www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Noćna smena i jutarnji pozivi
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 1:45 pm    Naslov poruke: Noćna smena i jutarnji pozivi Na vrh strane Na dno strane

Uglavnom se smatra da je zvati nekog ujutru tokom radne nedelje u redu - ta osoba je ionako morala da se probudi da bi otišla na posao, nije verovatno da ćete je vi probuditi - ali ima i onih koji rade noću, pa tokom jutra i prepodneva spavaju. I nisu sigurni šta je učtiv odgovor kada ih neko ujutro probudi.

U principu, oni koji znaju da radite noću biće dovoljno uviđavni da vas ne zovu ujutru. Ipak, nađe se i poneki poznanik ili potencijalni saradnik koji to ne zna, a nešto mu zatreba od vas. Najjednostavnije je isključiti telefon dok spavate, i fiksni i mobilni, a kad se probudite, pogledati po porukama koje su stigle na mobilni nakon što ste ga uključili ko vas je sve zvao (mobilni može i da se ostavi na vibraciji, ako nije od onih čija vibracija proizvodi ne glasan, ali vrlo iritirajući zvuk). Međutim, ima situacija kada ne smete da isključite telefon - šta tada?

Oni koji vas probude pozivom najčešće shvate da su vas probudili (i postave čuveno pitanje: "Joj, da li sam te probudio?"), pa im je neprijatno - toliko neprijatno da vama, možda, dođe da im kažete da vam je baš drago što su zvali, samo da bi se osećali bolje. Nemojte, jer ih time ohrabrujete da nastave da vas zovu u vreme kada spavate. Postoji bolje rešenje, koje je takođe savršeno učtivo.

U velikom broju slučajeva pokazalo se da je idealan odgovor na pitanje: "Da li sam te probudio?" - "Jesi, ali u redu je". To je učtiv odgovor kojim nikoga ne terate da se oseća neprijatnije nego što se već oseća - a osećaće se dovoljno neprijatno da grešku u budućnosti ne ponovi.

Nažalost, ima i onih dovoljno neučtivih i nepažljivih da se ne osećaju krivim kada vas probude svojim pozivom. S njima ne vredi na učtiv način ni nagoveštajima, jer je to jezik koji jednostavno ne razumeju - ako razgovarate s takvima, niste nevaspitani ukoliko im direktno kažete: "Ne zovi me više ujutru, spavam", a ako to ne upali, ne osećajte krivicu ni ako im to isto saopštite na grublji način. Ako je uvreda, sticajem okolnosti, jedini način koji vam je na raspolaganju da se odbranite od ponavljane nepažljivosti drugih, niste nepristojni ako je upotrebite.


Izvor: Krstarica



_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 24, 2010 12:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaista sam znala biti u ovakvim situacijama kao i svaka od vas, ali sam isto tako znala i probuditi nekoga ko spava, i ne znajući da nije bilo vrijeme, tako da...nije bilo ni malo prijatno. Ali, sve je to normalno ako se ne nastavi kada znamo da neko u "nedoba" spava jer je u "nedoba" i radio. Užasno je to što niko ne poštuje onaj dio dana od 15-17, vrijeme koje je nekada bilo predviđeno kao poštovanje kućnog reda i mira, ali je sreća po mene i moju porodicu što naši svi dugogodišnji prijatelji kao i sama uža i šira porodica to zna i većim dijelom i poštuje. Meni je to kao neko nepisano pravilo i zaista nikoga u to vrijeme ne zovem i ne uznemiravam. Sve je to ipak stvar vaspitanja kao i poštovanja prema nekome.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~ -> Noćna smena i jutarnji pozivi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon