www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Krist/Hristos – da danas dođe... ?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2011 5:23 pm    Naslov poruke: Re: Krist/Hristos – da danas dođe... ? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Kada bi se Isus Krist (Hristos, Isa) danas vratio među ljude – što bi se desilo? Što mislite kako bi on reagirao, što bi prihvatio a što ne? Što bi nastavio a što prekinuo?

Kako bi Isus reagirao na svu ovu mržnju među narodima? Na siromaštvo? Na opću zapostavljenost pravih ljudskih vrijednosti? Na nemilosrdno bogaćenje, pohlepu, zlo, ratovanja, glad i sve ostalo što se dešava?

Bi li nas spasio? Bi li pomogao ili bi samo uvidio (opet) da smo nepopravljivi, gubeći svaku nadu u nas?



Isus je već učinio mnogo toga za nas. Kao sin Božiji platio je za naše grehe svojom krvlju, vaskrsao i dokazao da smrt možemo pobediti samo ako to želimo.
Mi imamo šansu da se pokajemo za svoje grehe i sjedinimo sa Isusom sad, ovde na zemlji da bih zadobili život večni sa Njegovim drugim dolaskom.
On svakako je sam rekao neće doći nego do poslednjeg dana. Dao je jasne znake Njegovog drugog dolaska i put kako da se pripremimo za susret sa Njim ako želimo. Na nama je odluka.
O Njegovoj reakciji kada bih se slučajno pojavio ja kao vernik ne mogu suditi niti želim pretpostavljati.
Verujem u Njegov ponovni dolazak kada će On definitivno rešiti problem zla koji vlada na ovoj planeti.


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 08, 2011 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Isus nikada neće doći, to je prvo. Drugo, i ako nisam u pravu, i ako dođe, na krst sigurno otići neće kao prvi put, jer shvata svu uzaludnost takvog čina. Oprati naše grijehe, primiti ih na svoju dušu i tijelo, bio je i tada uzaludan pokušaj, po svemu sudeć, i mislim da je svjestan toga. Nikada nam neće pomoći, jer nismo u stanju pomoći sami sebi. Dobrota je nestala, zlo je zavladalo, iskonsko i duboko. Zašto da silazi? Radi koga? Sve čemu nas je učio nalazi se samo u riječima, ne i u djelima, ne i u nama samima.


Pa...kako rekoh prvi put, tako i ostajem pri svome. Dodat ću samo da lično i možda na moju žalost nisam u stanju da povjerujem u uskrsnuće Isusovo. U njega kao u ličnost nisam mnogo sumnjala i vjerujem u njega, ali samo kao u čovjeka koji je želio svijet učiniti boljim. Ne moram vjerovati u njegovo uskrsnuće da bih bila dobar čovjek i da bih proživjela ostatak svog života ne čineći drugima ni sebi zlo. Moj skepticizam i nepovjerenje u djela ljudi su ponekad strašna stvar.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 02, 2012 10:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:


Pa...kako rekoh prvi put, tako i ostajem pri svome. Dodat ću samo da lično i možda na moju žalost nisam u stanju da povjerujem u uskrsnuće Isusovo. U njega kao u ličnost nisam mnogo sumnjala i vjerujem u njega, ali samo kao u čovjeka koji je želio svijet učiniti boljim. Ne moram vjerovati u njegovo uskrsnuće da bih bila dobar čovjek i da bih proživjela ostatak svog života ne čineći drugima ni sebi zlo. Moj skepticizam i nepovjerenje u djela ljudi su ponekad strašna stvar.



Zašto gkukolj? Zašto tolika sumnja u Hrista kao "prvenca iz mrtvih", našega spasitelja?
Nije On dzaba razapet na krst za nas, samo kao čovek. Gospod u telu čoveka kao bezgrešnoga bića platio je životom za nas grešnike da bi smo se mogli ponovo vratiti Njemu.
To je bila jedina šansa. Ali nažalost zlo je tolko ovladalo zemljom i samim ljudima. Toliko smo zaslepljeni ovozemaljskim brigama i stvarima koje ništa ne znače za dobrobit naših duša. Nečiste sile nam ne daju mira, borba je neprekidna i sve teža i teža...
Isus nam je svojim vaskrsenjem pokazao kako će to biti i jednom sa nama.
I dan danas ostade nam i post i pričešće, okajanje greha kao sjedinjenje sa Njim ovde na zemlji i tako sve do samoga kraja.
Uzalud sve bez Hrista. Zamisli evo samo primer kada dođe po drugi put po svoje sledbenike, čiste duše koje su mu se predale u ovom svetu. Kakva li će to radost samo biti, a tek kukanje i vapaj onih koji svojom nevericom potratiše život svoj na bespotrebne stvari ulažući u bogatsvo obog sveta.
Otrgni se od te neverice, nije to tako teško. Wink
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 03, 2012 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:
gkukolj je napisao/la sledeće:
Pa...kako rekoh prvi put, tako i ostajem pri svome. Dodat ću samo da lično i možda na moju žalost nisam u stanju da povjerujem u uskrsnuće Isusovo. U njega kao u ličnost nisam mnogo sumnjala i vjerujem u njega, ali samo kao u čovjeka koji je želio svijet učiniti boljim. Ne moram vjerovati u njegovo uskrsnuće da bih bila dobar čovjek i da bih proživjela ostatak svog života ne čineći drugima ni sebi zlo. Moj skepticizam i nepovjerenje u djela ljudi su ponekad strašna stvar.
Zašto gkukolj? Zašto tolika sumnja u Hrista kao "prvenca iz mrtvih", našega spasitelja? Nije On dzaba razapet na krst za nas, samo kao čovek. Gospod u telu čoveka kao bezgrešnoga bića platio je životom za nas grešnike da bi smo se mogli ponovo vratiti Njemu. To je bila jedina šansa. Ali nažalost zlo je tolko ovladalo zemljom i samim ljudima. Toliko smo zaslepljeni ovozemaljskim brigama i stvarima koje ništa ne znače za dobrobit naših duša. Nečiste sile nam ne dajumira, borba je neprekidna i sve teža i teža... Isus nam je svojim vaskrsenjem pokazao kako će to biti i jednom sa nama. I dan danas ostade nam i post i pričešće, okajanje greha kao sjedinjenje sa Njim ovde na zemlji i tako sve do samoga kraja. Uzalud sve bez Hrista. Zamisli evo samo primer kada dođe po drugi put po svoje sledbenike, čiste duše koje su mu se predale u ovom svetu. Kakva li će to radost samo biti, a tek kukanje i vapaj onih koji svojom nevericom potratiše život svoj na bespotrebne stvari ulažući u bogatsvo obogsveta. Otrgni se od te neverice, nije to tako teško. Wink


Samo se čini da nije teško, moja dragana. Crying or Very sad Ali...zar moramo vjerovati u njegovo vaskrsnuće da bi bili bolji ljudi? Zar moramo čekati da nam se vrati da bi kroz život činili dobro i bili onakvi kakvim nas je on učio? Zašto nismo u stanju da cijenimo dobra djela i pominjemo ih?Malo je onih koji će poći sa njim, ako vaskrsne, jako malo. Ja sigurno nisam od tih i za svog života imam previše grijeha koje okajavam kako mogu i znam, činim sve da ne zaboravim ali da ne ponovim, činim dobro mnogo više nego prije, ali sam i dalje jednako grešna pred sobom, Bogom i ljudima i bitno je da to u duši znam. I da oprostim. I da ne ponovim. A čekati Isusa je teško i nije za moje snage.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2012 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:

Samo se čini da nije teško, moja dragana. Crying or Very sad Ali...zar moramo vjerovati u njegovo vaskrsnuće da bi bili bolji ljudi? Zar moramo čekati da nam se vrati da bi kroz život činili dobro i bili onakvi kakvim nas je on učio? Zašto nismo u stanju da cijenimo dobra djela i pominjemo ih?Malo je onih koji će poći sa njim, ako vaskrsne, jako malo. Ja sigurno nisam od tih i za svog života imam previše grijeha koje okajavam kako mogu i znam, činim sve da ne zaboravim ali da ne ponovim, činim dobro mnogo više nego prije, ali sam i dalje jednako grešna pred sobom, Bogom i ljudima i bitno je da to u duši znam. I da oprostim. I da ne ponovim. A čekati Isusa je teško i nije za moje snage.



Znam, mislila sam na sumnje. Samo kažem da Hrista bi trebali prihvatiti onakvoga kao što nam Sveto Pismo govori. Boga kako nam je tu predstavljen. Dakle, prvo bi trebali izbaciti sumnje iz sebe. Jer sumnja odvraća od prave istine i Božije blagodati. Dakle otkolimo te satanističke sumnje iz sebe da bih primili Hrista u sebe.
Verovanje u Isusovo vaskrsnuće je samo verovanje u Božiju reč.
Bez obzira na to kako ko veruje, u pravu si da od toga ne ovisi koliko ćemo biti dobri ljudi i činiti dobro. To nam je zadatak ovde na zemlji, to je ustvari ispunjavanje Božijih zapovesti.
A ispunjavanje Njegovih zapovesti nije pod moranje. To je povratak Gospodu. Ono što On najviše za svakoga od nas želi.
Dakle poštujmo Njegove uslove svetosti .
Jer i sam je rekao;"Budite sveti jer sam i ja svet".
Ako želimo večno s Njim da prebivamo moramo smiriti dušu svoju još ovde dok smo, jer ovakvi kakvi smo takvi prelazimo u večnost.
To je teška borba za svakoga od nas. Preteška. Ali moramo prvo verovati Bogu i u Njegovu milost. Drugo poštovati Njegove zapovesti koliko god je to moguće. Truditi se biti što bolji ljudi. Sećati se svojih greha, obavezno ispovedati šta god smo činili loše i pričešćivati se što češće,tako da nas nečiste sile sve manje uznemiravaju. Isto tako vežbati smirenje. Smirenje je jedno od najosnovnijih osobina svetosti. Jer smirenu dušu nečiste sile ne mogu ometati. Onaj koji je uspio u tome da pretrpi sve sa smirenjem blago njemu.
I nemoj gkukolj da te više čujem da ti nisi od tih koja će poći s Njim u poslednji dan. Smile
Ne smeš sumnjati u Gospodnju milost. Samo čisti dušu od prljavština na koje su te nečiste sile navele i ne odvajaj se od Njega. Wink

 
Kosovce.3
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 63

Datum registracije: 10 Nov 2010
Poruke: 269

norway.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2012 3:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hehehehe,blago onom ko ne videvsi veruje!
Hrist je uvek medju nama, u nama, sa nama, ispred i iza nas.Sve ostalo je stvar verovanja sto proizilazi iz pripadnosti odnosno, zavisi i od vaspitanja.

,,Cini dobro, da ti dobro bude, jer kojom merom meris duplom se vraca,,!
Ljubav je Bog, u ljubavi je spas, ko nema srca i duse neka i dalje cini zlo sebi, jer cineci drugima, sebi cinimo.
Amin! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
LJUBAV NEMA ALTERNATIVU!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Krist/Hristos – da danas dođe... ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon