www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Plašite li se da će nas zamijeniti roboti?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 2:39 pm    Naslov poruke: Plašite li se da će nas zamijeniti roboti? Na vrh strane Na dno strane

bojite li se toga da će nas zamijeniti roboti koji mogu razmišljati,koji će biti daleko savršeniji od nas ljudi,sudeći po tome kako današnja tehnologija napreduje..bojite li se toga da će nas roboti zamjeniti na našim radnim mjestima?


_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne bojim se. daleko je taj znanstveno-fantastični film... tehnologija jeste napredovala i napreduje, al ipak, još dugo (ako uopšte) če doći do toga da če nas roboti ili neka druga umjetna inteligencija zamjenit. ljudi smo emotivna bića, emocija se uklapaju u naš posao, na različite načine, nije sve u efikasnosti. više se bojim očul ikad dočekat penziju... al to je več druga priča

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislis li ako dosegnu do umjetne inteligencije da nece doseći i do emocija, mogu biti daleko savrseniji,inteligentniji,strucniji i duzeg zivotnoga vijeka, ja se pomalo plasim toga da ce nas jednom ta tehnologija unistiti

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
--hell_soul--
..:: sve si mi ti ::..
<b>..:: sve si mi ti ::..</b>



Godine: 34

Datum registracije: 18 Dec 2007
Poruke: 9354
Mesto: **over the sky**

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vidis kissy...vjestacka inteligencija mora da pociva na bioloskim materijama uzajmano povezanim sa mehanickim sistemom,raznim procesorima,otvorenim magistralama,provodnicima i poluprovodnicima..itd..itd.. tj.sa hardverom.. bioloskom materijom upravljaju nanoroboti (a kao sto znamo sve sto je biolosko izumire tj.sve sto se sastoji od zivih celija izumire)... postoji mogucnost stvaranja vjestacke inteligencije koja bi zamjenila covjeka u mnogim pravcima..(ako vec i ne postoji,ali se sve to krije od javnosti) ali i da se to desi ona ce biti kontrolisana i sto je najvaznije-ne moze da ima ikakve emocije...
za info.. 'primitivna' vjestacka inteligencija postoji...

_________________

--_make love not war_--
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 17, 2008 8:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*kissy* je napisao/la sledeće:
mislis li ako dosegnu do umjetne inteligencije da nece doseći i do emocija, mogu biti daleko savrseniji,inteligentniji,strucniji i duzeg zivotnoga vijeka, ja se pomalo plasim toga da ce nas jednom ta tehnologija unistiti


razumjem ja tvoj strah, al vidi. nekad je prkletinja bio i avto, pa se narod navik'o, šta više, bez njih smo ko bez nogu. Sa umjetnom inteligencijom je isto. Kompjuter kojeg upotrebljavaš je več umjetna inteligencija, radi stvari koje ti smislit ne možeš i to nevjerovatnom brzinom, a da li je sposoban racionalno razmislit? Nije i neće dugo biti.

Kažeš da če nas tehnologija uništiti. To več čini, polako al sigurno... Zagađenja prirode su posljedice sve tehnologije koju imamo, više nas brine kako potrošiti energiju nego kako sačuvati, za to brine ta naša tehnologija.

Imaš opravdan strah, ali da če ti roboti umjeti da racionalno razmišljaju, unose emocije u svoj rad i odnose, po meni neće. Zašto? Odgovor koji se sam nameće je da i taj "program" moraju ljudi (oni od krvi i mesa) da mu programiraju, znaći neće biti sposoban emociju spontano prikazati, neće imati ni loših dana, ni dana kad su presretni jer jim je na ulici neko zaželio dobar dan... Današnji roboti su sposobni puno toga, al da ti savjetuju, da plaču sa tobom, da se smiju sa tobom nisu sposobni, i neće ni biti. Može se i sad u robota programirati smijeh, al je taj smijeh ograničen na "dugme" koje valja stisnuti da bi se taj stvor smijao dakle...

Kissy, znam da nisi djevojka te sorte, al ti polažem na dušu, uživaj dok je ovako, dok znaš da ti samo tvoj dragi, tvoja prijateljica mogu da vrate emocije, šta če biti za 100 godina, ne brini. Mene više od toga brine očel uopšte biti moguće da živimo, jer kako smo krenuli, bogami loše nam ide.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 17, 2008 8:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"roboti" su u nekima posao vec uzeli... davno su izmisljeni potpuno automatizovani sistemi za masovnu proizvodnju... pa je covek u neku ruku ostao bez posla...
kolika je verovatnoca da vestacka inteligencija dostigne nivo ljudske inteligencije... nemam pojma... mislim da je to nemoguce... mislim, da koliko god bude dobro programiran taj vestacki "mozak" i bude do te mere napredan da razvija samog sebe, nece dostici nas nivo...
masi ne ce nas zameniti u skoro svim sverama zivota, neminovno je... ali ce neke stvari ostat nama...
nece nas vestacka inteligencija da unisti... vec neki asteroid ili zmrtonosan virus

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 17, 2008 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se sa vama u potpunosti,ali opet pomalo se bojim toga napretka tehnologije,da ce prevršiti sve granice i uništiti naš ljudski rod...već sada mnogo štete i zrače te izazivaju teške i smrtonosne bolesti
"Tehnologija vas ne čini manje glupim, samo vas čini glupo brižnim "
Kjell A. Nordstrom

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Plašite li se da će nas zamijeniti roboti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon