www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Boljima se teško prašta...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 10, 2007 10:10 pm    Naslov poruke: Boljima se teško prašta... Na vrh strane Na dno strane

Je li vam se ikad desilo da:
...upoznate osobu koju su vam drugi ocrnjivali a da ste shvatili da ste tek po upoznavanju te osobe shvatili da to nije istina, nego da je osoba sasvim OK, čak štaviše vrlo dobra, pametna...?
...ste predstavljeni drugima u najgorem mogućem svjetlu...?
...shvatite da ljudi ne vole one koji su na neki način bolji od njih, pa im podstavljaju klipove, a najlakše je to ocrnjivanjem...

Da li se stvarno boljima teško prašta to što su bolji?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 12:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da
ne bas ali.. i
da

Mr. Green

tako je kako je Confused nazalost.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 3:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Apsolutno se slažem, boljima se teško prašta, ljudi zavide, ljubomorni su, svoje komplekse leče tako što opanjkavaju druge za koje duboko u sebi znaju da su istinski bolji od njih...ali ipak to čine, jer se time teše Rolling Eyes

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
uncle binho
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 14 Jun 2007
Poruke: 1975

brazil.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nebih se slozio sa vama !!! zavisi kako ko opet!!!!

_________________
SAMO SU SELA,
CRVENO BELA!!!!!
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubomora je, nažalost, jedan od neizostavnih delova ljudskog uma. Nekad proizilazi iz ljubavi, kada smo posesivni prema osobi koju volimo, a nekad se rađa kao sestra bliznakinja zavisti. Svi smo mi bili u prilici da vidimo ljude koji su na lestvici uspeha stepenik iznad nas. Ipak, samo je na nama kako ćemo prihvatiti da je neko uspešniji od nas - da li ćemo ćutati, spletkariti i raditi sve da bi učinili dostignuća te osobe nižim u očima drugih, ili ćemo proučiti put ka visinama, i učiniti sebe boljim kao osobom, bez ponižavanja ikoga.
Da, ranije sam više puta bila u situaciji da menjam mišljenje o osobi o kojoj drugi izuzetno negativno govore. Zato danas takve reči uzimam sa velikom rezervom, gotovo da ih ignorišem, sve dok se sama ne uverim da li je tako ili suprotno. Kažu da dobro procenjujem ljude, da li je to istina - vreme će reći.
Da li sam predstavljana drugima u najgorem mogućem svetlu - pa ne baš u najgorem mogućem, ali u lošem da. Par puta, i to od strane ljudi za koje sam znala šta misle o meni. Iskreno, nikad se oko toga nisam potresala niti marila za to, takođe nisam pokušavala da se branim ni bilo šta slično. Uvek ostajem ista, a na drugima je da procene da li su glasine tačne ili ne. Njihov izbor.
Biće uvek ljudi koji gledaju da na bilo koji način podmetnu zamke onima uspešnijima, pametnijima, boljima... Trudim se da nikad ne budem na toliko niskom nivou, nisam od onih koji će napakostiti drugome radi sopstvene promocije i uspeha. Radije ću naučiti nešto korisno od onih naprednijih od mene Wink

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 9:36 pm    Naslov poruke: Re: Boljima se teško prašta... Na vrh strane Na dno strane

poznajem nekoliko takvih ljudi... mozda nije extreman primer... da ih bas ocrnjuju... ali ih ne vole zbog toga sto su jednostavno bolji, ma koji aspekt zivota to biio...
cak sam i sam imao par slicnih problema... da me neko minira... uglavnom se to proteze kroz posao...
no...

meni bajke o ljudima ne stvaraju blokadu u glavi... u bajke ne verujem tako da volim da stvorim misljenje o nekoj osobi tako sto cu je upoznati...
sumiram utiske pa dam svoj sud... i uopste me ne interesuje ako se desi da imam suprotno mislje od celog sveta...

najinteresantnije je, to sto "kvalitetan" covek koji tezi savrsenstvu smanjuje pravo na gresku - zakon drustva. ako si uvek "savrsen" ne smes da pogresis inace te svi ispljuvase.

najgora varijanta je da nikada nista lose nisi uradio i da ti neko sprema zvrcku, prica prazne price da bih te minirao. Markenting! ali protiv tebe.

sve u svemu... neminovno je da kada nizes uspehe jedan za drugim, prvom prilikom kada se okliznes i uspes da ne padnes, bice tu gomila ljudi koji ce ti pomoci da panes ili preneti pricu kako si pao. Padnes li (stvarno ili fiktivno) nikada vise se vise neces dici tj. drustvo ti nece oprostiti neuspeh.

jbg Confused

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
sansei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2007
Poruke: 89
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nevolim donositi sud o nekome na osnovu tudjih prica,jer mi se desilo upravo da kada sam nekog upoznao da je osoba bila sasvim uredu za razliku od onog meni prestavljenog,
tako da nastojim bjezat od predrasuda i ne zavidjeti ljudima,sto se mogu pohvalit da nikad nikom u zivotu nisam zavidio niti sam na nekog bio ljubomoran hvala bogu,ali susrecem takve ljude i nastojim te njihove osjecaje samo blokirati i preci preko njih,
da li se boljima tesko prasta,hm....
pa mislim da se nema sta prastat teze samo zato jer je neko bolji,
tuga i zalost je sto zaista ima previse zavisti u ljudima i sto ima onih ciji je moto:
do cilja na bilo koji nacin...

_________________
biti pokoren,a vladati osvajacem- najveca je zenska vrlina!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno nemam komplexe po tom pitanju: Nisam najpametniji ali nisam ni najgluplji, zadovoljan sam zlatnom sredinom.

..Ali primecivao sam kako neki "ocrnjuju" druge zato shto su uspeshniji, pametniji ili u bilo kom drugom pogledu bash kako naslov kaze "Bolji" od drugih a da ja sam posle zakljucim da je ta osoba stvarno sushta suprotnost opisanog...Posle par slicnih zakljucaka izvukao sam i pouku da verujem samo sam sebi i onome shto vidim...sve ostalo primam sa rezervom.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
vojovojo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Maj 2006
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 3:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi su jako zavidni. I kao takvima, najveci trn u oku im je tudji uspeh. Svaka cast onima koji streme svom uspehu, a ne bave se tudjim neuspehom..
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da nije, ali mi se desilo da mi je neka osoba na izgled bila sasvim ok a onda kada sam je upoznala.. skroz sam se razocarala Mr. Green Mr. Green

_________________
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 15, 2007 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Apsolutno se slažem, boljima se teško prašta, ljudi zavide, ljubomorni su, svoje komplekse leče tako što opanjkavaju druge za koje duboko u sebi znaju da su istinski bolji od njih...ali ipak to čine, jer se time teše Rolling Eyes

donekle se slazem sa koleZinicom Smile zaista jeste tacno da ljudi vrlo cesto tesko podnose uspeh drugih pa pokusavaju da nadju makar nesto zlo i nesto lose u svemu dobrom vezanom za tu neku osobu koju oni smatraju boljom od sebe..i naravno greska koju taj neko nacini veca je i strasnija d iste te pocinjene od strane neke druge osobe...ali nisu ni svi takvi...ima takvih ljudi , to stoji, ali i dalje ima onih normalnih koji umeju da se istinski obraduju tudjem uspehu i oproste svaciju gresku..u krajnjem ko smo mi da ikome prastamo..ali uopsteno pricam....Bogu hvala jos ima i onih drugih.... Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 6:57 pm    Naslov poruke: Re: Boljima se teško prašta... Na vrh strane Na dno strane

1. Da .. imao sam priliku da upoznam dosta osoba koje su bile ocrnjavanje preko tracheva i da jednostavno covek nije znao sta da kaze i sta da veruje posto tu osobu nisam znao ali sam ipak odlucio da tu osobu licno upoznam i nisam se nikad pokajao.

2. Da .. doziveo sam i dan danas dozivljavam da me drugi ljudi vide u totalno drugom svetlu a da i ne haju da me upoznaju licno .. ali ja na to gledam samo kao nesto sto ne mogu promeniti jer te osobe licno ne vide ili ne zele da vide mene kao pravu osobu nego kao nekoga iz virtualnog sveta punog tracha i laznih prica.

3. Sto se tice ocrnjavanja .. to sam licno uvideo preko dosta osoba koje su probale da meni uniste zivot time sto su me ocrnjavali ali me je to samo napravilo jacom osobom i to me i dan danas jaca

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Boljima se teško prašta... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon