www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto ste izrodili decu, iz ljubavi zar ne?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
jcona13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 20 Okt 2007
Poruke: 29
Mesto: Majdanpek

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 3:34 pm    Naslov poruke: Zašto ste izrodili decu, iz ljubavi zar ne? Na vrh strane Na dno strane

Motivi roditeljstva su kao poznati svima. Decu najčešće radjamo iz ljubavi. Voleo bih da i vi kažete zašto imate ili zašto ćete imati decu?
na kraju razmislimo kolliko je to bio altruizam ili nešto drugo.



_________________
Ako stojim u uglu sobe ne moram ni po koju cenu da razmisljam o belom medvedu.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 5:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam decu, ali planiram da ih imam jednog dana Laughing ljubav ce svakako biti prvi cinilac Laughing sa nekim koga volim, nadam se Laughing
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 23, 2007 8:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moje je doslo iz ljubavi.
Dobro, nisam je ja bash rodio nego...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 24, 2007 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja djeca su takodjer plod hajmo ga nazvati tako ljubavi...mada je ta ljubav nenadano sihlapila heheh

Ali po meni nije bitno toliko na koji nacin su ta djeca dosla na svijet..jer vjerujem u Boga i samim tim smatram da je Bog htio da se to dijete rodi..nije bitno iz kojeg razloga je taj plod nastao..rastao u majcinoj utrobi i na kraju se i rodilo...

Meni je bitnije to kako se odnosi prema djeci nakon njihovog rodjenja jer svjedoci smo sve vise govora u javnosti kako se djeca zlostavljaju na vskojake nacine...

Ja disem zajedno sa svojom djecom i na kraju krajeva nije mi ni bitno sta nam se motalo po glavi kad smo ih pravili...ali mi je jako drago i Bogu se zahvaljujem jer me je ucinio najsretnijom osobom na svijetu i dozvolio mi da osjetim slast majcinstva...

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Otkud ovo ovdje, ne treba malo bit u Roditelji i djeca? Laughing
Da odgovorim - ne volim čak ni planirati. Volim djecu, ali bukvalno dok ne budem potpuno sigurna da će dijete imati sve kaj mu treba, fine roditelje koji se volu i parče neba, e onda ću bit spremna. Smile
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
Otkud ovo ovdje, ne treba malo bit u Roditelji i djeca? Laughing
Da odgovorim - ne volim čak ni planirati. Volim djecu, ali bukvalno dok ne budem potpuno sigurna da će dijete imati sve kaj mu treba, fine roditelje koji se volu i parče neba, e onda ću bit spremna. Smile
Ja prisvojio, tj. otudjio topik i ne dam ga!
Iz principa... eto otkud ovdje Exclamation Mr. Green

Nego - jedino i je vrijedno sto god je ucinjeno iz ljubavi. Sve i da sam zadnji nepopravljivi romantik i naivac, who cares... ljubav je jedina ono cega je ovaj zivot vrijedan.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 9:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:

Ja prisvojio, tj. otudjio topik i ne dam ga!
Iz principa... eto otkud ovdje Exclamation Mr. Green
.


haha, okej, okej Laughing Laughing nisam mislila kvarit ti pljačku Laughing Laughing Šalim se!
I moram se složiti sa tobom. Ništa tako lijepo nije kao nešto što je učinjeno iz ljubavi. I djeca i brak i čitava porodica. Džabe sve, ako se nema ljubavi. Mogu ja stvarat sebi materijalnu bazu, ali je najljepše kad ima i za koga Smile
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 26, 2007 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nadam se da su mi deca rodjena iz ljubavi he he he ...
a za decu sam uvek pa makar i bez ljubavi,ma deca su nesto
najlepse na svetu zarad njih i zivimo po meni su ljudi samoljubivi
koji ne zele naslednike-ce

_________________
vera,ljubav,nada
 
jcona13
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 20 Okt 2007
Poruke: 29
Mesto: Majdanpek

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 27, 2007 10:25 pm    Naslov poruke: Zašto radjamo decu ... Na vrh strane Na dno strane

Niko se još nije upecao da vlastitim rečnikom kaže zašto je ili bi izrodio decu da bih Vam odgovorio o kakvom se motivu radi. Osim jednog koji je već izrekao svoj motiv zbog produženja vrste a to nije motiv ljubavi to je "fatalistički motiv" roditeljstva.

Naučnici kažu da se samo 5% dece rodi iz ljubavi ali i ona najčešće završe u sirotištu.
Za decu rodjenu iz ljubavi i prihvaćenih radi njih samih je jedini pravi motiv roditeljstva.

Ako kroz dete želite da povećate svoju vrednost to je "NARCISTIČKI MOTIV"

Ako preko deteta ostvarujete smisao postojanja ili produženje vrste onda je to "FATALISTIČKI MOTIV"

Ako očekujete da vam dete uzvrati pažnju i ljubav onda je to "INSTRUMENTALNI MOTIV"

Jedino ako radjate decu zbog naklononosti prema njima, brige za njima, potrebe da im pružite ljubav i zaštitu onda je to "ALTRUISTIČKI pravi MOTIV"

Šatobrijan kaže: "Sreća je kada gledate devojčicu koja od vas odlazi skačući s noge na nogu a koja vas je malo pre pitala da joj kažete u kom pravcu je put- "

_________________
Ako stojim u uglu sobe ne moram ni po koju cenu da razmisljam o belom medvedu.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 28, 2007 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Deca trebaju da se rode iz ljubavi dve osobe .. dakle bez ljubavi nema nicega ..

Licno sam " zrtva " nedostatka ljubavi izmedju roditelja i sam sam na svojoj kozi osetio kako je to kad se deca radjaju bez ljubavi i bez nekog motiva

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 01, 2007 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav cista kao suza.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 02, 2007 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zar i moze biti ista drugo no ljubav..zaceto je kao plod neceg sto ljudi zovu telesno uzivanje a Bogovi ljubav...rodilo se okruzeno srecom i opet ljubavlju..i raslo svo ovo vreme, sve ove godine u nas..i gledam je iz dana u dan i shvatam da je volim sve vise...da bih zivot dala za njen...za taj deciji pogled pun ljubavi i onog iskrenog shvatanja..cak i onda kad nista ne razume...jer zna da tamo negde u dubini svih tih osecanja postoji objasnjenje za sve..ona to zna..i oseca...jer je volim...i ja i njen tata...i ona je najsrecnije dete na svetu..to vidim po njenom osmehu..onda kada dotrci u sobu i odvali ga onako iskreno, bezrazlozno, od uva do uva, pa me zaboli srce od srece sto je vidim takvu....zar to nije ljubav?zar nije ljubav kad je vidis kako mlatne kosicom i trepne onim okicama velikim ko srne, i osetis kako tones u dubinu njenih zenica..i vidis sve njene decije snove i prohteve, a oni su tako mali...tako neiskvareni i skromni....i onda otrci na prsticima nezno kao leptir, da donese svoj novi crtez, svoju novu kreaciju, svoj novi leksikon ispisan imenima njenih simpatija..i ona ce porasti kaze, sad je to samo simpatija, mama, nista drugo...a ti se nasmejes, a ona pocne da govori o dogadjajima iz vrtica, iz skole, s fakulteta, s posla, a ti je i dalje vidis kao malu devojcicu onako sklucanu u tvom krilu dok joj citas bajke o nekim tamo princezama i princevima, zabama i skakavcima i objasnjavas joj kako je sunce tako daleko i tako veliko a mi tako mali i sicusni, i zasto ljudi umiru...a sada vec sve to zna..sada je velika...a za tebe je i dalje ono malo deriste sto je gadjalo komsijske kuce grudvama od blata.... i bacalo cicak u kosu devojcicama na setalistu....i bezala kuci u narucje svojih roditelja sa likom andjela i izrazom na licu:pa zar ja mama????...i onda....kad sve to saberes i oduzmes..zar nije ljubav?????

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto ste izrodili decu, iz ljubavi zar ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon