www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Trinaesta Plaća
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 17, 2007 9:44 pm    Naslov poruke: Trinaesta Plaća Na vrh strane Na dno strane

Trinaesta plaća, Božićnica, Bonus... svi to vole dobiti. Ali što mislite o tome? Da li bi trebala biti obavezna za sve zaposlenike ili bi trebala biti samo za one koji je posebno zaslužuju? I koliko bi minimalno trebala iznositi – pola normalne plaće, cijelu plaću, dvije plaće?

Hoćete li je dobiti ove godine, jeste li je dobivali prije? Ja sam svoju već dobio Smile



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 18, 2007 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trinaesta plata + nadoknada za odmor. Taj sam.
Smatram da to dobije svako ko sebi to uspe da "ishchamchi" u pregovorima za posao. Mislim da je mera cela plata. Nadoknada za odmor takodje cela plata i gotovo. Ko nije sposoban sebi to da pregovorima ishchamchi - nikom nishta. Toliko.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepo je gde se moze Very Happy
motivise zaposlene mislim.
meni su sve iste, na licnu zaslugu Confused benije zivot privatnika...

_________________
www.ONE.org
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 09, 2007 2:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A pa naravno da bi svako zelio tu 13 platu ali nigdje nisu isti uslovi....na nekim mjestima to radnici dobijaju samo na osnovu svojih zasluga, ako uopce i dobiju jer obicno menadzment to sebi u dzep strpa, naravno cast izuzecima, dok na drugim uopce ne postoji 13 plata, pa cak radnici rasprvaljaju dal' ce ove ili sljedece godine dobiti tu konacnu 12 platu.... Rolling Eyes Rolling Eyes Mr. Green

_________________
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 2:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

od mamine trinaeste plate ove godine pravimo novu kuhinju...dakle...ja sam za...pogotovo kad ja ne moram da radim za nju Mr. Green

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 3:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krivo je reci da se ne radi ili da se nije radilo za Trinaestu Placu.

Trinaesta placa bi trebala biti shvacena kao PRAVO a ne kao DAR ili POKLON.

Zasto?

U osnovi ona je dio zarade koju je kompanija/firma ostvarila tijekom godine. U korijenima taj bonus dolazi od ideje koja se kroz povijest ekonomije podstice time da osoba koja radi posjeduje dio kapitala kompanije. To ne mora biti iskljucivo vlasnicki dio, nego je npr. i dio intelektualnog i radnog kapitala.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
wicket
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Jan 2008
Poruke: 11

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 22, 2008 4:31 pm    Naslov poruke: Na jednom zagrebačkom faksu... Na vrh strane Na dno strane

kod nas se prima 14 plaća u godini Smile
 
amkecc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 16 Feb 2008
Poruke: 2

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 16, 2008 8:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
A pa naravno da bi svako zelio tu 13 platu ali nigdje nisu isti uslovi....na nekim mjestima to radnici dobijaju samo na osnovu svojih zasluga, ako uopce i dobiju jer obicno menadzment to sebi u dzep strpa, naravno cast izuzecima, dok na drugim uopce ne postoji 13 plata, pa cak radnici rasprvaljaju dal' ce ove ili sljedece godine dobiti tu konacnu 12 platu.... Rolling Eyes Rolling Eyes Mr. Green
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 20, 2008 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Do sad sam/smo je uvjek dobijala/li. Lijepo mi bude, osjetim se još uspješnije. Ne samo ja, nego sam ponosna ondak na čitavu jednu privrednu granu Cool Mr. Green
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 21, 2008 5:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:

U osnovi ona je dio zarade koju je kompanija/firma ostvarila tijekom godine. U korijenima taj bonus dolazi od ideje koja se kroz povijest ekonomije podstice time da osoba koja radi posjeduje dio kapitala kompanije. To ne mora biti iskljucivo vlasnicki dio, nego je npr. i dio intelektualnog i radnog kapitala.


To je sasvim tačno i tako se to radi. Mi u našoj firmi dobijamo 13. platu, tj božičnicu. Dobijamo i regres pred dopust. To je pokazatelj koliko je firma uspješna i fer firma. Drago mi je kad dobijem taj dodatak, osječaj je onaj pravi i bude mi jako drago da sam zaposlen tu gdje jesam.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
anđelina_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 04 Jan 2008
Poruke: 64
Mesto: CH - Bern / BiH - Rudo - Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 24, 2008 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moji roditelji primaju obadvoje trinaestu platu

a moj brat prima cak i cetrnaestu =)

_________________
Ljubav je igra u kojoj gubimo oboje, jedan gine a drugi se igra, tako je bilo od uvjek...
 
nanica123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 28 Maj 2008
Poruke: 84

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 29, 2008 1:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je super kad je firma u mogucnosti......ja primam 13 placu a moj muz je u firmi koja zaposljava jako puno radnika i nisu bas dobro stojeci svi pogoni tako da vec u zadnjih 6-7 godina oni ne dobijaju jer bi to bilo prevelik trosak za firmu
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Trinaesta Plaća Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon