www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tepanje
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
tascha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2006
Poruke: 72

nepal.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 02, 2006 2:39 pm    Naslov poruke: Tepanje Na vrh strane Na dno strane

Drage mame (i tate),
zanima me tepate li svojim bebama i djeci, pogotovo onima starijima od 6. mjeseci. Ja si naime ne mogu pomoci, svaki put hocu da rijec izgovorim ispravno, ali nekako uvijek preokrenem i tepam mu , ali sam svjesna da je za samo dijete bolje i korisnije govoriti normalno..Bojim se da ce nauciti rijeci izgovarati iskrivljeno. . pa da cujem vas!


 
lolita_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 01 Apr 2006
Poruke: 27

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 02, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tepanje svojoj dečici je slatko,ja imam ćerkicu i ima jednu godinu pomalo već koju riječ zna reći al polako naučiće.Tepanje je normalno.
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 02, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da deci starijoj od 6 meseci treba pricati normalno da bi lakse naucila da izgovaraju te reci.... Rolling Eyes
 
tijance1984
Šef kuhinje veca kuvarica
Šef kuhinje veca kuvarica



Godine: 40

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 5095

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 02, 2006 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne tepam jer sam jos davno cula da tepanje moze uticati na detetov recnik tako da pricam normalno
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 9:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam pristalica tepanja..lazem, jesam ali u nekim ranim mesecima detetovog zivota..onda kada dete pocne da uci da prica, mislim da je greska takvo tepanje.Ja dan danas tepam mom detetu..malena, andjele moj...misu moj mali...srculence mamino..ali bez kreveljenja..sve se to moze reci cistim glasom i gramaticki ispravno..a da deca krzo to tepanje opet osete ljubav..nebitno ciju..sestrinsku majcinu ili ciju vec..ne treba ih uciti pogresno..jer deci je to lepo..svidi im se a onda im je tesko iskoreniti.To je bar neko moje licno iskustvo Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 06, 2006 9:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tepanje je jako zanimljivo deci.Draze mi je kad cujem da neko detetu kaze misicu mali nego da ga psuje(imao sam priliku da vidim),ja svojoj maloj seki tepam stalno i tepacu joj dok sam ziv!! Smile
 
glumac86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Apr 2006
Poruke: 111
Mesto: SCG

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 07, 2006 6:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tepanje je extra!Deci se cesto tepa,ali moze da se tepa i devojci! Very Happy Pa da sto da ne???Mislim da bash to vole!

_________________
NISTA OD TOGA
 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 10, 2006 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mi mislimo da cemo se tepanjem spustiti na nivo deteta i da ce nas ono bolje razumeti.
Nema to nikakve veze. Preporucljivo je normalno govoriti, ali paziti na izgovor i ton...Znaci, neznim razumljivim glasom...
 
UNAK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 168

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je normalno za malu decu da im se tepa negde do 3-4 godine ali posle vec i nije bas slatko
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja sad ne razumem, da li pricate o tepanju (raznoraznim imenima zvatio dete) ili o kreveljenju?! Ako pricate o tepanju u smislu,d a zovete dete recimo: misu moj mali, andjele, ljubavi, coko............ali NORMALNIM tonom i bez razvlacenja, umeksavanja.......-to je ok i ne moze da mu smeta. Ali ako pricate o tepanju kao razvlacenju reci,menjanju tona glasa, umeksavanja izgovora, nepravilnom izgovoru te reci (recimo miiiiiiissuu moj maaaaaaVi, ili sssLLLce moje, ili Jubaviiii....)-to nikako!!!! To se u psihologiji smatra velikom grekom, za kojom apsolutno nema potrebe! Wink

_________________


 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 6:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam tepanje skontala na fazon - kreveljenja sto ti kazes...
A ako se misli na imena koja se daju detetu iz miloste, o tome nema sta da se govori. Pa i odraslom coveku se "tepa"...

(aj sad neko da se pojavi pa da kaze : ja tepam samo motkom) Mr. Green
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tepati djetetu nije niša lose,ali kada to pređe u naviku jer poznam pojedince koji djeci koja su davno prešla starosnu dob kojoj se može tepati i dalje to čine.To zvuči smiješno.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Tepanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon