www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Eh ta vojska
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJEGOVA soba ~
::  

Da li bi i kako sluzili vojsku?
Da, redovno
33%
 33%  [ 4 ]
Da, civilno
16%
 16%  [ 2 ]
Ne
50%
 50%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 12

Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 2:18 am    Naslov poruke: Eh ta vojska Na vrh strane Na dno strane

Sluziti ili ne sluziti vojsku, civilno ili redovno?

Ovo su u principu pitanja koja se nama muskarcima, cesto motaju po glavi. Video sam razne odgovore na temi "Kako izbeci vojsku?" pa reshih da otvorimo zasebnu temu Smile

Dakle da li bi sluzili vojsku redovno, civilno ili je uopste ne bi sluzili?

Ja bih redovno, 6 meseci si tamo, mozda i naucis nesto a i nema nishta loshe da odsluzis vojni rok. Ako odem na civilno sluzenje, istina nema budjenja u 4 - 5, nema treninga, skakanja, znojenja, smaranja i dosadnog desetara koji urla svako jutro ko da je proguto megafon kad se rodio ali ... sta zapravo radis kao civilno vojno lice? (Cak i ime zvuci totalno kontradiktorno jer ako si civil onda nisi vojnik, zajedno nikad nisu isli pa po meni ne idu ni sad). Dakle da krenemo redom, sta to mozes da radis na civilnom sluzenju? Ako si student u principu se uguras da radis na faksu, uvlacis se u bulju profesora, donosis im dorucak, brises tablu i ostale smorne stvari i tako 9 meseci robijas... a od tebe nista pametno ne ispadne. Ipak kao redovan vojnik svakako ces nauciti NESTO, nije to Bog zna sta ali opet ... promeni i tih 6 meseci momka poprilicno.

Poslednja opcija je naravno da izbegnemo vojsku, ali sta onda? Kad ti drugo po drugo odlazi u armiju, pa kad se skinu prepricavaju dozivljaje, imaju neka nova iskustva, a ti sedis ko budala i blenes ... nista ih ne razumes. U principu i ne razumes zasto su oni toliko uzbudjeni zbog svih tih stvari....

Aj sad da cujem vas Very Happy

P.S. Molim vas da se suzdrzite od komentara kao sto su "za ove budale na vlasti necu da ginem", "drzava nam je krsh i kakva je to vojska..." i ostale jer ce svaki komentar koji ima makar minijaturne veze sa politikom biti obrisan Smile


 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vojska je neophodna... uvek je i bila.
Trebala bi da bude apsolutno profesionalna. Tako se postizu bolji rezultati.
No... posto je kod nas i dalje na znazi sluzenje vojnog roka, vise sam za varijantu redovnog sluzenja. Tako sam i uradio pre neku godinu. Odsluzio vojsku i gotovo.
Vidis par gradova, upoznas gomilu ljudi razlicitih profila, naucis par stvari.
Edukujes se jos vise.
Neko bih rekao da tamo nema sta da se nauci.
Ako nisi naucio... tamo ces da naucis da se brines sam o sebi, saznas sta znaci davati i traziti pomoc. Vidis kako izgleda kada si veoma mali i nebitan. Kako mozes da budes veliki ako ne znas kao je kada si mali?
Pocnes da vodis racuna o sitnicama i cenis te sitnice.
U vojsci mozes (ako si imalo svestan) da izgradis veoma jake i ispravne sisteme vrednosti.
Naucis znacenje reci MORAL.

Sve ovo moze da se nauci i u civilnoj vojsci i bez vojske. Sanse su 1:1 000 000.
Nekada si decaci iz vojske izlazili kao muskarci.
Danas vise nista ne postoji sto bi od decaka napravilo muskarca.

Koliko danas ima muskaraca?

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 03, 2008 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmm,Mr.Bond ima 18 godina i mogu da ga razumem,što je opredeljen za redovno služenje vojske.I ja sam sa 18 godina želeo da redovno služim vojsku,da ratujem ako treba,da osvojim ceo svet,medjutim,vremenom,tj. godinama sam malo drugačije počeo da razmišljam.Nisam još služio vojsku i ne znam kako ću je služiti,još uvek nisam odlučio.I za jedno i za drugo postoje:i ''za'',i ''protiv''.Prednost redovnog služenja vojske je u tome što kraće traje,što imaš priliku da upoznaš novi način života,ali...
Tokom ovih godina veliki broj mojih drugova i kolega sa fakulteta je bilo u vojsci.I svi do jednog imaju izetno negativne komentare o vojsci.Ako mi desetoro različitih ljudi,koji se medjusobno ne poznaju,kaže iste ili slične stvari,nije mnogo potrebno da se shvati na šta liči današnja vojska.Priča se uglavnom svodi na to:''Beži,kakva vojska,nismo imali 'leba da jedemo...'',''Ne idi,tamo je gomila ludaka,narkomana,alkosa,pedera...'',''Ne idi,ako ne znaš da se biješ,tamo se ljudi ''kače'' za najmanju sitnicu...'',itd.
Ljudi su mi pričali da su imali gomilu problema sa nekima koji bi trebalo da budu vezani u ''Lazi Lazareviću'',a ne u vojsci.Kada sam pre nekoliko godina bio na regrutaciji u Nišu i video kakve ludake proglašavaju sposobnim za vojsku,nekako mi je civilno služenje vojnog roka bila realnija opcija.Prosto ne bih voleo da sam u blizini ljudi,koji su skloni nasilju.A opet i to civilno može da natera čoveka da se oseti kao da je najobičnija kafe-kuvarica(a propo onog što Mr.Bond kaže).
Mislim da bi trebalo da se na fakultetima i višim školama uvede neki vid vojničke obuke,školskog predmeta koji bio obavezan za sve studente(muškog pola,naravno) i mislim da bi se na taj način napravila nekakva kompenzacija izmedju civilnog i redovnog služenja vojske.
E,a sad ono što je najvažnije:Ljudi,zar ste zaboravili da je ovo 2008.,a ne 1978. godina,kada nije bilo ovoliko narkomana i ludaka,kada uopšte nije bilo homoseksualaca,kad se nisu ljudi ubijali za najmanju glupost.Kada su bar vojnici imali šta da jedu,kad su imali vode da se okupaju,kad je bilo drugarstvo,a ne potkradanje i pelješnje drugih.Nikad nije bilo ovoliko ubistva i samoubistva vojnika.Ne bih baš voleo da budem u blizini nekog nadrogriranog ludaka koji krade bojevu municiju krene da puca nasumice u koga stigne(ovo se desilo jednom mom kolegi u Nišu dok je bio na straži,umalo ga taj ludak nije ubio).Da se tako nešto desilo pre 20 ili 30 godina,taj bi bio zatvoren u ludnici na malo duže,tj. verovatno ne bi ni ''primirisao'' vojsci.Lično sam protiv služenja vojske,klasično,da budeš smešten u nekom gradu,u nekoj vojnoj jedinici,u nekoj kasarni.Zar ne bilo pametnije da se vojska služi u mestu rodjenja.Lepo odeš ujutro u svoju vojnu jedinicu,javiš se na raport,odradiš svoj posao i popodne kući.Za ovu opciju sam čuo pre nekoliko godina i dopala mi se.
Mada,muka mi je i od nekih koji služe vojsku civilno,ne zato što je služe na taj način,već što se ponašaju u stilu:''E,tupsoni,ja sam se snašao,ne moram ništa da radim,a vi idite pa maltretirajte s vojskom...'' i tako u tom stilu.Ja da sam na mestu takvih bar bih ćutao,ne bih nervirao druge ljude svojim ponašanjem.
Opet,sačekaću da vidim šta će se desiti sa našm vojskom,tj. da li će se ukidati bilo kakvo služenje vojnog roka ili ne.Mada,ipak,vojska je vojska.Nekako te ono nošenje uniforme i puške natera da se osećaš moćno.Realno,nisam ni za ni,protiv redovnog služenja vojnog roka,ali džabe ti druženje i edukovanje ako 6 meseci provedeš u gorim uslovima nego da si na ratištu.
Trebalo bi da imamo profesionalnu vojsku,to je,definitivno,najbolje za državu.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 08, 2008 9:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovdje u Sloveniji je profi vojska. Dok nije bila, bio sam na naboru, al me proglasiše nesposobnim zbog naočala Rolling Eyes , poslje se proesionalizirala i eto sad me nimalo ne vuće. Plata nikakva, i kakvo je stanje, sve više jih odlazi iz vojske, več se priča da je manjak povelik. Ko djete, bio sam želja služiti onu armiju, što Johnny kaže drugarstvo i sve to. Sad, ne pada mi na pamet.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 09, 2008 5:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sluzio bih vojsku redovno!
to je za muskarca..
djed mi je govorio da musko nije musko ako ne ode u vojsku...i to je tacno..

_________________

--_make love not war_--
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJEGOVA soba ~ -> Eh ta vojska Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon