www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Poremećene vrijednosti današnjice
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 12:54 am    Naslov poruke: Poremećene vrijednosti današnjice Na vrh strane Na dno strane

S jedne strane nekakva nogometna ili košarkaška zvijezda dobiva milijune i milijune za relativno kratku karijeru, posao od kojeg malo tko ima šta, dok s druge strane imamo učitelje, profesore, medicinske sestre i još neka društveno vrlo vrijedna zanimanja praktično na minimalcu, jedva spajaju kraj s krajem...

Imamo društva u kojima se dozvoljavaju, čak i glorificiraju “Đavolja posla“, na primjer kladionice i kockarnice koje pune državni proračun ali i osiromašavaju, bankrotiraju porodice. Ne-malen je broj primjera gdje će roditelj radije imati novca za kladionicu nego za kruh i mlijeko za ženu i djecu...

Ne samo Televizija i Film glorificiraju kriminalce. Heroj je danas tip koji uspješno orobi, koji pobije neki broj nevinih civila. Oružje ne samo da je dozvoljeno, smatra se čak poželjnim, znakom moći i muškosti. Biti članom nekakve mafiolike organizacije danas je cilj mnogih mladića... Prostituoliki milje je stvarnost u kojem odrastaju mnoge djevojčice, nije to više samo Estrada s “Bundama od nerca“.

Jasno je da živimo u Vremenima Poremećenih Vrijednosti. Ovo su samo neki od primjera, ima toga mnogo još. Navali droge, nasilja, kriminaliteta, hipokricije... gotovo je nemoguće odoljeti, tim manje ako je to ne samo nesankcionirano i da se tome gleda kroz prste, nego je čak hvaljeno i glorificirano ponekad. Valja li se protiv toga boriti, ima li smisla? Ako ima, što valja činiti?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 2:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ne dužim:Klovnovi,tj. zabavljači su uvek bili,biće i ostaće na ceni.Najlakše je animirati široke narodne mase (relativno) jeftinom zabavom.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
kenzo_japanac
~наша ствар~
<b>~наша ствар~</b>



Godine: 31

Datum registracije: 03 Dec 2007
Poruke: 1463

costarica.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 2:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To nije poremecaj vrednosti vec novi val 9oih i pocetak 21. veka. Mislim da sociolozi grese sto ovo vreme nazivaju tim imenom a vreme 60ih, 70ih... rock i pop kulturom. Pa i ovo sadasnje vreme bi trebalo nazvati nekom dance, turbo-folk pa zatim folk i na kraju pop-folk kulturom jer je i to deo masovne kulture i "mode". Nema tu nikakvog poremecaja vrednosti jer sadasnje stanje nase muzike, kulture i zvota je samo plod ljudskog standarda i okoline.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 30, 2007 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dali je današnji svijet "prolupao" ili ne, svako ima svoje mišljenje. isto je tako sa vrijednostima danas, nekome je u današnje doba dobro, drugi se bore za goli opstanak... svijet ide dalje i mi sa njim. svi smo mi djelomično krivi da je svijet danas ovakav kakav je. lično mislim da su vrijednosti pale. u nekoliko navrata sam spominjo taj ukleti PINK TV. ako je vrijednost da polugola pjevaljka skaće po bini i to roditelji vode djecu u studio da gledaju, da slušaju to, onda dobro, možda sam ja konzervativac... aureliano spominje kladionice, filmove i sve to. u pravu je. ne znam, vrijednosti su po meni pale, i padaju još, nekad kontam, možda je dobro da je tako, pa kad padnemo na dno, onda čemo možda naći one prave vrijednosti koje nam čine život uistinu sretnim... ili ipak ne, možda i ne znamo bolje...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 10, 2008 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je,ako cemo da krivimo nekog,sam covek kriv! gledajuci statistike danas se mnogo ljudi izjasnjava kako ateista,cak to mozete u svakom drugom filmu! nekada je bilo cool propagirati neki greh a danas ja nauka izgovor za cinjenje greha! usled razvoja i dosta olakog prihvatanja ovakog nacina razmisljanja tj. vodjenja svog zivota dosli smo gde smo dosli,da "cilj opravdava sredstvo"!

_________________
здраво кензо !!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Poremećene vrijednosti današnjice Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon