www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

"Nego, mogu li žene shvatiti muškarce?"
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 9:22 pm    Naslov poruke: "Nego, mogu li žene shvatiti muškarce?" Na vrh strane Na dno strane

Veoma retko postavljano pitanje... Zasto? ... Zna li neko?

Zene uglavnom potenciraju na tome kako ih mi ne poznajemo dovoljno i nerazumemo...

Sta je sa nama? Je li nama potrebno razumevanje?

Ili... zene nas razumeju i mi dobijamo vise nego dovoljno razumevanja.



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee, svi smo mi različiti... Naravno, i muškarcima je itekako potrebno razumevanje. Ponekad više nego ženama. Kao i mi devojke, i muškarci se dele na one koji cene i oni koji ne cene dato razumevanje... Tako je uvek bilo, i tako će biti. Devojke nekad i previše znaju da traže pažnju, šta više, nas nisu učili da treba biti "čvrst", ne plakati, ne jadati se i ne pokazivati svoja osećanja, što većina muškaraca čini... Ali, ako nam je zaista stalo do čoveka koji je kraj nas i ako vidimo da je on zaista vredan toga, naučićemo kako prepoznati njegove misli, njegova osećanja i kako da poštujemo sve ono što on čini zarad nas. Bar ja se trudim da to činim. Mene, recimo, ne zanima gledanje Lige šampiona, niti igranje igrica na kompjuteru. Što ne znači da ću ga sprečiti da to čini, jer razumem da ga to zanima i da uživa opuštajući se uz to. Samo se postavim na njegovo mesto - kako bih se ja osećala da on meni prigovara dok gledam npr. tenis ili umetničko klizanje? To su samo banalni primeri. Bilo kakav problem da ima, neću ga ispitivati i terati na bilo šta, ali ću mu dati do znanja da sam uvek tu za njega, i da ću mu pomoći kako god mogu i umem. Uvek se trudim da mu pružim poštovanje, jer isto od njega i dobijam. I dok god zajednički radimo na tome, naša veza će trajati.

Ono što nikad neću shvatiti su oni muškarci koji izražavaju svoju "potrebu" za varanjem i nipodaštavanjem svoje partnerke - na bilo koji način. To su oni koji ne cene ono što imaju. Takvi nikad neće imati moju podršku i razumevanje. Ne podržavam ni žene koje čine isto, ali to sad nije tema Wink

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

~SonicLady~ je napisao/la sledeće:
šta više, nas nisu učili da treba biti "čvrst", ne plakati, ne jadati se i ne pokazivati svoja osećanja, što većina muškaraca čini


samo se sa ovim ne slazem...
Nas niko nije ucio da budemo cvrsti.
Primera radi... zaboli nas nesto... mi cutimo... stegnemo zube i trpimo dok ne prodje. Da nas iko pita da li nas boli... dobar deo muskarac rekao bi boli...
dok zena... "pati" dokle god taj bol postoji.
Mi razumemo kada zena place... ali zene ne razumeju zasto mi ne placemo.

Mi razumemo kada nam zena kaze "ne mogu da ti objasnim"... nama je jasno da su zene uglavnom satkane od osecanja i da to ne mogu da objasne. I ne trebamo tu da brljamo preterano.

Dok... zene... ako ne zelimo da pricamo o svojim osecanjima... ce sve uciniti da ih iskopaju.
Ili... na kraju ispadamo bezosecajni.

Ako smo se povredili i nismo jauknuli i zaplakali... to ne znaci da nismo osetili bol!

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slažem se da vas niko "direktno" nije učio, ali koliko sam shvatila od muškaraca koje poznajem i koje sam poznavala, većina je upravo gledala primere svojih očeva, ili nekog muškarca koji im je bio uzor u mladosti, koji takođe nisu na "sva zvona" pokazivali svoja osećanja, što na primer mnoge žene, a pogotovo mlade devojke, čine Smile

Daleko od toga da niste osetili bol. Ponekad mi se čini da muškarci duže i teže pate od žena, imala sam prilike puno puta tako nešto da vidim... Čak i kada se čini da su bezosećajni, oni strašno pate, upravo zato što ne znaju na koji način da ispolje svoja osećanja... Naravno, opet sve zavisi od osobe do osobe. Primera radi, jedan muškarac povređen raskidom će pokušati da što pre nađe novu partnerku, delimično u nadi da će naći novu ljubav, a delimično da povredi bivšu; drugi će se opijati nekoliko dana; treći možda otići na pecanje ili naći bilo koju drugu zanimaciju... Što ne znači da ijedan od njih pati više ili manje.

Nekad ni same žene ne razumeju zašto plaču... svaka od nas je barem jednom u životu imala ovakve trenutke. Ono što je po meni žalosno je da neke od nas "nepokazivanje osećanja" od strane svog muškarca uzimaju zdravo za gotovo. Potpuno pogrešan pristup. Ne treba preterivati niti kopati "ko, zašto, kako". Ipak, postaviti pitanje "kako se osećaš, mogu li ti pomoći" nije uopšte teško. Pravi muškarac će ceniti brigu svoje partnerke. U redu je želeti da svoje probleme uglavnom sam rešavaš, ali često je tako nešto lakše udvoje Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto nas manje razumiju - to bolje Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Ma salim se. Zapravo mislim da se vecinom zene vise trude razumjeti nas nego sto se mi trudimo razumjeti njih (cast iznimkama, naravno). Razumjevanje je zenama nekako "vise u genima" nego nama...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

~SonicLady~ je napisao/la sledeće:
upravo zato što ne znaju na koji način da ispolje svoja osećanja


Mislis? Odakle takav zakljucak?

aureliano je napisao/la sledeće:
Zapravo mislim da se vecinom zene vise trude razumjeti nas nego sto se mi trudimo razumjeti njih (cast iznimkama, naravno). Razumjevanje je zenama nekako "vise u genima" nego nama...


Razum = razumevanje.... vise zenama u genima Confused Rolling Eyes Confused

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razum vs. Razumijevanje
Mind vs. Understanding

U Engleskom se vidi razlika bolje Mr. Green what can I do, that is my first language Mr. Green

Mislim da nema znaka jednakosti izmedju Razuma i Razumijevanja. Samo slicnost zbog iste korijenske rijeci. Tako da stojim pri svojoj tvrdnji. Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 07, 2007 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ne znaju" u smislu pitanja - "šta činiti da bi mi bilo lakše da prebrodim ovu situaciju".
To bi se odnosilo više na one koji se npr. inate svojoj (bivšoj) devojci time što brže bolje nađu neku drugu samo iz razloga da bi se osvetili, a tim postupkom često povređuju i sami sebe.

Ne slažem se da je razumevanje više ženama u genima, samo što ga mi ispoljavamo "glasnije", i više govorimo o tome, dok muškarci to često čine "prećutno", ali dovoljno je videti dela koje čine da bi bili uz nas, i osetiti tu tihu podršku Wink

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 08, 2007 2:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve je to relativno...neke zene razumeju neke muskarce bas kao sto neki muskarci razumeju neke zene...pa sta te zapadne Mr. Green

salu na stranu...mislim da se do razumevanja moze doci, ali da je tu dosta truda i strpljenja potrebno...sa nekim se 'kontas' na prvu loptu, a nekoga, ma kakve emocije da su u pitanju, nikad do kraja ne razumes...da li treba u tom slucaju odustati? ako su neke dublje emocije u pitanju, naravno da ne...'otkrivati' osobu je pola magije zvane ljubav...pa bilo da si musko ili zensko...nema tu puno razlike Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 08, 2007 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh, kako se izrodi tema od komentara na 2. temi Mr. Green

Elem, ima tu i genetike, i tradicije, i predrasuda, i hormona, i koječega Razz

Pa, aman zaman, zar ne mislite da bi nam bilo posve dosadno kada bismo imali savršenu komunikaciju Razz ?

Zato i jeste 'smišljeno' da budemo drugačije konstitucije tela, pa i uma, karaktera i sklonosti Wink

Zašto prosto kad može i komplikovano Mr. Green

Open mind i understanding i sa dečkom i mamom i babom i komšijom, ne pravim razliku Razz

Svakako, ona koja ne bude shvatila muškarce uvek može da se okuša u razumevanju žena, možda joj bude lakše Razz Ili, pak, teže Mr. Green

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 08, 2007 3:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mogu Mr. Green nadam se Mr. Green

a mislim da to ne zele Rolling Eyes
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 08, 2007 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskren da budem...
odavno imam stav, da zene vole da misle kako su muskarci "provaljeni"... sve im je jasno. A mi navodno, ne razumemo zene.
Meni te razlike ne prave nikakve probleme u zivotu. Globalno, ne. Ponekad te razlike umeju da mi veoma zakomplikuju zivot u pojedinim periodima.
Nadam se da moje pisakaranje na forumu dovoljno govori da nisam neki tip koji ne podnosi zene.

Mada bi se ja "pozalio" na nerazumevanje muskaraca uopste.

Nije pitanje ko o kome vise zna... nego je pitanje zasto kada mi kazemo da nista ne znamo o zenama, zene kazu kako sve znaju o nama?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> "Nego, mogu li žene shvatiti muškarce?" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon