www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kablovski internet na Visti - problem
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 1:39 pm    Naslov poruke: Kablovski internet na Visti - problem Na vrh strane Na dno strane

Evo, vec satima se mucim da napravim konekciju za SBB kablovski internet na Visti i ne ide. Confused Stalno javlja neku gresku, a kad kliknem da je pronadje, kaze da nijednu gresku nije pronasao. Rolling Eyes
Na XP-u radi sasvim normalno, a modem je onaj webstar i veze se preko mrezne kartice.
Jutros sam otisao kod ovih iz SBB-a i onaj mi kaze da mi trebaju drajveri za Vistu. Ja razmisljam, ako se veze preko mrezne kartice, onda ne trebaju drajveri. Nisu trebali ni na XP-u. Al' 'ajd', poslusam ja njega, medjutim na tom sajtu imaju samo drajveri za vezu preko USB-a. A to mi ne treba.
Vrlo je moguce da nisam napravio konekciju kako treba, pa ako neko zna, neka mi detaljno ovde objasni.
Hvala.


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 1:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je to malo cudno .... Sta ce ti drajveri za modem? Da nije on mozda mislio da ti trebaju drajveri za tvoju mreznu karticu za Vistu (ipak je Vista Vista....)...

Mislim to mi je logicnije od drajvera za modem.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, on je rekao da mi treba drajver za modem. Dao mi link na kome treba da ga skinem. A posto su oni tamo iz SBB-a poznati po strucnosti (ne znam samo gde ih nadju onakve Rolling Eyes ), tu opciju treba zanemariti. Mrezna kartica mi je instalirana i radi normalno. Kada povezem kabl, sa ona dva monitorcica u toolbar-u nestane ona crvena putaca, sto znaci da je to u redu, ali mi saopstava da nije povezan na internet. Kada pokusam da se konektujem preko konekcije koju sam napravio, javlja neku gresku. To sam opisao u prethodnom postu.
Da zanemarmo te gluposti koje pricaju tamo u SBB-u, znaci, problem je verovatno u toj konekciji sto sam napravio. A posto se konekcija ne pravi isto na XP-u i Visti, verovatno sam negde zabrljao jer sam je na XP-u pravio vise puta i nikad nije bilo problema.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam na PTT Cable pa sam imao problema sa mreznom karticom na Visti (doduse Vistu sam skinuo posle 5 dana al nvm).... E sad posto ti moras da pravis konekciju (kod PTT-a ti se sve samo podesi kad ides preko LAN-a) najbolje ako jos neko ima SBB net da se javi Smile
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesi li probao da modem iskljucis iz struje, sacekas malo pa ukljucis ali pre toga ga povezes mreznim kablom sa kompom... to moze da resi tvoj problem...

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NenadS je napisao/la sledeće:
Jesi li probao da modem iskljucis iz struje, sacekas malo pa ukljucis ali pre toga ga povezes mreznim kablom sa kompom... to moze da resi tvoj problem...


Evo ga, radi! Very Happy
Stvarno nemam reci... Svaka ti cast... Very Happy To mi nikad ne bi palo na pamet. Rolling Eyes
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NenadS je napisao/la sledeće:
Jesi li probao da modem iskljucis iz struje, sacekas malo pa ukljucis ali pre toga ga povezes mreznim kablom sa kompom... to moze da resi tvoj problem...


Hahahha dobro resenje Smile Shone kako bre to? Razz Mislim ocigledno da jeste tako posto je proradilo al nije mi jasno KAKO? Very Happy
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 19, 2007 6:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verovatno se nesto resetuje u samom modemu. Confused
Ma ja zamalo da napisem da gluplji predlog nisam cuo, ali, reko', 'ajd' da probam, nista me ne kosta. Mr. Green
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 20, 2007 10:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Verovatno se nesto resetuje u samom modemu. Confused
Ma ja zamalo da napisem da gluplji predlog nisam cuo, ali, reko', 'ajd' da probam, nista me ne kosta. Mr. Green


Moras da shvatis jednu stvar. Radi se o M$-proizvodu tako da sve sto je za tebe glupo, za M$ je logicno. Kad naucis tako da razmisljas imaces mnogo manje problema nego kad razmisljas "za tebe logicno" Mr. Green

Veruj mi, znam iz iskustva Very Happy

A dok sam citao tvoj post gore, prvo sto mi je palo i meni na pamet je bilo to jer nisam nigde video da si napisao da si to uradio i krenuh da upisem post ali videh da je Nesa upravo to i napisao Smile

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 20, 2007 11:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ja sam skoro ceo dan proveo muceci se da se konektujem. Confused Interesantno je to da je veza bila uspostavljena samo do provajdera, tako da sam imao pristup lokalnoj mrezi, ali internetu ne, pa sam pomislio da je problem negde kod njih.
Evo sad svaki put kad prebacim modem i sa Viste na XP i obrnuto, moram da ga iskljucim iz struje. Ako me neko vidi, smejace mi se. Mr. Green
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Kablovski internet na Visti - problem Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon