www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fudbalski Savez S r b i j a
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 14, 2009 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stop strancima, prolaz za talente
Ponedeljak, 13. april 2009. 12:09

Inostrani fudbaleri tek što su "provalili" novo tržište - Srbiju, moraće da potraže neko drugo, jer srpska fudbalska vlada priprema popis o ograničavanju broja stranaca u jednoj superligaškoj ekipi.

Udruženje trenera predložilo je Izvršnom odboru FSS da od naredne sezone svaki tim može da ima najviše četiri stranaca na terenu, a da se od sezone 2010/11. taj broj smanji na tri. Takođe, strance bi mogli da imaju samo klubovi Jelen Superlige, ali ne i klubovi ostalih liga.

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić u intervjuu "Sportskom žurnalu" govori o tom predlogu kao da je već gotova stvar i poručuje klubovima da se pripreme na ovo ograničenje.

"Hoćemo da zaštitimo i damo šansu našim mladim igračima kojih je puna Srbija i koji pokazuju velike vrednosti u različitim nivoima takmičenja, što potvrđuju i reprezentativni uspesi na evropskom nivou. To je jedan od glavnih razloga, a drugi je što osim jednog malog broja stranaca, ne bi se moglo reći da smo poslednjih godina imali inostrane igrače koji nešto znače u našim takmičenjima. Samo su Partizan i Crvena zvezda doveli takmičarke igrače, koji su opravdali angažmane. Ali, ni svi njihovi stranci nisu bili puni pogoci", ističe Karadžić.

Novi propis trebalo bi da stupi na snagu od sezone 2010/2011. a do tada svi klubovi će imati dovoljno vremena da se pripreme, pogledaju ugovore sa fudbalerima i povuku poteze.

"U sledećem prvenstvu nema ograničenja. Ali, posle prve sezone sa četiri stranca, svešćemo brojku na tri i to je optimalna opcija. Klubovi će imati godinu dana da se pripreme za ovu odluku i pre svega se okrenu svojim školama i mladim igračima kojih u Srbiji svakako ima", naglasio je predsednik FSS.

Ova odluka neće se dopasti mnogim klubovima, a činjenica je da jedino Partizan ima omladinsku školu evropskih razmera i standarda i jedini može finansijski da sve to isprati.

"To je najveći problem našeg fudbala. Nismo zadovoljni omladinskim školama, osim Partizana koji je u poslednje vreme pokazao koliko je vredna škola i koliko je pametno raditi sa mlađim igračima. Primeri su Adem Ljajić, Ivan Obradović, Nemanja Tomić, Rajko Brežančić...", istakao je Karadžić.

Bez obzira na eventualno protivljenje klubova odluci o ograničenju broja stranaca u ekipi, predsednik FSS poručuje da će takva odluka biti doneta - sa ili bez saglasnosti klubova.

U kategoriju stanaca ulaze, naravno, i igrači iz bivših jugoslovenskih republika, ali za neke od njih ima rešenja, kaže Karadžić, objašnjavajući da neki crnogorski fudbaleri mogu da uzmu dvojno državljanstvo (mada to nije po crnogorskom Ustavu prim.aut.).

Partizan, lider JSL i gotovo izvesno novi-stari šampion Srbije, ima trenutno sedam stranaca u ekipi.

Sportski direktor Crvene zvezde Ilija Ivić rekao je da će klub morati da proda nekoliko stranaca zbog namere čelnika FSS da ograniči broj inostranih igrača. Računajući i fudbalere iz bivše Jugoslavije, u Crvenoj zvezdi je trenutno 10 stranaca, mada je i Igor Burzanović na pozajmici u podgoričkoj Budućnosti, dakle 11.

"Sa jedne strane to je dobro za srpski fudbal, ali je pitanje šta to donosi klubovima pojedinačno, mogu li da pronađu dovoljan broj kvalitetnih igrača na domaćem tržištu. Bio bih najsrećniji kada bi ekipu Crvene zvezde činilo 90 odsto domaćih igrača. Međutim, pogledajte šta stranci, ako su kvalitetni, donose ekipama iz Španije, Engleske, Italije, Francuske... Uprkos ogromnom broju stanaca u njihovim klubovima neke od tih zemalja su evropski ili svetski prvaci", rekao je Ivić.

Predlog je da u timu mogu istovremeno da budu maksimalno četiri stranca, dok među licenciranima može i više, međutim, pitanje je kako će se računati, recimo, Srbi iz BiH, poput Ognjena Vranješa.

"Ako se odluči da maksimalan broj stranaca bude četiri, moraćemo nekih da se odreknemo već ovog leta. Zadržaćemo najbolje a ostale probati da prodamo. Potrebno je, naravno, da se odluči što ranije kako bi klubovi imali dovoljno vremena da se organizuju", rekao je Ivić.

(MONDO)



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 15, 2009 10:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kusta dovodi Maradonu i Argentinu u Beograd
Sreda, 15. april 2009. 09:48

Reprezentacija Argentine na korak je od gostovanja u Beogradu ovog leta!

"Gaučosi", predvođeni legendarnim Dijegom Armandom Maradonom, mogli bi da odigraju prijateljski susret sa reprezentacijom Srbije 12. avgusta, u redovnom terminu FIFA.

Posrednik oko dolaska Argentinaca je slavni reditelj Emir Kusturica, koji je nedavno doživeo velike ovacije širom sveta nakon premijere dokumentarnog filma o Maradoni.

"U stalnoj sam telefonskoj vezi sa Dijegom i on tvrdi da će doći u Beograd. Najverovatnije će to biti u avgustu, ali se ne zna tačan datum, jer argentinska reprezentacija ima popunjene sve zvanične i nezvanične termine. Ja sam sa ponudom naknadno uskočio, pa Maradona čini sve da odigra prijateljski susret sa izabranicima Radomira Antića", izjavio je Kusturica za "Sport".

Aregntinska reprezentacija, dvostruki svetski prvak, poslednji put je gostovala u Beogradu pre ravno 30 godina. "Gaučosi" su 16. septembra 1979. godine uveličali oproštaj Dragana Džajića.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 30, 2009 7:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

FSS: Limit za strance, suđenje OK
Sreda, 29. april 2009. 23:41

Fudbalski klubovi Jelen Superlige Srbije i Prve lige Srbije još naredne sezone moći će da imaju neograničen broj stranaca u svojim redovima.

Ali, od sezone 2010/11. biće u tome limitirani.

Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije (FSS) na sednici u Novom Sadu odlučio je da konačnu odluku o broju inostranih fudbalera u dva najviša ranga srpskih liga donese za 15 dana, u dogovoru sa čelnicima Zajednice superligaša, Crvene zvezde i Partizana.

Sve je izvesnije da će odluka o limitu za strance biti doneta i vrlo je verovatno da će biti usvojen raniji predlog Stručnog odbora da klubovi Jelen Superlige od sezone 2010/11. mogu da imaju najviše četiri stranca, a od 2011/12. jednog manje, odnosno najviše tri.

Moguće je da će, kako je predložio Odbor za hitna pitanja, biti i pet stranaca u sezoni 2010/11. a u narednoj sezoni tri.

"Mislimo da se to pre svega odnosi na dva najveća kluba, Zvezdu i Partizan. Želimo da ih još jednom konsultujemo, kao i Zajednice suprligaša i prvoligaša. Videćemo koji će predlog proći, ali usvakom slučaju ide se na ograničenje broja stranaca", rekao je predsednik FSS.

Što se tiče suđenja, Karadžić je rekao da je "opšta ocena, čak i od onih koji su uvek raspoloženi, da kritikuju da je suđenje mnogo bolje i da je u ovoj godini regularnost na mnogo višem nivou".

"Složili smo se da ljude treba sačuvati od nenamernih grešaka iako je na celo suđenje pala mala senka zbog nekih odluka u poslednja dva, tri kola, posebno prema klubovima kojima to apsolutno nije trebalo. Nismo ni sumnjali da je reč o namernim greškama, jer ako neki klub ima 14,15,16 bodova prednosti da li mu treba pomoć? Te greške su analizirane, donete su odluke, neke sudije su pokažnjavane zbog tih odluka i one će biti saopštene. U svakom slučaju, na planu regularnosti nastavljamo svoj zadatak. Grešaka ima, ali ih je sve manje i u tom pogledu možemo biti zadovoljni", rekao je Karadžić.

Na sednici IO FSS usvojena je ostavka Zorana Bingulca na sve funkcije u FSS, iako je pojedine razloge za taj njegov čin, predsednik Saveza Tomislav Karadžić okarakterisao kao neosnovane.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 05, 2009 9:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Klinsi u Hofenhajmu, Rajkard u Volfsburgu?
Ponedeljak, 4. maj 2009. 19:53

Kako je i najavljeno, Fabio Kanavaro će se vratiti u Juventus.

Štoper Real Madrida je, prema pisanju "Korijere delo sporta", u nedelju boravio u Peruđi gde je prošao lekarske preglede posle čega je otišao u Juventusov medicinski centar u Torinu, a testove je završio u ponedeljak ujutru u lokalnoj klinici Fornaka. Odmah zatim se vratio u Madrid.

Prema nezvaničnim informacijama italijanskih medija, Juventus je Kanavaru ponudio jednogodišnji ugovor. Pregovori će, navodno, biti završeni čim Real bude izabrao novog predsednika na skupštini koja se održava 14. juna.

Iskusni, 35-godišnji defanzivac, igrao je za Juventus od 2004. do 2006, a napustio je torinski tim kada su crno-beli izbačeni u Seriju B zbog nameštanja utakmica.

Jedan transfer je već dogovoren - Sami Hipija (35) će iz Liverpula preći u Bajer iz Leverkuzena.

Finac je prošao lekarske preglede i sa Bajerom potpisao dvogodišnji ugovor, čiji finansijski detalji nisu saopšteni.

Hipija je u Liverpul došao u maju 1999. godine, a za engleski klub odigrao je 460 utakmica i postigao 35 golova.

Finski internacionalac sa Liverpulom je osvojio Ligu šampiona, Kup UEFA i po dva FA kupa, Liga kupa i Superkupa Evrope.

Klinsi u Hofenhajmu, Rajkard u Volfsburgu?

I trenerska vrteška će se vrteti na leto, pa i u Bundesligi.

Nemački "Bild" tvrdi da će Jirgen Klinsman preuzeti Hofenhajm. Debitant u ligi nije pobedio već 12 kola, pa je vrlo verovatno da će promeniti trenera Ralfa Rangnika.

On je nedavno izrazio nezadovoljstvo najavom prvog čoveka kluba Ditmara Hopa da će mu za letnji prelazni rok dati samo deset miliona evra.

Sve to ide u prilog tvrdnji da će Hofenhajm tražiti novog šefa struke, a Jirgen Klinsman je bez angažmana posle otkaza u Bajernu.

Logično je što tim koji beleži loše rezultate traži novog trenera, ali je čudno što ekipa koja je lider na tabeli želi promenu.

S obzirom na to da pregovori o produžetku saradnje Volfsburga i Felksa Magata nisu odmakli od početka, nemački mediji uveravaju da su čelnici "vukova" već stupili u kontakt sa Frankom Rajkardom.

Prema istim izvorima, Holanđanin bi na leto trebalo da sedne na klupu Volfsburga.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 08, 2009 11:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ćiro: Obračunaću se sa Toletom Karadžićem
Petak, 8. maj 2009. 10:05

Veliku je frku napravila vest plasirana od hrvatskog "Jutarnjeg lista" da Miroslav Ćiro Blažević ima ponudu da preuzme reprezentaciju Srbije po završetku Mundijala u Južnoj Africi.

Iako je uz informaciju plasirana i izjava sadašnjeg selektora BiH, demantovana je sa obe strane i od predsednika FSS, Tomislava Karadžića, i od glavnog aktera priče.

"Radi se o običnom samoreklamerstvu poznatog šaljivdžije. Ako je ta priča trebalo da mu posluži za nešto, neka mu je. Jedina istina je da niko iz našeg Saveza nije kontaktirao ni sa Blaževićem ni sa bilo kojim drugim trenerom. Niti ćemo to raditi, jer ne postoji potreba za tako nečim. Imamo selektora, čijim smo radom prezadovoljni i verujemo da ćemo još dugo sarađivati sa Antićem", kazao je Tole Karadžić za "Danas".

Ćiro: Obračunaću se sa Toletom Karadžićem

S druge strane, Blažević ne samo da demantuje pisanje "Jutarnjeg lista", već poručuje prvom čoveku srpskog fudbala da će se obračunati sa njim, jer ga je nazvao "samoreklamerom".

"Pa, kakav bih ja umobolnik trebao biti da izjavim tako nešto?! Antić je moj prijatelj, koji sjajno radi svoj posao. Nikada mu se ne bih mešao. Čak i da mi ljudi iz vašeg saveza ponude takvo nešto, a niko me s Terazija nije zvao ni tim ni drugim povodom, ne bih prihvatio, jer bih zbog toga imao problema među mojim pobornicima", počeo je Blažević izjavu za "Danas".

"A s tim Karadžićem ću se obračunati kada se budemo sreli. Zar meni da treba samoreklama??? Ćira je već mnogo toga napravio u svom poslu, a on svome očigledno treba da se uči", kipteo je od besa Blažević, koji je u svom stilu predsedniku FSS na kraju poručio da će ga "j...ti u glavu".

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 25, 2009 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

25. maj 2009. | Izvor: B92, Tanjug
Konstantini hvali selekciju Srbije
Austrija - Srbija
Austrija - Srbija
Selektor fudbalske reprezentacije Austrije Ditmar Konstantini izjavio je za Tanjug da sa velikim respektom očekuje utakmicu protiv Srbije, 6. juna u Beogradu.

"Srbija je jedna od velikih evropskih fudbalskih nacija. Nikada ne prognoziram rezultat, jer nisam vidovit. Međutim, znam da moju ekipu očekuje jako interesantan meč, s obzirom da igramo sa vodećim timom na tabeli sedme kvalifikacione grupe", poručio je Konstantini, pred meč kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Južnoj africi 2010. godine.

Selekcija Srbije je u prvom duelu 15. oktobra u Beču slavila rezultatom 3:1, austrijski selektor je naglasio da je više puta pregledao snimke mečeva srpskog nacionalnog tima.

"Znam šta nas očekuje u Beogradu. Igrače poput super zvezda Nemanje Vidića i Dejana Stankovića poznaje gotovo svako ko gleda fudbal na svetu. Moja veza sa srpskim fudbalom je, međutim, moj bivši saigrač u LASK-u Miroslav Vukašinović. On za mene nije samo prijatelj, već mi je kao brat", rekao je Konstantini.

Austrijski selektor je istakao da njegov stil, ipak, nije da ističe kvalitete pojedinaca kako u svojoj, tako ni u protivničkoj ekipi i dodao da svi igrači u veoma jakoj ekipi Srbije uživaju njegov respekt. Konstantini je naglasio da su u fudbalu česta iznenađenja, podsetivši na pobedu Austrije nad selekcijom Rumunije.

"Međutim, sada je situacija drugačija. Mnogo je lakše u Klagenfurtu pobediti Rumuniju nakon poraza od Srbije na domaćem terenu, nego se dokazati u Beogradu protiv vodećeg tima u grupi. Uloga favorita je na strani domaćina, ali se ne predajemo unapred", rekao je on.

Selektor austrijske selekcije je dodao da će njegova ekipa u susretu protiv Srbije biti oslabljena izostankom povređenih Kristijana Fuksa i kapitena Emanuela Pogateca.

"Okupljanje reprezentativaca zakazao sam za 1. jun, nakon čega ćemo četiri dana boraviti na pripremama u Bad Tacmansdorfu, a u srpsku prestonicu putujemo dan pre meča", zaključio je Konstantini, uveren da će Srbija kao prvoplasirana u sedmoj kvalifikacionoj grupi biti učesnik Mondijala u Južnoj Africi.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 02, 2009 8:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Orlovi" spremni za let, ali ne znaju gde će
Ponedeljak, 1. jun 2009. 17:02

Srpski reprezentativci počeli su u ponedeljak pripreme za utakmice sa Austrijom i Farskim Ostrvima, kojima će većina njih završiti sezonu, a mnogi će zatim pronaći nove angažmane.

Marko Pantelić će sigurno napustiti Hertu, što je još ranije saopštio. Pantelić, međutim, još ne zna gde će nastaviti karijeru.

"Prošle nedelje sam dobio ćerku, sa starijom sam bio u Beogradu kod porodice i zaista nisam imao vremena da razmišljam o tome. Sada je tu reprezentacija, a kakav bih drug i čovek bio kada bih razmišljao o sebi, a ne o predstojećim utakmicama svih nas? Ima vremena za to", rekao je Pantelić novinarima u Kovilovu

Defanzivac Čelsija Branislav Ivanović često je bio meta spekulacija o transferu u velike evropske klubove. Pre svega zbog činjenice da nije bio standardni prvotimac u Čelsiju, koji je sada imenovao novog trenera, Karla Ančelotija.

"Sve zavisi od novog trenera. Moram prvo da razgovaram sa njim i vidim da li na mene ozbiljno računa. Zadovoljan sam u Čelsiju i neću da kažem da mi se ide, ali ni da ću sigurno ostati. Jednostavno želim određenu minutažu, a mislim da sam ove sezone postavio dobru osnovu i dokazao kvalitet", kazao je Ivanović.

Veliko interesovanje bogatih timova igrama u reprezentaciji i Standardu iz Liježa pobudio je i Milan Jovanović.

"Dugo već pričam o mogućem odlasku iz Standarda i stvarno više nemam snage da o tome mislim, posebno sada kada su reprezentativne utakmice prioritet. Odluka će, kakva god bude bila, sigurno biti vrlo teška", naveo je Jovanović koga u svom timu želi i moskovski CSKA.

Jovanović bi se u tom slučaju upario sa Milošem Krasićem, saigračem iz srpske reprezentacije.

"Čuo sam i u Moskvi za takvu mogućnost, ali ništa konkretno, iako bih lično to izuzetno voleo", kazao je Krasić.

Novi tandem u istom timu mogli bi da postanu i Miralem Sulejmani i dosadašnji levi bek Partizana Ivan Obradović, koji je navodno blizu prelaska u Ajaks.

"Meni to i jeste želja, pošto je Ajaks poznat kao sjajna sredina za mladog igrača", rekao je 20-godišnji Obradović, koga je i Sulejmani hvalio u Amsterdamu.

"Pitali su me ljudi iz Ajaksa za Obradovića i naravno da sam im rekao sve najbolje. Mnogo bih voleo da ponovo igram sa saigračem iz mladih selekcija Partizana", istakao je Sulejmani.

U najproblematičnijoj situaciji je golman Vladimir Stojković, koji se posle solidne polusezone u Hetafeu vratio u Sporting iz Lisabona, ali je pitanje da li će tamo i ostati.

"Videćemo. Znaću kada se posle reprezentativnih obaveza vratim u Lisabon", kratak je bio Stojković.

(Beta)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 04, 2009 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stanković: Ne plašimo se Austrije
Cetvrtak, 4. jun 2009. 13:54

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dejan Stanković i njegov zamenik Nemanja Vidić izjavili su da su veliki optimisti pred duel sa Austrijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

"Ne plašimo se Austrije. Lično se i ne bih bavio fudbalom kada bih se plašio Austrije u Beogradu. Naravno da idemo na pobedu", rekao je kapiten Stanković na konferenciji za novinare u Kovilovu.

"Pokušaćemo da kao i na prethodnim utakmicama u ovim kvalifikacijama otpor protivnika slomimo u prvih 15 ili 20 minuta, ali i ako ne uspemo ne treba da nas zaplaši eventualnih 0:0 na poluvremenu", istakao je Stanković.

Srbija će Austriju dočekati u subotu od 20.30 časova, a tribine stadiona Crvene zvezde trebalo bi, posle duže vremena, da budu popunjene.

"Žao mi je samo što takvu podršku nismo imali na nekim ranijim utakmice koje su bile vrlo bitne, poput one sa Finskom u kvalifikacijama za EP 2008, kada je bilo 0:0", ocenio je kapiten srpskog tima.

Vidić je rekao da nije iznenađen velikim interesovanjem navijača za duel sa Austrijom.

"Igramo dobro u ovim kvalifikacijama, poštižemo golove što u suštini i privlači publiku na stadione. Nadam se samo da će nam pun stadion biti dodatni motiv, a ne da će nas omesti, što može da se desi zbog pritiska", naveo je štoper Mančester junajteda.

Vidić je, ipak, istakao da je i on uveren u pobedu, iako je rekao da ne treba očekivati da će biti lako kao na utakmici sa Austrijom u Beču, kada su "orlovi" pobedili sa 3:1.

"Bliži smo pobedi od Austrijanaca, ali iskren da budem... u Beču smo igrali fenomenalno i možda iznenadili i sami sebe", ocenio je Vidić.

Srbija je sa 12 osvojenih bodova na pet dosadašnjih utakmica kvalifikacija prva na tabeli grupe sedam. Drugoplasirana Francuska je osvojila 10 bodova, Litvanija devet, ali na utakmici više, dok je Austrija sakupila sedam bodova.

(Beta)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 09, 2009 7:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

8. jun 2009. | Izvor: B92, Večernje novosti
FSS čeka kazna
Beta
Beta
Marsel Matije najavio je kaznu za naš fudbalski savez zbog incidenata na utakmici sa Austrijom na kojoj su ponovo paljene baklje.

"Gledao sam na drugom programu austrijske televizije kako vaši navijači bacaju baklje u igralište i na goste iz Austrije. Ali, pre bilo kakve odluke, sačekaću da dobro prostudiram izveštaje delegata u sudija", rekao je Matije za 'Novosti'.

Ipak, jasno je da će uslediti kazne.

"I to oštre", potvrđuje Matije. "I neće samo Srbi biti na tapetu, već i još neke zemlje bivše Jugoslavije. Smatrali smo da će srpski Savez, zajedno sa policijom, dobro organizovati meč sa Austrijom. Ali, ispostavilo se da je huliganskih ispada bilo i pre utakmice, ispred stadiona, a zatim i na samoj „Marakani“. Ipak, moram da kažem da odluku ne donosim ja lično, već Disciplinska komisija FIFA kojom predsedavam", zaključio je Matije.

Po svemu sudeći, FS Srbije mora da se spremi na novu novčanu kaznu koja neće biti mala.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 26, 2009 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Antić: "Za neke ljude bi bilo bolje da ćute"
26. jun 2009. | 07:54 | Izvor: Sportske.net

Selektor užasnut napadima na Krčmarevića i igrače, za koje smatra su niski udarci, odnosno lični obračun. Antić prozvao pojedince iz fudbalskog saveza koji štete fudbalu i upitao ih šta su to napravili da bi drugima deliki lekcije. Nije želeo da govori o imenina, ali jedini čovek iz saveza, koji se oglasio kritikama na račun "orlića" je Milovan Đorić.
AnticRadomir Antić je iznerviran reakcijom dela javnosti, pa i nekih fudbalskih stručnjaka iz saveza, posle eliminacije mlade reprezentacije sa Evropskog Prvenstva.

„Zgrožen sam načinom na koji se kritikuje Krčmarević i igrači. Jedno je analiza, a drugo zluradost i lična nerpeljivost. Za neke ljude iz saveza je bolje da ćute, iza sebe nemaju ništa, niti su ikada nešto učinili u karijeri“, rekao je srpski selektor.

On nije želeo da imenuje pomenute ljude, ali nije bilo teško prepoznati „lik i delo“ sive eminencije srpskog fudbala, Milovana Đorića, jer je on bio jedini čovek iz saveza, koji se do sada oglasio napadom na fudbalere, zbog, kako je rekao, ponašanja koje sramoti državu.

„Ne vide dalje od svog nosa, niskim startovima samo odmažu našem fudbalu“, dodao je Antić, koji je okrenut pripremama za prijateljski meč sa Južnom Afrikom,12. avgusta, ali i nastavku kvalifikacija za Svetsko Prvenstvo.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 13, 2009 9:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Antić najavio iznenađenja
Nedelja, 12. jul 2009. 15:37

Pauza između dve fudbalske sezone, ovog leta praktično nije postojala.

Kada su završena klupska takmičenja, pažnja javnosti okrenula se utakmicama kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Usledili su Evropski šampionat mladih i Kup konfederacija, zatim Univerzijada, a Partizan već u utorak startuje u kvalifikacijama za Ligu šampiona!

"Čovek fudbala", kako sebe često definiše selektor Srbije Radomir Antić, stigao je da isprati sve to, pa čak i predstavljanja Realovih pojačanja, Kristijana Ronalda i Kake.

Vrlo brzo će i on imati pune ruke posla, jer "orlovi" za tačno mesec dana gostuju domaćinu narednog Mundijala, Južnoj Africi.

"Iako nam je to poslednji test pred meč sa Francuskom, biće u Pretoriji i novih igrača. Ne zaboravite da uvek gledamo unapred. Rano je za objavljivanje spiska, ali već sada najavljujem - biće iznenađenja", rekao je Antić u intervjuu "Politici".

Pobedom nad Francuskom, 9. septembra u Beogradu, reprezentacija može da overi povratnu kartu za Južnu Afriku i rezerviše je za jun 2010.

"Prikupili smo dosta informacija o Francuzima i to ćemo činiti i dalje. Imam veliko poverenje u naše igrače i poslednji sam koji će posumnjati u njihov kvalitet", istakao je Antić.

"Rezultate, koje smo postigli, ostvarili smo zahvaljujući pravom ponašanju na kojem uporno insistiramo, a poznato je da se do autoriteta dolazi samo serijom pobeda. Protiv Austrije i Farskih Ostrva nismo blistali i igrali dopadljivo za oko, ali jesmo maksimalno disciplinovano i to je ono što me raduje".

Popularni Antara ocenio je da je osmo mesto fudbalske selekcije Srbije na Univerzijadi rezultat "preopterećenosti igrača zahtevima za visok plasman, moranjem".

Odmah posle ispadanja u prvoj fazi EP u Švedskoj, zaštitio je naše mlade igrače. To čini i sada.

"Pametni ljudi više nauče u porazima, nego u pobedama. Na takmičenju nismo bili na nivou najavljivanog. Mnogo je faktora uticalo na to, pa smo sada u situaciji da FSS mora da nađe novog selektora. Ali imamo izuzetno talentovanih igrača, na koje ozbiljno računamo".

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 03, 2009 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Antić: "Umesto da se bavimo problemima, mi improvizujemo"
02. avgust 2009. | 20:12 | Izvor: Sportske.net

Za razliku od kafedžija, taksista, limara koji komentarišu taktiku i savetuju naše klubove nakon evropskog debakla, Radomir Antić upozorava na uzroke. "Mi gledamo na koju ćemo nogu da ustanemo, umesto da se bavimo stvarnim problemima", tvrdi selektor.
Antic velikaRadomir Antić se ne bavi prognozama, niti je našao za shodno da komentariše taktiku ili eventualne greške svojih kolega. Naš selektor traga za uzrocima očajnih predstava i rezultat srpskih timova u evro kupovima.

„Mi kao i obično improvizujemo, ne bavimo se problemima u kojima se nalazimo, ali smo majstori u tome da dajemo paušalne ocene“, kaže Antić.

On je ukazao na loš kalendar, na nespremnost timova i postavio pitanje zašto se ne igra liga kup, ili neko drugo takmičenje koje bi učesnicima evro kupova dalo šansu da imaju ozbiljnije provere.

Osvrnuo se i na igre reprezentacije.

Antic„Mnogi su nas kritikovali zbog toga što smo igrali lošije protiv Austrije, odnosno Farskih Ostrva, ali zaboravili su da analiziraju razloge. Da pomenu iscrpljenost igrača, koji su stigli isceđeni i sa mnogo neizvesnosti u pogledu budućih ugovora“, rekao je srpski selektor.

On je dodao da će spisak za Južnu Afriku objaviti 7. avgusta, da se ne bavi Francuzima, odnosno njihovim susretima sa drugim timovima i da je svestan koliko znači meč protiv „trikolora“.

„Moramo da se spremimo, bićemo zajedno desetak dana, to je dovoljno, tim pre što će takmičenja u ligama početi, pa je to povoljna situacija za moj tim“, završio je Antić.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Fudbalski Savez S r b i j a Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strana 11 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon