www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ono nase sto nekad bejase
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~
::  
Autor Poruka
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 18, 2007 12:07 pm    Naslov poruke: Ono nase sto nekad bejase Na vrh strane Na dno strane

Evo danas pocinje nova serija koja se naziva "Ono nase sto nekad bejase"....
Dali cete je pratiti,gledati....
Recite kasnije sta mislite o toj novoj seriji?

Mini-seriju 'Ono naše što nekad bejaše', za koju je scenario napisao Siniša Pavić po motivima pripovedaka Stevana Sremca, Radio-televizija Srbije počinje premijerno da prikazuje od 18. novembra.

Na promociji serije u sedištu RTS-a, Pavić je istakao da je u njenih pet epizoda spojio likove iz nekoliko Sremčevih pripovedaka, kako bi napravio priču o praktikantu Ljubivoju koji opčinjen putujućim pozorištem ostavlja devojku Ilkicu, u srbijanskoj varošici s početka 20. veka.

Pavić je rekao da je spajao različite Sremčeve priče smatrajući da zasebno nisu pogodne za ekranizaciju, ali da treba da se objedine zbog bogatih i raznovrsnih 'likova koji su kao biseri razasuti' u njima.

Kao jedan od predložaka Paviću je poslužila Sremčeva priča 'Putujuće društvo'. 'Trudio sam se da ima doslednosti sa Sremčevim delima, da se ne osete neravnine i da se zadrži Sremčev duh, aroma i boja', istakao je Pavić, poznat po scenarijima za TV serije 'Vruć vetar', 'Bolji život', 'Porodično blago' i 'Bela lađa'.

'Radio sam brojne velike serije, ali prvi put imam osećaj da nijedna uloga, pa ni najmanja, nije rađena kao tezga', naglasio je Pavić.

Glavne uloge Ilkice i Ljubivoja igraju mlada Danijela Štajnfeld, koja je do sada igrala epizode u filmovima 'Mi nismo anđeli 2' i 'Ivkova slava', i Milan Vasić, koji je nedavno debitovao na filmu glavnom ulogom u drami 'Konji vrani' Ljubiše Samardžića.

U seriji 'Ono naše što nekad bejaše' glumi oko 50 glumaca, poput Milenka Zablaćanskog, Milana Gutovića, Dejana Lutkića, Mihajla Miše Janketića, Nele Mihajlović, Milene Vasić-Ražnjatović i Nebojše Kundačine.

Predrag Ejdus, koji je već igrao u filmskoj adaptaciji Sremčevog dela 'Ivkova slava', ocenio je da je Pavić uspeo da za seriju napiše 'briljantnu adaptaciju' tog pisca, pogotovo što je uspeo da dočara i danas aktuelan sjaj i bedu glumačke profesije sa početka 20. veka.

Naslovnu pesmu 'Ono naše što nekad bejaše' i ostatak muzike za seriju napisao je pop pevač Željko Joksimović.

RTS i produkcijska kuća 'Košutnjak film' seriju su snimali letos u Beogradu, Pančevu, Zaklopači i najviše u staroj valjevskoj čaršiji Tešnjar.

Režiju mini serije od pet epizoda potpisuju Ivan Stefanović i Mihailo Vukobratović, a scenografiju Milenko Jeremić.

'Ono naše što nekad bejaše' RTS će od 18. novembra prikazivati svake nedelje u 20.00 na Prvom programu


 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 18, 2007 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledao bi, neznam kako Rolling Eyes
Mozda ce se pojaviti kasnije negde za uchitavanje.
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 20, 2007 5:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas sam onda gledala u nedelju preko satelita....Moram samo reci da sam ocekivala bolje Exclamation
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~ -> Ono nase sto nekad bejase Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon