www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Majke koje napustaju svoju djecu
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 10, 2008 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Boky hvala ti na lijepim rijecima za mene...nema savrsenstva pa tako ni ja kao roditelj nisam savrsena , grijesim , ali se borim da ispravim svoje greske i cijelo vrijeme ucim nesto novo.

Medjutim , te osobe koje kako ti kazes ne zele tu "brigu" moraju o toj "brizi" da razmisljaju mnogo ranije , onog trena kada krenu BiiiiP da jedu , a kad se ta "briga" rodi onda je kasno brinuti.

Ja da imam vlast obavezno bih uvela cas djeci u srednju skolu gdje bi ih psihicki ubijala i bombardovala temama o porodu , djetetu , o abortusu i takviom stvarima...za mene bi to bio glavni predmet koji bi i na maturi morali polagati. I previse je se omladini pustilo da samo rjesavaju. Nazalost majki koje ostavljaju djecu su vecinom te mlade majke koje nisu "spremne" da odgajaju dijete , ali su i te kako spremne da jedu BiiiiP grrrrrrrrrrr
Sva se najezim kad pomislim na sve te "majke"....

Jesi li ti Boky trazio od svojih roditelja da se rodis?Jesi li ti kriv zato sto recimo tvoja majka ili otac jednostavno eto misle da nisu obisli dovoljno diskoteka i tuluma pa ce te ostaviti?

Glupost cista...i uvijek kazem i stojim iza svojih rijeci....NIKAD ama bas NIKAD ne bih ostavila svoje dijete jedino kada bi me od njega vodili 2 metra ispod zemlje.

Dokle god omladina ne dobiju u svijest svoje lude glave sta je i kakve obaveze nosi sa sobom onih 5 minuta ljepoga..dokle god im se ne prikaze da to nije bauk i da se uz podrsku bliznjih ali i okoline moze zadrzati dijete nema nama napredka u tom pogledu.

Doduse ja vidim koliko te podrske nema nimalo i koliko je tesko biti samohrani roditelj , jer nemas razumijevanja ni od bliznjeg ni od okoline ali ni od drzavnog sustava....


Ama ja kad pisem o ovakvim temama pojela bih samu sebe od bijesa...NIKAKO OSTAVITI DIJETE..ukljucite mozgove prije no sto do zacetka novog zivota dodje.
New Evil



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Pinki.funclub
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Sep 2008
Poruke: 173
Mesto: RS

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moram i ja da pohvalim crnog bisera, iako sam novi na ovom sajtu ona je ubedljivo ostavila njajaci utisak na mene, Nemam reci, Crni bseru Svaka cast.

E glede teme, iako sam musko, ja neznam, ne shvatam, ne zelim da shvatim, bilo koji razlog zbog kojeg bih neka Majka mogla da odbaci plod svoje utrobe.Ja mislim da ne postoji ljepsa stvar nego podariti zivot nekom ljudskom bicu.I onda ga odbaciti, neznam meni to ne ide u glavu.....

_________________
» . . . No dakle, tko si ti? - Dio
sam one sile što vječno želi
zlo, a vječno stvara dobro«.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ću postati majka uskoro, u februaru je porođaj, i ne zaista, da nemam uslova i finansijskih sredstava, ne bih ni pravila to dete. Da, krivim majke koje napuste svoju decu. Zašto ih prave kada su svesne toga da ne mogu ih odgajati? Takve osobe ne zaslužuju život jer isti oduzimaju svojoj deci(ta deca ne mogu živeti kao sva iz porodica, uvek će im faliti ljubav i toplina majčinog zagrljaja)...
 
[Ohanzee]
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 04 Sep 2008
Poruke: 491

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 10:50 pm    Naslov poruke: Re: Majke koje napustaju svoju djecu Na vrh strane Na dno strane

^^^

*kissy* je napisao/la sledeće:
Postoji li opravdan razlog zbog kojeg majka ostavlja svoje dijete,i izgubi svaki kontakt sa njim,od samoga rođenja??? Postoji li zbilja nesto sto opravdava majku koja to učini? Kakva je to osoba koja tako nešto može da uradi?


i Queen? postoji li?
mozda zena zatrudni u najboljim okolnostima... muskarac, ljubav, posao...
pa se igrom slucaja porodi u nekim drugim... muza kidnapovali teroristi i nestao sa lica zemlje... otac i majka joj preminuli 10 dana pre tremnina... najbolja prijateljica pocela da se drogira... privatnik kod koga je radila joj dao okaz jer je ostala trudna i ne isplati mu se da je ceka... pa zena teska srca mora da se odvoji od deteta... nema osnovnih uslova za egzistenciju... da dete u neku ustanovu jer ce se neko bolje brinuti o njemu jer je ona nacisto skrhana.... mozda se vrati za koju godinu dok ojaca, mozda i ne...

i... ima li neki razlog? jedan? bilo koji? neverovatan scenario?

lako je reci... ja imam uslova... nije mi jasno kako neko ima drugo misljenje.... sta im je?
jesi li ikada razmisljala o nekom drugom scenariu sem onom 'idealnom'?
daj malo da apsolviramo temu? moze?

_________________
Kada počinjemo da verujemo u čuda?
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 6:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Majka koja napusti dete je u gubitku dosta toga a posebno je u gubitku gledanja njenog deteta kako raste i kako se razvija u osobu.

Da li postoji opravdan razlog ? Da .. postoji .. recimo ako je devojka silovana i ne zeli jednostavno da ima nista sa tim detetom .. ali .. isto tako .. ta ista devojka moze da odgoji to dete i da to dete prosto bude njena " kazna " prema zlobnim ljudima koji su to uradili njoj .. znaci to dete moze da postane neko ko ce toj devojci biti kao " nagrada " zbog toga sto je presla preko svega sto se desilo iz proslosti i sto je jednostavno nastavila dalje sa zivotom sa detetom koje nije ni za sta krivo.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 1:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
recimo ako je devojka silovana


uff ovo je recimo specijalan slucaj,zaista. I jako je komplikovano rasclaniti neke stvari. To ostavlja velike oziljke. Prvo treba se izboriti sa tom traumom koju povlaci silovanje, plus to cinjenica da si u drugom stanju i da ti se zivot iz korena menja je.. zaista zastrasujuce. Zatim sama odluka zadrzati dete ili ne u toj situaciji. . .
Ne daj Boze nikome.

Pod uslovom da se deca radjaju samo iz ljubavi i u idealnim okolnostima, sve bi bilo sjajno i krasno i ...
Zaboravljamo da su ljudi razliciti, nazalost poznajem majke koje su se ipak odlucile da zadrze dete ali tom istom detetu uskracuju tu istu ljubav za koju mi kazemo da detetu neprikosnoveno pripada.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 3:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baš tako :LOL:

Isto tako postoji dosta drugih razloga za koje postoji opravdanost .. naprimer .. ako je majka zavisnik od droge i jednostavno oće da promeni svoj život iz korena i da se oporavi od toga, dete u tom trenu je nešto što sigurno ne bih poboljšalo situaciji ..

...ali to ne mora da znači da sad svaka majka treba to da radi .. kao što si i rekla .. postoje neke majke koje i bez ljubavi i bez ičega odvajaju decu što je još gore nego da preda dete nekom drugom.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 18, 2008 4:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vrlo sam podeljenog misljenja po ovom pitanju...s jedne strane mislim da ne treba svako da bude roditelj (mozda surovo zvuci, ali je tako)...nisu svi sposobni da se detetu dovoljno posvete, da mu pruze dovoljno paznje, ljubavi, vremena i svega onoga sto mu je potrebno za pravilan rast i razvoj...dakle, razumem parove ili pojedince koji se odlucuju na abortus ili na davanje dece na usvajanje...zelite za svoju decu sve ono sto im vi ne mozete, nemate ili ne umete pruziti (ili ovog ili onog razloga, objektivnog ili ne)...s druge strane, nagledala sam se i naslusala svega i svacega vezanog za napustenu decu (nesto zbog fakulteta koji studiram, nesto zbog interesovanja koja imam, a nesto spletom zivotnih okolnosti)...od toga kakva su stanja po domovima, o zdravstvenoj nezi koju ta deca imaju, obrazovanju i vaspitanju koje dobijaju pa sve do toga kakve su teskoce koje ih cekaju tokom procesa usvajanja i, kasnije, adaptacije na zivot u novoj porodici...

ne znam...trebalo bi vrlo pazljivo odmeriti sta je od dve solucije bolje za dete...da li da raste u porodici u kojoj nema sve sto mu je potrebno (s druge strane, ko od nas pa to ima? odrasli smo u mozda neidealim porodicama i jos manje idealnim uslovima pa nam danas 'nista ne fali', makar na prvi pogled...naravno, ima i onih drugih, manje srecnih...mozda cak i u vecem broju...surova stvarnost nasa je nazalost takva) ili da prolazi kroz vrlo stresan (slobodno citaj 'mucan') proces usvajanja...verujem da ne postoji 'recept', da bi svaka zena/par (jer nekako ne vidim zasto bi se otac deteta iskljucivao iz cele price...ok, par nije vencan, mozda se cak i ne voli, ali dete je i jednog i drugog roditelja podjednako...zasto onda price o majkama koje napustaju decu? gde su u toj prici ocevi koji bi ih prihvatili ako ih majke vec odbace?) trebalo da odluci za sebe...ipak je njihov zivot i zivot njihovog deteta u pitanju

u svakom slucaju, smatram da podrska koju socijalno ugrozeni slojevi drustva dobijaju nije adekvatna...da je bolja, mozda nam domovi za nezbrinutu decu ne bi bili dupke puni, a klinike/bolnice na kojima je moguce izvrsiti abortus prebukirane...lako je donositi sudove, uperati prstom i govoriti 'ja ovo ili ono nikad ne bih...', 'nema sanse da...' i tome slicno...lako je prati ruke od odgovornosti mislju 'pa to nije moj zivot...sta se to mene tice?'...jer tice nas se...svih nas...celog drustva...potrebno je na umu imati 'a sta da to jeste moj zivot?' i pomoci na nacin na koji bismo mi tada zeleli da se nama pomogne...ili, ako vec nista drugo, drzati jezik za zubima i ne ciniti situaciju jos gorom...teska rec (a palo ih je ovde, hvala bogu, dosta), verujte mi, odmaze...jos kako

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
gde su u toj prici ocevi

e lepo si ovo spomenula..ja se sve kanim da spomenem doticne persone,ali kao sto rece nekad neki profesor doktor (kako-li-se-zvase).. elem, bese u emisiji "KLjuc" tema "Abortus" i tu je gostovao doticni gospodin koji je sve vreme potencirao upravo to. Gde su ocevi? Sta je sa njima?
On predlaze da se danasnja omladina tj muskarci vaspitavaju tako da znaju da je to i njihova odgovornost. Zasto bi samo devojke nosile na savesti tu odluku?

Iskreno,nase drustvo u takvim situacijama i ocekuje da se muskarac, otac u startu odrekne tog deteta i ogradi od svega. On mora da se izivi,ili da gradi karijeru,ili da nastavi skolovanje ili vec nesto trece.

Zaista tuzno.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 12:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A jel mogu ja da se javim kao .. muški rod ? jel mogu ? ..

Ja koliko znam da je dete u utrobi majke a ne oca 9 meseci osim ako se nešto čudno ne desi pa promene način rađanja dece .. tako da .. ako majka neće to dete i ako odluči da ga ostavi .. da li otac može nešto da kaže ?

koliko ja znam .. majka je ta koja treba da doji dete kako bih se to dete hranilo .. znači ako majka neće to dete ... šta otac može da uradi osim, nažalost, da da podršku Confused

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 12:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^otac moze da ga uzme kod sebe. Zakonski to je dete isto toliko njegovo koliko i njeno.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste .. al kako ja da ga dojim ? veštačko mleko nije isto ko prirodno .. koliko ja znam .. odosmo offtopic .. al .. ipak je uz temu .. zar otac sam da ga čuva .. gde je majčinska ljubav ?

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Majke koje napustaju svoju djecu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon