www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

laktanje na poslu...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
kikbokser
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 555
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 11:23 am    Naslov poruke: laktanje na poslu... Na vrh strane Na dno strane

Kako se laktati na poslu..........? Smile
Posto danas ljudi koji su se maksimalno trudili retko dobijaju sanse nego mesto njih vecinom napreduju ulizice i uvlakaci kako se onda popeti na vise lestvice ovog naseg suludog drustva!?
dali se poceti baviti rektalnim alpinizmom, a možda i gaženjem preko leševa, ili da nasisavaš sve redom i ‘vataš za revere… i dali to znaci da ona stara krilatica "Cilj opravdava sredstva" je itekako potrebna kako bi covek uspeo da uradi u danasnje vreme nesto sa svojim zivotom??



_________________
Kad pijem ja se napijem,kada ljubim ja se zaljubim!I SVE sto s mukom zaradim,na SLADAK zivot potrosim! Smile Smile Smile Smile
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 12:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čuj čovjek sem svog truda na poslu mora da ima i nešto još pored toga...
To je poštovanje,kada te poštuju mnogo lakše ćeš da uspiješ.
Poštovanje teško ćeš da zaslužiš sa šlihtanjem.Niko ne voli uvlačenje, pošto to rade ljudi koji u većini slučajeva i ne poštuju nikoga i ništa,
to brzo provale,radne kolege,pa i šefovi...Ja radim posao takav da ima sasvim malo ljudi
koji su loši i koji su nekakvi beskičmenjaci.Možda zbog samog posla a možda što su ti ljudi
zaista takvi po prirodi, možda što unapređenje ili pohvala se dobija u poslu koji ja radim isključivo po zaslugama...A takođe ne može svaka fukara ni da te unapredi a tako isto
da ti napravi probleme.To rade ljudi koji su na mnogo većim položajima od mojih
šefova.A takođe moj rad ako je dobar ne može da prođe da se ne primjeti.
A kada zaebeš baš ga zaebeš i nema šanse da to ispraviš,pa shodno takvim uslovima rada slabo i ima ljudi koji prave greške,jer u većini slučajeva i najmanja greška
može skupo da košta.
Poznajem mnogo ambicioznih ljudi,ali koji svoj uspjeh žele samo sa svojim radom...
Ali takođe znam dosta ljudi koji rade odgovoran posao,a ja lično mislim,
da nisu stručni ni da čuvaju ovce...Čovjek treba da sebi postavi neke ciljeve u životu i da ih ostvaruje,ali sad po svaku cijenu to nije u redu nikako.
Mislim neke stvari i ne mogu da se urade spavanjem sa šefom/šeficom ili ogovaranjem kolega,ulizivanjem i ostalim stvarima koje su ispod časti svakog poštenog čovjeka.
Mada i sa hvatanjem za revere nećeš ništa da uradiš,samo možeš da navučeš bijes ljudi koji su iznad tebe i unapređenje onda lako može da se pretvori u otpuštanje sa posla.
Ne kažem da ne treba nekada i prljavo igrati,treba ,jer to je nekada jedini način da nešto ostvariš,pogotovo ako većina igra na taj način,jer ja kada vidim da neko pokušava da mene uništi,onda ja činim sve da to spriječim i na isti način uzvratim.
Ali srećom takve stvari nisam morao dugo da radim.
Ja lično i nemam nekih većih ambicija sem da zasluženo odem u mirovinu sa ovog recimo "radnog" mjesta.Pa da onda nastavim svoj život onako kako sam
odavno trebao da živim.Srećom ne treba mi puno godina da mogu da odem časno
sa posla koji obavljam...Mada ko zna,šta će sutra biti,ili u budućnosti...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
kikbokser
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 555
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 2:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sto si napisao mi je poznao i jasno ali nisam pokusao ovom temom reci kako ljudi treba da se slihtaju ili uvlace da bi dosli do nekog polozaja ili mesta!pokusao sam reci da ima jako dosta ljudi koji rade neke poslove i zasluzuje neka mesta kako preko veze ili putem slihtanja i uvlacenja a da ne pricam sta su sve sposobni da urade kako bi bili u sto povoljnijem polozaju!ti sam kazes kako ima ljudi koji rade odgovoran posao a ti im ne bi dao ni decu da cuvaju!ali takodje je cinjenica i zalosna istina da ipak je mnogo takvih neko onih koji zasluge sticu radom i mukotrpnim trudom i zalaganjem!
jer zasto bi se mnogi mucili kada mogu kracim putem!
sto se na primer time mog posla u njemu imas jako mnogo postenih ljudi koji kao i ja trude se na sve nacine da odrade svaki zadatak,da se kad god to mogu strucno usavrsavaju i da steknu postovanje pre svega onih ljudi prema kojima sluzbeno postupamo!dok na primer imas ti mnogo mojih kolega koji na raznorazne nacine nemaju isti obim posla kao ja i neke moje kolege,cinkarenjem i uvlacenjem sefovima nisu cestito ni videli nocne smene dok ih ja radim svakodnevno a o nekim drugim pogodnostima i da ne pricam!Kazes da slihtanje niko ne voli i u pravu si!ne vole ga oni ljudi koji su ok i koji su normalni dok imas ti na primer i sefova koji sami podsticu to iz ko zna kojij samo njima poznatih razloga!ti bas imas srece jer radis bar posao gde je ljigavaca malo dok kod mene izgleda da ih je u poslednje vreme sve vise i vise!jednostavno neki sistemi vrednosti koji su postojali su se debelo urusili kako zbog celokupnog sistema tako i zbog pojedinaca!Kod mene u firmi dobar rad se primeti ali tek posto 1000000 puta uradis nesto dobro! Sad ja imam ciljeve koje sma sebi postavio i koje ostvarujem polako ali sigurno,niti gde zurim niti hocu da to bude tako!znam samo da hocu da budem sto bolji u svom poslu i da u toj oblasti postignem maksimum!i nijedan drugi nacin nije prihvatljiv za mene!tako da potpuno se razumemo u shvatanju mnogih stvari po pitanju profesionalnog prosperiteta ali nazalost kao sto sma gore vec rekao dosta toga je odavno prestalo da vazi a postenje polako bledi!mada da ne zaboravimo ima jos ljudi koji ni za zivu glavu se ne bi odrekli ni postenja niti toga sto u stvari jesu!jer po meni oblje biti posten,marljiv i vredan i uzivati iskljucivo u blagotedima svog rade nego biti slihtara i gad!
e blago tebi kad je tebi mirovina blizu Smile tj mnogo blize nego meni moja mada i meni je samo to da uspem u svom poslu koliko god je to moguce i koliko mi je vec sudjeno ako sudbina uopste postoji Smile i da dodjem do te penzije a onda cemo lako!unucice pod ruku i hajd u park Smile Mr. Green

_________________
Kad pijem ja se napijem,kada ljubim ja se zaljubim!I SVE sto s mukom zaradim,na SLADAK zivot potrosim! Smile Smile Smile Smile
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Def. Cilj ne opravdava uvek sredstva ^

Elem, ja nikad', al' nikad' nisam ni pred kim klecao, nit' bilo koga za shta molio, a mog'o sam, dosta puta onako na "p**erski"... mene videti da cvilim necesh... i sjajno se osecam zbog toga, da sam ikada "poklekao" sad' bih se sigurno kajao. To je onaj, mogu slobodno reci ponos, kad' mozesh da kazesh da "Nisi kao oni"... ponavljam, sjajan osecaj Cool

poshtovanje je jedna stvar, a uvlacenje u raznorazne telesne shupljine vec druga... a posao i zadovoljstvo ne volEm da spajam na taj nacin Mr. Green Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
kikbokser
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 555
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 2:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da nikada pred nikim ne bih glecao govore i tvoje slike!1999 rules!!!!!!tako da dobro je da i pored navale raznih beskicmenjaka josh ima ljudi koji se drze normalnog razmisljanja!

_________________
Kad pijem ja se napijem,kada ljubim ja se zaljubim!I SVE sto s mukom zaradim,na SLADAK zivot potrosim! Smile Smile Smile Smile
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 7:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alex da ti kažem,pa i ja sam imao slično mišljenje i nebi me niko i ništa moglo natjerati da pljunem pa to poližem.Ja da tražim od nekoga pomoć,ma ne, ja ću to sam sve da uradim,
pošteno, mada sad na te stvari gledam malo drugačije.
Ne da se kajem ali sve češće razmišljam o stvarima koje sam trebao da uradim ,
a zbog svog ludačkog ponosa tad mi nije padalo na pamet.
Dolazim polako do zaključka da sam trebao,treba nekada ponos progutati
i preći preko nečega...Ne govorim da to treba raditi,nego ponekad je pametnije,mada sam to znao i tada pa i danas.
Kikboxer nisam ja ni rekao da treba da se šlihta,nego baš suprotno.
Da čovjek koji nije sposoban da neke stvari uradi sam u životu da treba da se ubije...
Mislim kakvo ti je zadovoljstvo unapređenje kada nemaš kolegu na poslu koji ima o tebi fino mišljenje.Da se to može takođe postići ali na pošten način i da ljudima bude drago što si ti unapređen...Što rekoh da poznajem ljude koji rade odgovoran posao ,a ja im nebih povjerio ni ovce da čuvaju,to je zaista tako,poznanici nekakvih funkcionera se zaposle na radna mjesta gdje takvi ljudi u normalnim okolnostima nikada nisu mogli da budu.
Najgore što su to mladi ljudi i koji će zbog takvih stvari da loše prođu u životu.
Najgora stvar mladom čovjeku što može da se desi to je da ga neko "ne nauči" da nešto treba u životu i da se trudom stekne...Ove što ja spominjem mogu da rade u ovakvim uslovima ovaj posao,ali nisu uvjek vremena bajna,mirna i dobra...
I tada će da vide da im ti ljudi nisu učinili uslugu,nego suprotno...
Ja sam uvijek bio za to da svako radi svoj posao za koji je stručan,a ne da se
zapošljavaju ljudi koji sa tom strukom nemaju nikakve veze...
Kako ti reče u mirovinu pa unuke,hm pa do toga ima još puno vremena,mislim do unuka...
Radim takav posao da kada navršiš određen broj godina možeš da se
penzionišeš,a možeš i da nastaviš da radiš, samo ne ovo što ja sada radim...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
kikbokser
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 555
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 7:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa jel planiras da nastavis ili da se penzionises?mada svakako ti si blizi tome nego ja!ja sam tek odgulio 5 godina radnog staza bez benificiranog radnog staza Smile
sto se tice konkretno srbije malo ko je ovde odusevljen kada neko nesto uspe ili kada napreduje u poslu!u mojoj firmi u poslednjih 10-ak godina je sve nekako naopacke i kontra a ne kako se mora i kako bog zapoveda!pogotovo medjuljudski odnosi i kolektivnost kao i kolegijalnost su nacisto propali!imam ja na poslu kolega za koje bih ruku dao a takodje koji bi to uradili za mene jer moj posao je takav da u obavljanju nasih zadataka ti cuvas kolegi ledja kao i on tebi jer ako toga nema osudjen si na propast!mada desava mi se kao i nekim kojim kolegama da nas stave i rasporede da radimo sa kolegama sa kojima inace ne bi radili!jer su upravo to sto kazem slihtare i ulizice!tj sefovi ljudi a oni su uvek ispred nas jer sef sve pokriva!cak i kad nesto zabrljaju na poslu!

_________________
Kad pijem ja se napijem,kada ljubim ja se zaljubim!I SVE sto s mukom zaradim,na SLADAK zivot potrosim! Smile Smile Smile Smile
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 9:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shamar, samo jednu stvar mi je zao shto nisam ucinio, a na shta sam samo ja mogao da uticem. Niceg ostalog se josh uvek ne kajem. A ne neku daleku buducnost ne mislim, ne planiram nishta.
Zivim danas kako mi se zivi, i u tome uzivam. Dajem svoj maximum kada to zelim, pa sad', ako ni to nije dovoljno onda jbg, nisam ni zasluzio to neshto, posao, poverenje, shta god, al' da radim neshto zbog cega bi me bilo sramota od samog sebe - neka fala.

"Harder. better, stronger, faster" - sledeci put vishe srece, znanja, iskustva pa ce uspeti.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
kikbokser
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 555
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 08, 2009 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa uvek ima po neka odluka koju smo mogli da uradimo i sta smo mogli da sredimo bez nekog veeelikog napora ali jbg tako je kako je!zato se i kaze da covek uci na svojim greskama mada ovo cak nisu ni prave greske nego vise tome doprinese neiskustvo!ali tako kao sto je samar rekao u nekim situacijama gde nam je tog momenta izgledalo toliko strasno da popustimo bar malo a sve za rad nekog ponosa i svojeg "ja" danas bi nam mozda bilo mnogo bolje ili da smo tada znali ono sto znamo i sada drugacije bi bilo!ali ne vredi ziveti u proslosti! Smile
zato uzmemo alex-ov recept i uzivamo pun gas Smile Mr. Green Mr. Green

_________________
Kad pijem ja se napijem,kada ljubim ja se zaljubim!I SVE sto s mukom zaradim,na SLADAK zivot potrosim! Smile Smile Smile Smile
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 09, 2009 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="Alexns"]Shamar, samo jednu stvar mi je zao shto nisam ucinio, a na shta sam samo ja mogao da uticem.


Aha,znači jedna stvar, već,polako biće toga još...
Šalim se i nadam se da nećeš imati potrebu da žališ za nečim što si mogao da uradiš,a nisi... To što se ja kajem,mislim stvari zbog kojih mislim da se kajem,da bi možda bolje po mene bilo da sam ih uradio,nisu nikakva uvlačenja u pitanju...Nego jednostavno nisam to htjeo da uradim i da sam to uradio sada bih se mnogo bolje osjećao...
Znaš ebeni život ne pruža mnogo šansi u životu imaš par onih pravih i ako neznaš to da uzmeš ili uradiš u pravom trenutku,može mnogo godina da prođe dok se druga
takva ili slična šansa ne ukaže.Ali kako to sve znati kad si mlad i neiskusan,
nikako, jbn sreća ako potrefiš dobro je ako ne nikom ništa...
Tako sam mislio tada,ali sad kad ne mogu reći da sam baš nešto mlad i neiskusan te stvari malo drugčije vidim,čekam spreman,da zgrabim šansu,ali je nema... Shocked
Ali nije meni ni tada bilo loše a ni sada. Wink

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
kikbokser
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 555
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 10, 2009 2:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehehe razumem te!ja sam oduvek imao srece po tom pitanju ali sam ponekada pravio bas te greske koje si ti spomenuo!na primer kad sam poceo raditi sa 19 godina iako sam imao odlican posao ukazala mi se prilika za nesto sto sam zeleo a sto bi bio samo bolji polozaj,plata ali u istoj firmi i ja hocu,necu i iskuliram kao u fazonu "imam vremena"!!!i to je bilo 2004 godine!i kad sam 2006 skontao sam sam budala propustio zalio sam i ludio svaki dan ali sledeca prilika za isto to mi se ukazala tek ovde 2009 godine Smile tako da je sada ne propustam!vala sam se nacekao Smile
ali ovaj put necu da se pravim toliko blesam i da filozofiram!
jer neke se prilike ukazu mozda jos samo jednom a neke nijednom tako da bolje sada uvek biti spreman i cekati da je capis Smile

_________________
Kad pijem ja se napijem,kada ljubim ja se zaljubim!I SVE sto s mukom zaradim,na SLADAK zivot potrosim! Smile Smile Smile Smile
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 01, 2009 12:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
rektalnim alpinizmom


Bravo za izraz, like it Very Happy

Kako se laktati? Kvalitetnim radom, snalažljivošću, ambicioznošću.

U školi je nebrojeno drugara dobijalo dobre ocene prepisivanjem, ja sam uvek bila smotana za te stvari Razz i nikada mi nije bilo krivo zbog toga. Za vreme dok oni napišu puškice, ja ću to isto da naučim Wink

Isto je i sada, samo na malo drugačijem planu, u drugačijem okruženju. Neka svako napreduje kako misli da je najbolje, a ja ću se već nekako snaći Wink I, mogu vam reći, uopšte se ne žalim, naprotiv Cool Stojim stameno iza svega što radim i srećna sam zbog toga Wink

Citat:
Elem, ja nikad', al' nikad' nisam...bilo koga za shta molio


Mislim da nije sramota i katkad zamoliti za nešto, za svoje dobro. Neminovno je da u životu nekad moramo i da se savijemo...zarad viših ciljeva. Previše ponosa može i da škodi.

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> laktanje na poslu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon