www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Restorani raznih gradova na svijetu
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 22, 2008 8:47 pm    Naslov poruke: Restorani raznih gradova na svijetu Na vrh strane Na dno strane

U kojemu gradu na svojem odmoru ili službenom putu ili nekom drugom, ste posjetili neki dobar restoran? Kakva je bila hrana, kakav je bio uopće restoran ? Ako se sjećate i naziva restorana i gdje se nalazi, preporučite nam pa da ako slučajno posjetimo taj grad - možemo i mi da se osladimo.

 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 10:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u zivotu nisam tako uzivala u obroku, kao kada sam bila u istambulu...isli smo u obilazak muzeja topkapi i svratili u restoran koji se nalazi u okviru zdanja...sendvici sa piletinom i coca-cola, ali i pogled sa terase od koga mi, kada se samo setim, zastaje dah...ako ikada budete u mogucnosti, posetite to mestasce...necete se pokajati Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jao, ovo je topik o kojem mogu napisati referat... ma ne referat, nego studiju, knjigu, novelu i roman... to moram sjest i pisat...

Do tad... tj dok ta studija ne bude gotova spomenut cu samo jedan restoran, i to od cijelog svijeta bit ce jedan restoran iz Begesha - zove se (ili se tad zvao, tko zna je li jos postoji) "Tri lista duvana"... svaki put kad se sjetim, padne mi na um ona gastronomska himna "Al se nekad dobro jelo..."

Nastavak slijedi...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 7:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ih ako se raspisete ja mogu samo da se raspadam citajuci vase postove...


dajte pisite o Amsterdamskim, Pariskim, Atinskim, Londonskim restoranima..ko god da je bio..da imam jos vecu motivaciju da odem Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno najbolje sam jeo u restoranu "Cactus Blue" (Chelsea - London) Very Happy ....Tamo kao da rade madjionicari Mr. Green ...Nemam pojma sta je ono sto sam jeo ali je bilo i vise nego fantasticno Very Happy
Jedva cekam da ponovo odem u London Mr. Green

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 31, 2008 2:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odlicna je i klopa u restoranu 'Camel' u Zrenjaninu...trudim se da kad god sam kod tetke u poseti skoknem na veceru...znam da cene nisu bog zna kako visoke...sve je sjajno (meso posebno), a corba im je bogovska...do glavnog jela najcesce ni ne stignem jer se kao prase najedem corbice Mr. Green

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 31, 2008 3:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pošto sa sobom imam sličice iz Mexica, u ovom osvrtu bit će nešto o gastronomskim iskustvima od tamo. Druge države nekom drugom prilikom.

Dakle, tri restorana koji su mi ostali u odličnom sjećanju: El Cabrito, Sirocco i 100% Natural.

El Cabrito je "grill" tip restorana u kojem se serviraju rostiljani jarići i kozlići. Za one koji vole takvo meso, ovo je restoran koji se mora posjetiti. Stvarno vrh roštilj. Sve se vidi s mjesta gdje sjedite, jedna stara Mexikanka ih grilla i roštilja... Relativno skupo (za Meksičke pojmove).

Sirocco je restoran gdje imaju odličnu paellu i hranu od morskih plodova. Sjajan ambijent. Restorančić za povesti djevojku, imaju dobru ponudu vina. Odliča klopa.

100% Natural je lanac restorana koji se nalaze po cijelom Mexicu. To je jeftin ali odličan restoran, ako vam se jede nešto što nije skupo a vrhunskog je ukusa. Valja zaboraviti na izgled i prezentaciju, ne izgleda ništa posebno ali je zato ukus fenomenalan. Na slici su fajitas s piletinom i kaktusom. Malo ljuto, za one koji to vole (taj sam). Inače, kao što ime restorana govori - sve u ponudi je 100% prirodno. Margarite su im preukusne i par njih zna dobro da zvekne Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 31, 2008 10:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, sjajni ste svi u odgovorima,
aureliano, hvala naravno, nisam sumljala da ćeš imati egzotična iskustva Mr. Green Wink

Evo i moj sada kraći doprinos, poslije bum napravila lijep odgovor
Na primer, na primer... Budimpešta.
Ima jedan jako lijep restoran u Vaci ulici, tematika je odrađena u stilu 60-ih, muzika, enterijer, sve je u svom skladu, svijetlo je prijatno, pogled puca na ulicu a opet ne smjetaju vam drugi ljudi. Hrana je fantastična, od piletine do svih vrsta čorbi.
Zvao se Ketrin i saznala sam da je renoviran i prodat. Neutral Nažalost, ali eto, bar da podijelim jedno svoje pristustvo s vama....
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 3:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo i nekoliko restorana i neke klope koju mogu preporuciti:

Prva fotka:
Red Brick Pizza (chain restaurant), Reno, Nevada
Jedna od boljih lančanih pizzeria u Americi

Druge dvije fotke:
Orchids, South Lake Tahoe, California
Thailandska klopa, možda i najbolji Thai restaurant u cijeloj Kaliforniji.
Savršen Tom Yam Khoong, Pad Thai, Emerald Curry i drugo

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 3:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

“Off The Hook” restaurant, South Lake Tahoe, California
Morski plodovi, sushi i Japanska kuhinja. Odlično ali prilično skupo
2 slike

“Swiss Chalet”, South Lake Tahoe, California
Europska kuhinja, odličan restaurant, malo skuplji

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 3:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PF Chang’s, Reno, Nevada.
Kineska kuhinja, vrhunska hrana! Up-market chain restaurant...
2 slike

Pizza Oom Mow Mow, Disneyland-California Adventure, Anaheim, California
Pizza u zabavnom parku... he he he

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Pon Apr 14, 2008 4:24 am; ukupno izmenjena 1 put
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 3:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

El Gaucho, Argentinian Grill, Acapulco, Mexico
Sjajni steakovi na grillu na argentinski način. Savršeno!

Red Lobster (chain restaurant), Reno, Nevada
OK, ali malo preskup za ono što nudi

IHOP (chain restaurant), Sacramento, California
Nevjerovatno odlični palačinci! Na slici su Florentinski palačinci i slatki palačinci s 4 sira.
Tamo se ovi palačinci zovu “splintzes” a ne uobičajeno crepes.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> Restorani raznih gradova na svijetu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon