www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Moć podsvesti
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 9:40 am    Naslov poruke: Moć podsvesti Na vrh strane Na dno strane

Knjigu je napisao Dzozef Marfi... davno sam je citao... secam se samo sustine...

U principu govori o moci ljudskog uma. Kako se ljudskim umom moze uraditi sve.
Sve potice od mozga. Knjiga predstavlja neke od tehnika, kako ovladati umom.

Za ljudski um nista nije nemoguce. Verujete li u to?

Ja licno verujem u to. Da um utice na sve... da "razmisljanje" utice na nasu podsvest koja dalje kreira nas zivot.

Pogotovo onaj deo vezan za um... "ako jako pozelis nesto, sigurno se ostvaruje"...
naravno ne pada sve sa neba... ali mi je vazan taj momenat kada zapocnem razmisljanje u vezi bilo koje stvari... kasnije, mogu da primetim kako se celo bice vodi po tome.

Ja sam od onih "budala" koji veruju da snagom uma moze planeta da se zaustavi.
Koliko je jak ves um?



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 9:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se u potpunosti sa tobom ohanzee .. od uma i od mozga poticu sve nase dnevne radnje i sva nasa dnevna razmisljanja .. a naravno sto se tice mozga za njega nema granica samo je pitanje toga kako sva nasa chula mogu da se sklope i da se jednostavno napravi neka granica izmedju moguceg i nemoguceg ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kada pogledamo malo sire... mnogo sire...
sve ovo sto vidimo oko nas je UM stvorio... snagom uma moze i pejzaz da se menja... zar ne?
bez obzira sto bi neko rekao da su to razne masine uradile... ko je izmislio te masine? covek naravno. cime? umom!
snagom uma smo uspeli da reke pretocimo u jezera, da jedne oblike energije menjamo u druge...

a ono sto mene najvise interesuje je "precica" do tih rezultata...
da ljudski um "direktno" moze da utice na razne sile...
prvo uticaj na sopstveno telo i sopstvenu energiju... pa onda na tudje telo i energiju i razne druge sile i pojave...

znamo da po indijanskoj mitologiji, ljudi su prizivali kisu (to mi je prvo palo na pamet)... recimo da je to tacno... kako su prizivali? vatrom? igrom oko vatre?
verovali su da mogu da prizovu kisu i kraj... eto kise...
taj oblik moci ljudskog uma me najvise interesuje...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee,na sta tacno preciziras temom? nisam siguran da li sam te razumeo,ali mislis da je moguce da se umom utice na materijalan svet oko sebe?

_________________
здраво кензо !!!
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^^ uzmedju ostalog i to... mada za sada taj deo je cista fikcija.
stavljam akcenat na SNAGU UMA

Citat:
Ja licno verujem u to. Da um utice na sve... da "razmisljanje" utice na nasu podsvest koja dalje kreira nas zivot.
...ovo uglavnom.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
^^^ uzmedju ostalog i to... mada za sada taj deo je cista fikcija.
stavljam akcenat na SNAGU UMA

Citat:
Ja licno verujem u to. Da um utice na sve... da "razmisljanje" utice na nasu podsvest koja dalje kreira nas zivot.
...ovo uglavnom.


Asocijacija: moć (auto)sugestije, placebo efekat?

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
..::EvA::..
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Jan 2008
Poruke: 63
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da je um mocna stvar. ne svemoguca, ali mocna.

_________________
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 11, 2008 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
^^^ uzmedju ostalog i to... mada za sada taj deo je cista fikcija.
stavljam akcenat na SNAGU UMA

Citat:
Ja licno verujem u to. Da um utice na sve... da "razmisljanje" utice na nasu podsvest koja dalje kreira nas zivot.
...ovo uglavnom.


Confused ovo je neka dubokoumna tema!
Ja verujem u podatak da covek tokom svog celog zivota ne uspe da iskoristi vise od 15% svog ukupnog kapaciteta(mislim na prosecnog coveka)! Svi ostali koji su uspeli da predju ovu granicu,su superljudi Laughing kao onaj mali u meksiku koji sa 12 godina drzi predavnja na fakuletu(mislim da mu je dovoljno da procita jednom knjigu da je u potpunosti memorise)!

_________________
здраво кензо !!!
 
Ce___
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 32
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 3:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa i da mozes da memorises knjigu iz jednog citanja, ne bi razmisljao tako kao sada nuklearni, veruj mi.
I ljudi ne koriste 15%, vec max 8%, materijalni svet je oko tebe pa ti mozes da pokreces sve to svojim rukama, nogama, a da podignes kasiku rukom je normalna percepcija za ljude, ali sta bi bilo kad bi bio svestan da to uradis svojim umom. Kako bi se tek onda osecao?
Pa i taj mali ne zna kako je uspeo sve to sa 12 god!!!

_________________
I know that I hung on the tree lashed by
winds Nine full nights,
And gave to Odin,Myself to Myself,
On that tree the depths of whose roots No one knows.
No bread sustained me Nor goblet. I looked down. I gathered the runes, Screaming I gathered Them;
And from there I fell Again.
 
^^CRNOGORKA^^
~..Hail Mary..~
~..Hail Mary..~





Datum registracije: 08 Maj 2007
Poruke: 6342

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 4:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee svaka čast za temu, baš mi se sviđa..New Spiral
Mogu samo reći da se u potpunosti slažem s' tvojim mišljenjem u vezi ove teme... Wink
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 7:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Asocijacija: moć (auto)sugestije, placebo efekat?

da... jeste isprva asocijcija... i mogla bi autosugestija da se jednim delom poistoveti sa ovom temom... stim sto autosugestija je svesno "kritikovanje" samog sebe zarad promena nekih stavova i td....
na podsvest se ne moze uticati tek tako... primera radi... nesto zasta smatramo da je za nas nemoguce uraditi... recimo imamo strah od visine... postoje tehnike kojima uticemo na podsvesni deo uma kako bi prevazisli taj problem... autosugestija nema dodirnih tacaka sa ovim...
podsvest je ta koja utice na dobar deo naseg zivota... fobije su pogotovo vezane za podstvst... ovo mi je bio samo neki prost primer...

Citat:
Confused ovo je neka dubokoumna tema!
Ja verujem u podatak da covek tokom svog celog zivota ne uspe da iskoristi vise od 15% svog ukupnog kapaciteta(mislim na prosecnog coveka)! Svi ostali koji su uspeli da predju ovu granicu,su superljudi Laughing kao onaj mali u meksiku koji sa 12 godina drzi predavnja na fakuletu(mislim da mu je dovoljno da procita jednom knjigu da je u potpunosti memorise)!


slazem se... za nas je um i dalje jedna velika nepoznanica...

sinoc sam gledao jednu emisiju na Discovery-ju... The incredibles ... tako nesto... ovo mi je svez primer...
Dvojica likova... jedan uci ovog drugog kako da kontrolise um, kako da ga dovoljno otvrori da mu jedna stvar postane moguca... uzmu celicnu armaturu od 2m, stanu jedan ispred drugog i stave grajeve na donji deo vrata, ispod grkljana... i krenu jedan prema drugom i tako saviju armaturu na sredini Shocked ... celicnu armaturu!

gledaliste sta sve rade tibetanski monasi? do kog stepena oni razviju svoj um Shocked

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ce___ je napisao/la sledeće:
Pa i da mozes da memorises knjigu iz jednog citanja, ne bi razmisljao tako kao sada nuklearni, veruj mi.
I ljudi ne koriste 15%, vec max 8%, materijalni svet je oko tebe pa ti mozes da pokreces sve to svojim rukama, nogama, a da podignes kasiku rukom je normalna percepcija za ljude, ali sta bi bilo kad bi bio svestan da to uradis svojim umom. Kako bi se tek onda osecao?
Pa i taj mali ne zna kako je uspeo sve to sa 12 god!!!


slazem se sa tobom Ce__ ali zasto se to nije svima nama desilo u 12. godini?? Kako to da neko (Anstajn npr.) jos u njegovo vreme kada je drustvo tek pocelo da se ravija,on uspeo da toliko "otkrije",a danas pored svega (neta,komp.,...) nikako da se pojavi neki covek koji ce da uradi nesto poput njega???

Ohanzee Smile oni tibentanski klinci sto trpe onolike udarce po glavi i drugim delovim to rade na foru tj. nije stvar u mozgu vec u treningu kao i za te sa armaturom! stvar je u ljudskom telo i njegovoj sposbnosti da se adaptira!

_________________
здраво кензо !!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Moć podsvesti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon