www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vunena posteljina
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 07, 2009 9:37 pm    Naslov poruke: Vunena posteljina Na vrh strane Na dno strane

Zanima me vase misljenje za vunenu posteljinu.. Znaci mislim na duseke, prekrivace duseka, prekrivace (cebe), jastuke i slicno.

Sve to lepo zvuci kako pricaju, antialergijski, anatomski, samo se provetrava, nemogucnost stvaranja, opstanka grinja ali da li je to stvarno tako...

Zanima me da li neko ima iskustva sa vunom? Da li je neko kupio, da li koristi neki program od vune i da li je zadovoljan njime?

Da li biste vi kupili nesto od ovoga?
Cene, zna li ko cene ovih stvari? Da li je za te posteljine, duseke, madrace skupo dati tolike pare ili ipak vredi?

Koja je uopste razlika u ceni na primer vunenog duseka i obicnog duseka? Koji je bolji?



_________________
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 10, 2009 3:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uzeli smo vuneni jorgan i koristimo ga vec vise od godinu dana. Ja se samo sa time pokrivam, cebe sam izbacio iz upotrebe. Al opet, mnogo je lepsi osecaj mekanog toplog cebeta.
Vuneni jorgan nije toliko tezak, kao oni perjani. Sa perjanim sam ojaco misice Laughing Wink

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 10, 2009 10:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

koristim iskljucivo perjane jastuke...mama je probala da nam ubaci ove fancy antialergijske-superskupe Rolling Eyes , ali smo ih i brat i ja demonstrativno izbacili iz kreveta posle 15 minuta...nikako mi ne odgovaraju ni oni ni vuneni...imam neko jastuce od merino vune, ali ga koristim iskljucivo radi dekoracije Laughing ...sto se cebadi tice...pa...koristim samo obicnu cebad Mr. Green , vuneni jorgani su mi preteski...imam osecaj davljenja kada sam pod njima Neutral ...takodje, vunena posteljina se teze odrzava od klasicne, a ne znam koliko je bas zdravija...i tako... Very Happy

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 10, 2009 4:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

teze odrzava? Shocked o cemu ti? Shocked
kad je vlazno napolju, samo ga izneses, ostavis sat vremena i odcetkas...
a usput, ne znam ni da su teski.. bar nisu ovi koje sam ja dizala

_________________
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 10, 2009 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm...klasicnu cebad, ako nisu prevelika, mozes glat prati u ves masini bez brige da ce im ista biti...vuna se generalno teze odrzava, potrebni su ti posebni programi pranja, ako hoces da je ocuvas moras je prati u hladnoj vodi (cime se ne uklanja bas sva necistoca)...ne znam...meni se licno vunena cebad malko gade, pravo da ti kazem Neutral

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
¤ Idealno_losha ¤
OriginaL ღ
<b>OriginaL ღ</b>





Datum registracije: 01 Feb 2009
Poruke: 3416

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma jok, gušim se pod tom posteljinom .... nikako to. Najbolje perjanica Wink
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 12, 2009 6:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E vidis ja sam alergicna na perje...



Evo sta sam iskopala sa interneta:
Citat:
Kucna grinja se nalazi najvise u posteljini,jastucima,tepisima,uglavnom svuda gde je vlazno.Zato nisu preporucljivi perjani jastuci.



Citat:
Ne znam koliko vam je poznato, ali je vuna je jedan fenomenalan proizvod naših ovaca.
Iz jednog prostog razloga, jer je prorodna mast vune lanolin. U sebi, lanolin sadrži određen broj kiselina, koji onemogućavaju širenju bakterija. Pored toga, vuna diše i ponaša se kao izvanredan termoregulator. Setite se samo jednog primera: Kada ste išli ka Crnoj Gori, sigurno ste prolazili pored Zlatibora i videli pastira. Taj pastir je na sebi imao vunu i na 30 stepeni celzijusa. U vunenim čarapama nikada nećete imati neprijatan miris nogu, nikakve gljivice nećete dobiti.
Idemo dalje...
Procenat obolelih od reume u našoj državi je čitavih 30 procenata, reuma se dobija usled loše ishrane, a vlaga podržava tu bolest. Ovoliki procenat je samo posledica što se na našim prostorima zadržalo korišćenje perjane i sintetičke posteljine, koja je idealno mesto za nagomilavanje svih mikroorganizama i bakterija, a najopasnija po čoveka je jedna mala životinjica koja živi u perju, a to je sigurno grinja. Hrani se peruti, a ono što je jako opasno po čoveka je njen izmet koji kada se osuši postaje toksičan.
A pazite ovaj paradoks. Na ostrvu, tačnije u Velikoj Britaniji, procenat obolelih od reume je SAMO 3%. A znamo kakva je tamo klima.
Navešću i neke primere kakva vuna sve postoji:
1. Domaća ili ti shoorwoole
2. Merino vuna ( debljina kod ove vune ne sme prelaziti 24 mikrona)
3. Cashmire- u ovom slučaju, ne radi se o ovci, već o kozi sa Kašmira. Koza se ne šiša, već se češlja u predelu vrata.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Vunena posteljina Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon