www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako ljudi mogu da ubiju nekog?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Alekssandra
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 31 Jul 2006
Poruke: 314
Mesto: Havaji

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 20, 2006 7:12 pm    Naslov poruke: Kako ljudi mogu da ubiju nekog? Na vrh strane Na dno strane

Sta mislite?
Jeli za to potrebno neverovtano mnogo snage?
Ili se ljudi rode sa time?
Kako mogu ?
Ili dodje ta zuta minuta? Question :2gunfire:



_________________
Umeo si da budes vest da srusis sve mi kule srece gradjene i ostavis me slomljenu da ljubim stope tvoje i da lako kao pero letim,
imedju sna i jave,vecno ziveci u strepnji,da
bih sve to ponovo mogla doziveti....
 
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 21, 2006 3:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa recimo da je spisak tih nekih razloga zasto i kako malo poduzi...prvo razmotrimo one zaista psihijatrijske slucajeve koji se takvi radjaju ili takvi postaju pod uticajem raznih trauma iz detinjstva,raznih zlostavljanja bla bla-dakle takvi su jednostavno operisani i od emocija i od savesti...sa njima ne treba imati posla Neutral ...e sad kod "obicnih" ljudi neki su na taj potez sposobni prvenstveno da bi osvetili nekog il da bi odbranili neki ponos-oni su ubedjeni kako je to najbolji nacin i nema povratka...dok opet kod drugih to moze biti ta takozvana zuta minuta ,ubistvo u afektu kada nisu nacisto sami sa sobom sta rade u datom momentu i obicno se kod njih javlja posle griza savesti...sa druge strane opet tu su lopovi i mafijasi koji su rodjeni sa tim genom da ubijaju, da zive od danas do sutra-na ivici zivot i smrti-veruju da je takav zivot stvoren za njih...i na kraju dolaze oni koji su prisiljeni to da rade-u ratu kad je u pitanju zivot il smrt..kladim se da bi i ti u tom momentu radi svoje egzistencije mnogo brze potegla obarac nego sto bi razmisljala koliko je to ispravno i da li za to treba snage..ali posle mnogo godina sigurno bi ti trebalo mnogo snage da zaboravis taj momenat i tu cinjenicu da ni ti ni onaj sa druge strane niste to trazili ni zeleli..neki drugi iscenirali su vasu mrznju i vi ste se stvorili jedan naspram drugog-suoceni sa pitanjem zivota i smrti...a pak oni koji u ratu ubijaju iz zadovoljstva-pa njih bih svrstala il u psihice il u mafijase i ratne profitere... New Evil

_________________

....tvoja i u dobru i u zlu....
 
vozd87
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 16 Maj 2005
Poruke: 1135

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 21, 2006 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da nekog ubijes potrebni su mnogo jaki razlozi.Zamislite da vam neko siluje ili ubije brata sestru majku ili nekog vama bliskog sta bi uradili???Hvala Bogu meni se to nije desilo ali kad bi se desilo znao bi sta da radim.

_________________
CIGANIN SAM TO NE MENJA STVARI CIGANIN JE BIO I MOJ STARI
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 21, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teško pitanje još teži odgovor.Mislim da veliku ulogu igra genetika(plaćene ubice i potenicjalne ubice).Neko ubije iz nehata(žuta minuta),neko da bi sebi spasio život.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 3:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da jedini kompetentan da odgovori na ovo pitanje je onaj koji je to i uradio.....a licno me misljenje i osecaji takvog ne zanimaju....... New Evil

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 9:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu ja sada sedeti ovde za tastaturom i pisati danima o tome kako ne razumem, kako ne bih mogla da nadjem opravdanje, kako covek treba biti lud...i sta sve ne...I jeste tako donekle...Pa ipak, sve zavisi od motiva. Ja nisam rodjena da ubijem...cini mi se da nikada ne bih mogla povuci oroz, ali kazem cini mi se Rolling Eyes Ne daj boze da neko ubije moje dete, da mu naskodi na bilo koji nacin a da to ostavi trajne posledice..pa cini mi se ne ubila bih, zubima bih ga raskomadala...Kakva policija, kakav sud,kakva ruka pravde..tu odlucuju sekunde....stotine sekundi...tu odlucuje jedan jedini prekidac koji u sekundi okine...nista vise...Ne mogu ni u tome da nadjem opravdanje i ne mogu da kazem da bi to bilo zadovoljenje pravde...ali ne smem reci ni da nikad ne bih dosla u ti situaciju da jednostavno puknem... Rolling Eyes
A s druge strane tu su i recimo krvne osvete..Zamislite to, da neko svesno godinama ceka nekoga, godinama prati dok mu se ne ukaze prilika da ga ubije... Shocked Ili placena ubistva, Confused Koliko bolestan treba biti za tako nesto?????Milion je razlicitih motiva milion razlicitih ljudi....Niko od nas nije Bog da nekome oduzme zivot, ali ne smem ni tako surovo globalizovati ubistvo kao ubistvo.Kad izgovoris, zvuci isto...ali nije.Potrebno je debelo poznavati psihologiju coveka i to svakog pocinioca ponaosob da bi znao sta ga je , kako i zasto moglo navesti na tako nesto....Ponekad i sama kazem, ma ja da sam na njegovom / njenom mestu ubila bih ga...Znam da ne bih, ali sam izgovorila to milion puta...Nekad mozda nisam mislila a nekad je mozda podsvesno to stajalo u mojoj glavi kao reakcija na neki postupak, dogadjaj...Kazem opet, kad je moje dete u pitanju, bila bih spremna na sve...da zastitim svoje dete, makar me i nazvali ubicom..otisla sam predaleko ali .ne znam..ne smem osudjivati tako globalno Confused

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikad ne reci nikad. ja znam da sam spreman i ubiti za nekog koga volim, kad je porodica u pitanju, najdraži prijatelji i rodnbina, nemam šta da mislim. ako je ubiti nekog jedino rješenje (mada sumnjam u to), onda nema šta da se misli.
po mome ne igra tu genetika puno, po mome su to trenutci u kojima nema puno razmišljanja. e sad, plačenici, serijalci, tu možda da ima malo genetike, al opet, čini mi se da se ne rodiš kao ubica, to te život nevede, hebiga, profesija Wink

bio je rat, svi smo ga osjetili nekako, šta mislite, pa pola njih što su ratovali i ubijali, nisu u svom životu zamislili da če ići ubijati, a eto toliko hiljda ljudi je pobijeno.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
ThGamEr
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 06 Sep 2006
Poruke: 685
Mesto: Svuda po malo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 10:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ti neko dira porodicu, dali bi ga ubio?

P.S. Bez ramisljanja

_________________
I am a professional killer, I kill for money,
but you are my friend, I kill you for nothing.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne bi se ništa mislio, meni je moja porodica na prvom mjestu, tako isto i uža pa i šira familija, nema tu šta da se misli

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
CatchTheWreck
Jecika_84 muz No.2
Jecika_84 muz No.2



Godine: 43

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 6273
Mesto: Cataro

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

peshke..... uglawnom prstom..... rukom, zar je bitno.....

kad budem roknuo nekoga, obawesticu was kako se osecam hehehe

_________________
u ziwotu wodi rachuna kome cesh
dopustiti da ti se priblizi,
jer nije swako DOSTOJAN
da bude u twom drushtwu,

drzi jezik za zube,
a ledja uz zid,
mozda i uspesh da PREZIWISH
bez posledica,

u owom smradu....
 
ThGamEr
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 06 Sep 2006
Poruke: 685
Mesto: Svuda po malo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 11:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam htio da ubijem druga nozem, bio me toliko iznervirao.

Sreca da nije rekao: "Smijes li, pi**o"

Sad bi ja bio u zatvor, a on @ valjda 2 metra ispod zemlje

_________________
I am a professional killer, I kill for money,
but you are my friend, I kill you for nothing.
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 22, 2006 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sve zavisi od situacije i od raznih okolnosti.Ima raznih ljudi na ovome svetu ali ne verujem da ima onih koji su rodjeni za ubijanje.Neki ljudi mogu da roknu coveka bez problema jer su u svakom momentu spremni na to, nemaju osecanja, milosti (to je posledica necega...)...dok se neki u pocetku neckaju ali posle "nauce" i naviknu se Smile

_________________
Master
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kako ljudi mogu da ubiju nekog? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon