www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto mi se restartuje komp???
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
sebi1991
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 5
Mesto: Vladimirovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 4:27 pm    Naslov poruke: Zasto mi se restartuje komp??? Na vrh strane Na dno strane

E ljudi wec mi se nekoliko puta desawalo da mi se komp restartuje kad ja pokusam nesto da otworim. Recite mi zasto??? Sta treba da menjam u njemu da ne bi wise to radio!!!! Odg sto brze

 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 5:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi... Jel svaki put otvaras isti fajl kad ti se restartuje? Ako se restartuje pri startovanju neke graficki zahtevne stvari onda moze biti do pregrevanja itd... Aj pojasni malo kad ti se tacno restartuje itd...?
 
sebi1991
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 5
Mesto: Vladimirovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne nije to,restartuje se kad npr otworim winamp i operu zajedno,ili se sam od sebe restartuje. Jel to od harda ili od procesora???
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni najvise lici da je do napajanja :S
 
sebi1991
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 5
Mesto: Vladimirovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od,napajanja? ali on se restartuje i kad udjem na c ili d,odnosno bilo sta da radim on se restartuje....
A koliko bi kostalo napajanje
 
Ilija@Nis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 16 Jun 2007
Poruke: 124

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 7:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ukoliko si skoro pojacao kompjuter a da si zadrzao staro napajanje onda je 99% do napajanja.
Kod mene u Nisu se cene krecu od 30e do 50e u zavisnosti od voltaze(zamalo da kazem kapaciteta Laughing ).

_________________
"Ali znaj, cuces plac uvek kada uzmes mac, jedino ljubav sme s nule da pokrene sve"
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I opet si pogreshno rekao... Smile
Izlazna voltaza je uvek 5v i 12v, a ulazna moze da bude 220v ili 110v... Smile
Ono na shta si ti mislio je snaga... Smile
I, da!
Moguce je da je napajanje!
Ako imash tone hardware-a koji vuku puno struje, a napajanje ne moze da je isporuchi, normalno je da se komp restartuje.
U ovim sluchajevima i memorija zna da bude problem.
Otvori mashinu, i prochitaj koje je snage napajanje, i koji je proizvodjach.
Reci nam i koji tachno hardware imash,pa da vidimo neshto... Wink
U BG imash napajanja od 10 pa preko 100e.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Gost
Gost








PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je hardver u pitanju onda je zbog pomenutog(Čoper(Napajanje), pregrevanje, a moguće i da osnovna ploča zeza).

Ako je do softvera ona mogucnosti su sledeće(Nekakva napast u vidu crva, virusa, trojanca i sl, oštećen neki windows fajl ili više njih...).

I ja se slažem da je do čopera, jer kad god pokušaš da pokreneš (onda opterećujes više procesor, hard disk traži potrebene podatke, puni se ram) vuče više struje, čoper nemože da postigne tu snagu jer je vremenom ili zbog drugih problema oslabo, i dolazi do restarta. Verovatno imas primerak narodne republike Kine.

Predlog, ako je do čopera, da nabaviš neki malo jači kvalitetniji firmirani čoper, i ako je skuplje više se isplati.

Ljudi nemojte mesati napon, snagu i.
Jedinica za:
Napon [V] i čoper daje 3.3V, 5V, 12V.
Snaga [W] i od 250W pa do nekih 650 W za čopere.
Stuja [A] i krece se od 0.5A pa do 25A zavisno od napona.


Poslednja prepravka: kosta90s datum Sre Nov 14, 2007 11:30 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Ilija@Nis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 16 Jun 2007
Poruke: 124

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 14, 2007 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Waxter
Jbg, but thanks!
Ukoliko je uopste do hardvera mislim da nije memorija u pitanju, jer kad memorija zeza obicno zamrzne ekran pa moras sam da resetujes komp, mada ko ce znati.U svakom slucaju probaj sa nekim boljim napajanjem, a ako to ne pomaze izbrisi ceo sistem, formatiraj hard disk, i instaliraj sve lepo od pocetka.

_________________
"Ali znaj, cuces plac uvek kada uzmes mac, jedino ljubav sme s nule da pokrene sve"
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 12:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste, memorija uglavnom mrzne sliku, ali se desi i da restartuje mashinu.
Tako neshto se uglavnom deshava kada memorija ne moze da se prazni kako treba.
Sistem se tada sam restartuje...

@kosta90's
Tako je, s' tim shto je ono poslednje jachina struje. Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 9:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moze da bude da je sve to do sda navedeno i napajanje i memorija i maticna ploca itd, a moze da bude i da je otiso cooler na procesoru i da se taj pregreje. Novije ploce (ako nije bas 10 god. stara) na odredjenoj temperaturi restartuju sistem da ne dodje do pregrejavanja i pucanja procesora. Proveri da li ti to radi i ako radi kako radi.

Podji od najjeftinije solucije Very Happy

PS. prebacih ovo u deo za Hardware posto sam 99,9% siguran da nije softverski problem Smile

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 9:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Vaxter
Znam, ali zamisli ti da u zivotu non-stop pominjem jacina struje, tesko koji elektronicar ce reci jacina struje, nego kratko struja.
Npr tesko da nekoga zoves punim imenom i prezimenom, jos ako je dugacko, najcesce ga zoves po imenu, prezimenu ili nadimku.

@sebi1991
I sta bi ? U cemu je problem?

_________________
--------------
100010100100001001001011011101010010101010010101000010001001
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Zasto mi se restartuje komp??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon