www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ohrid
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 03, 2005 8:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohrid je po meni zaista pravi Biser Makedonije..pored onakvog jezera kome bi i trebalo more, zar ne Wink Dojransko jezero sam posetila pra puta a Ohrid na zalost nijednom..bice dana... Rolling Eyes


_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 25, 2005 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Planiram da ovog leta proboravim u Makedoniji & Ohridu & veoma se radujem tome. Ljudi koji su vetj bili na Ohridskom jezeru kazu da je lepshe i od mora, hvale lepotu manastira & crkava, a pored toga informisala sam se i o Ohrid Summer Festival-u koji se otvara 12.7. nastupom Jose Carrerasa, a zatim nastavlja u julu & avgustu obiljem koncerata & predstava. Kad se vratim, pisatju o utiscima, koji su vetj sada vishe nego dobri, Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
hajde
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Maj 2005
Poruke: 203
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 05, 2005 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bio prosle godine na OHRIDU, i mogu da kazem da prelepo tamo, jezero je divno, ali nije moglo da se kupa jer je bio oktobar mesec Crying or Very sad Ali valjda ce biti prilike da odem tamo ponovo.
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 12, 2005 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam ovog leta bila tamo dva puta, svima koji su bili ikada, jasno je zašto Laughing

Sam centar i okolina zaista liče na male hrvatske primorske gradove....kaldrma, uske ulice, visoke kuće okrećene uglavnom u belo, kad pogledaš između kuća vidiš samo površinu vode, nepreglednu, misliš da je more....puno je cveća i mirisa...a u sred septembra, naravno na jugu dominira miris pečenih paprika...

Glavnim šetalištem najviše prolaze mladi, jer ima mnogo kafića, u kojima su svi ljubazni i nasmejani, i prodavničica u kojima se mogu kupiti različiti suveniri, igračke, nakit.
U centu postoji i Mc Donald's restorančić.

A duž jezera, prelepo šetalište, koje Ohriđani zovu Rivijera...i zaista liči...ima deo gde su usidreni čamci, kojima za 5 do 10 evra možete da se vozikate oko 30 do 60 minuta, na rivijeri ćete sresti i pecaroše.Ni jednog nisam čula da se pohvalio da je upecao čuvenu ohridsku pastrmku, pa je možda zato njena cena u restoranima prepreka da se njome sladite (u najobičnijem restorančiću porcija ove ribe košta oko 30 evra).

Ono što me se u starom delu grada posebno dojmilo, jeste jedina ručna štamparija "Sveti Kliment Ohridski", u kojoj će vam ljubazni bračni par, vlasnici ove jedinstvene štamparije, pokazati kako ručno prave papir i štampaju na njemu, a meni su čak i dozovlili da sama naštampam jednu sliku.

Na žalost, bivša gradska plaža koja je nekad bila ponos, sada je prilično zapuštena i prljava, ali zato lepotu ne štede odsjaj izlazećeg ili zalazećeg Sunca i beli labudovi koji uživaju u jezeru, i koji se povremeno izvuku čak i na obalu.

Slike ću da postavim kad ih skeniram Wink
Preporučujem!!!


_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 13, 2005 2:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E pa ti si ovo opisala veco,ko da si neki vrli putopisac,ja necu dodavat nista,samo da sam dolje cesto,zivio sam 5 godina,i prelijepo je,Ohrid kao grad,a naravno i Ohridsko jezero,jedno od najvecih prirodih jezera u svijetu,pored Kaspijskog (jezera-mora) i Bajkalskog,sa povrsinom od 384 km2(cini mi se da nije niko to napomenuo :)ako grijesim oprostite ),dio jezera pripada Makedoniji ,mislim da je veci dio,a ostatak Albaniji,nisam siguran u kojem omjeru,u vodama jezera je i medjudrzavna granica Makedonije i Albanije.Ohrid je prepun hotela,odmaralista,rekreacionih centara,te poznato ljetovaliste,Sv.Naum,je Biser na jezeru,s jako dobrim hotelima,i exclusivnim barovima,ima hotela i s po 5 zvjezdica,caisna,i slicno u sklopu Sv.Nauma,to je najekskluzivniji dio u Ohridu!Postoje jos 2 ostrva na jezeru,na kojima postoje privatne vile,bas je lijepo,mali i veliki Stoni!Na vrhu grada je poznata Samuilova tvrdjava,to je jedan od najznacajnijih historijskih spomenika u Makedoniji,to je tvrdjava poznatog makedonskog cara Samuila,koji je uspio objedinit otprilike teritorij bivse ex-yugoslavie,te dijelove bugarske,grcke,i jos neke zemlje,te vlado njima,tvrdjava je iz 12-vijeka!Poznat dogadjaj vezan za tvrdjavu je da su u njoj stigla,12 000 vojnika,oslijepljenih,od strane vizantijske vojske u velikoj bici na makedonskoj planini Belasica,i za kaznu vizantijski car,kako bi ponizio cara Samuila,oslijepio je vojnike,a svakom 10-tom je ostavio po jedno oko,kako bi mogao ostale vodit do careve tvrdjave,nakon toga postoji misljenje da kad je car Samuil vidio taj prizor sa oslijepljenim vojnicima,od muke mu je srce prepuklo i umro je!To je jedna od poznatih historijskih dogodovstina vezana za Ohrid,i ako odete u tvrdjavu cara Samuila,cucete vjerovatno istu pricu,ja sam to iz makedonsk historije naucio Smile !Ne znam sta bi jos dodo,osim da se jezero proteze i u susjednom gradu Strugi,gdje su isto jako lijepe plaze i prijatni ljudi,a dodao bih jos i poznati ohridski galeb,koji se moze vidjet cesto na jezeru,te poznata ohridska pastrmka,koja je ,jedna od najkvalitetnijih u svijetu,pa otuda i ta cijena u restoranima za nju Smile !Eto,ko nije posjetio Ohrid,to obavezno neka uradi,jer sigurno nece zazalit,a i nije potrebno puno novca,da bi se posjetio Ohrid,i provelo se,u odnosu na cijene,u Hrvatskoj pa i Cg,za promjenu od ustaljene seme,makarska rivijera,rijeka,istra mislim,hrvatska ostrva,te Crna Gora-Budva,ulcinj,herceg novi itd,Ohrid je pravo osvjezenje,a i cijene su puno manje!Pozdrav

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 13, 2005 2:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prelijepi Ohird

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 13, 2005 2:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pristaniste ohrid

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 13, 2005 2:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pristaniste vazdusna

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
ZOTE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Okt 2005
Poruke: 86

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2005 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako niste znali da u gradu Ohrid ima preko 365 crkva, i tako je Ohrid dobio epitet drugi Erusalim. Evo nekoliko najlepshih i najstarijih crkva.

Plaoshnik
 
dzukovskibojan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Sep 2005
Poruke: 45
Mesto: Jackson , Michigan

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 23, 2005 6:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikad nisam voleo Ohrid , ali kada sam otisao video sam da je prelep , potpuno odskace od cele Makedonije , klima je savrsena , lep je , moderan i lici na more(samo sto voda nije slana...).Ko nije bio treba obavezno da ode.
 
zvoncica_nis
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 164
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 1:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moji utisci iz ohrida su fantasticni... evo slicica
 
pancer
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 25 Mar 2006
Poruke: 9

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 11:59 pm    Naslov poruke: Ohrid Na vrh strane Na dno strane

Ohrid je biser Balkana,kolevka slovenske pismenosti, grad sa 364 crkve,sapoznatom ohridskom pastrmkom ,ko je nije probao nezna stra je riba .

_________________
mp
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Ohrid Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon