www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mladi Sportisti u S r b i j i
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 2:25 am    Naslov poruke: Mladi Sportisti u S r b i j i Na vrh strane Na dno strane

Ovo je Tema o Mladim Sportistima i Sportiskinjama u Srbiji (Fudbal,Tenis,Odbojka itd.)

Filip Krajinović



Njegova jasna i glasna želja je da se ceo život bavi "belim sportom", a da možda i jednog dana bude najbolji na svetu. Petnaestogodišnji Somborac Filip Krajinović polako i strpljivo grabi prema svom cilju. Ne zna samo kako će podneti nostalgiju koja ga muči u dalekoj Americi. Međutim, na nekoliko poslednjih turnira dobija sve protivnike prilično lako i nema baš puno vremena da misli o onima koje voli.

" Ove godine napravio sam mnogo dobrih rezultata. Osvojio sam jedan turnir do 16 godina, a na ostalim stizao do same završnice. Objektivno, želim da budem bolji iz meča u meč, a jednog dana i najbolji. Da li je moguće osvojiti baš sve važne juniorske turnire i Grand slem titulu u sledećoj godini, teško je prognozirati. Smatram da je još preuranjeno praviti dugoročne prognoze. Moj tim ljudi na čelu sa menadžerom Oliverom Van Lindokom (otkrio Nikol Vajdišovu) može da mi omogući najbolje uslove za rad, a rezultati će doći kao plod mojih treninga, odigranih mečeva, odricanja... Neki cilj za 2008. godinu je ulazak u 700 najboljih igrača na ATP listi što bismo postigli igranjem 15 fjučers turnira ", kaže popularni Fića na početku razgovora za SvetTenisa.net

Koliko vam odlazak u kamp čuvenog teniskog maga Nika Bolitjerija pomaže u daljem razvoju u odnosu na to da ste ostali u Srbiji ili negde u Evropi?
Sigurno da su ovde mnogo bolji uslovi za rad nego u domovini. Iz ove akademije su potekli mnogi najbolji teniseri sveta, a pre osam godina školu tenisa Nika Bolitjerija pohađala je i naša Jelena Janković. Stručnjaci kažu da sam dolaskom u Ameriku značajno popravio kretanje i igru sa osnovne linije. Ipak, najviše smo radili na servisu koji mora i može da bude još bolji.

Možete li da nam otkrijete kakav je sistem rada na Akademiji?
Imam tri trenera, koji brinu samo o mom tenisu, a posebnog čoveka zaduženog za rad u teretani i na kondiciji. Pored njih, sarađujem i s nekolicinom drugih ljudi koji se bave sporednim poslovina. Nisam stigao baš sve dobro da upoznam. Sobu delim sa jednim Amerikancem koji takođe trenira tenis. Naš radni dan potpuno je programiran. Zagrevanje počinje čim ustanemo oko sedam sati, a treniramo dva puta dnevno po 2 sata. Između tenisa i obroka sledi teretana, a uveče trčanje i lake vežbe za istezanje. Veče provodim uglavnom uz računar, jer se preko msn-a čujem sa prijateljima.

Ko će vam biti najveći protivnik u borbu za titulu najboljeg juniora sledećih godina?
Ne bih izdvajao nikog posebno. Ima nekoliko igrača do 18 godina koji će mi predstavljati ozbiljne rivale.

Da li vas roditelji prate na mečevima (putovanjima) i koliko vam znači njihova podrška?
Do pre nekoliko meseci dok sam živeo u Srbiji bili su sa mnom na skoro svakom meču. Sada više nije tako, što ne znači da neće više dolaziti na moja takmičenja. Podrška roditelja znači puno za svakog sportistu, pa i za mene. Moram da kažem da su moji veliki navijači stric koji za mene uvek ima neki valjan savet.

Da li će i kada osvajanje juniorskih turnira automatski značiti i ulazak u profesionalni tenis?
Meni lično plasman na ITF rang listi nije toliko važan kao ATP. Kako to da vam pojasnim? Juniorska takmičenja su potpuno nešto drugo u odnosu na seniorska. Pokazalo se u zadnjim decenijama da su najbolji juniori sveta loše prolazili u profesionalnim vodama. Želim da budem najbolji tek za nekoliko godina, a ne da svoj zenit dosegnem u ovim godinama.

Ko je vaš najbolji prijatelj od tenisera i sa kime imate najbolji odnos?
Moji najbolji prijatelji žive u Somboru. S teniserima u kampu sam u dobrim odnosima. Iskrenih prijateljstava nema, uglavnom se lepo pozdravimo i jedni drugima poželimo vitešku borbu na terenu.

Da li ste upoznali Rodžera Federera?
Nažalost, nisam upoznao svog idola. Nadam se da će Federer pročitati ovaj intervjuu i doći u kamp da se družimo (smeh)

Da li ste zbog njega odabrali da nosite "najk"?
(Smeh) Dobro pitanje. Imao sam nekoliko ponuda od proizvođača sportske oprema. Međutim, potajno sam priželjkivao da nosim "nike". Želja mi se ipak ostvarila i trenutno nosim istu opremu kao i najbolji igrač na svetu.

Kakvo je vaše mišljenje o konkurenciji u Srbiji, pošto još uvek niste izgubili meč od vršnjaka ili godinu dana starijeg tenisera?
U Srbiji ima mnogo talentovanih igrača. Mislim da se naš tenis razvija, a posebno mi je drago što je sve popularaniji. Samo čistom srećom sam i dalje ne poražen.

Marko Đoković je nedavno osvojio prvenstvo Srbije do 16 godina. Da li bi možda bila drugačija situacija da ste i vi igrali?
Marko je odličan igrač. Gledao sam ga na nekoliko turnira i mnogo je napredovao. Nikad se nismo sreli, tako da ne znam da li bi bilo drugačije da sam igrao državno prvenstvo.

Koliko je teško vama kao talentovanom asu bez novca da se izbori s, recimo, Špancima, iza kojih stoji lobi, ili menadžeri?
Ako i ja budem imao srpski lobi iza sebe, sigurno se mogu ravnopravno boriti s njima. Šalim se. Bilo je teško pre svega mojim roditeljima. Oni nisu mogli sami da finansiraju moju karijeru, ali sam se zato sam potrudio i dao sve od sebe da pokažem svoj talenat. Trud se isplatio, ali moram da spomenem TSS koji mi je dosta pomogao.

Da li postoji šansa TSS učini nešto za vašu dalju i lakšu afirmaciju?
Naravno, pomagaće mi i dalje. Oni će mi davati valjd karte za neke tunire, a ja ću ih predstavljati i igrati za Srbiju.

Kako se branite od devojaka koje vas sigurno opsedaju pošto je tenis postao nacionalni sport u Srbiji?
To tako samo izgleda. Danas teniser na turnirima nema vremena za devojke i uopšte nema kontakt sa spoljnim svetom. Ili je na terenu, ili radi u teretani. Preostalo slobodno vreme služi za odmor i koncentraciju. Gotovo da nemam kada da izađem, ili da iskoristim vreme za provod i zabavu. Naravno da se šalim. Trenutno mi je tenis primarna stvar. (smeh) Moram nešto ipak da vam priznam, sa devojkama nije lako, ali mi muškraci malo volimo kad nas one jure.

Šta radite u slobodno vreme i kako se opuštate pred mečeve?
Moje slobodno vreme koristim kao i svi moji vršnjaci. Pred sam meč manje vežbam, kontakti sa spoljnim svetom svedeni su na minimum i radim samo ono što mi stvarno prija. Volim da gledam filmove i slušam muziku koja me opušta.

Antr 1
Pobediću Nikol
Filip Krajinović zahvaljujući svom menadžeru Holanđaninu Oliveru Van Lindoku ima priliku da sparinguje sa nekim zvučnim imenima svetskog tenisa. Njemu sa suprotne strane mreže stajali su: Radek Štepanek, Tomi Has, Marija Šarapova i Nikol Vajdišova. Ipak, mladog tenisera najviše “iritira” mlada Čehinja, pošto njihov zajednički menadžer tvrdi kako Fića ne može da je pobedi.

“Morao sam da se kladim sa Oliverom da ću je dobiti sledeći put kada budemo zajedno trenirali. Nisam više mogao da trpim njegove šale na svoj račun. Meč će se odigrati sredinom novembra, pa ko izgubi mora da plati večeru”, priznaje kroz osmeh simpatični Somborac.




Zanimljivo je jos i to da je prilikom sparinga sa Tomijem Hasom zabelezio 4 asa i 12 vinera. Shocked
Inace, trenutno je 287. na juniorskoj listi, a ucestvovao je samo na 4 turnira ove godine, od kojih je tri osvojio a na jednom (i to debitantskom) je stigao do finala. Ima impresivan skor od 22 pobede i samo 1 poraz!
Shocked
Zapamtite ovog decka. Wink




Poslednja prepravka: jerotije on Sre Jan 02, 2008 12:10 am; ukupno izmenjena 3 puta
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 2:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krajinović-Pišković najveće iznenađenje Edi Hera

Filip Krajinović-Pišković napravio je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka prestižnog juniorskog turnira "Eddie Herr-a" u Brandentonu (Florida)! Naš talentovani teniser pobedio je u prvom kolu ovog turnira Bernarda Tomića (7) iz Australije, rezultatom 2-0, po setovima 6-2 6-4.

Šesnaestogodišnji Somoborac je tako došao do najveće pobede u karijeri, na svom prvom velikom juniorskom turniru. Pre učešća na Edi Heru, Krajinović-Pišković je trijumfovao na tri uzastopna turnira, a pre toga je igrao i jedno finale. O kakvom talentu se radi, pored činjenice da je jedna od najvećih nada kampa Nika Bolitijerija, govori i podatak da je u karijeri odigrao samo pet juniorskih turnira!

Krajinović-Piškovića u drugom kolu ovog turnira očekuje duel sa Britancem Danijelom Koksom, trenutno 69. juniorom sveta. Sem polufinala u Notingemu, na turniru I kategorije, Koks nije imao zapaženijih rezultata, a u prvom kolu Edi Hera je bio bolji od Koreanca Song-Jae Čoa.


Naš drugi predstavnik u konkurenciji do 18 godina, Ilija Vučić, nije uspeo da napravi iznenađenje i porazi Rajna Vilijamsa, osmog nosioca turnira. Domaći teniser upisao je pobedu rezultatom 7-6(1) 6-3.


Tenissrbija

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 2:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uspeh juniora na "Eddie Herr-u"!

Bojana Jovanovski i Filip Krajinović-Pišković plasirali su se u osminu finala jednog od najvećih juniorskih teniskih turnira - "Eddie Herr-a" na Floridi.

Najbolja juniorka Srbije, Bojana Jovanovski (15 godina), porazila je Ruskinju Valeriju Solovijevu sa 2-1, po setovima 7-6(4) 3-6 6-3 u drugom kolu "Eddie Herr-a". U borbi za plasman u četvrtfinale, trenutno 13. juniorka sveta sa prebivalištem u Beogradu, boriće se sa Džulijom Bouzrup (Sjedinjene Države), koja zauzima 121. mesto ITF-ove liste najboljih juniorki sveta.

Isti uspeh ostvario je i vršnjak Jovanovske, Filip Krajinović-Pišković, kojem je ovo prvo učešće na velikim juniorskim turnirima! Talentovani Somborac je u drugom kolu sa 7-6(5) 6-2 pobedio Denijela Koksa (69. ITF) iz Velike Britanije, te će se u drugom kolu sastati sa 11. nosiocem turnira, Rajanom Harisom (Sjedinjene Države).


Za titulu u Floridi još uvek se bore i Tamara Čurović i Natalija Kostić, ali u konkurenciji do 14 godina. Naše talentovane teniserke plasirale se u osminu finala pobedama nad Viktorijom Kisialjevom (Bugarska) 6-1 6-4, odnosno Ember Li (Sjedinjene Države) 7-6(5) 6-1.

Čurovićeva će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Eugenijom Bušar (Kanada), dok će Kostićeva igrati protiv Monike Pig, pete kosturašice turnira iz Sjedinjenih Država.





Tenissrbija
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 01, 2007 12:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kraj za devojčice, Krajinović-Pišković odličan!

Bojana Jovanovski u konkurenciji do 18, odnosno Tamara Čurović i Natalija Kostić u konkurenciji do 16 godina na "Eddie Herr-u", poražene u osmini finala. Filip Krajinović-Pišković u četvrtfinalu!

Bojana Jovanovski neočekivano je poražena u osmini finala jednog od najvećih juniorskih turnira - Edi Hera. Trinaestu juniorku sveta porazila je domaća takmičarka Džulija Bouzrup (121. ITF). Više od poraza iznenadio je ubedljiv rezultat kojim je Amerikanka slavila - 6-2 6-1.


Filip Krajinović-Pišković nastavlja sa fantastičnim rezultatima. Iako mu je ovo prvi veliki juniorski turnir, tek peti u karijeri, on je izborio plasman u četvrtfinale. Ovaj put je "pao" jedanaesti nosilac Rajan Harison, 44. junior sveta iz Sjedinjenih Država, rezultatom 2-6 6-2 7-6(5)! Ova pobeda Krajinovića-Piškovića čini se još većom ako se zna da je Harison na Edi Her došao nakon osvajanja turnira A kategorije u Osaki!

Mladi Somborac će se u četvrtfinalu sastati sa američkim kvalifikantom Aleksom Domijanom (418. ITF). Šesnaestogodišnjak do četvrtfinala je došao iz kvalifikacija, te iza sebe, samo na ovom turniru, ima šest pobeda i to u svih šest u dva seta!


Tamara Čurović i Natalija Kostić okončale su učešće u konkurenciji do 14 godina. Čurovićevu, šestu kosturašicu turnira, porazila je Eugenija Bušar (Kanada) rezultatom 6-4 3-6 6-3, dok je Kostićevu (11.) pobedila peta kosturašica Monika Pig (Sjedinjene Države) posle velike borbe sa 3-6 6-2 7-5.


Lepe vesti stižu iz konkurenciji do 12 godina! Naime Saškaa Gavrilovska i Dženifer Brejdi, teniserka sa Floride, trijumfovale su u konkurenciji parova. Njih dve su titulu osvojile predajom protivnica Džijang / Okuno iz Sjedinjenih Država.






Cetvrtfinale singla: Filip Krajinovic (WC) - Alex Domijan (USA,Q) 2-6 4-6



Tenissrbija
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 02, 2008 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krajinović-Pišković: Želim Gren Slem!

Najpoznatiji teniski stručnjak u svetu, legendarni Nik Bolitijeri, u 15-godišnjem Filipu Krajinoviću–Piškoviću vidi veliku tenisku nadu! Da od njega u budućnosti možemo očekivati velike rezultate, Krajinović–Pišković pokazao je tokom severnoameričke serije juniorskih turnira, kada je među starijim kolegama beležio izvanredne rezultate! Na pet odigranih juniorskih turnira, koje je počeo da igra ove sezone, Krajinović–Pišković osvojio je dve titule, igrao u dva finala i upisao četvrtfinale na prestižnom Edi Heru.

- Mislio sam da ću imati padova u igri i rezultatima, ali ispostavilo se suprotno, od samog starta sve je krenulo jako dobro i onda su došli dobri rezultati - ocenio je mladi teniser svoje juniorske rezultate u proteklih par meseci.

Krajinović–Pišković 2008. godinu će početi takmičenjem na profesionalnim turnirima,popularnim fjučersima sa nagradnim fondom od 10 hiljada dolara. To će mu biti prvi izlazak u seniorske vode, a u narednoj sezoni očekuje ga i učešće na juniorskim Grend Slem turnirima. Ljubitelji tenisa u Srbiji petog igrača Evrope u konkurenciji do 16 godina, moći će da vide na leto, kada su na programu fjučers turniru u našoj zemlji.

- Godinu ću početi sa tri fjučersa na Floridi, moje prve profesionalne turnire u karijeri. Posle idem na ITF-ove do 18 godina, kako bih do maja imao rang za ulazak u glavni žreb Rolan Garosa, naravno juniorski. Plan je i da odigram Vimbldon, a posle ćemo videti šta i kako.

Filip Krajinović–Pišković trenutno se nalazi na 148. poziciji ITF-ove liste najboljih juniora, što predstavlja veliki uspeh s obzirom na činjenicu da je odigrao tek pet turnira u toj konkurenciji! Naš najbolji junior je 17-godišnji Ilija Vučić, trenutno na 94. poziciji, dok u konkurenciji devojčica svetsko mesto broj 11. zauzima Bojana Jovanovski, a 76. Milana Spremo.




Tenissrbija
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 11:01 am    Naslov poruke: Jovanovska u četvrtfinalu juniorki Na vrh strane Na dno strane

Mlada srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u konkurenciji juniorki. Jovanovska, peti nosilac na juniorskom turniru u Melburnu, u trećem kolu je savladala domaću takmičarku Alison Bej u dva seta – 6:1, 6:1, U borbi za polufinale Jovanovska se sastaje sa Arančom Rus iz Holandije.

Srpska teniserka nije bila toliko uspešna u dublu, pošto je sa Francuskinjom Kristinom Mladenović, sa kojom je postavljena za petog nosioca, u četvrtfinalu izgubila od prvih favoritkinja, Ruskinja Ksenije Lukine i Anastasije Pavličenko u dva seta – 6:4, 6:4.


B92
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 17, 2008 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krajinović ipak bez titule u Brazilu



Filip Krajinović poražen je u finalu velikog juniorskog turnira prve kategorije Banana Bowl koji se igrao u Sao Paolu u Brazilu. On je u meču za titulu izgubio od argenitnskog tenisera Juana Vazqueza Valenzuele 5:7, 3:6.

Mečevi polufinala odigrani juče počeli su kasnije nego što je bilo planirano, jer su zbog kiše premešteni u dvoranu i velika podrška koju je imao Filipov poritvnik Brazilac Jose Perira, očigledno ni na koji način nije narušila koncentraciju našeg tenisera, koji je odneo ubedljivu pobedu 6:1,6:3. Mladom Somborcu ovo je, za sada najveći uspeh u karijeri, jer, iako ima nekoliko osvojenih juniorskih titula, u pitanju su bili turniri nižih kategorija. U današnjem finalu Filip se sastao sa Argentincem Juanom Vazquezom Valenzuelom, 26. juniorom sveta koji ga je savladao u 2 seta 7:5, 6:3. Presudilo je iskustvo , koje je svakako bilo na strani godinu dana starijeg Argentinca. Pomenućemo da je ovo drugi susret Krajinovića i Valenzuele, a prvi su odigrali pre nedelju dana na turniru Asuncion Bowl u Paragvaju, kada je naš teniser ubedljivo trijumfovao 6:0, 6:2. Ipak, ovo je prvo finale turnira prve kategrije za mladu nadu iz Srbije i moguće da je pre trema, nego nedostatak kvaliteta uticao na današnji poraz.

Sa do sada osvojenim bodovima Filip će od sledećeg ponedeljka na mestu najboljerangiranog srpskog juniora, najverovatnije, zameniti Iliju Vučića, a treba istaći da je Krajinović, jedan od najperspektivnijih polaznika Teniska akadamije Nika Bolitijeria, u roku od samo dve nedelje napredovao za više od 50 mesta.

Svet tenisa

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 18, 2008 9:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jovanovska i povređena ubedljiva, Krajinović izgubio!

Bojana Jovanovski (7. ITF) uspešno je startovala na jednom od najvećih juniorskih turnira na svetu "Copa Gerdau-u" u brazilskom Porto Alegreu (kategorija A).

Najbolja juniorka Srbije je i pored ozbiljnog iskrenuća zgloba na treningu, uspela da u prvom kolu sa 6-1 6-3 deklasira Ulrike Ejkeri (252. ITF) iz Norveške. Jovanovska je naime u meču samo servirala prvi servis i poene tražila odmah nakon riterna, što je na kraju i donelo rezultat.

Kakva će biti situacija sa zglobom, koji iskrenula kada je na treningu naletela na lopticu koja je na njen teren došla sa drugog, znaće se više večeras. Jovanovska će se u drugom kolu sastati sa boljom iz duela Nikol Hercog (Brazil, 409. ITF) i Đovane Protioli (Brazil, 748. ITF), protiv kojih nikada ranije nije igrala.

Inače Bojana Jovanovski je od ove nedelje sedma juniorka sveta, što je njen najbolji plasman u karijeri. Ona je zahvaljujući tom renkingu prva kosturašica singla na turniru u Porto Alegreu, ali i dubla, u kojem učestvuje zajedno sa Rumunkom Aleksandrom Damaskin.





Na istom turniru učestvovao je i 16-godišnji Filip Krajinović (64. ITF). On nažalost nije imao sreće od samog starta turnira, kako je žreb odlučio da se u prvom kolu sastane sa prvim favoritom Marselom Arevalo-Gonzalezom (El Salvador).

Skoro dve godine stariji Arevalo, trenutno 16. junior sveta, slavio je tek posle velike borbe i to rezultatom 7-6(3) 6-3.

Krajinovića još očekuje učešće u konkurenciji parova. Njega i Amerikanca Džejsona Zafirosa u prvom kolu očekuje susret sa belgijsko/francuskim parom David Žofin/Pijer Erbert.















Tenis Srbija

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 21, 2008 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odlična Jovanovska u polufinalu


Bojana Jovanovski (7. ITF) i drugu godinu zaredom igraće u polufinalu jednog od najvećih svetskih juniorskih turnira, "Copa Gerdau-a" u Porto Alegreu (Brazil).

Jovanovska (1) je i pored iskrenuća članka na treningu pred meč prvog kola uspela da se među četiri najbolje plasira bez ijednog izgubljenog seta! U četvrtfinalu je bila bolja od Argentinke Arance Solt (6), sa ubedljivih 6-2 6-1. Daleko agresivnija igra, na koju ju je naterala baš nemogućnost da se dobro kreće, očigledno je dala rezultata, te se Jovanovska u polufinale plasirala uz samo 13 izgubljenih gemova!

Naša najbolja juniorka će kasnije večeras igrati i četvrtfinale u konkurenciji parova, zajedno sa Rumunkom Aleksandrom Damaskin. Prve kosturašice se sastaju sa dublom Bruk/Ejdesgard (VBR/DAN).


Tenissrbija

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 23, 2008 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bojana bez titula

Petnaestogodišnja Elena Bogdan šampionka je jednog od devet najvećih juniorskih turnira na svetu - "Copa Gerdau-a"! Talentovana Rumunka je do titule na turniru u brazilskom Porto Alegreu došla pobedom nad najboljom juniorkom Srbije, Bojanom Jovanovski (7. ITF).

Iako je četiri meseca starija Jovanovska (na slikama), inače prva kosturašica turnira, važila za favorita u finalnom meču, Bogdanova je ipak uspela da osvoji drugu ovosezonsku titulu na ITF juniorskom nivou. U izuzetno interesantnom meču, Bogdanova je upisala trijumf rezultatom 6-1 2-6 6-1. Elena Bogdan može se pohvaliti da je apsolutno zaslužila titulu na brazilskoj šljaci, kako je na putu do nje pobedila i prošlogodišnji šampionku Sindi Čalu (11. ITF) iz Francuske.

Nažalost Bojana Jovanovski zaustavljena je i u finalu konkurencije parova! Bolje od nje i Rumunke Aleksandre Damaskin, inače prvih favoritkinja turnira, bile su "naša" Francuskinja Kristina Mladenović i Ukrajinka Sandra Zanjevska, šeste kosturašice. Iako su Bojana i Aleksandra imale prednost od 4-1, Mladenovićeva i Zanjevska uspele su da preokrenu rezultat. Ostvarivši neverovatnu seriju od 11-0 u gemovima, francusko/ukrajinska kombinacija je došla do titule, rezultatom 6-4 6-0!

Podsetimo, naša teniserka je na ovom turniru imala dodatni hendikep kako je na treningu pred prvi meč u singlu iskrenula zglob. Iako se u prvi mah činilo da će je povreda sprečiti da napravi dobar rezultat, Jovanovski je uspela da "stisne zube" i ostvari zapažen nastup na najvećem brazilskom juniorskom turniru.


I pored sigurno razočaravajućih ishoda u finalima singla i dubla, Jovanovski može biti zadovoljna ostvarenim u Porto Alegreu, ako se gleda prošla sezona. Naime, u odnosu na 2007. Bojana je u singlu napravila korak dalje kako ju je tada u polufinalu zaustavila kasnija šampionka Sindi Čala. U konkurenciji parova pomak je još očigledniji, pošto je prošle godine poražena već u prvom kolu. Interesantno je da će ovo biti prvi turnir koji se igra na šljaci, a sa kojeg će Jovanovski dobiti bodove za svoj renking kada je u pitanju dubl.

Bojana će tako u odnosu na prošlu godinu iz Porto Alegrea otići bogatija za 90 poena (singl + dubl), što znači da je za narednu sedmicu obezbedila napredak na ITF listi najboljih juniorki sveta!

Tenissrbija

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 08, 2008 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krajinoviću pobeda karijere i oprema NIKE



Jedan od najperspektivnijih tenisera Srbije, 16-godišnji Filip Krajinović, ostvario je najveću pobedu karijere na ATP fjučers turniru u američkom Mobajlu (tvrda podloga, 15 hiljada dolara).

Krajinović je na fjučersu u američkoj državi Alabami uspešno prošao kvalifikacije (tri kola), u finalu pobedivši 556. tenisera sveta Aleksandera Sadeckog iz Švajcarske sa 6-4 6-3! Pre pobede nad Sadeckim, inače prvim nosiocem kvalifikacija, Krajinović je bio bolji od Dejva Lingmana (Sjedinjene Države, 13), odnosno Roberta Gejtsa (Sjedinjene Države).


U prvom kolu glavnog žreba mladi Somborac igraće protiv Trevisa Retenmajera (Sjedinjene Države, 483. ATP). 24-godišnji Retenmajer je pre dve godine bio u prvih 300 na svetu, a prošle godine je odigrao samo sedam turnira.

Kako sajt Tenis Srbija nezvanično saznaje Filip Krajinović je nedavno potpisao ugovor sa kompanijom "NIKE", čiju će opremu ubuduće nositi! Krajinović je ugovor sa američkom kompanijom obezbedio posle, ni manje ni više, nego treninga sa najboljim teniserom sveta i njegovim idolom Rodžerom Federerom (na slici)!

Tenissrbija

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krajinović želi na viši nivo

Nik Boletieri gleda Filipa Krajinovića na terenu i, legendarni teniski trener, skoro da može predvideti budućnost osvrćući se na prošlost.

"Udara lopticu i kreće se veoma dobro, baš kao što je to radio i Andre Agasi", rekao je Bolitijeri prisećajući se jednog od njegovih najpoznatijih učenika.

Poređenje ne prestaje tu. Bekend i način na koji Krajinović prilazi i ranije udara lopticu podsećaju na Agasijeve neverovatne sposobnosti.

"Stoji blizu osnovne linije i njegov dvoručni bekend veoma podseća na Agasijev", rekao je Bolitijeri.

Dakle, slušajući teniske stručnjake, da li se može reći da je Krajinović potencijal? Bred Gilbert, koji je neko vreme trenirao Agasija na profesionalnom tour-u, je jedan od mnogih u profesionalnom tenisu koji predviđa svetlu budućnost 16-ogodišnjem teniseru koji je iz Srbije došao u Bradenton kako bi postao nov Bolitijerijev štićenik.

Potencijal je jedan od razloga zbog kojih je Krajinovića brzo prisvojio marketinški gigant IMG. Mogućnost dobrih udaraca, harizma i šarm koji doprinose i angažmanima van terena, uključujući i ugovor sa Nikom, čine ga jednim od najbogatijih 16-ogodišnjih tenisera sveta.

Dogovori ili bez dogovora, nagrada ili bez nagrade, Krajinović jedino brine kako da pređe na viši nivo.

"Kod Filipa je stvar u tome što on želi samo da radi, radi i radi na svojoj igri", rekao je njegov agent Olivier Van Lindonk. "Nikada nisam upoznao klinca koji je toliko željan i fokusiran na to da postane vrhunski teniser, a ne neki sa 90 i nekom pozicijom".

Da bi stigao do vrha moraš početi gotovo sa samog dna, tako da Krajinović naporno radi na malim turnirima. Prošle nedelje je osvojio i prve bodove za ATP listu ostvarivši sedam pobeda na fjučers turniru Oranž Park (četiri u kvalifikacijama), i stigavši tako do četvrtfinala, gde je zaustavljen od kasnijeg pobednika Grega Džonsa. Ove nedelje dobio je specijalnu pozivnicu za učešće na jakom čelindžeru u "domaćem" Bradentonu, ali je poražen na startu turnira u singlu od Tima Smučeka, a svoj prvi meč dubla igraće sutra.

"Osećam se mnogo bolje, sada kada sam osvojio prve bodove za ATP listu", rekao je Krajinović,"uvek sam dosta nervozno igrao u prvim kolima pokušavajući da osvojim bodove za dobijanje renkinga. Sada se osećam veoma dobro".

Mladi teniser brzo uči da se izbori sa nervozom. Pre nešto malo manje od mesec dana Filip je dobio poziv da dodje u Ki Biskejn kako bi igrao kao sparing partner. Kada je doputovao otkrio je da će trenirati sa Rodžerom Federerom na terenu okruženom fanovima. Tada je Federer predložio da odigraju jedan set.

"Rekao sam, 'Molim te da ne igramo set, izgubiću 6:0'", rekao je Krajinović."Bio sam veoma nervozan. Nije bilo jednostavno. Prve dve loptice koje sam udario otišle su u aut. Bio sam uplašen i nisam mogao da igram."

Krajinović se brzo oporavio, poveo protiv Federera 4:3 i servirao za 5:3, ali je onda prvi igrač sveta ipak podigao igru na viši nivo, izjednačio , a zatim i osvojio taj set. Bilo je to sjajno iskustvo za Krajinovića, koji več rutinski igra protiv profesionalnih tenisera, koji dolaze na IMG akademiju radi treninga.

Jedan od tih tenisera je i Tomi Has, koji je svojevremeno bio drugi igrač planete i koji je imao dosta sličan razvojni put kao Krajinović sada. Has je imao 17 godina i bio bez renkinga, kada je dobio specijalnu pozivnicu za čelindžer turnir u rodnoj Nemačkoj i uspeo je da na njemu stigne do finala.

"On je veoma mlad i možda će biti potrebno još vremena da skrene pažnju na sebe na ATP turu", rekao je Has za Krajinovića. "Način na koji igra, ukoliko tako nastavi i ostane zdrav, ima sve što je potrebno da postane dobar igrač. Naredne dve godine su jako važne za njega."

Svettenisa

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> Mladi Sportisti u S r b i j i Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon