www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zrenjanin
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 10:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zrenjanin je grad u kome sam, posle Beograda, najcesce. Od moje kuce mi treba jedno 55 minuta, tako da ga smatram za prigradsko naselje Very Happy
Verovatno cemo u buducnosti u Zrenjanin putovati metroom Very Happy

Inace, lep je grad, pogotovu centar, nije bas mali (ima najvecu povrsinu od svih vojvodjanskih gradova), ima finih mesta za setnju, za izlazak, narod je veoma prijatan.

I sto je najvaznije, moja ljubav je tamo Smile
(jos malo, dok je ne dovedem ovde Wink )



_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
Nightmare
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 2933

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 12:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidim ja, docices ti ovamo Leggy. Ima sosa da te privede i da cutis. Very Happy

_________________
The sun is the same in a relative way but you're older, Shorter of breath and one day closer to death.
 
Nightmare
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 2933

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 11, 2005 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

VISEĆI PEŠAČKI MOST - Pušten je u saobraćaj 1962. godine i predstavlja jedinstven objekat ove vrste od čelika i betona. Noseća površina mosta visi na dva stuba-jedan je u vidu obeliska, a drugi u obliku slova "A". Visoki su 23 i 16 metara. Noseća sajla sastavljena je od 102 čelične žice. Most se 1985. godine, nakon pregrađivanja rečnog toka, našao na "suvom" - na prostoru između dva jezera.


Neko je u poseti Zrenjaninu, setajuci, zapazio ovaj most, slikao ga i kasnije je u jednom americkom casopisu je objavljeno kako su ljudi u Banatu toliko bogati, da su podigli most kako ne bi isli po blatu.

_________________
The sun is the same in a relative way but you're older, Shorter of breath and one day closer to death.
 
Nightmare
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 2933

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 15, 2005 5:24 pm    Naslov poruke: Zrenjanin u novogodisnjoj noci Na vrh strane Na dno strane

Evo kako je izgledao u novogodisnjoj noci 2002/2003. Na slici se vide gradska kuca i katolicka crkva.

_________________
The sun is the same in a relative way but you're older, Shorter of breath and one day closer to death.
 
djomlapa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 521
Mesto: Zrenjanin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TISA NIJE
IMALA MILOSTI

ZRENJANIN je u šoku od vesti da se na Žabaljskom mostu, na Tisi, u petak nešto posle 19 časova, dogodila teška saobraćajna nesreća, kada je autobus ovdašnjeg ”Autobanata probio bankinu na mostu i sleteo u reku.
Ceo grad se uzbunio! Mnogi su odmah pohitali na most, udaljen dvadesetak kilometara od Zrenjanina, a osim prisebnih i humanih ribara i vlasnika vikendica pokraj Tise, dvojica odvažnih slučajnih prolaznika skočili su u reku i pokušali da pomognu unesrećenima.
Nažalost, spaseno je, prema zvaničnom saopštenju MUP Srbije, 7 putnika, a očevici tvrde da je još jedan mladić prebačen u novosadsku bolnicu. Broj nastradalih još se ne zna. Voda je izbacila tela troje putnika - dve žene i jednog muškarca, a niko sa sigurnošću ne može da kaže koliko je putnika bilo u autobusu. On je iz Vršca krenuo u petak u 17 časova, sa zrenjaninske stanice u 18 i 50, a primio je putnike i u zrenjaninskom naselju ”Bagljaš”, samo desetak minuta pre udesa na Žabaljskom mostu.
Podaci policije i informacije sa zrenjaninske autobuske stanice se razlikuju, ali pretpostavlja se da je u autobusu bilo 22 ili 23 putnika!? Preživeli u nesreći, koji su smešteni u zrenjaninskom Urgentnom centru i prema izjavi načelnika hirurgije dr Dragana Vulina dobro se osećaju, tvrde da je autobus bio do pola pun. Ne mogu da preciziraju broj, a svi su uglavnom u šoku i slabo se sećaju trenutka kada je došlo do nesreće.
- Vraćao sam se sa sahrane u Barandi i ušao sam u autobus na ”Bagljašu u Zrenjaninu. Seo sam napred i slušao razgovor između vozača i konduktera. Kada smo došli do sredine mosta na Tisi, u jednom trenutku vozač je uzviknuo ”evo nesreće - priča 67-godišnji Milenko Mošorinac, iz Novog Sada.
Iako invalid, bez desne ruke, Milenko je uspeo da ispliva iz autobusa, jer su se prilikom udara u bankinu na mostu vrata odvalila. Doplivao je do obale, ali zbog visokog vodostaja i izlivanja Tise, nikako nije mogao da se dokopa čvršćeg dela. Vodena struja ga je tri puta vraćala u reku, ali imao je sreću da su ga uočili vikendaši i ribari sa bačke strane Tise. Oni su munjevito reagovali čim su čuli da se autobus survao u reku.
- Naše vikend naselje udaljeno je od mosta nekoliko stotina metara. Čuli smo jak udar u vodu i videli veliki talas. Nismo znali šta se događa, dok nam jedan mladić nije dojavio da je autobus sa mosta sleteo u reku. Brzo smo upalili čamce i uputili se prema mostu - pričaju Mile Lackov i Stevan Lukić, koji su prvi priskočili u pomoć nastradalima iz autobusa.
Skrušeno govore da je prizor bio jeziv - sa svih strana plutale su stvari putnika i delovi autobusa, ali i ljudi.
- U jednom trenutku zgrabio sam devojčicu koja je vikala ”spasite moju mamu. Čvrsto je držala u ruci plišanog medvedića, a uz nju je bila žena koja je potonula... Dete sam spasao i presrećan sam zbog toga. Kao što sam neizmerno tužan što nisam mogao da pomognem i ostalima... Samo da smo stigli dva-tri minuta ranije - priča Mile Lackov, koji je spasao i Dušicu Stajić (47), iz Vlajkovca, ali izvukao i tri leša. Devojčica se zove Milena Nikolić, ima 5 godina i nalazi se u zrenjaninskoj bolnici.
Stevan Lukić je iz vode izvukao Natašu Lambić (19), Milenka Mošorinca i Dušana Dasera (24), a iz nabujale i mutne Tise spašeni su još Samir Fajet (23) iz Zrenjanina i Miroslav Laketić (20), koji je smešten u žabaljsku bolnicu. Ime osmog, navodno preživelog putnika nije poznato, kao ni šta se dogodilo sa vozačem autobusa Slavkom Bigom (56) i kondukterom Miodragom Vlaučinom (59), iz Zrenjanina.
Istražni sudija zrenjaninskog Opštinskog suda Zoran Paripović, nakon obavljenog uviđaja, odredio je pritvor za Branislava Gačića (55), iz Donje Nedeljnice, vozača Kamiona ”Mercedes lozničke registracije 307-25, zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja. Utvrđeno je da je kamion, pretičući jedan traktor, uleteo ”u makaze na sred mosta! Autobus je udario u zadnji levi točak kamionske prikolice, a da li se zbog toga ili naglog skretanja našao na bankini i kasnije u reci, utvrdiće istraga.
Očevici iznose da se nekoliko trenutaka bukvalno klatio na ivici bankine, dok se nije survao u reku. Na lice mesta odmah je došla jedinica Žandarmerije iz Novog Sada, odnosno njena ronilačka ekipa. Pojavili su se i ronioci iz Zrenjaninskog kluba ”Begej, ali zbog mraka i mutne vode nisu uspeli pokušaji da se autobus ”upeca specijalnim sajlama.

MORA DOĆI
Potraga za telima drugih nastradalih putnika, juče nije dala rezultate. Na mostu i obalama oko njega okupila se rodbina putnika za koje se pretpostavlja da su stradali u nesreći. LJudi su očajni, ne mogu da veruju šta se dogodilo i da njihovih najmilijih nema... Na mostu je i čovek iz Vrbasa, čiji je brat blizanac bio u autobusu. Samo ćuti i gleda u mutnu reku... A, šćućuren, uz ivicu mosta sedi Boro Trifunović, radnik na obližnjim golf terenima. S rukama na licu presedeo je celu noć - čeka 14-godišnjeg sina, koji je autobusom trebao da se vrati iz Zrenjanina, gde ide u školu...
- Sada će on, mora doći - govori sam sebi skrušeni otac, a policija jedva uspeva da normalizuje saobraćaj na mostu od brojnih znatiželjnika, koji razgledaju srušenu ogradu i ne mogu da se načude nesreći koja se ne pamti u ovim krajevima.
Zrenjaninski gradonačelnik Goran Knežević juče je, u ime opštine Zrenjanin, izrazio najdublje saučešće porodicama nastradalih i obećao pomoć, a povređenima poželeo brz i uspešan oporavak. Zasedalo je i Opštinsko veće koje je takođe uputilo saučešće i najavilo pružanje pomoći. Ponedeljak, 18. april, proglašen je u Zrenjaninu za dan žalosti.

NA LICU MESTA
NA mesto nesreće odmah su stigli predsednik Srbije Boris Tadić, predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš i Izvršnog veća Bojan Pajtić, ministar unutrašnjih poslova Jočić, načelnik Generalštaba Paskaš. Obišli su povređene u zrenjaninskoj bolnici, a predsednik Tadić je rekao da svi treba da izvučemo nauk iz ove nesreće i da policija najoštrije deluje protiv onih koji ugrožavaju saobraćaj.

DOBROVOLJCI
DIREKTOR zrenjaninskog Zdravstvenog centra dr Miodrag Maksić kaže da su odmah po saznanju za nesreću, u ovdašnji Urgentni centar sami došli brojni zrenjaninski lekari i zdravstveni radnici koji su izrazili solidarnost i poželeli da pomognu. Javljali su se i dobrovoljni davaoci krvi, a svi povređeni odmah su zbrinuti i dobro se osećaju.

”AUTOBANAT
U zrenjaninskom ”Autobanatu šokirani su nesrećom koja se dogodila njihovim radnicima, a za Bigu i Vlaučina svi iznose najlepše i tvrde da su savesni i vrhunski profesionalci. Slična nesreća nikada se nije dogodila vozačima ovog poznatog prevoznika, a u ”Autobanatu ne mogu da shvate šta se to desilo na Žabaljskom mostu i zašto je autobus ”bežao na bankinu, odnosno probio ogradu i pao u Tisu!?

OGLED
DOK su Mile Lackov i Stevan Lukić čamcima spašavali putnike, na pristupačnom delu obale čekao ih je kolega Zdravko Krajina i pomagao unesrećenima. Brzo su stigla i vozila hitne pomoći iz Zrenjanina. Mile Lackov još je u šoku od pogleda žene koju je spasao, a koja ga je gledala očajnički iz vode i mislila da će je ostaviti, odnosno da će potonuti.

OTKRIVEN AUTOBUS
PRIPADNICI specijalnog odreda Vojske SCG i Žandarmerije juče nešto posle 13 časova uspeli su da lociraju autobus - dvadesetak metara nizvodno, od mesta gde je pao u Tisu. Takozvanim ”češljem i sa čeličnim sajlama uspeli su da ga vežu, što će roniocima omogućiti posao, odnosno pripremu za izvlačenje autobusa iz vode. Za to će biti angažovana specijalna brodska dizalica.

PRETICAO TRAKTOR
JUČE kasno posle podne zrenjaninski SUP je saopštio da je do nesreće došlo tako što je vozač kamiona Branislav Gačić na mostu otpočeo preticanje traktora ZR 4419, kojim je upravljao Lazar Ludoški (50), iz Zrenjanina. Saobraćajna traka nije bila slobodna na dozvoljenom odstojanju, jer je iz suprotnog pravda dolazio autobus ”Autobanata. Gačiću je određen pritvor rešenjem istražnog sudije Opštinskog suda iz Zrenjanina.
 
djomlapa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 521
Mesto: Zrenjanin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velika tragedija !
Moje saucesce porodicama nastradalih !
 
djomlapa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 521
Mesto: Zrenjanin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 10:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18.04.2005. 10:14:12
REKA NE DA ŽRTVE

ZRENJANIN - Pripadnici rečne flotile Vojske SCG, Žandarmerije i MUP Srbije neprekidno patroliraju uz obalu reke Tise, ne bi li pronašli putnike iz autobusa zrenjaninskog "Autobanata", koji se nakon sudara sa kamionom, u petak oko 19 časova, sa Žabaljskog mosta survao u Tisu. Vojni i policijski čamci obilaze obe obale reke, ali do zaključenja ovog izdanja "Novosti" nije bilo pronađeno ni jedno telo nekog od nastradalih putnika.
Zbog jake kiše i pucanja sajle, kojom su ronici i članovi ekipe Vojske SCG i Žandarmerije pokušali da pokrenu i izvade autobus iz Tise, juče nešto posle 16 časova prekinuta je akcija.
Istovremeno, ronilačka ekipa Žandarmerije, uz pomoć pripadnika rečne ratne flotile, juče je nastavila pripreme za izvlačenje autobusa sa dna nabujale reke. Stručnjaci su krajnje uzdržani u davanju procene kada bi ovaj posao mogao da počne.
Uslovi za rad spasilačkih ekipa i ronilaca su izuzetno teški. Visok je vodostaj Tise, a u delu ispod mosta, gde je stotinak metara nizvodno prema Titelu lociran autobus, reka je vrlo brza i duboka (preko 30 metara). Ivan Buturić, iz rečne kapetanije u Titelu, čija je ekipa takođe na mestu nesreće, otvoreno sumnja da ima preživelih putnika.
- Izvlačenje autobusa, koji je bukvalno zaronjen u mulj, biće izuzetno teško. Ronioci su uspeli da "češljeve", sa velikim tegovima, pričvrste za olupinu autobusa i on je vezan sajlama - objašnjava Buturić. - Namera spasilaca je da pokušaju autobus da izvuku na bačku obalu Tise. Tačnije, na pristupačni deo gde se nalazi šljunkara i gde već čekaju dve velike dizalice.
Od sedmoro spasenih putnika iz potonulog autobusa, šestoro je još u zrenjaninskom Urgentnom centru i njihovo zdravstveno stanje je stabilno. Miroslav Laktić (20), kome je prva pomoć ukazana u Domu zdravlja u Žablju, zadobio je teške telesne povrede, ali je izvan životne opasnosti. Među preživelim putnicima je i 23-godišnji student medicine Samir Fajegu, kome pomoć pružaju njegove kolege iz bolnice.
Samir je zaposlen kao bolničar u zrenjaninskom Urgentnom centru, a vanredno studira medicinu u Novom Sadu. Bio je među poslednjim putnicima koji su se, na stajalištu u zrenjaninskom naselju "Bagljaš", ukrcali u autobus i krenuli za Novi Sad...
- U autobusu je bilo oko 25 putnika - kaže nam Samir. Ja sam seo na kraju - u takozvanim "šargama". Upravo sam hteo da prelistam knjigu, kad sam čuo strašan prasak. Osetio sam jak udar. Počela su da pucaju stakla na prozorima autobusa. Čuli su se krici i jauci, a kada je autobus udario u vodu naglo smo potonuli.
Samir je ostao pribran i u trenutku kada su ga voda i vazduh skoro katapultirali kroz razbijeno staklo na zadnjoj strani autobusa.
- Sećam se da se jedna žena grčevito uhvatila za mene. Jaukala je govoreći da ne zna da pliva... Želeo sam da joj pomognem, ali kada smo izronili nje više nigde nije bilo - priča Samir, kome je mnogo pomoglo što je nekada trenirao vaterpolo i što je dobar plivač.
Ali, da i njemu nije pritekao u pomoć spasilac u čamcu Miroslav Šer, koji živi u obližnjem vikend naselju na bačkoj strani Tise, pitanje je da li bi uspeo da se dokopa obale.
- Bilo je strašno u nabujaloj reci. LJudi i razbacane stvari iz autobusa plutale su po površini vode, čuli su se krici i vapaji za pomoć. Primetio sam i devojčicu koja je bila sa majkom. Plakala je i vikala, a u jednom trenutku majka je potonula. Čovek iz čamca pokušao je da je spasi, ali bilo je prekasno.
Spasena devojčica je 5-godišnja Milena Nikolić. Ona je u zrenjaninskoj bolnici i još joj niko nije saopštio da je ostala bez majke...
Samirov spasilac je Miroslav Šer. On je čovek iz ekipe u kojoj su bili Mile Lackov i Stevan Lukić. Oni su svojim čamcima odmah pohitali da spasavaju putnike iz autobusa. Prvi su pružili pomoć putnicima koji su se našli u nabujaloj reci i istinski su heroji drame na Tisi.
- Hladan znoj me oblije čim pomislim šta se sve dešavalo u reci... Još su mi pred očima bespomoćni ljudi koji se dave i stvari koje plivaju rekom... Tužan sam što nismo uspeli da spasemo više putnika. Ali, mi nismo profesionalni ribari, niti imamo dobre čamce za spasavanje. Tisa je brza ispod mosta. Opasna, ima mnogo nevidljivih virova i za tren može da vas odvuče na dno... Strahovali smo i mi da ne potonemo, pa smo se stalno dovikivali i jedni druge upozoravali na opasnost - kaže Šer, koji je sa drugovima izvukao iz reke tri tela.

POZIV
ZRENJANINSKI SUP uputio je molbu svim građanima koji mogu da pruže podatke o eventualnim putnicima u autobusu, da pozovu telefon 023/565-189 (SUP Zrenjanin) ili da informacije daju najbližoj stanici policije.

SPORO
Potragu za licima iz autobusa i pripreme ronilaca za izvlačenje autobusa, pratili su brojni znatižljnici, ali i rodbina nestalih. Dragan Đorđević, iz Vršca, nemo je posmatrao Tisu sa Žabaljskog mosta, ramišljajući šta se dogodilo sa njegovim bratom. Izrazio je i ogorčenost sporošću akcije i improvizacijom u izvlačenju autobusa.

PRITVOREN KAMIONDŽIJA
PO REŠENJU istražnog sudije zrenjaninskog Opštinskog suda Zorana Paripovića, vozaču kamiona LO-305-75 Branislavu Gačiću (55), iz Donje Nedeljnice, opština Loznica, određen je pritvor do mesec dana, a on je osumnjičen da je nepropisnim preticanjem traktora izazvao nesreću na Žabaljskom mostu.

DAN ŽALOSTI
Prema nezvaničnim informacijama, za sada su pronađena tela Milomira Nikolić (39) iz Zrenjanina, Jelene Vukčević (26), majke preživele 5-godišnje devojčice Milene iz Sečnja i Janoša Bece (42) iz Novog Itebeja. Kako smo saznali, Bece je u nedelju sahranjen na seoskom groblju u Novom Itebeju. On je bio radnik "Autobanata", vozač autobusa, a sa kolegom Slavkom Bigom (56) i kondukterom Miodragom Vlaučinom (59) privatno je kobne večeri krenuo za Novi Sad.
Prema poslednjem saopštenju zrenjaninskog SUP-a, još se radi na utvrđivanju tačnog broja putnika u autobusu i njihovom identitetu. Pretpostalja se da se traga za još 13 ili možda 15 putnika koji su nastradali prilikom sudara autobusa i kamiona na Žabaljskom mostu 15. aprila.
Odlukom opštinskog veća, na teritoriji opštine Zrenjanin ponedeljak, 18. april, proglašen je za dan žalosti, a lokalna samouprava najavila je da će porodicama nastradalih putnika pružiti svu potrebnu pomoć.

ČEKA SE "HEROJ PINKI"
KAPETAN vojnog broda Rečne ratne flotile Vojske SCG Radovan Kaluđerović, saopštio je kasno posle podne da se očekuje dolazak specijalne dizalice, nosivosti 80 tona, iz novosadskog brodogradilišta "Heroj Pinki", koja treba da stupi u akciju izvlačenja autobusa iz Tise. Kapetan Kaluđerović naglasio je da će akcija izvlačenja biti izvedena sa Žabaljskog mosta.

SAOBRAĆAJ
ZRENJANINSKI SUP saopštio je da za vreme akcije vađenja autobusa iz Tise neće biti prekinut saobraćaj na mostu, odnosno putu Zrenjanin-Novi Sad, osim ako to izuzetno ne bude zahtevala situacija.
Lučke vlasti iz kapetanije Titel saopštile su da je još uvek obustavljen plovni saobraćaj na delu Tise kod Žablja, dok se ne okonča akcija izvlačenja autobusa.

UZALUDNA POTRAGA
PUKOVNIK Vojske SCG Stanimir Matijević izjavio je da su pripadnici Rečne ratne flotile Vojske SCG detaljno pretražili obe rečne obale - do ušća Tise u Dunav i da nije pronađeno ni jedno nestalo lice iz autobusa. Pronađene su samo pojedini delovi autobusa i stvari putnika, što je predato MUP-u na dalju obradu.

DUŠICA STAJIĆ, RADNICA "HEMOFARMA"
ŽIVOT DUGUJEM GORANU
- Ne znam kako se desilo da sam ispala iz autobusa - kaže Dušica Stajić (47), radnica Hemofarma. - Kažu da su se vrata otkinula kada je vozilo udarilo u ogradu i ja sam pala u ledenu Tisu. Sećam se samo da je bilo stravično hladno i da su me nečije ruke izvadile iz vode. Život dugujem mom spasiocu Goranu Pruginiću koji je došao čak i da me poseti u bolnici. On je pokušavao da spasi i druge, jednu ženu je veštačkim disanjem želeo da vrati u život, ali mu to nije uspelo. Žao mi je što drugi nisu bili moje sreće.

HVALA RONIOCIMA
ZRENJANINSKI gradonačelnik Goran Knežević, na mostu kod Žablja, prilikom akcije vađenja autobusa iz Tise, zahvalio se svim učesnicima ove zahtevne intervencije. Posebno roniocima, za koje je rekao da su pravi heroji, jer uspešno rade u vodi u nemogućim uslovima.
Knežević je zamolio građane da ne dolaze na most, jer stvaraju gužvu i može da se dogodi nova nesreća.
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Polozaj Zrenjanina je odredjen koordinatama 45 stepeni i 23 minuta severne geografske širine i 20 stepeni i 23 minuta istocne geografske duzine. Grad lezi na nadmorskoj visini od 82 metra.

Zrenjanin se nalazi na zapadnoj ivici banatskog lesnog platoa, na mestu gde se kanalisana reka Begej uliva u korito reke Tise. Podrucje Opštine je izrazito ravnicarski kraj

Podneblje je stepsko kontinentalno, srednja godišnja temperatura iznosi 11,2 stepena Celzijusa, a godišnja kolicina padavina 618 mm. U toku zime sneg prosecno pada 18 dana. Zrenjanin ima od 2.000 do 2.200 suncanih casova godišnje - najmanje suncanih sati ima u decembru 42,5 a najvise u julu 314.

Po povrsini od 1326 kvadratnih kilometara (83 odsto je poljoprivrdno zemljiste) Zrenjanin je druga opstina u Drzavnoj zajedinici Srbija i Crna Gora (Kraljevo 1.529 kv. km). Površinom zahvata 8,3 odsto AP Vojvodine.

Zrenjanin je administrativni, privredni, kulturni, zdravstveni i obrazovni centar Zrednjebanatskog okruga (Žitište, Nova Crnja, Novi Becej, Secanj). (komentar)

Podrucje obuhvaceno Generalnim urbanistickim planom grada iznosi 366 kv. km. Prosecna površina naselja je 60,4 kv. km

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 11:04 pm    Naslov poruke: moj grad Na vrh strane Na dno strane

Razz Laughing Very Happy
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 11:31 pm    Naslov poruke: dani piva Na vrh strane Na dno strane

ovo je brodic -kafic koji je bio postavljen za dane piva-to je jedan od najzanimljivijih dogadjaja u Zr.Pozdrav s Duvanike-ZR
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 8:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zrenjanin mi je onako ne poznajuci ga delovao kao sasvim prosecan gradic...sto vise upoznajem ljude u njemu, sto vise gledam slike..deluje zaista divno....a brodic je strava Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
stante
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 10
Mesto: Subotica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 17, 2005 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grad nije los, jedino je malo "zabacen" i ona reka im je prilicno prljava.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Zrenjanin Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon