www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pristina
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 08, 2004 4:56 pm    Naslov poruke: Pristina Na vrh strane Na dno strane



S obzirom da nigde nisam nasla nista o Pristini,nista mi drugo nije preostalo nego da otvorim enciklopediju i da se bacim na prepisivanje.
Ako neko ima vise podataka neka turi ovde Smile!

Pristina je glavni grad SAP Kosovo.69.524 stanovnika (1971 godine),predratni orijentalni grad,transformisan u moderan.Kulturno prosvetni centar Pokrajine sa Univerzitetom.
Radio i TV stanica.Nagli privredni populacioni rast;oko 15.000 ind. radnika u 13 ind. objekata.Transbalkanska pruga Pec-Pristina-Prahovo.
Sediste obliznjih rudnika olova,cinka,magnezita i lignita.U okolini Gazimestan (Spomenik Kosovskim junacima,manastir Gracanica idr.).U proslosti znacajna rudarsko-trgovacka varos i veliko naselje srednjovekovne srpske drzave (XII v.),prestonica Vuka Brankovica,od 1389. pod Turcima,pod Srbijom od 1912.
U II svetskom ratu pod Italijanima (1941-43) i nemackom okupacijom (od 1943),oslobodjena 1944.Od 1947 glavni grad Kosova.


 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2004 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu reci samo da sve najlepse trenutke sam provela u pristini,tj.uopste na Kosovu i kojeg se uvek secam i koje ce mi zauvek ostati u srcu...
Najlepse godine,dane,prijatelje,ali bas sve sam ostavila na Kosovu dok nisam pocela da zivim u Nisu...
Ovog trenutka dok ovo pisem moram da priznam da mi nije svejedno...ali zivot ide dalje...
Sta reci...Kosovo je prelepo..i uvek ce mi biti u srcu..
 
Tulumba
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 11 Mar 2004
Poruke: 46
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 08, 2004 10:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U pristini sam bio prije godinu dana, i toj je jedini grad zbog koga sam zaplakao, stvarno. Bio sam i kod oca Miroslava Popadica, u crkvi Svetog Nikole, dok je tada jos postojala. Ljudi to je jezivo kako je tamo i sta se desava, ostalo je oko 150 srba i to su uglavnom prevodioci koji rade u administraciji, kada sam otisao u gracanicu, kao da sam promjenio kontinent - nemate pojm sta su siptari napravili od pristine, kosovo je prelepo - nemam komentara, srbi bi zaista trebalo debelo da se zapitaju sta su Bogu zgresili pa im je oduzeo kosovo, nista na ovom svijetu nije bez razloga...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 18, 2005 9:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neka ovo bude i moj doprinos ovoj temi...
evo slika...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 18, 2005 9:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo jos

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
*maya*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 14 Okt 2004
Poruke: 14

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 29, 2005 11:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto meni niko nije javio za ovu temu? New Evil
zivela sam tamo do svoje 23. godine... u mislima i dalje zivim tamo, iako sam vec 6 godina u beogradu...

o pristini mogu lose da pricaju samo oni koji nikada nisu tamo bili... grad nije bio najcistiji, ali imao je dusu... nezaboravni provodi, druzenja... sve mi to jako nedostaje...

pozdrav svima od PRAVE PRISTEVKe...

 
Nightmare
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 2933

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Videh jedan iskren komentar o Pristini. Kazu Pristina nije bas najcistija, sto istina i nije bila, stavise daleko od toga. No to nije ni bitno za onog ko je proveo vreme u njoj. Ljudi su bili na neki nacin cistiji nego ma gde u ovoj ili onoj "nasoj lepoj". Zanimljivo koliko je u tom narodu bilo odnegovano i sacuvano onih pravih, starih vrednosti. U Pristini sam u odnosu na mnoga druga mesta proveo relativno malo vremena, a stekao neverovatan broj prijatelja. Dakle Pristina je bila najcistiji grad, gledano sa ove tacke gledista.
 
bezimena1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 60

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 2

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nightmare je napisao/la sledeće:
Videh jedan iskren komentar o Pristini. Kazu Pristina nije bas najcistija, sto istina i nije bila, stavise daleko od toga. No to nije ni bitno za onog ko je proveo vreme u njoj. Ljudi su bili na neki nacin cistiji nego ma gde u ovoj ili onoj "nasoj lepoj". Zanimljivo koliko je u tom narodu bilo odnegovano i sacuvano onih pravih, starih vrednosti. U Pristini sam u odnosu na mnoga druga mesta proveo relativno malo vremena, a stekao neverovatan broj prijatelja. Dakle Pristina je bila najcistiji grad, gledano sa ove tacke gledista.


ovako govore svi oni koji su pristinu upoznali na pravi nacin... pozdrav, nightmare
 
pedja77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 28 Jan 2005
Poruke: 11
Mesto: Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2005 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo volim taj grad. Posle mog mesta on sledi. Mnogo, mnogo lepih trenutaka je bilo u tom gradu. Sve je bilo lepo. Ali? Zao mi je sto vise nije onaj isti grad. Malo lici ali nema onu toplu dusu. Ostace samo lepo secanje, ZAUVEK.

_________________
Kosovo je dusa Srbije
 
zloba
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Mar 2003
Poruke: 18

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 09, 2005 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pristina je uvek bila prica za sebe.Nikada nije imala kompleks provincije koji imaju mnogi gradovi u Srbiji.A jedini razlog su bili ljudu koji su ziveli i odrastali u Pristini.
Pristina je imala veliki broj kafica kada je retko koji grad imao.Secam se kada se prvi kafic otvorio u Pristini.Bilo je to 1980.Od tada ekspanzija kafica zapljusnula je ne samo Pristinu nego i celu ondasnju YU.
A sto se tice kafana i rostilja u istim,tu je Pristina sa okolinom bila neprikosnovena(mislim na kolicinu i kvalitet koji su nudili).Svi su se zivi cudili da li je to moguce da se tolike porcije rostilja sluze po toj ceni.
 
^^NESA^^
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 31 Mar 2005
Poruke: 160
Mesto: PROKUPLjE

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 1:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E ljudi moji a zasto je tema: SECANJE NA PRISTINU ??
Pristina jos postoji i nema tu sta da se prica. To je bilo nase i ostace nase. Ja licno nikad nisam bio u Pristini, ali sam cuo stvarno dosta lepo o Pristini. I Stvarno sam nekad hteo i da odem, sad je to vec vrlo tesko, a iskreno da vam kazem i malo opasno, tako da od tog mog odlaska u Pristinu kao "TURISTA" nema nista Sad(
Eto sta cini prokleta politika, da se u rodjenoj zemlji plasis za svoj zivot. UZAS
Aj poz za sve
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da bas je bezveze cuj secanje ,pa nije grad ummrooo da ga se sjecate!!!Bio sam u Pristini u prolazu nekoliko puta,nista posebno,e tu dusu nisam imo prilike upoznat,al grad izgleda kao lijep i zanimljiv,treba ga posjetit,malo necist!

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Pristina Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon