www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Enigma, Enya, i tome slično
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 24, 2007 4:07 pm    Naslov poruke: Enigma - Sadeness Na vrh strane Na dno strane

Mnogo puta se vodila polemika oko Enigmine pesme Sadeness u kojoj u jednom delu zvanicno kaze:"et introibit rex gloriae
Qius est iste Rex glorie?", a nezvanicno "idite sporije, svice, svice, tek sto nije".
Sad, za ovo "idite sporije" bas i ne bih mogao da se zakunem, ali ovaj drugi deo se jasno i glasno cuje. Evo, poslusajte sami pa ocenite.
(nakacio sam samo taj isecak zbog autorskih prava, a i da biste se lakse snasli.



Ako se neko zapita kakve veze imaju te nase reci sa ovom pesmom, mozda mu spot da odgovor. Wink
Enigma - Sadeness



 
mimy
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 313

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

enya...bas opusta.obozavam da legnem popdne da odmorim,pustim i uzivam u mraku Cool

_________________
B & M
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 1:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ah, da, to je pesma za koju je dobar deo ljudi (uključujući i mene Razz ) bio ubeđen da text glasi

'...pričesti se, teško ti je'

a zapravo lyrics ide baš onako kako je jerotije citirao Razz

Svako ima svoju interpretaciju Razz

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 8:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svako ima svoju verziju...
mislim da je diskusija na tu temu odavno zavrsena...
svojevremeno sam se i ja tripovao u vezi toga... pa sam se malo bavio i istrazivanjem...
i koliko ja znam... tekst ide upravo kako si iscitirao...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam na koji citat mislite vas dvoje, posto sam citirao dve verzije: "Qius est iste Rex glorie?" i "svice, svice, tek sto nije".
Jeste, ta je pesma jos odavno i bilo je dosta polemike, ali ne na ovom forumu. ja sam pitao par prijatelja sta oni cuju (posto nisu znali za tu pesmu) i svi su rekli "svice, svice, tek sto nije".
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
:"et introibit rex gloriae
Qius est iste Rex glorie?",
je jedini pravi lyrics Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 8:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stvarno, može da se onaj deo skonta i kao "Quis est iste Rex glorie?" i kao "Pričesti se, teško ti je", ali ipak ovome nije mesto u "Misterijama".

PS: Sve mi se čini da vam je prevod loš.
rex = kralj
glorie = čast, slava

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 10:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obozavam takvu vrstu muzike al najvise od toga svega volim slusat Eru.za dlaku su mi bolji od Enigme, a najvise volim njihove pjesme Sentence i Misere Mani

_________________
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mimy je napisao/la sledeće:
enya...bas opusta.obozavam da legnem popdne da odmorim,pustim i uzivam u mraku Cool


ooo..daaa Very Happy samo sto vise volim enigmu

_________________

--_make love not war_--
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 11:28 pm    Naslov poruke: Enigma - Beyond the invisible Na vrh strane Na dno strane

Eh da. Morala sam ponovo da je preslušam. Ova pesma mi ispunjava dušu od dana kad sam je prvi put čula. Nemam dovoljno reči da je opišem. Umetnost čista kao suza. Bazna melodija je protkana starom letonskom pesmom...

Enigma - Beyond the invisible



Close your eyes
Just feel and realize
It is real and not a dream
I'm in you and you're in me

It is time
To break the chains of life
If you follow you will see
What's beyond reality

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Enigma, Enya, i tome slično Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon