www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prelaz sa Cable na ADSL internet
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 10:37 am    Naslov poruke: Prelaz sa Cable na ADSL internet Na vrh strane Na dno strane

Opet ja sa nekim problemom u vezi interenta Smile ... valjda je problem sa interenetom Rolling Eyes

Pre par dana sam se sa SBB flat 128/64 prebacio na EUnet flat 512/64...

Sve je super sem jedne stvari.
Na jednom racunaru nece Mozila da otvori neke web adrese.

Modem je sa racunarom, koji je server, povezan preko USB-a. A server i klijent su povezani mreznim kablom.
Klijent ne moze da se poveze ne neke od sajtova. Dok na serveru sve perfekto radi.

Interesantno je sto se to desava od momenta kada sam promenio provajdere.

Ima li ko slican problem ili ideju kako ovo da se resi?



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Proveri da nisi mozda rucno upisao DNS na tom klijent racunaru od starog provajdera, pa ako jesi onda izmeni Smile

To mi je prvo palo na pamet kao moguci razlog.

Inace mozes da proveris da li klijent racunar moze da pinguje taj domen ili ne... a i sto tako mozes da ispraznis DNS cache komandom:

Code:
ipconfig /flushdns


Javi sta si uradio Smile

Poz

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^bas tako... ostao je DNS upisan od starog provajdera... hvala Smile ... nikada mi ne bi palo na pamet da to proverim.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Prelaz sa Cable na ADSL internet Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon