www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Banner - Do it yourself
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~
::  
Autor Poruka
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 25, 2004 9:15 pm    Naslov poruke: Banner - Do it yourself Na vrh strane Na dno strane

Posto sam dobio par poruke od clanova u vezi banera(za potpis/signature) , cime se prave baneri itd. evo kratke informacije:

Ja koristim za banere i ostale grafike isklucivo photoshop (verzija 7.0 ) sa dodatnim programom ImageReady koji dolazi u paketu sa photoshop-om za animacije.

Pored toga koristim za animacije Adobe AfterEffects, Flash (macromedia), Cinema 4D i pomalo Swift 3D, problem u svim tim programima je da nisu bas jednostavni za one koji se stime ne bave i nemaju ni namere da se bave vec hoce da naprave na najednostavni nacin neki baner po svom ukusu itd.

Pored ovih navedenih su PaintShop Pro i Fireworks od Macromedia vrlo dobri programi koji takodje zahtevaju malo iskustvo.

Evo da vam preporucim dva programa koja su besplatna ali TRIAL , znaci funkcija je vremenski ogranicana (15 dana i 30 dana), kome se bude zasvideli programi ima sigurno da se nadje i full-verziji toga u netu 8) .

Dobro je na ova dva programa da su stvarno jednostavni tako da maltene svako dete moze za jedan kratki vremenski period da postigne lepi rezultai banere,obicni i animirani.

Evo prvi programcic se zove Ulead-Gif Animator 5 i ima da se skine full verzija sa vremenskim funkcialteom od 30 dana ovde --> Ulead.com

Drugi se zove BannerMakerPro takodje je vrlo jednostavan, funkcija ogranicana na 15 dana i moze da skine ovde ---> Bannermakerpro.com

Pa koga inetresuje neka skine taj jedan ili drugi i neka proba, ako ima pitanja nek se javi ovde.



Wink

p.s.: Za one koji imaju ozbiljne namere sa grafikom neka odmah pocnu sa photoshop.



_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 09, 2005 4:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A i Paint shop pro le jos laksi i za koriscenje cak i pocetnicima....

a ima bolje opcije za sejvovanje slika....odmah izbaci kako bi izgledala i velicnu i kb pri kojoj kompresiji...i lakse je praviti montaze nego u photoshop-u

_________________
турбопичећи новосадиста

:s: :t: :a: :m: :e: :n: :i: - :d:
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 09, 2005 12:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je to stvar ukusa, nekima cak i obican PAINT vise odgovara i bolje se snalaze, ali u svakom slucaju, po meni bolje od PhotoShopa za zahtevnije grafike ne postoji. Ipak ima skoro neogranicene mogucnosti a pogotovu dodavanjem pojedinih filtera se moze stvarno uraditi neverovatno u PS-u sto u bilo kom drugom programu dovodi do granica moguceg......

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 11, 2005 6:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stamenid je napisao/la sledeće:
A i Paint shop pro le jos laksi i za koriscenje cak i pocetnicima....

a ima bolje opcije za sejvovanje slika....odmah izbaci kako bi izgledala i velicnu i kb pri kojoj kompresiji...i lakse je praviti montaze nego u photoshop-u

Sve te funkcije ima i Photoshop .. imam paint shop 8.0..i fireworks i drugi dobri programi koji kroistim vec godinama ... ali je Photoshop u svetu vodeci softver za obradu grafike i to ima sigurno neki razlog da je to tako... rad sa layerima, grupiranje itd. je bolji u photoshop...podrzava export layera u adobe aftereffects..cinema 4d/ studi max layeri itd.

Pre par godine je Paint Shop bio mali programcic koji nije imao ni 10% mogucnosti photoshop-a i manje vise losa kopija toga...sad kad vidim verziju 8.0 Paintshop-a (neznam dali ima novija verzija? ) stvarno je postao od jeftinog programcica super sovtver koji cak ima i neke male funkcije koje Photoshop nema, ali sve u svemu je Photoshop za mene jos uvek Ferrari a Paintshop BMW , trebace jos par godine da (ako) postigne nivo Photoshop-a.


Wink

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
Sspanky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 09, 2005 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da Photoshop 7.0 resava sve probleme i da bez problema mozete ispraviti sliku, dodati nesto na nju samo sto vam treba neko minimalno iskustvo.

_________________
Teh Noob
 
cuprija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Feb 2005
Poruke: 15
Mesto: Cuprija

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 03, 2005 2:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Salteco Bannershop GIF Animator 5 nije los ...
 
CicaVestica
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 347
Mesto: Cicilend

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 02, 2007 6:06 pm    Naslov poruke: Re: Banner - Do it yourself Na vrh strane Na dno strane

TheCrow je napisao/la sledeće:


Drugi se zove BannerMakerPro takodje je vrlo jednostavan, funkcija ogranicana na 15 dana i moze da skine ovde ---> Bannermakerpro.com




Napravila sam banner pomocu ovog programa...i nista...tj.kad napravim html i postavim na sajt...nema ga...bannera...nevidljiv je... E,a ja,kao plavusa,uopste ne shvatam sta je u pitanju Sad Ima li pomoci????
 
m4rk0
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Jan 2004
Poruke: 173
Mesto: Majur

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 04, 2007 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja napravim lajere u PS i onda ih exportujem u ImageReady i tu ih doterujem i spajam u baner.

_________________
eZine sa najboljim tutorijalima iz oblasti informatike NA NASEM JEZIKU.
۩ MaYuR ghhet00 ۩
Tutoriali na srpskom jeziku
 
CicaVestica
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 347
Mesto: Cicilend

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 05, 2007 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

m4rk0 je napisao/la sledeće:
Ja napravim lajere u PS i onda ih exportujem u ImageReady i tu ih doterujem i spajam u baner.


Koliko to meni ,onda ,treba programa za jedan banner,komsija Majurac? Smile
 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 05, 2007 5:03 am    Naslov poruke: Re: Banner - Do it yourself Na vrh strane Na dno strane

CicaVestica je napisao/la sledeće:
TheCrow je napisao/la sledeće:


Drugi se zove BannerMakerPro takodje je vrlo jednostavan, funkcija ogranicana na 15 dana i moze da skine ovde ---> Bannermakerpro.com




Napravila sam banner pomocu ovog programa...i nista...tj.kad napravim html i postavim na sajt...nema ga...bannera...nevidljiv je... E,a ja,kao plavusa,uopste ne shvatam sta je u pitanju Sad Ima li pomoci????


Najverovatnije da nisi dobro linkovala u html-u do bannera.gif/jpg itd., proveri link.

Najbolji program za bannere(staticni ili animirani) jest Photoshop/ImageReady ali i najtezi da se snadjes u njemu.. ako nisi nikada radila sa slicnim softverom(kao paint shop, fireworks itd.).. mislim na rad sa layerima...kanalima(Alpha.itd)..kompletnim alatom, da ne pricamo za slice, rollover itd. mada to tebi za bannere netreba.

Sve to nije tolko ni tesko..uz koj tutorial zavladaces i to sigurno...

Imageready dolazi besplatno u paketu sa Photoshop od verzije 5.5 do najnovije verzije programa "Adobe Photoshop CS2".
Radi kao standalone ili u kombinacijom sa Photoshop..znaci napravis banner u Phototoshop i prebacis to sve sa jednim potezom u imageready ili obrnuto, tamo napravis sve animacije i export na primer u .gif itd. ili pocnes odmah sa radom u imageready... zavisi kako ko radi ili po potrebi.


p.s. nisam spomeno programi kao Flash, aftereffects itd. ali nije ni potrebno.. za "normalni" stvari je imageready vise nego super.

Ova tema i onaj primer sa programom "banner-maker" bila je namenjena onima koji nemaju vreme ni volje ili cak ni uslovi da uloze neko duze vreme u radom sa Photoshop/Imageready, nego da jednostavno sa par potezima naprave neki bannercic.
Ima milion free programa u internetu koji isto zavrsavaju taj posao... za ozbiljan rad naravno treba nesto poput Photoshop/Imageready.
 
CicaVestica
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 347
Mesto: Cicilend

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 05, 2007 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uspela sam...hvala
 
cscw
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 24 Sep 2007
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 01, 2007 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odlican nacin da se nauci rad u paint shop pro-u je forum-ucionica
http://hobi-grafika.bbgraph.com/
lekcije jednostavne,
program zarazan,
i sve lepo objasnjeno Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~ -> Banner - Do it yourself Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon