www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Lada :D
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 15, 2008 3:02 pm    Naslov poruke: Lada :D Na vrh strane Na dno strane

Prosto mi je neverovatno da ovde nema nikoga ko vozi i voli Lade Smile Ja imam 2105 Ladilaka iz `86 i mehanika mu je poprilicno ocuvana ali je enterijer od starosti i nepaznje propao... Sad sam se bacio na stekanje para da je malo sredim .. bilo bi lepo Smile

Ukoliko ima jos ljudi koji voze Lade nek se jave ovde da razmenjujemo iskustva i resavamo probleme Smile


 
MAGICMASTER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Sre Jan 30, 2008 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sjajna ideja.. Veliki sam ljubitelj Ladi i poynavalac istih... Posedujem Ladu 2109 ili kod nas nayvanu Samara...

Za svaku pomoc sam tu samo se javite...
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 31, 2008 12:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Magic, reci mi plz, jesu samare radjene samo sa onim motorom od 1500ccm ? Jer ja na koju god sam naisao video sam oznaku 1500s pa me zanima da li su radjene sa jos nekim motorom?
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 31, 2008 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radjene su...
Moj cale je vozi 1300ccm samaru...
Inace obozavam lade, ako da Bog vozicu Nivu jednog dana...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
MAGICMASTER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Ned Mar 02, 2008 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Magic, reci mi plz, jesu samare radjene samo sa onim motorom od 1500ccm ? Jer ja na koju god sam naisao video sam oznaku 1500s pa me zanima da li su radjene sa jos nekim motorom?


Radjene su sa dve vrste motora od 1298 (1300) i 1495 (1500) ccm...

Posle 1999. godine, znaci poslednje serije Lade Samare koje su uvezene u Srbiju poseduju i dizel motore!

Dalje ono s u oznaci 1300s ili 1500s oznacava da automobil ima 5to stepenu transmisiju, tj. menjac! A taj peti stepen ili peta brzina mnogo znace kod Lada... U pogledu potrosnje i brzine...


@ Tripper mogu ti reci da su Lade Nive proizvedene poslednje dve godine za rusko trziste jer se ne izvoze nigde van nje, pod nazivom Cherolet Niva i da su znacajno restilizovane a da su unatra pravo osvezenje na sve sto je dosada vidjano kod lada... Fabrika iz Toljatija je napravila pravi potez saradnjom sa General Motorsom...
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 02, 2008 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda to s oznacava 5to stepenu transmisiju kod Samare, ja imam 2105 ladu 1300s oznaka i imam 4 brzine Smile

Inache Niva se super probija na svetskom trzistu... tako da je i moja zelja da je jednom kupim Smile ako ne Nivu onda sigurno ovu novu Samaru ili ti Ladu 112 Smile
 
MAGICMASTER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Pon Mar 03, 2008 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Mozda to s oznacava 5to stepenu transmisiju kod Samare, ja imam 2105 ladu 1300s oznaka i imam 4 brzine Smile

Inache Niva se super probija na svetskom trzistu... tako da je i moja zelja da je jednom kupim Smile ako ne Nivu onda sigurno ovu novu Samaru ili ti Ladu 112 Smile



To S oznacava specijal kod LADA, posto su se Lade pravile sa 4 stepena prenosa! Ja mislim da Rive imaju samo 4 stepena prenosa... Posto se jos nisam susreo sa nijednom koja ima 5 stepeni. Mada ih je danas sve manje!

Niva i dan danas predstavlja pojam za terensku voznju. Iako je dolaskom GMa koji ju je modernizovao nakon skoro 30 godina izgubila dosta od tog terenskog. Povecan joj je medjuosovinski razmak i pocela je proizvodnja Nivi sa 5 vrata!

A sto se tice nove Samare, ili 112 ona se vise ne prodaje kod nas. Jedino ako nadjes u nekim zalihama. 110 i 112 su zamenile Lade Kaline ili LADA 1118 i LADA 1119! Dobar auto, ali ipak sam pre za 112. Solidno se pokazala i ni delovi nisu skupi. Jedini problem je to sto Zastava koja je uvozila i obezbedjivala najveci broj delova za Lade, stare i nove je zbog proizvodnje Zastave 10 i Opel Astre Clasic prestala da uvozi delove za Lade kako bi ih sto vise potisnula sa trzista, pa se za razne delove ceka dosta dugo! Pogotovu ako je neki deo koji redje strada, tipa nosac motora, kvaka na vratima i slicno... Pa si cesto prinudjen da uzimas polovne delove...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 03, 2008 1:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vozio sam Samaru, davno, davno još. Ma tenk od auta, nije se kvario, samo puni i vozi!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
MAGICMASTER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Uto Dec 08, 2009 10:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo za sve ljubitelje lada da ih obavestim da je letos osnovan zvanični klub za područje bivše Jugoslavije, podržan od strane distributera lade, kao i od servisera.

Ime kluba je LADA FAN CLUB, a nalazi se na web adresi http://www.ladafanclub.com/

Izvinjavam se moderatorima i administratorima za ovo malo marketinga... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Nadam se da se ne ljute....
 
srki1.prvovencani
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 09 Feb 2010
Poruke: 1

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 12, 2010 8:41 pm    Naslov poruke: lada kalina,,1.6 16w Na vrh strane Na dno strane

kako nema ,,,druze,,,kupio sam sebi novu ladu,,,znaci zakon,enterijar,exterijer sve full,udobnost,,,opet bi je kupio
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> Lada :D Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon