www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kad netko uzima riječi i priče...? Zašto?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 3:32 pm    Naslov poruke: Kad netko uzima riječi i priče...? Zašto? Na vrh strane Na dno strane

Postoji jedna osoba u mojoj okolini sa kojom se ne družim baš blisko, ali eto dogodi se da se sretnemo u toku dana, zajedno sa ekipom popijem kavu i tak.
Uopće ne znam dobro curu, kontam da živi ovdje u Bg, studira, ima momka, ovak deluje super, opuštena, ali se veoma često dogodi da kad ja kažem na primjer:

JA: Kako me cijeli dan boli glava...
ONA: Jao, i mene isto baš od jutros


Ili

JA: Posvađala sam se sa mojima danas
ONA: I ja isto, daj zamisli i ... ( bla,bla,bla moja priča ode u nepovrat)


Ili,
ja jedan dan ispričam svoj problem, zbog nečega sam tužna i već sutradan kad odem sa prijateljima negdje na piće znajući da će mi pomoći, ona dođe i počne pričati o sebi i svom problemu koji je identičan mojem, svih 2 i po sata pri tom noseći istu majicu kao ja jučer, identičnu..

Kratko rečeno, ide mi na onu stvar. I kaj ja da radim.
Ajde da se to dogodilo par puta. To se događa doslovce već par mjeseci, kao da gledam sebe i od nje ne mogu doći do riječi. Rolling Eyes


 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako vidim, ona kopira tebe.

Zbog nečeg si joj idol, što je dobro. U ovom slučaju imamo isto kao kad klinci oponašaju svoje omiljene muzičare.

Sledeći put kad je vidiš pitaj je prva: kako je, šta ima novo, šta se radi itd. čisto da vidiš kako će reagovati. Ako je iz tvog društva onda svi već sigurno znaju da te kopira.

A probaj od svega da napraviš dobro zezanje. Kao: obučete se isto i kažeš da ti je to sestra bliznakinja. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svidja mi se ova cocova ideja Cool bas je onako cool i strava i bas je onako svojski coolerska. ali ja tebe,slatka moja, apsolutno razumem. Mr. Green pa ta cica koja te kopira bas onako...aaa Mr. Green ovaj,da! elem, i ja predlazem tako neku coolersku foru, ti si mLogo cool, a ona je samo tako eto Smile ubuduce kad pocne da se zali na "tvoje" probleme ti joj bas reci da ti je extra i kako je "sinoc bas bilo extra zezanje" Mr. Green
jos nesto, zaboga pa prestani da ispijas kafe sa njom i da joj se uzgred-budi-receno-poveravas.
pusi je da "prva" prica. uvideces i sama da je "prazna" i suplja i.. pa izgubices interesovanje za druzenje sa takvom osobom Smile
hajd sad, glavu gore Cool
 
senjanin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 16 Nov 2007
Poruke: 64

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma reci joj da si uradila nešto odvratno...
paj joj malo po mašti...
bar joj to ne nedostaje moraš priznati...
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 6:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco, očito da jesam, samo što mi to ne imponuje jer tu curu itako ne pozivam ja na druženje, ona je prijateljica moje prijateljice od sestre od tetke Mr. Green stvarno mi nije bliska i baš zato ne mogu vjerovati da se zalijepila za mene kao žaba za lokvanj. Eto, danas je ispričala kad smo sjedeli na kavi svi, neki moj uspjeh koji sam joj ja ispričala prije par dana. Ali njena rečenice je počela : Jao, ljudi, da znate kak sam uspjela nešto uradit dobro!
Ha? Shocked
da ne dubim sad puno u tu priču, pokušavala sam milion puta da skužim da nisam možda ja za to kriva, ali avaj nisam, ja itako ovo sad ne pričam zbog sebe, ja ću bit okej ( kao što kaže LOL ja sam cool Mr. Green ) nego zbog nje, žao mi je zbog nje jer ona neće uspjeti tak u životu. Rolling Eyes
 
Devojka od cokolade
.:¦ VaNi jE vAtRa ¦:.
<b>.:¦ VaNi jE vAtRa ¦:.</b>





Datum registracije: 03 Apr 2007
Poruke: 18307
Mesto: .~. Sous le vent .~.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kada tako sedite u drustvu i ona prica o nekom tvom uspehu ili bilo sta sto se tebi dogodilo, ti je prekini i kazi: ja sam ti to pre 2 dana pricala, pa zar ti se isto desilo? kakva slucajnost, sve u detalju isto Mr. Green
pa vidi kako ce da reaguje... Rolling Eyes
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^Otvori joj ochi, pogotovu kad ti nije "prijateljica". Sa prijateljcom bi moral malo suptilnije. U ovom sluchaju je pitaj otvoreno: Koji to uspeh beshe? Rolling Eyes I !razvali" je od pitanja sa detaljima. A na kraju joj reci da joj se szahvaljujesh i da cesh u buduce nju kao svoju externu memoriju da koristish, jer ona ochito super pamti shto joj se ispricha, sa malom greshkom da posle izvesnog vremena interpretira kao svoje. Ali sa tim ona mora da zhivi, ne ti. Reci joj u lice sve, ma koliko bilo neugodno" u momentu. Smile Tako mislim o svemu.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne verujem da ce ista od toga uspeti u bilo cemu sem sto ce se ta devojka od tebe udaljiti (sto je, s druge strane, svojevrstan uspeh Mr. Green )...to je klasican primer nekoga ko ima komplekse nize vrednosti...uvek smatra da njene price nisu dovoljno zanimljive ili ih uopste ni nema pa oseca stalnu potrebu da 'prisvoji tudje'...ti si joj se prosto nasla interesantnom kao izvor prica koje moze kopirati...da ti je to neka blisa prijateljica pa da covek i kaze, ali mislim da tudje komplekse nema bas svrhe leciti i ispravljati...tako da samo pici dalje i ne uzbudjuj se bas previse...ako te nervira par puta je saseci cim pocne s takvim pricama (devojka od cokolade ti je dala extra primer kako) i gotovo Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Očigledno je da devojka ima, ko što reče koleginica Nastasenjka, kompleks niže vrednosti. Probaj nekako da joj pomogneš da dobije samopouzdanje, ali dobro to isplaniraj da ona sama ispriča neki svoj lični doživljaj.

Drugo, zbog čega ona ne priča svoje doživljaje? Da li si pokušala nekad da izvučeš nešto iz nje?
Ako uspeš - nikako je ne prekidaj i pažljivo je slušaj, povremeno postavi pitanje da bi sama sebi podigla samopouzdanje.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 01, 2007 5:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O, jesam, baš sam se stvarno trudila da je upoznam i fakat je dobra cura, nije da kažem zla, baš sam htjela da skontam kakva je . I ona jeste ovako dobra, kažem i uvijek je ona nasmijana i daje savjete ali se tako ponekad dogodi da se isključi iz svega i počne pričat tuđe priče i onda joj nitko ne želi ništa reći jer se boje povrijediti je. A kao tko sam ja da joj bilo što kažem, nije mi bliska.
Ali eto, vrijedi pokušat, hvala vam svimaaaa na odgovorima, mudri ste svi Very Happy Very Happy
 
duvanjka_87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Okt 2007
Poruke: 21

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 20, 2007 6:41 pm    Naslov poruke: .. Na vrh strane Na dno strane

To su ljudi koji samo o svom zivotu nemaju sta pricati pa kradu tude
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 21, 2007 5:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
ali se tako ponekad dogodi da se isključi iz svega i počne pričat tuđe priče i onda joj nitko ne želi ništa reći jer se boje povrijediti je.


Poistovećivanje Arrow Eksponiranje Arrow Stavljanje sebe u prvi plan
To je to, ukratko. Mr. Green

Ne može biti neke "štete" ako ti "krade priče", jedino što tebe to nervira jer je to tvoja priča. Ako svi znaju da je sklona tome neće je ni dirati iz dva razloga: jer je dobra osoba, a i bar se ne ćuti. Wink

Jedan moj drugar ima naviku da priča kako se npr. potukao, i svi znaju da izmišlja ali ga ne diraju jer ume da složi zanimljivu priču, a i opet - ne ćuti se. Kasnije sam čitao knjigu "Iz Bagdada u Istambul" od Karla Maja i njih dvojica imaju apsolutno isti način pripovedanja. U stvari, Karl Maj je tek pred kraj života prvi put prešao granicu Nemačke, a u knjigama najviše opisuje putovanja po stranim zemljama.
Drugo, jesi li znala da je baron Minhauzen stvarno postojao? I da je stvarno pričao te priče svojim drugarima? Opet ga niko nije prekidao što laže jer je umeo lepo da ispriča, pa se na kraju našao neko da to sve stavi na papir i sačuva za naredne generacije. Wink

Naravno, ovo su slični primeri kao sa tvojom drugaricom, sa jedinom razlikom što ona koristi tuđe priče.
Probaj ovako: pozovi je da izađete nekim poslom u grad (npr. da odaberete čestitke) pa posle pričajte društvu "gde ste bile i šta ste radile" pa se dopunjujte. Najbitnije je da nju navedeš da prva krene da priča da bi joj podigla samopouzdanje. ("Ej, ispričaj im gde smo bile Wink")

Probaj tako, pa nam javi rezultat. Wink

PS: Al' sam pametan! Mr. Green

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kad netko uzima riječi i priče...? Zašto? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon