko i nultom nivou, kao da smo u suprotnim taborima Rolling Eyes , dolazi do toga da roditelji čine medveđu uslugu deci nalazeći opravdanja što za izostanke, što za ponašanje, što za ocene.

Nastava, tobože, opterećuje dete (ne bih da zalazim sada u sferu nastavnog programa i kompleksnosti istog, kao i potrebi da se prilagodi i koriguje), ono se, zaboga, zamara, a da ne govorim o poricanju roditelja 'Moje dete to da uradi? Ma, nemoguće!' Rolling Eyes

Pa, pobogu, i meni je stalo do tog istog deteta...Na istoj smo 'strani' i mi, nastavnici, i roditelji Smile

Citat:
oni koji im daju znaje u skoli , ako se ono sto oni daju moze nazvati znanje...


Ne kažem da su svi nastavnici kvalitetni, kao i u ostalim strukama, i u prosveti nas ima raznih Rolling Eyes, ali ne volim generalizacije.

Nastavnikov posao nije samo 'pružanje znanja', ume svako da ispriča, ispripoveda, ispredaje gradivo, ali umetnost je biti i drugar, i pedagog, i psiholog, i vaspitač, i, konačno, onaj koji ume da prenese znanje Smile

Ne učim ja njih samo engleskom jeziku, već i da budu ljudi, lepom ponašanju, radosti i snalaženju, i mnogim drugim stvarima. I smatram da je to treba da je u opisu posla svakog od nastavnika Smile

No, razlozi ovakvog ponašanja su mnogobrojni. Veliku ulogu igra i izmenjen sistem vrednosti i kriterijuma, ritam života, itd.

Teško je nači ispravnu granicu strogosti i ispravnosti, i u 'ulozi' roditelja i u 'ulozi' nastavnika. Možda smo previše blagi prema deci, pa su se opustila...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi krivite roditelje .. a uopste ne kazete zasto ?

Ja sam licno bio u srednjoj skoli gde su ladno studenti jedni drugima potpisivali lazna opravdanja kao da roditelji znaju za to i da roditelj opravdava .. i sad vi meni kazite kako su tu roditelji krivi kad oni i ne znaju da im dete nije u skoli ..
Naravno kad roditelji pitaju dete da li je bilo u skoli, normalno da dete nece da kaze ..

Isto tako sto se tice skole ..da se i malo prosveta popravi pa da deci nije dosadno u skoli, mozda bih ta deca i bila u skoli malo duze .. isto tako po mome misljenju .. trebao bih da se promeni zakon u vezi osnovaca jer morate da znate da odatle sve pocinje ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Теодул
Banovan!

Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 24 Feb 2007
Poruke: 504
Mesto: Srce, a u srcu SRBIJA!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 4:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam mami samo jednom slagao za keca (u petom osnovne), prebila me kao konja.. od tada nisam krio ocene od nje.. Inace, ja sam upisao ono sto nisam zeleo.. i samo sam se mucio kroz cetri godine i mama da mi skrati moje muke, rekla mi je da smem bezati iz skole, ali da bezim po ceo dan jer mi onda ona moze opravdati. I tako je i bilo.. imao sam vrlo dobre ocene, ali me skoro nikada nije bilo na casovima Smile

_________________
"Svaki pedalj nase SPRSKE ZEMLJE SVETE, brane nam junaci iz KOZARSKE PETE!!!"
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 7:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
imao sam vrlo dobre ocene, ali me skoro nikada nije bilo na casovima



a to je jako poucno za sve osnovce...

elem, smatram da treba samo povremeno kidnut sa casa Rolling Eyes

_________________

~ Banetova Žena ~
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je to bilo i pre. Samo jednom smo kolektivno zbrisali sa časa i to smo se jedva dogovorili. Na narednom času smo svi dobili po keca od tog profesora pa više tako nismo radili.

No, moja keva je bila dobra sa razrednom pa je često opravdavala moje izostanke. Čak je povremeno i tražila da mi ostane koji neopravdani da ne bi izgubio reputaciju među kolegama. Cool

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
*Stefy*
*samo njegova*
<b><i>*samo njegova*</i></b>



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2007
Poruke: 14461
Mesto: Kotor

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 8:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da bi problem bio riješen ukoliko bi roditelji češće posjećivali razredne starješine, i informisali se o uspjehu i ponašanju svoje djece u školi.
To bi kod djece izazvalo određenu dozu straha, pa ni bježanja iz škole ne bi bila tako česta, a možda bi bila i potpuno iskorjenjena.
Kada dijete zna da ga niko ne kontroliše, vjerovatno se opusti, i misli da može da radi šta hoće.
Moja sestra je u osmom razredu potpuno zapostavila učenje, a znala je i da "kidne" sa časa kako bi otišla na neku utakmicu ili švrlja gradom, jer je to, Bože moj, "in".
Kada je mama počela svake sedmice da odlazi u školu, i kada je uvela određene sankcije, u vidu zabrane izlazaka, situacija se itekako promijenila na bolje.

_________________
Naprosto se tuga desi, i naprosto si tu gdje jesi,
I naprosto je trista čuda, predrasuda sad između nas,
Kad ljubav umre-jedan žali,
kad ljubav umre-jednom fali
i bome nije lako..
..kad naiđeš sokakom kojim svadbe prolaze....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 8:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shiseido je napisao/la sledeće:


Citat:
oni koji im daju znaje u skoli , ako se ono sto oni daju moze nazvati znanje...

"Oni" jesu tu da im pruže znanje, objasne sve što nije jasno, ali nisu tu da to i nauče umesto njih i da vode računa o njima kad su van škole!


Buduci da se svi vezete za tu moju recenicu sto napisah pa da je malo bolje objasnim i usput ja stojim iza svake svoje izjave pa samim tim i ove Laughing

Prvo i ja sam bila dijete koje je islo u skolu...nisam ni ja bila cvjecka uvijek i znalo se desiti da progrijesim , jer djeca uvijek grijese..neka manje neka malo vise neka naprave gresku veliku neka sitnicu...ali ipak grijese...ali s razlikom velikom.

Moja pokojna uciteljica prvo nikada nije razlikovala svoje djake po tome ko im je otac i mati , kakvo mu je imovinsko stanje doma , za koliko moze nauciti lekciju ili napisati kontrolni itd.

Ja govorim iz iskustva i ne generalizujem nikoga..ali u vecini slucajeva pa mogu sa siurnoscu reci da 95 % nopecenih prosvjetnih radnika danas ( cast onima 5 %) u skolu idu samo da zarade platu koja im je po njihovom misljenu uvijek mala i da ispricaju ono sto im je po planu i programu , a koliko ce toga sto oni ispricaju djeca usvojiti to im je najmanje bitno jer Boze moj ako hoce i ako im treba neka uce , ako ne to nije njihov problem...nazalost ali istinito...

Evo recimo (znaci pricam samo o onome sto se ja svakodnevno susrecem)..moja djeca idu u skolu koja ko bajagi treba da bude sada u sklopu devetogodisnjeg obrazovanja..sve je osmisljeno da se uci kroz igru... do IV razreda nema ocjena..sjedi po 10-ero djece u grupama..pricaju na casu..setaju po razredu..jedu sendvice..piju sokove..pola casa sjedi s jednom grupom..pa predje kod druge grupe..itd.

Meni se to iskreno ne svidja...jer kada dodju u V razred dobijaju novi sistem..najmanje 5 novih nastavnika koji nijedan nema jednak program rada...djeca koja u grupi sjede neka moraju prema skolskoj tabli biti okrenuta ledjima..neko dijete ne moze da pamti sta cita ili pise dok druo dijete pored njega prica...itd..da ne nabrajam sve pojedino.

Djeca su postala zahvaljujuci roditeljima / jer da ne cuju to u kuci ne bi ni napolju pricali/ takva da dijete u skolu sve drugo zanima osim skolskog casa i onoga sto ce na njemu nauciti. Recimo vise ih zanima da zahebavaju neko dijete kako mu ne valjaju cizmice ili jakna jer nije markirana , da mu se smiju jer je ponio sendvic s domacim kruhom u skolu , a nije ga kupio u kifli u obliznjem kiosku , itd.

U tom devetogodisnjem nastavnom planu i programu djeca prva dva razreda samo se igraju da bi u trecem imali pregrst jer recimo dobijaju strani jezik , uce jednacine i nejednacine , geometriju , mnozenje , uce cirilicu...a mislim da se sve to gradivo moglo rasporediti tako da se u sva tri razreda pomalo uci..

Neki dan moj sin kojem je 8 godina radi kontrolni rad iz matematike..ja ulazim na odmoru i vidim on jos radi..jer nije stigao napisati...utom mu uciteljica uzima kontrolni i pred svom djecom povisenim tonom mi objasnjava kako on taj kontolni radi sat vremena..a zadala im je "samo" 6 zadataka...moj sin inace jako stidljiv pogleda u mene i ja vidim da dijete propada kroz stolicu i kroz pod ucionice..ja kazem uciteljici da sljedeci put cim zazvoni uzme mu rad i ako nije stigao da napise da mu 1...

Prvo smatram da ne treba pred svom ostalom djecom ali i pred mojim sinom da tako reaguje..vec mi je trebala nasamo objasniti to jer ipak djeca su odmah zagraktala ko kakve male kokoske a i ja dijete nikad ne bacam u pojam nego ga podsticem da on moze bolje i brze ali da treba da se trudi.

Drugo ipak su to djeca od 8 godina pa bi malo trebala imati obzira i gledati prvenstveno da li je dijete usvojilo zanje gradiva ili ne..jer nije bitno sto ce on stici ispisati sve , a da mu bude netocno..

I trece dala im je 6 zadataka s tim da joj je u 1. zadatku bilo 6 zadataka , u 2. 5 jednacina , u 3. 5 nejednacina i jos 3 tekstualna zadatka tako da od tih njenih zadatih 6 zadataka kontrolni ispade sa 19 zadataka Laughing



@Anabela istina je sve to sto kazes i ja se slazem s tim i smatram da bi tako trebalo da bude a kod nas toga nema ili ima u vrlo malome procentu da dijete treba nauciti predmetu koji mu predajes..ali jednako tako treba da ukazes na neke pogreske koje dijete cini i da to ne valja ili ne treba ili ne smije da cini...


Slazem se i sa tim da treba pojacati i sto vise ucvrstiti saradnju roditelj - nastavnik ali i direktor skole...Recimo ovako uciteljica koja predaje mome starijem sinu je pozvala majku djeteta koje je drugo dijete udarilo i spremilo ga u bolnicu , koje svakodnevno maltretira cijeli razred i ona jednostavno nece da se pojavi ili kad dodje kaze da ona (uciteljica) nema pravo da joj "etiketira" dijete i da je njen posao da mu da znanje.

A kad je vec rijec o znanju koje im ona daje vjeruj mi da ja ne sjedim kuci s djecom i ne ucim zajedno s njima...moja djeca ne bi znala nista pa ni pisati...zalosno ali istinito.

E sad da odgovorim ovom mladom i majusnom mome djecacicu @Boky



Djeci ne treba biti zanimljivo u skoli zato jer ce se gore igrati ili ce dobiti nagradu za to sto su dosli u skolu , jednostavno djeci treba dovesti do njihovih malig sivih celija da jednostavno trebaju da idu u skolu i uce za svoje dobro i bolje sutra ne za dobro nastavnika i roditelja...

Drugo Bojane kazes
Citat:
Svi krivite roditelje .. a uopste ne kazete zasto ?


ja sam ti lijepo rekla zasto krivim roditelje Laughing

I trece Bojane kazes
Citat:
Naravno kad roditelji pitaju dete da li je bilo u skoli, normalno da dete nece da kaze ..


Normalno je da dijete slaze roditelja , ali zato ja i kazem i dala sam primjere u predhodnom postu da je roditelj taj koji jednostavno mora biti dio djetetova obrazovbanja , biti dio tima koji cine nastavnik i skola...i roditelj je vazna karika u tom lancu...

Roditelj je taj kopji mora barem jednom sedmicno otici do razrednog starjesine da se raspita za djetetove ocjene i ponasanje , jer problem koji nastane u 7 dana lakse je suzbiti nego problem koji nastane prije godine...

Jer ako postoji problem u ocjenama onda se za 7 dana lakse moze popraviti jer se za 7 dana ucilo najvise josd 2 nove lekcije , a za mjesec dana to je vec teze.

Zato smatram da su roditelji najveci krivci u ovom slucaju , jer ako roditelja ne zanima njegovo dijete , iskreno zasto bi to zanimalo i nastavnike...

Ja imam poznanika cijem djetetu je jedan nastavnik dao 2 za kraj godine na samom pocetku skole samo da mu ne dolazi na cas i ne pravi probleme. I njegov otac je sav sretan jer ce mu sin proci iz tog predmeta...malo glupo i morbidno ali njima svima to odgovara...

Ja ipak zelim mnogo vise za svoju djecu i samim time uvijek cu se boriti da znaju vise i da budu prvenstveno ljudi i da druga djeca u skoli i nastavnici s njima nemaju problema , ali jednako tako necu dozvoliti ni da ruga djeca u skoli njih maltretiraju ni da se neki nastavnici na njih istresaju..

Ja sam za saradnju s nastavnicima i sto vise i cesce odlazaka na informacije u skolu djetetu..

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 9:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky je napisao/la sledeće:
i sad vi meni kazite kako su tu roditelji krivi kad oni i ne znaju da im dete nije u skoli ..


Pa eto sam si i odgovorio. Krivi su upravo jer ne znaju. A za kaj ne znaju? Zato jer nisu ostvarili pravilan odnos sa djetetom. Kažem pravilan, a kaj je to uopće u 21. vijeku, ne?
Crnibiser kaže da odvede dijete u školu? Pa zašto da ne, molim lijepo? Mene su roditelji isto pratili, a one koji nisu imali roditelje uvijek je neko dočekivao i sačekivao i nitko nije pomišljao bježati sa časova u osnovnoj školi Shocked ! Tak sam i u srednjoj nastavila. Lijepo naučim prva par lekcija i poslije se dogovorim sa profesoricom da ne moram doći na slijedeći čas i odem doma i uživam, moji znaju da nisam u školi. Par puta se dogodilo da nismo došli na časove jer ni profesori nisu dolazili, bio je neki štrajk i tako lijepo uživamo u kafiću pored škole.

I zašt to sad mora bit komplikovano nešto? Ne mora uopće. Stvar je samo vaspitanja i odnosa izmedju svih - roditelj/profesor/dijete.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Osnovci masovno beže iz škole! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon